Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Babafürdetési kellékekről: mi a jobb? A biztonsági műanyag fürdető, vagy a szivacs vagy valami más? fórum

Babafürdetési kellékekről: mi a jobb? A biztonsági műanyag fürdető, vagy a szivacs vagy valami más? (tudásbázis kérdés)


1 2
2010. nov. 16. 20:52

Én semmit nem ittam vagy ettem,de 40 perc alatt született meg a lányom:)

Persze nyílván mindenkinél máshogy hatnak ezek a "növények",de az tény hogy Jász-Nagykun-Szolnok megyében most nagy církusz van abból,ha bármelyik kismamának a védőnője ajánl valami ilyesmit.

De ezt te döntöd el,én csak leírtam amit hallottam az orvosoktól.Mindenki maga tudja mit szeretne,én 3 gyermeket szültem de egyiknél sem gondoltam enyhítésre vagy ilyesmire...a természetre és a biológiára bíztam:)

De mondom,ez csak az én véleményem jószándékból!!

33. renibaba25 (válaszként erre: 31. - Bettike72)
2010. nov. 16. 11:17

sziasztok

ezt még nme is hallottam sehol a málnalevél teáról, eddig mindenki dicsérte, furcse ezt most igy hallani...

másoknak is vannak rossz véleményei a málnalevél teáról?

32. jacqueeline (válaszként erre: 31. - Bettike72)
2010. nov. 16. 08:24
én ittam málnalevél teát és semmi bajom nem lett tőle. és 2 óra alatt megszültem a lányomat :)!
31. bettike72 (válaszként erre: 28. - Renibaba25)
2010. nov. 14. 20:38

Szia!

Én is fürdető szivacsot használok,nagyon kényelmes és biztonságos.Valóban kissé repedezik,de hát majd veszünk újat ha nagyon tönkre megy!


A szüléskönnyítőkről:Jajjj,eszedbe ne jusson!!!Főleg a málnalevél!!!A nőgyógyászom,akinél 3 hónapja szültem most mesélte el nekem,hogy már 3 védőnőt küldtek fegyelmi tárgyalásra,mert az a kismama aki nemrég elvérzett a szülésnél és belehalt...annak a védőnője ajánlotta:(((Állítólag olyan vérbőséget okoznak és bódultságot ezek a növénykék,hogy halálos lehet!!!

Inkább NE!!!!!!!!!

2010. nov. 13. 15:11
összesen kettőször olajoztam a picilány haját picurkát akkor sem volt még csúnya csak ép kezdett kicsit lerakódásos lenni...akkor simán beolajoztam,sapit tettem rá,később lemostam
2010. nov. 13. 15:09
én semmit:)se szüléselőkészitésre,sem tejserkentésre,fürdetésre és kenceficének sem:) csak tiszta vizet többnyire nagyon nagyon ritkán gyógyszertári popsikenőcsöt,de csak lehelletnyit ha nagyon kell
2010. nov. 13. 14:46

köszönöm én is a gyógyszertári fürdetőre és olajra gondoltam, na meg vettem sodocremet...

aztán majd meglátjuk mi fog bevállni...


még egy kérdés... ti valamilyen szülkléskönnyitőt használttaok? málnalevél tea, homeos cuccok? ja és tejserkentőnek?

27. 5befd1ebc8 (válaszként erre: 20. - Renibaba25)
2010. nov. 13. 09:03
nekem régebben olyan volt aminek nem volt sokkal vastagabb a fejrésze ha találsz olyat végy inkább...a mostani duplán vastag fejrész elvileg biztos kitartaná a baba fejét a kádból de nekem a régi is tök jó volt ennek meg vizesen duplán nehezebb az a vége hiába fogtam óvatosan szerintem azért szakadt le
26. Dorka.S (válaszként erre: 21. - Renibaba25)
2010. nov. 12. 23:04

Mi is infacolt használtunk jó pár hónapig. Van még a Grippe Water, azt is dícsérik.


Babaápolás: A kevesebb több, mondják. És ez így is van szerintem. A gyógyszertári mosakodót használtam kisebb korában. 1 pohár nagyon forró vízbe belenyomtam és elkevertem, míg teljesen feloldódott. Ezt beleöntöttem a kádba és úgy mosogattam le. Amúgy ha a testére kennéd nagyon csúszna. A kórházban menj be fürdetésre, megmutatják hogyan fogd a babát.


Koszmónk volt sajnos, de már fél éves korában. Sima olivaolajat rákentem fürdés előtt fél órával, sapi rá és fürdéskor kicsit durvább törölközővel dörzsöltem. Volt hogy olajos fülpiszkálóval kaparásztam. de ezzel nagyon kell vigyázni, nehogy felsértsd a bőrét.

Legjobb, ha minden nap fésülgeted a fejét, mert ezzel megelőzhető.


Én a fürdető melett csak a doki által felírt popsikrémet használtam, más testápolási dolgot nem.

25. Dorka.S (válaszként erre: 1. - Renibaba25)
2010. nov. 12. 22:53
Csak textilpelust tettem a káda aljára.
24. renibaba25 (válaszként erre: 22. - BBA*)
2010. nov. 12. 17:07
köszi
23. BBA* (válaszként erre: 21. - Renibaba25)
2010. nov. 12. 16:49
ja, mi nagyon hasfájósak voltunk infacolból vagy 3-4 üveg elment, nekünk bevált, valaki az espumisant ajánlja és van aki egyebet, ez tapasztalás kérdése. Nem is biztos, hogy szükségetek lesz rá.
22. BBA* (válaszként erre: 20. - Renibaba25)
2010. nov. 12. 16:48

Még most is szivacson fektetem, ha hajat mosok neki. A kiskádat kinőttük, de a nagyba is jó beletenni a szivacsot és azon ücsörög és játszik, 9 hónap után szakadozik a szivacs, de én nagyon ajánlom.

Babapopsira én vagy 3-4 hónapig csak, amit a gyerekorvos felírt, azóta gabi krémet, sudocremet fogzás körül, mert a nyáladzás stb hatására, kicsit pirosabb a feneke. Fürdetni csak mosdókenőcs, a hajára,ami most már nagyobb valami fürdető.

2010. nov. 12. 16:36

ha még vannak jó tanácsaitok babaápolásra, gondozásra azt is szivesen fogadom...

pl. ha hasfájós a baba mit használttaok, koszmóra, mit... babapopsira stb.

2010. nov. 12. 16:35
köszi szépen... a véleményeitek alapján egy szivacsost mindenképpen veszek, aztán ha hamar tönkremegy még vehetek múanyagot, igy hoyg téli a babám a radiátoron könnyű kiszáritani is
2010. nov. 12. 15:51

az előbb siettem:)

tény hogy régen sem volt egyéb csak a textilpelus és anya vagy apa keze...most is kipróbáltam a gyerekeknél,a kicsilánynak majd három hónapos korában vettem csak szivacsot,de sokkal jobban szerette hogy masszívabb,stabilabb helyen fekszik,gyönyörűen elnézegetett rajta,a textilpeluson forgolódott,bele belekortyolt hiába tartottam...ha egyedül kell fürdetni(én mindig egyedül fürdettem mindhármat) akkor meg kifejezetten kényelmesebb babának,mamának is....viszont nekem most ez utóbbi nagyon hamar elszakadt...anno a nagyfiamét még örökölte a sógornőm babája is,én csak higiéniai szempontbol vettem ujat a kicsifiamnak,tökéletes volt az is állapotra...amit a kicsifiúnak vettem éphogy kiszolgálta őt,idén vettem a kislánynak,sé alig két hónapot használtuk,de kb a harmadik használatnál elszakadt fejrésznél majdnem teljesen.....emiatt vennék műanyagot utólag......jó hosszú lettem,bocsi:)

2010. nov. 12. 15:37
nekünk műanyag fürdetőbetétünk volt..imádtuk nagyon:)
2010. nov. 12. 15:27
nekem szakad a szivacs,én műanyagot vennék
16. Lexike
2010. nov. 12. 15:08

Szia!

A nagyobbik fiamnál nem használtam semmilyen segítséget. Most a kicsinél szívacsunk van. Szerintem nagyon jó. Egy csomó időt elnézelődik rajta, rugdos szereti. A nagyobbnál hiába volt a kiskád állványon megfájdult a tartástól a hátam ezért elég hamar ki is vettem a vízből. Most addig van benne ameddig élvezi, én ücsörgök mellette és játszunk. A köldök sebnél , hogy ne legyen vízes nagyon jó volt, mert kiemelte. Én esténként átnyomkodom tiszta vízzel és kicentrifugázom úgy teszem el.

2010. nov. 12. 14:48
Nálunk nagy volt a mosdókagyló és az első napokban abban fürdettem kibélelve vastag frottír törölközővel.. később jött a fürdetőkád.
14. -magnólia- (válaszként erre: 13. - Renibaba25)
2010. nov. 12. 14:44
Nyugodtan engedhetsz több vizet, az a lényeg, hogy a köldöke ne legyen vizes (eleinte).
2010. nov. 12. 14:42

köszi szépen a a válaszokat...

huha a2 cm-es vizet igy hallásra nagyon kevésnek találom, nem fázik ha olyan kicsi vizben van?

amúgy nem biztos hogy apárom mindig itthon tud leni fürdetéskor hogy tartsa ababát, ezért gondoltam hogy kéne valami ami tartja, hogy ne kelljen feltétlenül tartani...

12. BBA* (válaszként erre: 4. - Renibaba25)
2010. nov. 12. 14:37

Én szivacsot használtam és még ma is, pedg már majdnem 10 hónapos a kisfiam.

Egyedül fürdetni ez a legjobb, tartani nehezebb fél kézzel, és az én kisfiam imádta. Azt monduk, hogy páholyból nézi, hogy fürdetjük, nem baj, ha belement a víz a fülébe, nem zavarta, mintha odabenn lenne, élvezte nagyon. Egy hónap után vettem meg a szivacsot, mert a pelenkával csak kinlódtunk! Minden fürdetés után kimosom, megszárítom, radiátoron; ja és én csak gyógyszertári mosdókenőcsöt teszek a mai napig a vízbe...

11. dtrr (válaszként erre: 6. - Renibaba25)
2010. nov. 12. 14:36
Nem ér bele, mert kb. 2 cm vízben kell fürdetni és csakis gyógyszertári fürdetővel.
10. sutoczkine (válaszként erre: 6. - Renibaba25)
2010. nov. 12. 14:36
A fejét és a hátát tartani kell, Sem a fülébe, sem a köldökére nem mehet víz!
9. dtrr
2010. nov. 12. 14:35
mi kaptunk anno egy hiper-szuper formás kádat. Nem tudtunk rájönni, hogyan kell beletennni a gyereket (pedig nem vagyunk hülyék, hidd el). Végül elmentünk a bababoltba és vettünk 1.200 Ft-ért egy tök egyszerű kádat. Az bevált.
2010. nov. 12. 14:35
Nálunk csak egy sima műanyag kiskád volt. Mindig együtt fürdettük, apja tartotta, én meg mostam. Nehéz is lett volna egyedül, hiszen eleinte még csuklanak, nyeklenek minden fele.
7. sutoczkine (válaszként erre: 4. - Renibaba25)
2010. nov. 12. 14:35
Bőven elég egy kis kád és bele egy textilpelus. Így egyedül is könnyedén meg tudtam fürdetni a babát.
6. renibaba25 (válaszként erre: 3. - Danama)
2010. nov. 12. 14:34

igy nem ért a feje nagyon avizbe?

bocsi hogy ilyen ,lehet hülye kérdéseim vannak de még nem láttam babát fürdetni élőben:)

5. renibaba25 (válaszként erre: 2. - Katic)
2010. nov. 12. 14:33
miko regyedül kellett fürdessétek nem volt emiatt macerás tartani, ha nem használtál semmit?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook