Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba popsi fórum

Baba popsi (beszélgetős fórum)


2011. márc. 31. 09:52

Köszi csajok!


Tegnap 3-4 órát voltunk pelus nélkül :S

Sokat kamilláztam a popsiját közben, este neogra...normononnal és s...udocremmel kentem a popsiját és gyönyörű szép. Bár még kell neki 1-2 nap mire nem lesz abszolút piros folt.

2011. márc. 30. 21:56
Sima langyos víz helyett próbáld meg kamillás vízzel lemosni a popsiját. Nálunk bevált! :-)
2011. márc. 30. 21:41

Most hozott ismerősöm krémeket.....

Szegény azért motorozott 50km-ert :)

2011. márc. 30. 19:34
Nálunk is jót tett a popsinak, ha langyos vízzel lett mosva. A gyerekorvos biztos tud rá kenőcsöt írni, de adnak a gyógyszertárban is (a bőrgyógyász nálunk is reménytelen...:(( )
2011. márc. 30. 18:41
Csukamáj olajos krém,gyógyszertárban keverik ki,garantáltan rendbe teszi a popsit!
2011. márc. 30. 18:40
Neogranormon
2011. márc. 30. 18:31
bepanthen
2011. márc. 30. 18:29
gyerekorvosnak szoktam megmutatni mindig ha csúnya a gyerek popsija és ír ki kenőcsöt, ami helyrehozza
7. c130f7eb3b (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2011. márc. 30. 18:27

Érdemi tanácsot a gyerekorvosotoktól kérj inkább, az én gyerekeimnek az orvosuk szokott popsikenőcsöt felírni, amit a gyógyszertárban készítettek el.

Nemrég láttam a tévében, hogy a Neogranormont is ajánlják babáknak. Az biztos, hogy ez egy szuper krém szerintem, bár az orvosok valamiért nem szeretik.

A gyógyszertárban is kapsz segítséget, ebben biztos vagyok, de ha ilyen rossz a helyzet, én a gyerekorvosnak mutatnám meg minél előbb.

2011. márc. 30. 18:25
Már mindent próbáltam, de akkor langyos vízzel mosom le neki a popsiját.
5. misz (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2011. márc. 30. 18:25

Úgy hangzik, mintha egy gombás fertőzés lenne. Azt a Sudocrem magában nem tudja meggyógyítani. Mi Canestent használtunk ilyenkor. És ha nem javult a védőnő vagy a dokink lekente lila lápis-szal (remélem jól írtam).


Szegénykém, biztosan nagyon fáj neki. :( Azzal tudsz még segíteni, hogy nem popsitörlővel törlöd, hanem vízzel mosod le. Az nem fáj annyira és alaposabban lejön minden, nem marad ami irritálná a kis bőrét.


Remélem hamar rendbe jön. :)

2011. márc. 30. 18:24
Nekünk a neogranormontól csúnyább lett, vagy sudocrém vagy boraxos krém, nekünk mindkettő bevált.
3. erika84 (válaszként erre: 1. - Sopianae)
2011. márc. 30. 18:24
Szia! Nekünk nagyon bevált, hogy babé popsikrémmel bekenem és rá gézlapot teszek. Minden egyes pelenkázásnál cserélni kell 2-3nap alatt rendbe jöhet. Próbáld ki hátha segít és ne törlőkendővel töröld a popsiját,hanem vizes vattalapocskával és simával meg szárazra.
2011. márc. 30. 18:22
neugranormon
2011. márc. 30. 18:19

11 hónapos kislányom popsija nappal ezelőtt elkezdett pirosodni. Tegnap reggelre csúnya lett ezért elmentem a bőrgyógyászatra, ahol azt mondták időpontot kell kérni. Ott álltam 1,5 órát időpontért, de hiába. Hazajöttem és felhívtam őket telefonon, de azt mondták várjak. Vártam pár percet és letettem. Ma délelőtt hívtam őket de foglalt volt a telefon. Kislányom popsija annyira csúnya lett, hogy fel van hólyagosodva és vérzik is.

Pelenkát, krémet nem váltottam. 2 napja szinte óránként cserélem a pelusát. Sudocremmel kenem és fertőtlenítő hintőporozom.


Tudtok valamit ajánlani mivel lehet jobb neki?

A helyi védőnő közel 60 éves és azt mondta ő ebbe nem tud segíteni :S

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook