Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 9hónapos babám fogzik, most minden pelusban van kaka. Hiába cserélem gyakran, csúnyán kipirosodott a popsija. Milyen krémet használnátok? fórum

9hónapos babám fogzik, most minden pelusban van kaka. Hiába cserélem gyakran, csúnyán kipirosodott a popsija. Milyen krémet használnátok? (tudásbázis kérdés)


1 2
2011. dec. 5. 11:35
neogranormon...
2011. dec. 5. 10:47
Szellőztesd neki. Minél többet legyen pelus nélkül. Az a legjobb!
2011. dec. 5. 10:45
A sodu nem jó. Bepa, de a legjobb a neogranormon.
2008. dec. 19. 20:24

Bepanthen, Soducrem, nagyon jók!!!!

És szellőztetni esténként pancsi előtt !

2008. dec. 19. 20:12
A legjobb a Nive Baby Védőkrém pelenkakiütés ellen
2008. dec. 5. 19:04
mi bepanthen-t használtuk és a dm-es popsikrémet a babylove-ot.Szerintem nagyon jó mind a kettő.A dm-es ben telán az a jobb hogy nagyon hasonló a sudocreamre,nagyon jól tapad a popsin és nem szívja be a pelus!
2008. dec. 5. 17:00
Szerintem a Sudocrem a legjobb. Ha lehet, szellőztetsd minél többet, legyen a popsija mindig száraz.
2008. dec. 5. 16:06
Nem tudjátok hogy a Bepanthen popsikenöcs a nagy mennyibe kerül?Mert most ezt probálnám ki eddig a sudo jó volt de most nem tudom miért de nem használ ugymond.Privibe is irhatjátok.Köszi
2008. dec. 5. 14:37
Sudocrem vagy Neogranorman. De ezek valamelyikével amúgy is kenni kéne a baba popsiját minden pelus cserénél.
2008. dec. 5. 11:33

A fiamnak későn kezdett jönni a foga. 11 hónaposan. Jelenleg alul van kettő, és felül 5 jön egyszerre. Az első fogánál egyik napról a másikra hólyagos lett a feneke.

Nem ismerek sok krémet, de a Bepantentől a hólyagos kiütés is másnapra elviselhető állapotba került, 2-3 nap alatt pedig teljesen begyógyult. Van neogranormonunk is itthon, de a bepanten volt kéznél. Én azt is nagyon szeretem.

2008. nov. 23. 20:53
Sudocream
2008. nov. 23. 20:42
Én mindenképpen elsősorban levinném a gyerkőcöt a háziorvoshoz és megmutatnám a baba popsiját neki. Aztán valamilyen gyógyszertári krémet majd felír rá. Egyébként a Sudocream az jó szokott lenni nagyon! Sőt...!
2008. nov. 23. 17:11
egyszerű a megoldás megtörlöd popsitörlővel majd előveszed a hajszáritódat és szépen száritod neki minden tisztábatevéskor aztán pedig hintőporral szórd be ne krémezd mivel ilyenkor a bőr gyulladásban van levegőzni kell neki.Nem okoskodás kipróbáltam,13 éve kozmetikusként dolgozom.Ha még lenne kérdés nyugodtan irjatok privit más kozmetikai témában is,3 gyerek édesannya vagyok.
41. tkgabi
2008. nov. 23. 11:41
Nekünk a Sudocrem nem jött be annyira,a Neogranormon viszont aranyat ér!Próbáld ki,megéri!
2008. nov. 23. 11:32
Sudocrem!!! Nagyon hatásos, és kiadós is...
2008. nov. 18. 19:52
Ja, es nalunk fogzasnal is bejott a Normaflor a kaki "karbantartasara".
2008. nov. 18. 19:51
Natur zsír! Mindennel jobb es jol, gyorsan kenhető.
2008. nov. 18. 19:44
Neogranormon. Nem olcsó, de biztos a hatás. Mind a négy gyermekem ezen nőtt fel! :)
2008. nov. 11. 17:42

ja bocsi most látom hogy más is kiirta a kenőcsők nevét! akkor kiirom én is :sudokrém

nekünk ilyen esetekben ez segitett egyedül

2008. nov. 11. 17:40
patikában kapható a krém ,szürke dobozban van és piros betűkkel van ráirva a neve! s betüvel kezdődik ,sajnos nem irhatom ide mert nem szabad reklámozni semmit! van 60grammostól-egész nagy tégelyig.de a 60 grammos nagyon sokáig elég.1000 ft egy tégely belőle.sztem a patikus tudni fogja ha igy elmondod neki!nagyon jó kenőcs
2008. nov. 11. 17:01

Mi is küszködünk a popsikrémekkel.Nekünk nem vált be a hagyományos orvos által felírt krém, a

Johnson & Johnson popsikenőcs,a sudocrem határeset,most bepantent próbálunk eddig jó volt most ujra kezd kipattogni a lányom.Ami bevált eddig a Neogranormon.Kentük mi is bóraxos kenőccsel mert volt egy kis gombásodás de attól még rondább lett a popója.

2008. nov. 11. 16:02
Nagyon hülyén hangzik amit leírok nekünk annak idején a vazelin jött be(14 éve)avval kentem be tisztába tevés után az orvos ajánlotta de ez már rég volt és lehet kinevettek de nekünk használt nagyon sokat küszködtem a bőrével akkor.
2008. nov. 11. 13:55

Most mi is ilyen problémával szenvedünk van itthon sudo és Neugranormonn is de azok most nem használnak eddig pedig jok voltak.Már dokihoz is elvittem mert olyan piros neki mondta hogy egy kicsit gombás lett kaptam rá egy ecsetelöt egy gyogyszertári kenöcsöt meg canestent.De nem nagyon javul a helyzet.Most hasmenése van ma már 2x volt és most megitn pirosabb lett neki hiába kenem olyan mintha nem használna egyik se.

Pedig a sudo eddig jó volt nekünk.Nem értem.

31. zsufzs
2008. nov. 11. 13:18
Köszönöm mindenkinek a segítséget! Sokat javult a helyzet, Sudocremet vettem és a boraxos krémet. A dm-es krémet is ki fogom próbálni!
30. pjudit
2008. nov. 11. 09:05
Nekünk a Biomed Körömvirág krém vált be, mikor paradicsomos ételt evett a kisfiam rettentően kimarta a popsiját, bekentem és szinte azonnal csökkentette a popsi fájdalmát. A kukijára is ezt kentem mikor hátra lett húzva.
2008. nov. 11. 08:51

Használjátok a DM saját márkás /Babylove/ világoszöld színű popsikenőcsét /pelenkakiütés elleni/!!! A dokim a csodájára járt, hogy hihetetlen jó krém, tökéletesen tapad, jó illatú, olcsó, és bármennyi a pelusban lévő "anyag", akkor is jól fed, és nem engedi a bőrhöz a csúnya dolgokat! :)

Olcsó és hatékony megoldás...:)

28. jomtom
2008. nov. 11. 00:42

Német és angol fórumokon írják, hogy az öblítőben olyan anyagok vannak, melyek 20%-kal csökkentik a pelus, pamut és vászon ruhák, pólók vízfelvevő képességét. Mi gyermekeinknél is okozott problémát. Ma már léteznek kiméletesebb eszközök mosásra, öblitésre. Lehet, hogy az agresszív mosópor az oka, talán az öblítés.

Fogzással kapcsolatosan: éjjel olvastam egy cikket, tavaly Bush elnök aláirt egy rendeletet, melyben megtiltották az usa-ban a phtalát tartalmú műanyagok gyártását, importját, árusitását gyermek és csecsemő dolgokban. Óvatosságot javasolok a boltokban kapható fogzást segitő rágó műanyaggal, mind phtalát tartalmú. CNN tv-ben megy egy sorozat vasárnaponként, ha érdekel megküldöm az angol linket a témáról.

2008. nov. 8. 15:22
Nekünk a Sudocrem használt.
2008. nov. 8. 12:11
Krétafehér ami nálunk az, megkérdeztem az összetevőit: borsavpor (2 gr) cinkoxid (40 gr) paraffin olaj (60gr) = 102 gr/dos. Ez olyan sűrű féle krém mint a sudokrém. Én csak akkor használom ha már gond van, nekünk reggelre rendbe szokta hozni az olyan eseteket is mikor a Bencu már szegénykém alig tud járni :(((
2008. nov. 6. 15:07
...és még valami eszembe jutott! ha nagyon nagy a baj akkor a körömvirág balzsam, csodákat tesz. Jó vastagom "bezsírozom" vele a popóját, és mehet a pucárkodás, amíg fel nem szívódik a krém. Nagyon jó!
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook