Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Baba a pocakban vetélés/missed ab után! fórum

Baba a pocakban vetélés/missed ab után! (beszélgetős fórum)


2008. dec. 29. 21:55
Koszonom szepen a segitsegeteket.Remelem holnap mar jobb lessz,de ha megsem akkor igazan az orvost kell felkeresnem.Kulonben nem faj a hasam es lazam sincs.Megegyszer koszonom nektek.
3148. 0bc15d9cef (válaszként erre: 3146. - 376ca6d064)
2008. dec. 29. 16:34

Szerintem ne aggódj, de azért nem árt orvost kérdezni:)))

Az teljesen normális, hogy nincs vérzés több napig, aztán megint, több-kevesebb. Hogy egy hét belefér-e, azt megmondja a doki.

De ha nem görcsös, ha nem szövetdarabos, és nincs láz, akkor ne aggódj!

3147. Judy55 (válaszként erre: 3146. - 376ca6d064)
2008. dec. 29. 16:06

Szia!


Sajnálom, mindenképpen orvost kérdezz erről, nekem is volt, bár én alig véreztem utána, talán aznap, utána már nem.

mindenképpen orvosoddal beszélj erről!!!!

Sajnálom, hogy neked is át kellett ezen esni...

2008. dec. 29. 15:39
Sziasztok.Nekem sajnos 6 hetesen elhalt a babam es egy hete 22.en volt missed ab.Utanna 2 napig verezgettem,de nem nagyon.Most 1 het utan viszont megint elkezdtem.Ez normalis?Tudna nekem valaki segiteni?
3145. jpne (válaszként erre: 3144. - Judy55)
2008. dec. 29. 14:38

Szerintem az elmaradt menses utáni 4-5. napon.

Az egyik terhességemet már az együttlétünk utáni 10. napon kimutatta a teszt, a másikat csak a menszi utáni 5. napon. Az elsőre nem emlékszem, rég volt. :)

3144. Judy55
2008. dec. 29. 14:19

sziasztok!


Szerintetek mikor érdemes először tesztelni? Ma is vettem egy tesztet.

3143. jpne (válaszként erre: 3141. - Fiamette)
2008. dec. 29. 10:46
Szorítok érted!!!
3142. jpne
2008. dec. 29. 10:46

Sziasztok!

Ma voltam a 6 hetes kontrollon, ami nálam kitolódott 8 hétre, mert az első mensim 6 hétre jött meg. Úgy megvizsgált a dokim mint még soha! Volt rendes kézi vizsgálat, uh, vér- és vizelet vizsgálat, cicinézés, terhességi teszt (hogy tuti jól megcsinálták-e a műtétet, nem túrták-e ki méhen kívülire)és csinált rákszűrést is.

Írtam a múltkor valamikor,hogy nekem nem mondta meg a doki, hogy mikor próbálkozhatunk újra, mert a kontrollvizsgálattól tette függővé. Az eredményen meglepődtem, mert azt mondta olyan minden leletem mintha nem is lett volna terhességem és januárban már próbálkozhatunk.

A bibi az, hogy a férjem elkötelezte magát a nem kell több gyerek felé, így valószínű, hogy beleegyezek a doki spirál ajánlásába és 3 hét múlva feltetetem. :(

Akkor mi maradunk kétgyerekesek. Legfeljebb abban reménykedhetek, hogy az elkövetkező 3 hétben valamelyik óvszer hibás lesz. :)))

3141. fiamette
2008. dec. 29. 09:51

ok csajok jelezni fogok, eddig semmi, de lehet hogy csak késik

próbálok nem ezen agyalni kisebb-nagyobb sikerrel

a karácsony jól telt, végre itthon vagyunk és pihenhetünk :)

3140. Judy55 (válaszként erre: 3138. - Fiamette)
2008. dec. 28. 20:30

szia!


Szorítok, jelezz, hogy mi volt az eredmény, jó?

3139. anya83 (válaszként erre: 3138. - Fiamette)
2008. dec. 28. 20:02
Szia!Nagyon drukkolok nektek!Én még a mensit várom,csak utána próbálkozhatunk!Majd írj mi lett az eredmény!A karácsony jól telt.És nálatok?
3138. fiamette (válaszként erre: 3136. - Anya83)
2008. dec. 28. 18:56

Szia


várom hogy babázunk vagy sem.

Alig bírom kivárni már, holnap kellene megjönni, ha nem jön 31- én csinálok egy tesztet.

Veled?

Jól telt a karácsony?

3137. Vik08
2008. dec. 28. 13:19
Köszi mindenkinek. Kedden beszámolok mi volt a dokinál.
3136. anya83 (válaszként erre: 3135. - Fiamette)
2008. dec. 27. 20:07
Szia fiamette!Mi újság?Régen beszélgettünk.
3135. fiamette
2008. dec. 27. 20:06
Gratulálok nektek csajok
3134. vov
2008. dec. 27. 17:26
Gratulálok én is, remélem hamarosan folytatjuk a "sort" a többiekkel. :))))
3133. Judy55
2008. dec. 27. 16:29

Sziasztok!


Gratulálok mindenkinek, akinek sikerült a vágya.

De jó lehet újból átélni azt, ami egyszer már sikerült.

Szorítok nektek!

3132. pitemaci
2008. dec. 27. 14:11

Pepe 08 és Vik08!


Nagyon örülök a jó híreknek, gratulálok Nektek:-)

3131. anya83 (válaszként erre: 3129. - Pepe 08)
2008. dec. 27. 13:39
Szia!Gratulálok s remélem 2009 számomra is meghozza a gyümölcsöt.
3130. Vik08
2008. dec. 27. 12:33

Sziasztok!


Én is régen írtam már a fórumra. Szerencsésnek mondhatom magam, mert kb 4 hónap próbálkozás után sikerült a baba. 23.-án csináltam egy tesztet ami pozitív lett, és még azon a napon el is mentem az orvoshoz. Még semmi nem látszott, csak saccolni tudott a doki hol lesz. Kedden megyek újra, remélem rendben lesz minden.

Mindenkinek sok szerencsét!

3129. Pepe 08
2008. dec. 27. 12:23

Sziasztok!

Már régen nem írtam, de rendszeresen olvasom, hogy kivel mi történik. Ez az év nekem sem volt a legjobb, túl vagyok egy missed ab-on, majd egy vetélésen.

De nem adtam fel, és meg lett a gyümölcse, mert + lett a tesztem, és úgy néz ki, hogy a szilvesztert már 3-asban ünnepelhetjük.

Szorítsatok értem, hogy minden rendben legyen!

Jó babásodást kívánok Mindenkinek az új esztendőben!

3128. fiamette (válaszként erre: 3126. - Judy55)
2008. dec. 26. 19:44

nekünk is azt mondta az orvos hogy 2 naponta, de pont peteérés elött voltunk együtt és utánna minden nap hátha

gondolom azért nem jó mert lehet nincs annyi sperma, pont most olvastam hogy 72 naponta termelődik újra :)

3127. pitemaci (válaszként erre: 3126. - Judy55)
2008. dec. 26. 17:22

Szia!


Nekem a nőgyógyászom azt mondtam, hogy két naponta éljünk házaséletet. Kezdjük a 14. napon és így tovább.

3126. Judy55 (válaszként erre: 3121. - Fiamette)
2008. dec. 26. 16:43

Szia!


A teszt már nekem is megvan, még december elején megvettem, még egyenlőre a fiók mélyén lapul. Nekem 1-2 körül kellene megjönnie, szerintem január 2-3 körül megcsinálom, lesz ami lesz.

Nekem is magasan van a hőm, ezért bízok abban, hogy legalább peteérésem volt, néha előjön egy-egy apró jel, mint az előző terhességnél, de nem merem én sem beleélni magam, mert már volt ilyen, szintén az elsőnél, aztán megjött.

Megkérdezhetem, hogy milyen gyakran tudtatok együtt lenni, mert olyat is hallotta, hogy az se jó, ha mindennap, stb., stb...

további szép Karácsony estét neked és persze mindenkinek!

3125. Jutca
2008. dec. 26. 15:52

Sziasztok!

Már rég írtam, de mindenkinek Boldog Karit.

Nekem kicsit most nehezen alakulnak a dolgok, mert úgy érzem jól felfáztam, nődoki meg karácsonykor sehol úgyhogy próbálom magam gyógyitani....

A sogornőmről tegnap kiderült hogy terhes...hát ez sem dob fel igazán.Talátam egy idézetet ha nem haragszotok beteszem ide is..


AZ IGAZSÁG AZ, HOGY..."


NEM igaz, hogy "teljesen jól" fogod magad érezni néhány napon, héten vagy akár hónapon belül.

Az igazság AZ, hogy napjaid végnélküli fájdalommal telnek meg és éjjeleid szomorú évek sokaságának fognak tunni. Gyógyulás csak a bánat és a gyász lassú és szükséges lépései után lesz.


NEM igaz, hogy egy újabb terhesség segít felejteni.

Az igazság AZ, hogy amíg egy újabb terhesség hamar reményt nyújthat, az elveszett gyermek megérdemli, hogy meggyászolják, éppúgy, mint akárki mást, akit szerettél. A szomorkodás nagyon sok energiát vesz el, és mind érzelmileg, mind fizikailag kimerítő lehet. Ez hatással lehet egészségedre a következő terhesség során. Míg nagyon könnyű amellett dönteni, hogy újra próbálod, terhesnek lenni aktív gyászolás mellett nagyon nehéz.


NEM igaz, hogy a tabletták vagy az alkohol tompítja a fájdalmat.

Az igazság AZ, hogy azok csupán elhalasztják azt a valóságot, amivel végül szembe kell nézned azért, hogy gyógyulni kezdhess. Azonban, ha az orvos úgy érzi, hogy egészséges fenntartásához gyógyszer szükséges, szedd be okosan, utasításai szerint.


NEM igaz, hogy miután egyszer túl leszel, életed ugyanolyan lesz, mint korábban volt.

Az igazság AZ, hogy feje tetejére állt világod lassan áll vissza, és remélhetőleg egy érzékenyebb, együttérzőbb emberré leszel, aki jobban fel van készülve a nehéz dolgok feldolgozására, amivel elobb vagy utóbb mindenkinek szembe kell néznie. Amikor arra gondolsz, hogy épp most élted át az egyik legrosszabb dolgot, ami egy családot érhet, a gyógyulás közben tudatára fogsz ébredni annak, hogy milyen erős is vagy.


NEM igaz, hogy a gyászolás morbid, vagy a gyengeség vagy a szellemi kiegyenensúlyozatlanság jele.

Az igazság AZ, hogy a gyász olyan munka, amit el kell végezned. Most van az alkalmas idő rá. Adj magadnak időt! Érezd át a gyászt, hagyd, hogy magával ragadjon! Próbálj meg nem túl sokat harcolni ellene! Könnyebb lesz, ha tudod, hogy a gyász változékony, hogy néhány nap jobb, mint a többi. Légy türelemmel magadhoz! A gyógyulást nem lehet megrövidíteni. Az aktív gyásznak akkor lesz vége, amikor az egész munkát elvégezted.


NEM igaz, hogy a gyász mindent felemészt.

Az igazság AZ, hogy életed leggyötrelmesebb időszakában is van, hogy nevetned kell. Ne érezd magad bűnösnek! Nevess, ha akarsz! Ahogy a gyászra, éppúgy a nevetésre is időt kell adnod magadnak!Ha úgy tekintesz a nevetésre, mint a lesújtó szomorúságra, amelyben most vagy, hogy az gyógyulásod része, akkor elviselhetőbb lesz fájdalmad.


NEM igaz, hogy az ember el tudja egyedül viselni ezt a veszteséget.

Az igazság AZ, hogy amíg egyedül te tudod úgy megváltoztatni életed, hogy gyógyultként térhess vissza életed megszokott útjáram addig mások szomorkodnak, s tehetetlennek érzik magukat. Akármilyen igazságtalannak tűnik is, a családtagokkal és a barátokkal való kapcsolattartás terhe gyakran rád nehezedik. Ok attól félnek, hogy felszaggatják a sebeket, vagy talán attól, hogy rosszul mondanak vagy tesznek valamit. Ezáltal még tehetetlenebbnek érzik magukat. Arra van szükségük, hogy őszintén megmondjad nekik mit tehetnek azért, hogy segíthessenek. Nem arra van szükségük, hogy azt mondd, hogy "jól vagyok", amikor valójában NEM vagy jól. Azáltal, hogy lehetővé teszed másoknak, hogy osztozzanak fájdalmadban és hogy támogathassanak szükségedben, megvígasztalódsz, s ok sem fogják olyan tehetetlennek érezni magukat.


NEM igaz, hogy biztos Isten büntetett meg valamiért.

Az igazság AZ, hogy van, amikor ilyenek csak úgy megtörténnek. Már sok emberrel megtörtént előtted és sokkal meg is fog még történni utánad. Ez nem Isten tette volt, hanem a természeté. Nem igazságos, ha Istent, magadat vagy bárki mást vádolsz. Próbáld megérteni, hogy az emberi természet az., ami megpróbál valakit keresni, hogy őt vádolhassa, különösen amikor ilyen kevés válasz van arra a kérdésre, hogy "miért?". Van, amikor van válasz. Legtöbbször azonban nincsen. Ha azt hiszed, hogy büntetve vagy, az csak gyógyulásod útjába gördít akadályt.


NEM igaz, hogy ezidő alatt döntésképtelen leszel.

Az igazság AZ, hogy míg a nagyobb döntéseket, mint például a költözködést vagy az állásváltoztatást jobb elhalasztani, az élet megy tovább. Nehéz lesz döntést hozni, de gyermeked halálával kapcsolatos döntések (a baba megtekintése, névadás, vallásos szertartás elintézése vagy azon való részvétel, a babával kapcsolatosan beszerzett tárgyak rendezgetése) teljes döntések, amelyeket magad számára tehetsz. A jószándékú emberek meg akarnak kímélni téged ennek fájdalmától. Mégis sokan közülünk, akik hasonló veszteségeket szenvedtek el, egyetértenek abban, hogy ezek az első döntések nagyon fontosak. Abban segítenek, hogy a veszteséget valóságossá tehessük. Agyunk először sokat kiszur ebbol a fájdalomból, hogy megvédjen minket. Nem sokkal ezután észrevesszük, hogy újra és újra átéljük az eseményeket, s megpróbálunk mindenre emlékezni. Ez egy másik módszer a veszteség nyugtázására. Amíg a veszteség valós, addig nem tudunk gyászolni kezdeni. Fájdalmas élmény lesz, ha ebben a kezdeti időszakban belebonyolódsz, de segíteni fog abban, hogy jobban tudd kezelni a gyászt, mely alatt állapotod javul, azáltal, hogy gyermekednek tett szeretőés gondoskodó tetteidből vigasztaló emlékeket készítesz.


NEM igaz, hogy örülni fogsz, ha meghallod, hogy egy barátod vagy egy más szeretted egészséges babát szült.

Az igazság AZ, hogy nagyon nehéz lesz olyan anyákkal együt lenni, akik csecsemővel vannak. Fájdalmat okozhat, mérges legetsz vagy féltékeny. Tűnődni kezdhetsz, hogy miért nem részesülhetél ebben az örömben. Neheztelhetsz, és nem akarod barátaidat újszülött csecsemőikel látni. Talán titokban azt kívános, hogy történjen meg ugyanez mással is. Azt akarod, hogy legyen valaki, aki megérti, hogy milyen érzés is ez. Talán szégyelled is magad, amiért ilyeneket kívcánsz azoknak, akiket szeretsz és akikkel törődsz, vagy azt gondolod, hogy szörnyű ember vagy. Nem vagy az. Ember vagy, s még a leginkább szeretetteljes emberek is reagálhatnak így, amikor aktívan gyászolnak. Ha fordított lenne a helyzet, a barátaid éreznék és gondolnák mindazt, amit most te. Bocsáss meg magadnak. Minden rendben van. Ezek az érzések végül majd elmúlnak.


NEM igaz, hogy mindegyik házasság túléli ezeket a nehéz időket.

Az igazság AZ, hogy néha a másikat vádolod, neheztelsz rá, vagy nem szeretsz vele lenni. Ha észreveszed, hogy ilyen történik, fordulj segítségért! Ne hagyd figyelmen kívül, és nem söpörd a szonyeg alá azt remélve, hogy jobb lesz. Nem lesz az. Az aktívan gyászolók nem tudnak egymásnak segíteni. Ez irreális lenne, olyan mint amikor két vak egymást tanítja Braille-írásra. Ha megbeszéled másokkal, az segít. Még a házasságotokat is megmentheti.


NEM igaz, hogy végül elfelejted gyermeked elvesztését és ezt az egész szörnyű idoszakot.

Az igazság AZ, hogy az "elfogadás" szó arra a megértésre vonatkozik, amelyre az ember jut, miután sikeresen meggyászolta szülőjét, nagyszülőjét vagy egy idősebb szeretett rokonát. Ha elveszíted gyermekedet, az az egész jövődre kihat, nem a múltadra. Senki sem tudja ezt igazából elfogadni. De van eredménye a gyógyulásnak és annak, hogy megtanulsz küzdeni. Túl fogod élni. Sokan közülünk, akik átestek ilyenfajta szomorúságon, attól félnek, hogy elfelejtik gyermeküket, mikor gyógyulni kezdenek. Ez nem fog megtörténni. Mindig emlékezni fogsz drága gyermekedre, mivel a sikeres gyász egy helyet vés a szívedbe, ahol gyermeked örökké élni fog.


( [link]


Ilyenkor karácsony táján meg különösen nehéz. De a REMÉNYT sosem szabad feladni! HINNI kell abban, hogy egy lélek Titeket választ szülőnek és akkor jön el, amikor ő akar.

2008. dec. 26. 14:28

Sziasztok!

Képzeljétek, délelőtt felburítottam a karácsonyfánkat :(

be akartam bújni mögé, az ablakhoz, mert leesett az ablakdísz és felburítottam :( még el is sírtm magam, úgy megijdetem :(

de egy kis vidámság bent, hogy tudom már, hogy nem törnek a díszeink hihi

3123. jpne
2008. dec. 26. 12:06

Sziasztok!

Kicsit elkésve, de még Karácsony van, így én is Boldog Karácsonyt kívánok mindenkinek!

23-án elutaztunk, de olyan sok dolog volt aznap, hogy nem tudtam jönni.

Még ki sem pakoltam a cuccainkat, így most csak ennyire jöttem.

3122. fiamette
2008. dec. 26. 11:14

találtam róla valamit

amugy én a ciklus.hu n vezetem a hőmérsékletem nagyon jó, mensi naptár is nézzétek meg


Mennyi ideig kell a hőnek fennmaradnia ovuláció után?

Az ideális idő 14 nap. Néhány orvos szerint a 10 nap is elfogadható, de ha a magasabb hőmérsékletiű napok száma nem éri el a 12-t, akkor érdemes a luteális szakasz rövidségének okait megvizsgálni, kivizsgáltatni szakemberrel.

3121. fiamette (válaszként erre: 3120. - Judy55)
2008. dec. 26. 11:10

Sziasztok!


Erre én is kíváncsi lennék, mivel 2 hónapja hőmérőzök. Azt már tudom mikor van peteérésem.

Nekem elvileg 29 én kellene megjönnie minden nap 37 a hőm reggel. Azt hiszem ez addig marad míg nem jön meg a mensi, ha nem jön és marad a hő akkor terhes maradtál.

Képzeld Judy55 ma reggel hányingerem volt és két napja vérzik az orrom.

Nem merem beleélnem magam semmibe, már a teszt megvan de még várok vele :)

3120. Judy55
2008. dec. 26. 10:23

Sziasztok!


Remélem mindenkinél jól telik a Karácsony, mi is megyünk ebédelni nemsokára.


Szeretnék kérdezni azoktól, akik esetleg már újból próbálkoznak, vagy azoktól, akiknek már sikerült a műtét után újból teherbe esnie, hogy használta-e a hőmérős módszert? és kinek mennyire vált be? mennyinek kell lennie a hőnek, hogyha valaki teherbe esik? ebben a hónapban csinálatm én is és kíváncsi lennék a tapasztalatokra.


sziasztok

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook