Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az OKJ-s bizonyítványt elfogadják-e Svájcban? fórum

Az OKJ-s bizonyítványt elfogadják-e Svájcban? (tudásbázis kérdés)

2012. jún. 20. 21:17
A www.admin.ch-n (Anerkennung ausländischer Diplome)mindent megtalalsz. Gyorsan atfutottam és ugy latom, hogy a kozmetikusoknak peldaul kell honositani. (Itt egyebkent a kozmetikus sokszor mükörmöt is keszit). Svajcban egyebkent reszben az EU-Richtlinie 2005/36/EG van ervenyben (azt nem tudom, hogy ez ugyanaz-e mint az Europass), de ez szolgaltatas nyujtasara nem jogosit fel, meg 90 nap alatt sem. Mindenkeppen szükseges a honositas. A fent emlitett cimen minden le van irva ill. talalsz email cimet, ahova lehet fordulni. Sok sikert.
2012. jún. 20. 20:21

Olaszországban nem fogadják, és azt hiszem Németországban sem. Még az Europass-t sem. :-(

Hogy hol tudnál utánajárni? Passz. Esetleg nagykövetség nem tud segíteni, miket fogadnak el a munkavállaláshoz?

2012. jún. 20. 20:12
A legtöbb okj-s képzéshez lehet kérni Europass-t. Ehhez is lehet szerintem, és akkor elvileg elfogadják. Gyakorlatilag nem tudom, de szerintem ha az itteni sulikban biztos tudják, hogy melyik országokban fogadják el
2012. jún. 20. 20:09

Műkörmös OKJ-s bizonyítvánnyal szeretnék vállalkozó lenni Svájcban, de nem tudom, hol érdeklődjem, hogy elfogadják-e ezt a bizonyítványt...


Valakinek ötlete? Esetleg konkrétan tudja-e valaki, hogy elfogadott-e az OKJ-s bizi?


Köszönöm

2012. jún. 20. 20:08
Az OKJ-s bizonyítványt elfogadják e Svájcban?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook