Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az Ideiglenes lakcímkártya visszavonható? fórum

Az Ideiglenes lakcímkártya visszavonható? (beszélgetős fórum)


2011. ápr. 3. 11:22

sziasztok.érdelekne egy kérdés

lehet 2 lakcim kártyám az egyik végleges ahol most lakom meg lehetne egy ideigleneset csinálni.de az ideiglenes apukémhoz szólna.ha valaki tud válaszal segiteni azt megköszönöm.

10. teleki_2007 (válaszként erre: 9. - Smici)
2008. okt. 3. 11:28
Köszönöm a segítséget.Sajnos az érvényességi idő majd csak 2011-ben jár le.A képviselőtestület külön kérte,hogy ne legyen nekik meghosszabítva, de ajegyzőnő és az ügyintéző magasról tojt erre.Sajnos nagyon problémás ez a család és azért kértük ezt.De a jegyzőnő szereint ilyet nem lehet tenni, vagy cska nmem akar.Ugyanis a szomszéd településen minden zokszó nélkül ezt teszik.Ma délután megtudom,hogy ki írt alá nekik mint befogadó.Mert nem a tulajok az biztos.De én is ezt mondtam a polgármesterünknek,hogy írjunk a tulajoknak,hogy intézkedjenek.Mert ez mostmár tarthatatlan állapot és a hozzájuk hasonlóból van egy egész utcányi csak ők nem ennyire problémásak.Nagyon remélem,hogy asegítségeddel tudunk lépni.Köszönöm előre is és jelzek,hogy mit sikerült intézni.
2008. okt. 2. 21:34

A lakcímkártya nem vonható vissza senkitől, mivel tartalmazza a személyi számot is adatainkon kívül. Azonban a tartózkodási hely érvényességi ideje egyszer lejár. Jelenleg öt év ez az idő, aztán - ha nem történik újabb bejelentkezés - automatikusan érvénytelenné válik a cím.

Mivel nem saját tulajdonban laknak, kérdés: hogyan kinek a hozzájárulásával jelentkeztek be? A tulajdonos engedélyével? Ha nem, lehet jelezni a tulajnak, hogy mi a helyzet. Egyedül a tulajdonos jogosult kipaterolni őket az ingatlanból, majd kérheti a lakcím fiktívvé nyilvánítását. Erre a hivatalnak kötelessége lépni: ha azt állapítja meg, hogy jogos a kérelem, határozattal fiktívvé nyilvánítja azon személyek lakcímét, akik az adott ingatlanba be vannak jelentkezve és a tulajdonos rájuk vonatkozóan ezt kéri, majd ennek a nyilvántartásba való bejegyzéséről is gondoskodik.

Remélem tudtam segíteni.

2008. szept. 29. 17:56

Azért ez rendkívül szomorú.

A feljelentésekre azért gondoltam, hogy ha intézkedni kell, akkor nyoma legyen annak, hogy összeférhetetlenek.

7. teleki_2007 (válaszként erre: 4. - D88030a7e1)
2008. szept. 29. 16:46
A feljelentések nem segítenek, mert tudják,hogy egyszerre csak mennyit "lophatnak".Mert ugye van az a bizonyos megélhetési bűnözés.Télen ezt nagyon ügyesen kihasználják,mert tudják,hogy a napi 1,5 köbméter fa az megélhetési bűnözésnek számít és így csak szabálysértést követnek el.Sajnos nálunk a magyar lakosság 70%-a nyugdíjas.Tehát nagyon kevés az aktív emberek száma és ők is nappal dolgoznak, na ezek azt ki is használják.Nevetni fogtok de tőlünk is loptak már el malacokat is.Akkor még nem volt a gazdasági udvarban kutya és amíg én bent varrtam addig ők meg elvittek két malacot.A kert felől tudtak bejönni és elölről a kutyák nem tudtak hátramenni.De mivel az ő kutyájuk mindíg az utcát járja így nem mentem ki mikor az enyémek ugattak mert gondoltam,hogy megint az utcán lévő kutyákat ugatják.Aztán este etetésnél ért a meglepetés!Szóval borzasztó dolgok vannak itt is.Én is sokat vagyok a gyerekekkel itthon párom nélkül éjszaka és nem vagyok nyugodt.Bár van három kutyánk elől kettő hátul egy, az jó fogós kis kutya.Elől meg elég nagy termetűek vannak, egy roti keverék és egy német dog.Szóval tekintéjt parancsolnak, de enélkül nem is lehet.Mikor kimentünk a "sorra" mi a testület szabájosan kiröhögtek bennünket mert úgysem tudunk mit tenni ellenük...nagyon ki vannak okosítva...Azért várok jó tanácsokat, ötleteket,hogy esetleg mit lehetne tenni????
6. teleki_2007 (válaszként erre: 2. - Eb3745168d)
2008. szept. 29. 16:32
Na szóval, ez az egyik problémás család csak ideiglenes lakcímkártyával rendelkezik.Elfoglaltak egy lakatlan házat és azt toldozgatták- foltozgatták és ott laknak.A tulajdonosok régen meghaltak az örökösök nem fogallkoznak az ingatlannal.Én tanácsoltam a polgármesternek,hogy a tulajdoni lap szerinti tulajdonost szólítsa fel az önkormányzat,hogy illetéktelenek tartózkodnak az ingatlanba, vagy ha erről tudomásuk van akkor fizessenek utánnuk idegenforgalmi adót.Szerintem ez kezdésnek nem lenne rossz.A jegyzőnőnk szerint ezt nem lehet.Semmiben nem tudunk lépni, mert mindenre csak azt mondj,hogy ezt nem lehet mertt nem törvényes.Nagy ívben tojik ránk!!!Vissza térve a feljelentésekre, nem történik semmi mert amennyit naponta lopnak, azt a rendőrség" megélhetési lopásnak" titulálja.Nyáron a zöldségeket, kukoricát, gyümölcsöt,szénát, télen a fát és füstölőből az árukat lopják.Mára van libájuk és kacsájuk meg tyúkjaik, birkájuk, kecskéjük, lovaik, disznók amit a "tőlünk" lopott kukoricával etetnek.Szóval nagyon sok sara van a pacáknak, a rendőrség nagy ívben szarik ránk.Naponta egyszer elmennek feléjük és ennyi.Kicsit megint lehet,hogy össze-vissza voltam.Különben van egy másik eset is, akik önkormányzati lakásban laknak, sokáig nem fizettek lakbért, mire a testület szerette volna őket kilakoltatni a jegyzőnő meg azt mondta,hogy nem lehet csak ha biztosítunk nekik másik ingatlant.Majdnem lefordulta a székről mikor ezt mondta.Nem igaz,hogy ilyen van.Szóval teljesen tanácstalanok vagyunk.
5. teleki_2007 (válaszként erre: 2. - Eb3745168d)
2008. szept. 29. 15:10
Pontosítok hamarosan, csak el kell mennem a gyerekekért az oviba...Addig is köszönöm,hogy ilyen gyorsak voltatok és várom a további hozzászólásokat...
2008. szept. 29. 13:50

Tovább hergeltem magam. Szóval csodálkoznak, ha az öreg fenékbe lövi őket vagy árammal rázatja meg, amikor senki nem tudja őket megvédeni még egy egész falu sem.

Rendőrség jelen van nálatok?

Minden alkalommal tesztek feljelentést?

2008. szept. 29. 13:48
Sajnos nem tudok tanácsot adni, talán csak annyit, hogy több Barna bácsi kéne, aki áramot vezet a saját tulajdona védelmében a kerítésbe.
2008. szept. 29. 13:25
Sajnos ha jól tudom, sehogyan nem lehet kitenni őket a faluból. Csak és kizárólag bírósági végzéssel. De pontosan feltennéd a kérdésedet? Most ők ott laknak, saját lakásban? Vagy más lakásában? Ez is lényeges szempont!
2008. szept. 29. 12:39

Segítséget szeretnék kérni tőletek!

Vissza lehet-e vonni az ideiglenes tartózkodási engedélyt.Mármint nem ez az állandó lakcíme hanem csak az ideiglenes.Családos de rengeteg zűrt csinál a faluban.Lop, garázdálkodik és senkire nincs tekintettel.Sajnos ez nálunk nagyon nagy probléma.Rengeteg a roma a falunkban, nem is az a baj, hanem ,hogy egyre több az ilyen...A jegyzőnőnk szerint nem lehet vele semmit kezdeni, meg őszintén szólva ő nem is akar.Tavaj télen a nyaralókból ellpotak amit lehetett, és addig fajult a dolog,hogy még a lakásban lévő rézcsöveket is kibontották a falból ahol nincs állandó ottlakó.A nyugdíjasokhoz betörnek ellopják a pár szem baromfiukat, kifosztják a fagyasztóládáka-szekrényeket.Szóval elkeserítő a helyzet.Én képviselő vagyok a településünkön és szeretnék a többiekkel együtt valami megoldást találni és ezt az 1-2 családot eltávolítani a faluból.A többivel nincs nagy gond..Most például a kukoricát lopják, de nem 1-2 zsákkal hanem minden nap kistraktorra vagy valami kis retyedlivel, és kihasználják azt,hogy az aktív korú emberek napközben dolgoznak és úgymond szabad a vásár....Kérlek,hogy sgítsetek nekünk. Olyan szép a kis falunk de ha sürgősen nem tudunk valamit tenni akkor hiába a szépsége, ha nem tudjuk megállítani ezeket az embereket.Lehet,hogy össze-vissza írok de most rengeteg gondolat kavarog bennem.Ha valakinek van olyan ismerőse aki jártas ilyen dolgokban, vagy köztetek van olyan annak nagyon örülnénk ha jelentkezne....Mindenféle tanácsot szívesen olvasok....Előre is köszönöm a segítséget....

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook