Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Az ex hónapok után újrakezdené... fórum

Az ex hónapok után újrakezdené... (beszélgetős fórum)


1 2
45. Cippora (válaszként erre: 1. - Rabanne)
2011. máj. 30. 14:20
9 hónap után szerette volna újrakezdeni,belementem.2 hete született meg a kislányunk :) Biztos ritkaság,de működhet,az ember megbánhatja,ha anno elrontotta a dolgokat.
44. szabobabo (válaszként erre: 43. - VictorHUN)
2011. máj. 17. 18:30

Háát, mi a garancia arra, hogy egy "nem felmelegített kapcsolat" marad tartós?!

Utálom az ilyen hozzászólásokat, már ne is haragudj...de azért mert egy-két ember csalódott az életben, még nem biztos, hogy más is boldogtalan lesz!!!!

Amúgy erre azt tudnám mondani, hogy az én szüleim még a mai napig szeretik egymást, és kézen fogva járnak:)...és ők is "melegített káposzták".

2011. máj. 17. 16:17
Na kíváncsi leszek hogy akik "felmelegítve szeretik a káposztát" fiatalon , hogy majd 30-40 évesen is ezt fogják-e majd mondani.
42. szabobabo (válaszként erre: 39. - De6dcdc43c)
2011. máj. 17. 14:58
Köszönöm:)
41. 02dd40895d (válaszként erre: 38. - Szabobabo)
2011. máj. 17. 14:20

No itt a lényeg!

TISZTA LAPPAL!!!

(Írtam már korábban a teljes megbocsájtásról)

2011. máj. 17. 13:58

Sziasztok!


Én most kezdem újra (sokadszorra) a párommal. Én hiszek abban, hogy tudnak az emberek változni. Persze kell némi ráhatás, fejmosás ilyesmi. Mert ki az aki maga miatt változik?? Akkor ott őrületes bakinak kellett történnie. Az emberek túlnyomó része azért változik mert próbál megfelelni másoknak. A jó kapcsolat titka, hogy megpróbálunk megfelelni a párunknak. Persze ez oda vissza igaz! Kell hogy változzunk a másikért! Én még most utoljára el hiszem ezt neki. És bele vágok egy új életbe! Falura költözöm. Vele. A városból...háááát nem tudom de bízzunk a sikerben!

Sok szerencsét az újra kezdésben!!

39. de6dcdc43c (válaszként erre: 38. - Szabobabo)
2011. máj. 17. 13:45
Gyönyörű a babád:)
2011. máj. 17. 13:33

Sziasztok!


Mi 3 év kihagyás után békültünk anno...ezalatt a 3 év alatt mindkettőnknek volt más, aminek aztán vége lett.Aztán újra összejöttünk, véletlenül...beszélgettünk, nagyon sokat...és újrakezdtük, tiszta lappal. Nem nézzük a múltat, mert nincs értelme. Egyikünk sem jobb a másiknál.

Azóta összeházasodtunk, lett egy tündéri gyerekünk, és imádjuk egymást!

Én nem hiszek abban, hogy "csak a töltött káposzta jó felmelegítve"...és ha nekem az a kedvencem?!

Az emberek változnak, komolyodnak...főleg, ha van kiért!

Én nem bántam meg, hogy újrakezdtem a párommal! Boldog vagyok vele, olyan boldog , ami talán mással nem lettem volna...

2011. máj. 17. 13:30
Tipikus. Ha nincs ló akkor jó a szamár is
36. de6dcdc43c (válaszként erre: 34. - 02dd40895d)
2011. máj. 17. 13:17

Kívéve akkor ha okkult eszközökkel lettek szétrántva a felek.

Ez az egy kivétel van.

2011. máj. 17. 13:16
Nagyon ellenszenves számomra az, hogy magyarázat nélkül szakított a pasi. Úgy gondolom, akiben van egy csepp tisztelet a másik iránt, az nem így oldja meg ezt a problémát. Az hogy szeretője is volt melletted és az, hogy a mai napig nem tisztázta, mi volt a problémája veled, arra enged következtetni, hogy egy sunyi, alattomos emberről van szó, aki lehet hogy néhány hétre, esetleg néhány hónapra megváltozna, de előbb - utóbb újra csalódást és fájdalmat okozna neked.
34. 02dd40895d (válaszként erre: 33. - Korteforma)
2011. máj. 17. 13:16

"Ne adj tanácsot! A bölcsnek nincsen rá szüksége, az ostoba pedig úgy se fogadja meg!"

Ha egy kapcsolatot "felmelegítenek" az legtöbbször oda vezet, hogy pontosan ugyanazokat a hibákat fogják elkövetni, csak sokkal hamarabb, ezért a kapcsolatnak is rövidebb idő alatt vége lesz. Ezen nem változtat az se, hogy jól "kibeszélik, megvitatják, kielemzik" a történteket!

Ahogyan azt a nagy tanító mondta:

"A történelemből egyetlen tanulság vonható le. Az hogy az emberek képtelenek a tanulságok levonására! Ha képesek lennének erre, akkor a világtörténelemben egyetlen háború szerepelne csak!"

33. korteforma (válaszként erre: 1. - Rabanne)
2011. máj. 17. 12:49

Először azt tisztázd, TE mit szeretnél!

Mielőtt bárhogy döntenél, beszéljetek. Miért keresett már melletted mást, miért szakított, mi nem működött neki a kapcsolatban, mi zavarta, mi zavart téged, mi a közös jövőképetek, stb.

Ha most nem fogjátok megbeszélni, később is bele fogtok ugyanabba a hibá(k)ba esni. Az neked se tenne jót.

32. korteforma (válaszként erre: 31. - 02dd40895d)
2011. máj. 17. 12:48
Egyetértek. Az emberek tényleg tudnak változni. :) A felnőttek is... :)
31. 02dd40895d (válaszként erre: 28. - B4c06bc553)
2011. máj. 17. 12:09

Megkísérelem, hogy - talán kissé kevésbé "nyersen" mint az előttem szóló - "rávilágítsak" arra, hogy az emberek, egész életük során, folyamatosan változnak! Tehát a felnőtt emberek is változnak, és nem csak "külsőleg" azaz fizikailag!

Igaz, hogy nem szívesen győzködök senkit se, de "nem lenne nyugodt a napom" ha ebben a tévhitedben meghagynálak.

Mielőtt "konzultálni" kezdenénk, jó lenne tudnom, hogy mikortól számítod te a felnőtt kort! Szerinted hány éves kortól tekinthető valaki felnőttnek, azaz nem megváltoztathatónak?

Aztán jöhet a következő lépés.

Ha el tudod dönteni azt, hogy számodra - most ebben a pillanatban - mi számít fontosnak, és mi pedig kevésbé annak, esetleg mi az, ami lényegtelen, akkor már el is jutottunk a megoldás első részéig!

30. de6dcdc43c (válaszként erre: 28. - B4c06bc553)
2011. máj. 17. 11:56

Rengeteg embert láttam változni-nőt/férfit poz/neg irányban változni.


Mindig attól függ, milyen a környezet és milyen befolyások érik.

29. de6dcdc43c (válaszként erre: 28. - B4c06bc553)
2011. máj. 17. 11:55

Ez hülyeség, és ostobaság.Minden ember, még a 70 éves is tud változni, és változik.


Azt nem értem, hogy ostoba általánositott szövegeket, miért irkáltok be?

28. b4c06bc553 (válaszként erre: 27. - 02dd40895d)
2011. máj. 17. 11:53
Csak az első mondatodhoz: Egy felnőtt ember NEM változik! Annak már kialakult szokásai vannak, amit nem tud elhagyni senki és semmi kedvéért. Esetleg ideiglenesen, de akkor meg minek? Az már nem Ő lenne!
2011. máj. 17. 11:43

Véleményem szerint - bár kicsi az esélye - nem reménytelen az ügy. Idővel mindenki változik, megváltozhat. Még akkor is - ha nem éppen tisztességes volt a szakítás - még így is 1000x becsületesebb dolog volt, mint szeretőt tartani hosszú ideig.

Szerintem az újra kezdésnek akkor van esélye, ha képes valaki MEGBOCSÁJTANI. Ezt azért írtam így (nagybetűkkel) mert az emberek túlnyomó többsége tévedésben van ebben az ügyben.

Megbocsájtani, nem azt jelenti, hogy "lépjünk túl rajta, mint ha meg se történt volna"! Az igazi megbocsájtás egyenlő azzal, hogy NEM TÖRTÉNT MEG!!!

Ha erre valaki képes magát ráhangolni, és elfogadni, valamint a továbbiakban ezek szerint élni és a kapcsolathoz így viszonyulni (tiszta lappal indulni) akkor, és csakis akkor van értelme a dolgot újra kezdeni!!!

(Ellenkező esetben - a legkisebb sérelemre - a régi dolgok "előhozása" lesz a válasz, ami tudjuk hogy hova fog vezetni)

2011. máj. 17. 10:05

Szerintem te is szeretnéd újra kezdni:) Nagyon meg kellene beszélni a dolgokat és ha bele is vágsz, biztos, hogy nem lesz egy darabig teljes a bizalom. Viszont ha ezt túlélitek, akármi is lehet.

Egyébként szerintem rondán elbánt veled, viszont szerelmes vagy még mindig....

25. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Rabanne)
2011. máj. 17. 09:49
Amúgy ha tényleg rengeteg fájdalmat okozott,akkor gondold át rendesen.Lehet,hogy megváltozott,de ezt mi nem tudhatjuk,mert nem ismerjük.Azóta találkoztatok többször?Észrevetted,hogy talán változott?De ha még mindig fáj az a sok rossz,amit okozott,akkor szerintem nem érdemes újra kezdeni.Amíg egy tüske is benned van és nem tudsz úgy gondolni rá,hogy ne a fájdalom jusson eszedbe,addig veszett ügy.Legalábbis szerintem.
24. 937a2a883a (válaszként erre: 22. - B789d47c89)
2011. máj. 17. 09:45
Én nem hiszek ebben :) A mostani párommal egyszer szakítottunk kb 8 hónap után,aztán kibékültünk és azóta már évek teltek el és nagyon szeretjük egymást.Kellett akkor az a szakítás,hogy helyretegye a dolgokat bennünk.
23. 937a2a883a (válaszként erre: 1. - Rabanne)
2011. máj. 17. 09:43
Igen,volt ilyen.Kb fél év után akarta,nekem akkor volt alakulóban a mostani kapcsolatom.Mondtam neki,hogy felejtsen el,ő dobott ki és nehezen hevertem ki és végre újra kezdek boldog lenni,amit ne tegyen tönkre.Persze akkor azzal jött,hogy ő csak szünetet akart,átgondolni az egészet,de nekem valahogy nem úgy hangzott az a mondata,hogy már nem szeret,legyünk barátok.Aztán megértette a dolgokat és békén hagyott.Amúgy azóta jó barátok lettünk.Havonta egyszer beszélünk egy jót,mert összefutunk az utcán,mivel a szomszédban lakik :)
2011. máj. 17. 09:10
Én csak annyit mondanék: töltött káposzta....ja és kutyából szalonna.
21. de6dcdc43c (válaszként erre: 19. - Rabanne)
2011. máj. 16. 22:58
Én arra voksolok, hogy beszéljétek meg a dolgaitokat felnőtt emberekhez méltóan.
20. Dorka0027 (válaszként erre: 19. - Rabanne)
2011. máj. 16. 22:55

Nekem az a véleményem, ha egy év után, annyi tisztelet nem volt benne és arra nem volt képes, hogy normálisan szétváljatok, akkor ne remélj túl sokat ettől a fiútól.

Először mindenképpen tisztáznotok kellene, hogy mi volt a probléma, úgy biztosan könnyebben jutsz majd elhatározásra.

19. rabanne (válaszként erre: 17. - Dorka0027)
2011. máj. 16. 22:44
Majdnem egy évet.. Én a szakítás után teljesen kétségbe voltam esve, azt se tudtam mit csináljak... Ahogy már írtam a mai napig gondolok rá, és nem tudtam elfelejteni. De nem kellett volna most így összezavarnia! Nem tudom hogyan döntenék jól ://
2011. máj. 16. 22:39

"Nem akart meghallgatni, utána pedig nem tudtam többé elérni."


:)

17. Dorka0027 (válaszként erre: 16. - Rabanne)
2011. máj. 16. 22:38
Mennyi ideig voltatok együtt?
16. rabanne (válaszként erre: 13. - Dorka0027)
2011. máj. 16. 22:33
Nem, pedig próbáltam. Ezek után még én kerestem őt napokig. Majd ő is fölhívott, azt mondta neki ez az egész nem megy, talán majd később(?!?) Meg, hogy most már legalább nem idegesíti senki (ezt máig nem értem, mert nagyon jól megvoltunk...). Nem akart meghallgatni, utána pedig nem tudtam többé elérni.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook