Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Szakítás után újrakezdés? fórum

Szakítás után újrakezdés? (beszélgetős fórum)


2012. aug. 19. 15:05

sziasztok :)

azóta kivel mi a helyzet?

kiváncsi vagyok voltak e kibékülések,vagy végleges szakítások..

most én is éppen ilyen cipőben járok,nagyon szeretjük egymást a barátommal,vagyis exemmel,de voltak problémák,amik csak miattam adódtak :(

én tudnám újrakezdeni vele,és ő sem akar kilépni az életemből,csak most az eszére kell hallgatnia,és hát úgymond félig-meddig szakított is velem.. de van háttere ennek is,csak hosszú :S

viszont találkozni akar velem,meg segíteni akar nekem amiben csak tud.. (sajnos nincsenek barátaim,nem járok el sehova,a családom is tök messze,szóval egyedül vagyok a nagyvárosban, a munkám is itthon van )

2012. júl. 21. 21:05

Sziasztok!

Az én történetem elég hosszú..de leírom. Hát több mint egy 1 évig voltunk együtt a barátommal, már már szinte a végén együtt laktunk, ez is tette tönkre a kapcsolatunkat, sok mindenen veszekedtünk, nem értettünk egyet, mások voltak a terveink, más környezetbe csöppentünk bele, és ezzel a helyzettel nehéz volt megbirkóznunk. Úgy éreztem, hogy nálam elmúlt a szerelem, így hát szakítottam. De előtte mindennél jobban szerettük egymást. Teltek múltak a napok, hónapot, sokat beszélgettünk. Mikor egyszer csak rájöttem, hogy én mindig szeretem őt, és kiakarok vele békülni. Elmondtam neki, neki ekkor egy friss kapcsolata volt. Találkoztunk, de ő nem akart velem kibékülni. Én nagyon összetörtem, de megértettem, hiszen a szakításunkor ő volt az aki összetört. Aztán nem beszéltünk nagyjából 1 hónapig, most pedig nagyon sokat.Azóta szakított a barátnőjével.. Viszont bennem újra kavarodnak fel az érzelmek..nem tudom mit tegyek, nem akarom neki elmondani,hogy mit érzek...mert félek, hogy megint csalódok. De sokszor keres és találkozót is megbeszéltünk, csak nagyon nehezen jön össze. Mit tegyek?? Szerintem ha valaki megcsal, nem változik, nem érdemes kibékülni vele...tudom, hogy milyen érzés ha szereted és nem bírod elfelejteni. Lehet nekem is azt kellene elfelejtenem??

23. Brigitta2121 (válaszként erre: 20. - 902e1ed20e)
2012. máj. 17. 10:24
Szerintem ez durva, hogy még ezek utàn te akarsz megfontoltabb és türelmesebb lenni, ezzekkel a szavakkal csak a lovat adod alà! Tudom, hogy nehezen viseled, ahogy elnézem rajongasig vagy a pasiért, de ez nem szerelem, mert ha szerelem lenne, 1.: hagynad hogy akkor jöjjön vissza amikor akar, és tényleg akar téged, 2.: pedig nem tudnal ilyen dolgokat egyszerüen tul lépni...
22. Hitta (válaszként erre: 20. - 902e1ed20e)
2012. máj. 17. 08:36

Hidd el ez nem így működik. Nem úgy megy, hogy te elhatározod, hogy te mindent elfelejtesz amit tett és kész. Amint lenyugodnának a dolgok, te szépen el kezdesz kattogni, hogy megbízhatsz-e benne, sőt görcsösen elkezdesz majd "türelmes" és "megfontolt" lenni és emiatt a görcsösség miatt szépen kiakadsz majd és jön az újabb vita és ő majd újra beléd rúg... és te majd sírva kúszhatsz utána újra... ez a legvalószínűbb opció, akárhogy is próbálod görcsösen bemagyarázni saját magadnak is, hogy ez nem igaz...

sajnálom, de nem akarlak áltatni

21. 74f8c12b8e (válaszként erre: 20. - 902e1ed20e)
2012. máj. 17. 08:07

TürelmesEBB? megfontoltABB? Tehát simán el fogod viselni,ha tart melletted még egy nőt?Mert most ugye ez volt a megfontolatlanság,hogy ezen kiakadtál..

Nem kell válaszolnod,pláne,mert nem ezért írtad ki ezt a topikot, de ezen gondolkozz el!!!

2012. máj. 16. 22:47
Hát ha visszakaphatnám olyan boldog lennék, hogy elszállna minden rossz a lelkiállapotomból... tényleg tudnék tiszta lappal indítani. Legalábbis én. És én is bizonyítanék, hogy tudok türelmesebb és megfontoltabb lenni. De csak nem jönnek a sorstársak :( Csak én vagyok itt parkolópályára állítva?
19. 74f8c12b8e (válaszként erre: 11. - 902e1ed20e)
2012. máj. 16. 20:48

Ide is leírom neked,Phoenix: menj segítséget kérni!!

Még ha újrakezditek is,akkor is biztos,hogy rengeteg probléma lesz benne,mert nem tudtok teljesen tiszta lapot nyitni,vagyis teljesen elfelejteni a közös múltat!

Mit fogsz kezdeni a felmerülő problémákkal,rossz gondolataiddal,ha ennyire ki vagy borulva? Egy új kapcsolatot sem lehet felépíteni ilyen lelkiállapotban,az ember nem tud türelmes,és éber lenni a másik felé például,mert a saját állapota fogva tartja.

18. 74f8c12b8e (válaszként erre: 17. - Saintpaulia)
2012. máj. 16. 20:44
Azért az nem mindegy,hogy milyen oka ,és előzményei voltak a szakításnak..Innen lehet újrakezdeni simán:)
2012. máj. 16. 14:07

Szia! Csak hogy legyen valaki, aki a fórumtémára válaszol: Engem fél év után hagyott el a párom, mert bevonult katonának és elment az esze is, akkor úgy gondolta biztosan nem fogom megvárni, ezért jobb ha szakít velem. Borzasztóan szerelmes voltam, nagyon megviselt, nem telt el nap sírás nélkül. Persze mindenkinek mondtam, hogy nem kezdeném vele újra ezek után, aztán fél év után újra összejöttünk.

Nyolc év után összeházasodtunk, és ma már 7 éves házasok vagyunk, egy gyönyörű kisfiú apukája és anyukájaként! :)

16. Brigitta2121 (válaszként erre: 14. - 902e1ed20e)
2012. máj. 16. 11:50
nekem ez fura, hogy ennyire beleéled magadat... Nekem is volt egy fajdalmas szakitasom, imadtuk egymast, csak volt 1-2 dolog, ami nem egyezett, de sosem bantott meg a kapcsolat alatt... Ennek ellenére sosem tudtam volna ujra kezdeni! Szerintem mérlegelned kellene a helyzetet, hogy miért lett vége, hogy tudna e minden jobb lenni... Tudom hogy nem tanacsot kérsz, de én igy latom!
15. zsanci79 (válaszként erre: 14. - 902e1ed20e)
2012. máj. 16. 11:22

Miért, te nem dolgozol, vagy tanulsz?

Hát így nehéz is nem agyalni. Találj valami elfoglaltságot.

2012. máj. 16. 10:23

Nem azt mondta, h egyáltalán nem fogunk beszélni. Telefonon biztos fog keresni a 3 hét alatt. De annyi a lényege, hogy most ezzel az egésszel nem akar addig foglalkozni, míg a vizsgái nincsenek meg, és találkozni sem akar. Mert milliókat fizet az egyetemért és nem ronthatja el, viszont valahányszor találkoztam vele egy vizsga előtti nap, nem tudott odakoncentrálni, mert rajtam agyalt.

Egyébként vannak barátaim, találkozom is velük, tegnap az egyik barátnőm egész nap nálam volt. De nem akaszkodhatok rá valakire a nap 24 órájában.

2012. máj. 16. 09:52
Egyébként vannak barátaid? Társaság? Sokat segítene, hogy ne zuhanj magadba
12. zsanci79 (válaszként erre: 11. - 902e1ed20e)
2012. máj. 16. 09:51

És attól jobb lesz neked ha együtt sírtok-ríttok azzal aki hasonló cipőben van? Kétlem.

Remélem az a 3 hét alatt picit ülepedik benned a dolog, és nem gondolsz ilyen butaságokra. Habár ha saját magad hergeled bele ebbe az egészbe, úgy nem fog menni.

Nagyon szerethet egyébként, ha 3 hétig biztosan nem fog keresni.

Ha tanulok, akkor is van 5 percem egy telefont megereszteni annak akit elvileg szeretek.

De hát vak vagy, ezért írtam hogy saját károdon fogsz tanulni. Kívánom hogy ne így legyen, de hát az évek, meg a rutin ezt mondtja velem....sajnállak. Komolyan.

Nem bagatizálom el, tudom hogy nehéz, de hát aki nem akarja hogy segítsenek neki, annak nem is lehet.....

Bárcsak nekem mondták volna ennyien anno hogy de barom vagy édes lányom, akkor más lett volna minden.

De nagy tanulópénz volt ez nekem, és biztosan így kellett lennie, hogy tanuljak, építkezzek belőle.

Hát akkor sok sikert a régi új életedhez!

2012. máj. 16. 09:40
Nem megerősítést várok. Azt tudom, hogy mit szeretnék, akár jó döntés, akár nem. Minden reggel remegve és zokogva kelek, hogy miért nem dőlt rám a ház amíg aludtam? Miért kell felkelnem? És hogy fogom kibírni azt a 3 hetet, amíg biztosan nem fog keresni, foglalkozni ezzel. Épp azon godolkodom, hogy megyek a pszichiátriára... adjanak valami bogyót vagy nem tudom, de ez elviselhetetlen. Ezért is keresek olyat, aki hasonló cipőben van, mit én... együtt könnyebb lenne.
10. zsanci79 (válaszként erre: 1. - 902e1ed20e)
2012. máj. 16. 09:01

Te vagy az, akinek a pasijának 1 évig volt melletted más is.

Nos, nem írom le a történetem, ott sem akartam hozzászólni, de én tapasztalt vagyok ebben sajnos, és én is újrakezdtem, buta voltam.

Van számos közhely, ami tök igaz, például hogy kutyából nem lesz szalonna!!! Hidd el! Max. ideig-óráig.

De ott is csak megerősítést vártál, hogy jól teszed, békülj csak ki vele, e helyett marha nagy egyetértés volt abban, hogy kuka. Látom nem használt.

Saját károdon fogsz tanulni, nincs mit tenni. Csak arra vigyázz, hogy repülnek az évek......

9. Brigitta2121 (válaszként erre: 1. - 902e1ed20e)
2012. máj. 16. 08:13
én példaul sosem tudnam ujra kezdeni, egy szakitas utan, inkabb addig mentem meg amig lehetöség van, ha meg mar nem lehet, akkor nincs miért visszafordulni!
8. katie_rose (válaszként erre: 1. - 902e1ed20e)
2012. máj. 16. 07:59

Én jártam hasonló cipőben. 2 éve voltunk együtt amikor úgy éreztem nincs tovább. szakítottunk, aztán visszasírta magát, majd 2 hét múlva megint szakítottunk. Egy év szünet következett, mindketten ismerkedtünk másokkal, nem is beszéltünk az egy év alatt,majd felkeresett és kibékültünk. Kb. 2 hónap múlva megcsalt. Szakítottunk végleg.

A tanulság az,hogy nem érdemes foltozgatni egy rosszul működő kapcsolatot. A párod valahol ott van a nagy világban, találd meg! :)

2012. máj. 15. 23:49

Valami miatt szakítottatok, tehát valami nem működött a kapcsolatban.


Moldovának van egy nagyon jó novellája, a lényegét megpróbálom felidézni:

Meghívnak egy nagyszabású, elegáns rendezvényre. Az asztalok gyönyörűen megterítve, tökéletesen keményített, vasalt abroszok, gyönyörű, fényes evőeszközök. Az ételek finomabbnál finomabbak, sültek, saláták, torták gusztusosan feltálalva... DE! Az egyik asztal sarkán alig látható helyen, egy kicsi edénykében van egy ici-pici darab szar. Van kedved a vacsorához?


Számomra a szakítással egy ilyen pici darab szar kerül az asztalra. Nekem nem lenne kedvem tovább folytatni.

Bocs az OFF-ért.

6. 902e1ed20e (válaszként erre: 4. - Bnedora)
2012. máj. 15. 23:27
Azért nem azt folytatom, mert az nem erről szól... itt szeretném, ha tényleg azok jönnének, akik hasonló helyzetben vannak vagy voltak. Olvasgattam én 2 évvel ezelőtti fórumokat az előbb... de az mégis más, ha itt és most lehet valakivel beszélni, folyamatában...
5. Ágio8405 (válaszként erre: 3. - 902e1ed20e)
2012. máj. 15. 23:27
Az idö kérés általában azért van hogy kiderüljön a másik szál hogy alakul. Ha lesz belöle valami azt mondják bocs mégsem kellesz, ha meg nem jön össze akkor visszajönnek, a legtöbb ember nagyon fél az egydülléttöl. Drukkolok hogy nálad ne ez legyen a helyzet de az estek nagy részében sajna erröl van szó.
4. bnedora (válaszként erre: 3. - 902e1ed20e)
2012. máj. 15. 23:23

Akkor miért nem azt a fórumot folytatod?

Hiába szeretnéd te folytatni a kapcsolatot, ha a másik fél nem így gondolja. Azért sok sikert kívánok hozzá.

2012. máj. 15. 23:20
Tegnap már nyitottam egy topicot, ahol elmondtam a történetem és segítséget vártam. Kaptam is együttérzést, jó tanácsokat, jogos megszidást. Azóta sokat gondolkodtam és bár kétségkívül igazuk van a hozzászóloknak abban, hogy nem lenne szabad, de úgy döntöttem, visszavárom a párom és újrakezdeném vele, ha ezt el tudom érni.Végiggondoltam sokmindent az ő szemszögéből is, és úgy érzem, egyformán nagyot hibáztunk a másik irányába. Ezért jelenleg várok, megadom a kért időt...
2012. máj. 15. 23:19
Nagyon sokan vannak ilyenek itt, sőt több fórum is indult ilyen témában.
2012. máj. 15. 23:17
Van e itt olyan, aki újrakezdte a párjával a kapcsolatot szakítás után? Hogyan sikerült? Mi történt? Esetleg van e olyan, aki hozzám hasonlóan frissen van túl a szakításon, de visszavárja párját, esélyt lát erre? Szeretnék erről beszélgetni, látni, másokkal hogyan, mint történt/történik ez, egyetleg bíztatni, tartani a lelket magunkban, egymásban :)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook