Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az enyhe értelmi fogyatékosság diagnosztizálása kicsi korban fórum

Az enyhe értelmi fogyatékosság diagnosztizálása kicsi korban (beszélgetős fórum)


2021. okt. 22. 20:56

Az a baj, hogy nem teljesen tudom, hogy jöttek rá! (pl. 3-mas tanuló voltam, és nem igazán tudok tanulni! Sőt itt gáz van a mentalitasommal is!

És van egy hosszú szakvéleményem 2005-ből, ami eléggé hiteles Ha beszélgethetünk e-mailben, akkor egyszer atkuldom, így nem tudom

2021. okt. 21. 08:16

Van többféle IQ teszt. Az alapteszt kimondottan a logikai gondolkodást, a matematikai képességeket méri fel, geometriai alakzatokkal, számokkal, stb... Ez csak egyfajta képesség. Lehet ebből nagyon hülye egy nyelvész is. Diplomás ismerősömet a 6 éves lányom simán verte benne.

Aztán vannak egyebek is. 20 éve többfélét is végigcsináltam, volt amivel vért izzadtam. Nem emlékszem már milyen típusúak voltak, de legalább 4 féle. Nekem pl. csak a logikai-matematikai tesztek mennek.

Arra lennék kíváncsi, neked miben nyilvánult meg az értelmi fogytékosságod az IQ teszten kívül. Vagy nem nyilvánult meg semmiben, csak tesz alapján megbélyegeztek?

2021. okt. 20. 13:35
Miért nem bízol az IQ tesztekben meg egyebekben? Elmondhatom, hogy 5x mert rossz eredmény, talán azért mert butaság az IQ teszt, valós intelligenciát nem is méri! Ráadásul becsapható az IQ teszt is, sőt lehet, hogyha rosszabb passzban vagy, akkor figyelmetlen vagy stb
12. jozsi.38 (válaszként erre: 11. - Leoborta)
2021. okt. 19. 20:41
engem is érdekelne. Átalánosságokat beszélünk, de semmi pontosat nem tudunk
11. Leoborta (válaszként erre: 9. - Lina 122)
2021. okt. 19. 20:08
Áruld már el, milyen fogytékosságod van, s hogyan jöttek rá!
10. jozsi.38 (válaszként erre: 9. - Lina 122)
2021. okt. 19. 19:34
iskolás kor előtt nem csinálnak IQ tesztet gyerekeken.
2021. okt. 19. 19:26
Mondjuk egy ilyen óvodás és kisiskolás korú gyerekekről beszélünk
8. jozsi.38 (válaszként erre: 4. - Bichi)
2021. okt. 18. 16:17
egy bizonyos kor alatt nem is csinálnak IQ tesztet a gyerekeknél egyébként
2021. okt. 18. 11:00
Miben nyilvánul meg az értelmi fogyatékosságod, ha szabad kérdeznem? Mert ahogy írsz, fogalmazol, a fórumozó nagy átlagtól értelmesebbnek tűnsz. Nekik meg papírjuk sincs róla, hogy valami bajuk lenne.
2021. okt. 18. 09:26

Hogy érthetőbb legyen Lina kérdése....19 éves.


[link]

5. Redlady5 (válaszként erre: 1. - Lina 122)
2021. okt. 18. 08:49

Miért nem bízol az iq tesztben és egyebekben? (mik ezek az egyebek?)


igen, ismerősnél félrediagnosztizálták a gyereket, de a lényeget tekintve, hogy gond van, nem

először enyhe értelmi fogyatékosságot állapítottak meg, később kiderült, hogy autista

de a lényegen nem változtat :-(


mi a gond pontosan? úgy talán jobban tudunk válaszolni...

4. Bichi (válaszként erre: 1. - Lina 122)
2021. okt. 18. 08:37
Mégis hány éves neked a kicsi kor? Mert hát az eléggé relatív...
2021. okt. 18. 07:39

Volt egy ismerősöm. Az ő fia is úgy indult, hogy meglehet, szellemileg visszamaradott. Ez már ovodás-iskolás korban jött nála elő, addig semmi jele sem volt.

Addig-addig, kiderült, hogy "csak" hiperaktív, ezért nem figyelt arra, amit mondtak neki, mindig mást csinált, mással foglalkozott. Amikor elkezdték a hiperaktivitást kicsit kordában tartani, az odafigyelő, koncentráló képessége is jelentősen javult.


Nem írtad, milyen korú a gyermek, de erről az oldalról is érdemes lenne kutakodni.

2021. okt. 18. 05:26

szakértőkből áll a bizottság, ahol ezt mérik. Az átlagtól a nagyon okosig minden benne van, és gyereknél nem tudás szintet mérnek, hanem teljesen mást.

Ha a tanulási képességet felmérő bizottságnál csinálták, az ottani eredmény megbízható

2021. okt. 18. 00:40
Pontosan mivel mérhető fel, hogy egy kisgyerköc enyhe értelmi fogyatékos-e? Az IQ teszt és egyebekben kívül, amikben nem bízom? Félre lehet diagnosztizálni egy értelmileg ép tanulásban akadályozottat azzal, hogy értelmi fogyatékos? "biztosabb módszerekkel is mérik? Ha igen, mivel?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook