Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az epebajra mit vegyek? fórum

Az epebajra mit vegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. febr. 28. 15:51
Cholagolt.
2009. febr. 28. 15:41
Még valakinek valami tapasztalat azzal kapcsolatban, hogy mit ehet meg és mitől van rosszul? Légyszi!!!!
2009. febr. 26. 20:50
Velem a kivizsgálás után azt mondta a doki, irritációs epehólyagom van. Előfordul hogy semmi olyat nem eszek, ami gondot okozhatna, mégis puffadok, görcsölök. Cholagol cseppeket szoktam bevenni kaja közben cukorra csepegtetve, ha úgy érzem baj lehet.
15. Zarahell (válaszként erre: 14. - Nakuzsu)
2009. febr. 26. 20:22

Szia!

Nekem mondta a dietetikus, hogy az epediéta azért érdekes, mert mindenkinek más. Nekem szerencsére semmi gond nem volt nagyon, mióta nincs meg az epém, egyszer nyomott csak nagyon, az egy kiadós házi karamellásdió után volt.


Mikor még bent voltak a kövek, nekem okozott bajt a tojás, ananász, kínai panírotott csirke, dióspalacsinta, frutti cukorka.


Ezek után volt konkrét erős görcsöm.

Azóta úgy vagyok vele, hogy ha mértékletes vagyok, akkor bármit tudok enni. :) (kopp-kopp) :)

2009. febr. 26. 14:21
Irnátok nekem személyes tapasztalatokat arról, hogy ti epeproblémával mit tudtok megenni és mit nem. Gondolok itt a gyümölcsokre, zöldségekre... Én sok ellentmondást találtam, van akelyik diéta ajánlja a teljes kiörlésű kenyeret, erre a másik a fehéret. Az ultrahangos doktornő, azt mondta, hogy ne egyek almát, körtét, erre itt a neten olvasom, hogy almát, körtét lehet enni. Erre mit mondatok?
13. Zarahell (válaszként erre: 12. - Nakuzsu)
2009. febr. 25. 20:29

Szia!

Erről nincs infom, de gondolom ugyanaz a fajta diéta vonatkozik rád is.. -gondolom.

Az ananászt nekem a dietetikus mondta, hogy panaszt okozhat, mert a rostjai miatt nehezen emészthető. De ha eddig nem okozott nálad semmit, akkor lehet, hogy te bírod. Nekem csúnya görcs lett az ananász után.

Szerncsére, mióta nincs epehólyagom görcs nem volt, esetleg tompa nyomás.


Én továbbra is a máriatövist javaslom. Kifejezetten májvédő, és epehajtó.

2009. febr. 25. 19:48

SZiasztok!

Nekem is baj van az epémmel, nagyon be van sűrűsödve(cholecystopathia), meg valamilyen koleszterin lerakódás van rajta (colesterolosis). Ezekről tudtok valamit mondani nekem? Én is diétázom. Tényleg nem szabad ananászt enni?

2009. febr. 25. 19:45

Sziasztok!

Nekem sincs már 4 éve epehólyagom ,de azóta is sokszor begörcsölök( jobb bordaív alatti görcsök fájdalmak, sugárzik hátba,hányinger hányás is kísérheti) Nálam inkább hasmenés jellemző

Én a görcsök esetén 3x2 Nospát szoktam szedni Illetve időnként Rowachol (gyógynövény) kúrát szoktam taratani(2-3 hétig 3X1-2 golyó )

10. Zarahell (válaszként erre: 8. - Wanda8)
2009. febr. 18. 11:29

Az epegörcs nagyon ki tud sugározni, nekem pl. az egész mellkasom fájt tőle, és középen a gyomorszájnál éreztem a legjobban.

Ugyanúgy sugározhat körbe.

2009. febr. 18. 11:26

Sziasztok!

Nekem sincs már epehólyagom, és én a máriatövist ajánlom. Kapszulában lehet kapni vitamin- vagy bioboltokban.

De ha tényleg nem ettél semmi olyat... Ultrahangon voltál már? Vagy vizygáltak valamivel?

Az epének nem csak a fűszeres árt. Pl. nekem az ananásztól is egyszer brutál görcsöm lett, utólag mondta a dietetikus, hogy azt nem kellett volna.

2009. febr. 18. 09:56
A te tüneteid alapján nem biztos,hogy epe.vagy te biztos vagy benne?Mert nekem csak jobb oldalt volt görcsöm,és hányás kísérte.Egyébként én fekete retek granulátumot szedtem rá és nagyon bevált.Teljesen megszüntette a fájdalmat.
2009. febr. 18. 09:56

A barátnőm epebajos volt (epekővel is műtötték elég fiatalon, alig volt huszonegy :( ), és cataflant szedett, ha nagyon fájt már neki.


Én mályvateát szoktam inni, ha valami nagyobb zabbantás megpiszkálja az epém (szerencsére ritkán). Kitisztítja a szervezeted.

6. skate77 (válaszként erre: 5. - Barai)
2009. febr. 18. 09:54
Én attól nagyon hányom az epét, de biztos jó is lehet.
2009. febr. 18. 09:53
BILAGIT 3 TABLETTA NAPONTA
2009. febr. 18. 09:52
A puffadás nem biztos hogy epe. Szerinted tuti az a bajod?
2009. febr. 18. 09:51
Úgy halottam a vfeketeretek tuti, de én mindíg tartok otthon papverinum görcsoldót, ami símaizom görcsoldó és az epegörcsre tuti jó!
2009. febr. 18. 09:51
Fel vagyok puffadva,feszül két oldalról. Pedig fűszereset nem is ettem!
2009. febr. 18. 09:50
Az epe bajra mit vegyek?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook