Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Az epebajra mit vegyek? fórum

Az epebajra mit vegyek? (tudásbázis kérdés)


1 2
2009. jún. 7. 22:53
nekem is ott középen fáj t.immár ez a 6.hónap,amugy savas vagyok de fura hogy a bogyók 6 évig jók voltak most nem...ezéárt is inkább epáre gyanakszom ,pedig az Uh nem mutat semmit...de mindegy most orvosokat befejeztem,egy zöld növényekböl állo levet iszok és vmit segit.
47. Zarahell (válaszként erre: 45. - Klarika5)
2009. jún. 6. 22:09

:( Sajnos még most is sokszor benéznek sokmindent a dokik.


Engem is vágni kellett sajna, nem ment laparoszkóppal, mert tele vagyok összenövésekkel előző műtétek miatt. De nem baj, mert kiderült, hogy egy hasfali sérvem is volt szintén az előző műtét miatt.

Hát, bikinit már nem veszek fel, az tuti, mert csak megijeszteném a gyerekeket a strandon.


Minden esetre ez a hasnyálmirigy gyulladás kemény dió lehetett. Neked is kivették az epehólyagot is, ugye?

46. klarika5 (válaszként erre: 42. - Zarahell)
2009. jún. 4. 14:55
Bocs.,Zarahellnek szántam.
45. klarika5 (válaszként erre: 43. - Gmonix)
2009. jún. 4. 14:54
Apukám egyszer övsömört kapott, és valami fájdalomérzet rögzült nála,borzalmasan fájt a háta. Az okos belgyógyász azt mondta: ez epekő. Mondtam, hogy soha nem volt probléma az epéjével, de rábeszélték szegényt a műtétre. Ott vártam már órák óta,egy nővérke azt mondta, hogy keresik azt a fránya követ. Őt még ezzel a felvágásos módszerrel műtötték. Aztán ideadtak egy pici golyóbist, hogy na, ez okozta a bajt. Ahogy elmúlt az érzéstelenítő hatása,kezdődött a fájdalom, ami aztán éveken át megmaradt, apukám haláláig. Szerintem az a fránya kő se az övé volt, csak mutattak valamit, ha már felvagdosták:(
44. gmonix
2009. jún. 4. 11:31
És hol érdemes venni gyertyát? Patikában majd 1000ft a 2 darab!
43. gmonix (válaszként erre: 41. - Zarahell)
2009. jún. 4. 11:22
Szóval elhoztam az epeteát, már iszom is! A testgyertyáról mi a véleményetek? Érdemes kipróbálni?
42. Zarahell (válaszként erre: 39. - Klarika5)
2009. jún. 3. 16:13

Nekem szerencsére a gyógyszereim engedték, hogy bevegyem, és akkor egy pár kortyot tudtam inni. :) Nekem egy 4-5 napig nem engedték az evést, de már a hajam téptem.. Azzal viccelődtünk, mikor hozták az infúziókat, hogy "Itt a zacskós leves" :)))

Egyébként nekem nem adták oda a köveim. Morcos is voltam miatta. Azért szívesen megnéztem volna, mi okozott ennyi kínt. :S

2009. jún. 3. 16:07

Tádáááám: (Wikipédiából másoltam)


" Gyógyhatása

A szilibin megszünteti vagy csökkenti azoknak az anyagoknak a hatását, amelyek a májszövetek elhalását vagy a máj zsugorodását idézik elő. A szilibin „méregteleníti” a májat, és elősegíti a regenerálódását.



Felhasználása

A tinktúra (alkoholban kiáztatott nagyon erős hatású növényi kivonat - cseppekben adagolják) fokozza az epekiválasztást, és csillapítja a görcsöket. A teaforrázatot enyhe emésztési zavaroknál, valamint az epeműködés zavarainál használják. Kiegészítő kezelésként az idült májgyulladásnál és májzsugorodásnál alkalmazzák. Gyakran társítják más gyógynövényekkel, így például gyermekláncfűvel, fecskefűvel, articsókával vagy boldófával.



Figyelmeztetés

A máriatövisnek mind ezidáig semmilyen mérgező hatása vagy káros mellékhatása nem ismert. Mindazonáltal terhesség és szoptatás ideje alatt használatát nem tanácsolják, és ellenjavallott az epeutak elzáródásánál is."

40. Zarahell (válaszként erre: 38. - Gmonix)
2009. jún. 3. 15:44

A doki azt mondta, hogy epehajtó teát ne vegyél, de máriatövisteát ihatsz?

Csak mert a máriatövisnek is van epehajtó hatása.

Véleményem szerint ha egy terület gyulladásban van, akkor nem olyan jó, ha ott áll benne a cucc. Vesegyulladásnál is pl sokat kell inni, és a pisit sem szabad tartogatni. Ezért gondolom, hogy az epegyulladásra is jó, ha hajtva van.

Minden esetre a máriatövis májvédő is, szóval nem lehet baj szerintem. :)

39. klarika5 (válaszként erre: 37. - Zarahell)
2009. jún. 3. 15:16
Szerintem azok epekövek voltak, ideadták emlékbe egy kis zacsiban.Úgy látszik, az epekő sokféle lehet, a barátnőmnek egy darab volt, de olyan mint egy kis fürjtojás, nagyságra. Nekem meg ez a sok kis zúzalékszerű. A mák se való nekünk, legalábbis engem kivégez, pedig szeretem, már a beiglit meg se sütném, elég volna a mákos katyvasz. Jaj, nekem se szabadott másfél hétig semmit leengedni a torkomon, még a vérnyomáscsökkentőimet se. Aztán fel is szaladt 120/100-ra, már ilyen nagy lila, forgó köröket láttam. Mondtam, hogy én meghalok, olyan érzésem van.Na akkor aztán puff a nyelvem alá, meg minden. Hát a sebész nem figyel arra, amit a belgyógyász mond.Azt a szenvedést, míg másoknak hozták a kaját,én meg az infuziót ebédeltem. Aztán végre kaptam egy kis tört krumplit, de elvették előlem, hogy műteni fognak, koplalni kell:)Mindez Karácsonykor.Azóta én sem hőzöngök. Annyi elég volt az epémnek, hogy 1 falat kaját bekaptam a vasárnapi, kihűlt ebédből, kenyér nélkül.Estére már meg is jött a görcs. Úgy hogy mértékletesség-csak ne szeretnék úgy enni:)
38. gmonix
2009. jún. 3. 11:38
Sziasztok! 2 doktor 2félét mond,az egyik hogy ihatom az epehajtó teát, a másik hogy nem. Nem tudom elhozzam -e a patikából. Zarahell vettem máritövis teát,azt ihatom. Dokim kért még egy vérképet, hogy megnézzük a gyulladás szintet, remélem már kisebb az előzőhőz képest!
37. Zarahell (válaszként erre: 34. - Klarika5)
2009. jún. 1. 19:54

Igen... a szobatársamnak a kórházban szintén epekő okozta hasnyálmirigy gyulladása lett, de úgy, hogy kisbabát várt.. (Sokat küzdött, fél terhességét kórházban töltötte, de szép egészséges kislánya született, és ő is jól van :)))

Volt még egy fiatal lány, akit már 2 hete szondán tápláltak.. Én mikor azt láttam, akkor eldöntöttem, hogy én kisangyal leszek, és katonásan betartok mindent, mert EZ az, amit én nem akarok soha az életben.. (én fél óránként hányok a szondától..)

Szerencsére, mióta nincs epehólyagom nincs komolyabb problémám. :)


Ja, és nálam a legutolsó, amikor már sárga kislány lettem, az a diós palacsinta volt.. :) Ergo, epésnek nem való a dió. :)


Mi volt, amit kiszedtek?? Az a barna valami??

36. Elfelejtett jelszó (válaszként erre: 26. - Gmonix)
2009. jún. 1. 12:00
A savasodásnak mindenhez köze lehet, a szervezet összes sejtjére, szöveteire és szerveire hatással van. Ha felborul a ph-egyensúly egy idő után különböző tünetek alakulnak ki, majd jönnek a komolyabb betegségek is.
2009. jún. 1. 11:56
Epehólyagpolipra is van valami megoldás?
34. klarika5 (válaszként erre: 32. - Gmonix)
2009. jún. 1. 11:39
Nekem gyakran volt problémám az epével.Aztán egymás után kaptam 3x olyan görcsöt, hogy azt hittem, lemarom a falat. Az utolsóra emlékszem: bableves volt, meg diós patkó. A férjem óvott, hogy melegen megkóstoljam, de nem tudtam megállni.A görcs elmúlt, de másnap képtelen voltam felkelni. Komolyan mondom, azt éreztem, hogy meghalok, pedig nem vagyok az az elhagyós fajta.Este már kértem a fiamat, hogy vigyen be a klinikára, mert én nagyon rosszul vagyok. Ahogy döccent a kocsi, azt hittem beledöglök. Kiderült, hogy hasnyálmirigy-gyulladásom van, amit az epekövek okoztak. Másfél hétig infuzión tartottak, aztán megműtöttek: egy gyűszűnyi valamit szedtek ki, ami leginkább világosbarna neszkávéra hasonlított.Azóta nem volt görcsöm, de ha úgy érzem, vétkeztem, bekapok egy Bilagitot ill. beveszek egy minikanál feketeretek granulátumot, meg iszom a Füredi-lugos vizet, főleg, ha a hagymás cuccoktól ég a gyomrom.Az epések nem lehetnek meggondolatlanok, a hasnyálmirigy gyulladás komoly betegség!
2009. jún. 1. 11:20
Igen, a diétát azt tartani kell, de meg kell találni az arany középutat. Szóval nem szabad teljesen zsírmentesen. Nekem ezt mondta a dietetikus a kórházban.
32. gmonix (válaszként erre: 31. - Zarahell)
2009. jún. 1. 11:15
Követ hál Isten nem találtak, először privát voltam uh-on, mert nagyon sokára kaptam sztk-n időpontot. Ott mondta a doki hogy gyulladás. Aztán 1hete voltam a z sztk-ban ,elmentem hamár ingyenes,meg gondoltam jó ha más is lát ,és negatív az eredmény.Ennek a máritövisnek is utána járok. Antib-t nem kaptam azt mondta a dr diéta keményen ,minusz 10kg legalább, meg vegyek epére cseppet tabit stb.
31. Zarahell (válaszként erre: 30. - Gmonix)
2009. jún. 1. 11:07

Nekem epekövem volt, és amiatt vették ki az epehólyagom, de egyik uh-nál sem mondták, hogy be lenne gyulladva. Viszont mikor eljött a műtét ideje, akkor írták, hogy gyulladt volt a hólyag, amit kivettek. Pedig akkor már nem is fájt, meg előtte sárga is voltam egy elakadt kőtől.

Aztán mondta a doki, hogy epekőnél általában be is van gyulladva. Nekem anno adtak antibiotikumot (suprax), meg valami májvédőt akartak, de 13 ezerbe került volna, így mondtam a dokinak, hogy azt én nem váltom ki..

Vettem inkább máriatövist kapszulában. Májvédő, epehajtó, meggátolja a kőképződést. Ha nagyobbat kajálok, akkor szoktam bevenni. 100 db-os a kiszerelése, és tavaly 1700 Ft körül volt.


De neked követ nem láttak? Hallottam itt egy lánytól, hogy azt van, hogy nem látják az uh-on.

30. gmonix (válaszként erre: 28. - Zarahell)
2009. jún. 1. 10:55
Szedtél valamit rá? Olvastam hogy még a vérehulló fecskefő jó az epére, holnap megkérdezem a patikába. Neked meddig állt fent a betegség?
29. gmonix (válaszként erre: 27. - Szeptember99)
2009. jún. 1. 10:53
Iszom az almaecetet, meg vettem sósvizet is. Csak már idegesít hogy az uh -on negatív az eredmény, és még mindig érzékeny, ill feszülés érzés van.
28. Zarahell (válaszként erre: 24. - Gmonix)
2009. máj. 31. 22:05
Nekem még akkoris gyulladt volt, mikor már vagy 2 hónapja nem fájt. Pont a napokban gondolkoztam el rajta, hogy milyen furcsa..
2009. máj. 31. 19:07

hát annak az az elmélete,h a savasodás (amit főleg a bevitt ételek határoznak meg)felborítja a sejtek közi egyensúlyt,és ezért van elhízás és különféle betegségek.


annyira nem vagyok jártás az epével kapcsolatos témákban,csak felvetettem ezt az opciót,hátha segít.

26. gmonix (válaszként erre: 25. - Szeptember99)
2009. máj. 31. 18:38
Mi köze a ph csodának az epéhez?
2009. máj. 31. 13:13
lúgosításról,ph csodáról hallottál?
24. gmonix
2009. máj. 31. 12:13
Az epehólyaggyulladás mikorra gyógyul? Másfél hónappal ezelőtt ez volt a diagnózis, most kontrollon negatív lett az eredmény. Még mindig fáj a bordám alatt,habár már nem annyira mint azelőtt. Diétázok, dr tablettát nem írt. Emésztést elősegítő,meg fájdalomcsillapítót szedek.
23. nakuzsu (válaszként erre: 22. - Zarahell)
2009. márc. 5. 17:05
Hát, holnapra volt időpontom a gasztroenteorológusnál, de ma kérdeztem tőlük, hogy holnap akkor dolgozik-e a doki, erre mondta a nővér, hogy nem, hiába jelentkeztem be már 5 hete hozzájuk, majd csak 31.-én fogok tudni menni, addig csak azt tudom amit az ultrahangos doktornő mondott. Igy megy ez nálunk Vajdaságban.... sajnos
22. Zarahell (válaszként erre: 20. - Nakuzsu)
2009. febr. 28. 17:37

Jaa, értem! :)

Nem kaptál a dokidtól esetleg ilyen leírást? Mi a kórházban kaptunk.

De googleben lehet találni mindenfélét szerintem. Tudom, hogy mindegyik más, de tény: az epediéta egyéni mindenkinek.

Egyébként mi a problémád?

21. gpetra
2009. febr. 28. 17:24

Nekem szerencsém van, mert mindent meg tudok enni a műtétem óta, csak arra kell odafigyelnem, hogy az étel ne legyen egyszerre fűszeresés zsíros, de az sem okoz olyan hatalmas problémát.


A műtételőtt a gomba okozott szenvedést.

20. nakuzsu (válaszként erre: 19. - Zarahell)
2009. febr. 28. 17:08
Nem csak elég sokat szenvedek.....
19. Zarahell (válaszként erre: 17. - Nakuzsu)
2009. febr. 28. 15:58
??? Cikket írsz róla? :))))
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook