Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az emberek többsége tényleg csak a vendégek érkezésekor takarít? fórum

Az emberek többsége tényleg csak a vendégek érkezésekor takarít? (beszélgetős fórum)


1 2
26. zsanci79 (válaszként erre: 17. - 0ebc9a84e1)
2017. jan. 6. 17:15

Hat igen. Az en baratnom valoban elsarkanyosodott. Szerintem az mar beteges ha valaki egy nap 2x porszivozik millioszor felmos, es ha a huga egy evben 2x hazajon nemetorszagbol, akkor bizony o is be van fogva a napi szintu takaritasba!

O sok evig mem ment vissza dolgozni szules utan, igy ebben elte ki magat.

Nalunk az a helyzet, hogy 4 eve vagyok egyutt a parommal es o rettentoen rendetlen, eleg bosszanto dolgai is vannak e teren. Rengeteg vitank volt regen ebbol, allandoan idegbeteg voltam, majd rajottem, hogy ot nem tudom megvaltoztatni, csak magamat spanolom feleslegesen, igy kenytelen vagyok pakolaszni utana. Igazabol nagyon jol megvagyunk es nagyon nagyon jo ember, ugyhogy akik "irigykednek" a kapcsolatunkra pozitiv ertelembe, mindig azt mondjak, hogy ez legyen a legnagyobb bajunk! Es tenyleg. Sajnos a novere meg rosszabb e tekintetben no letere, szerintem ok ezt lattak otthon, innen a minta...

25. Humor Helga (válaszként erre: 14. - Spinneli)
2017. jan. 6. 17:10

:DD


jól csinálod

24. massalhangzo (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2017. jan. 6. 17:10

azert jozan paraszti esszel gondolhatnad, hogy az emberek tobbsege nem akkor takarit csak, mikor vendegek jonnek. biztos vannak nagy disznok is, akik a szarban elelnek siman, de nem ez az altalanos :D


annyiban hallgass a baratnodre, meg ha kis csavarral is, hogy ilyesmik miatt kar folyton balhezni a paroddal. kiveve, ha nagyon kupis es allandoan te takaritasz utana. de ha nem errol van szo, csak arrol, hogy te mindent gledaba allitasz es szereted, ha ugy is marad, o meg lazabb, es nem ugrik porszivoert, ha leesik par szem porocska, akkor fogadd el, hogy ebben masok vagytok. ez az o gyengesege a te szempontodbol, biztos megvannak az erossegei is :D

2017. jan. 6. 17:02
Szemely szerint nem. De akkor alaposabban 😁
22. Mezei Virág (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2017. jan. 6. 15:47

Marhaság!

:D

Biztosan van ilyen kisebbség is.


Rend a lelke mindennek!


Már csak az egyszerűség és könnyebbség miatt is!

"Mindannyian mások vagyunk!" ;)

2017. jan. 6. 15:39

Nekem is van egy barátnőm, aki csak akkor takarít, ha én megyek, ráadásul nekem napokkal a látogatásom előtt be kell jelentkeznem:DDD

Tudom, hogy azért, hogy legyen ideje kitakarítani, de én mindig mondom neki, hogy miattam ne törje magát, max. nem ülök le nála....:DDDD

Azt vette a fejébe, hogy én tisztaságmániás vagyok, és ha átmegyek hozzá, akkor azt nézem, hogy milyen rendetlenség van és kosz. Hát, ezt elég volt egyszer megnéznem, a véleményem már nem fog változni, pedig sokat fejlődött. Azt vezettük be, hogy inkább ő jön hozzám, hogy senkinek ne legyen kellemetlen.


Én nem vagyok rendmániás. Most is itt ülök a gép mellett és el kellene mosogatnom, de csak akkor csinálom meg, ha kedvem lesz:DDD

2017. jan. 6. 15:23
Bakker én minden nap porszívózok. És heti kétszer mindent kitakarítok. Bár rend az nincs. Mosogatás mindig van.
19. agis
2017. jan. 6. 15:18
Hetente 2x takaritok, mikozben eyg ekezemebn meg tudom szamolni, hogy hozzank evente hanyszor jon vendeg....
2017. jan. 6. 15:03
Rendszeresen takarítunk.
2017. jan. 6. 15:02
Nem igénytelen amúgy, ha megyünk mindig rend és tisztaság van nàla, és viszonylag gyakran fogad vendégeket. Szóval nem őt akartam ezzel lejáratni, máshol is tapasztaltam, hogy ha hirtelen toppanok be, nincs rend v tisztaság és a barátnőm is a saját ismeretségi körét/körünket hozta erre példának. Úgy gondolom, ezt régen nem lehetett megtenni, nem volt mobil, nem szóltak előre az emberek, csak betoppantak egymáshoz. Ma nagyon elkényelmesedtünk szerintem, ìgy elég "látszatrendet" tartani vendégváráskor. :( Nàlunk sincs makulátlan tisztaság, de én úgy érzem jól magam, ha rend van körülöttem, meglep, hogy nem ez a természetes...(?) De örülök, hogy sokan megértitek! Én még ìgy is inkább azt gondolom, hogy fejlődnöm kell ezen a téren, de úgy, hogy közben mégse váljak házisárkànnyá.. :)
16. 2104cc91e8 (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2017. jan. 6. 14:55

Szerintem meg a barátnőd csak ezzel szeretné

igazolni a saját lustaságát, igénytelenségét, hogy

rásüti/rásütné mindenkire a bélyeget, miszerint

"senki nem tart rendet állandóan" !


Mi nem a vendégek kedvéért takarítunk, hanem mert

mi magunk szeretjük, ha rend van körülöttünk!

15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 3. - Andi6020)
2017. jan. 6. 14:51
Vagy rettenetesen depressziós, és carik mindenre.
2017. jan. 6. 14:51
Én még akkor sem.
13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2017. jan. 6. 14:48
Csak ez az egy db. barátnőd van, akinek a lakásába beteszed a lábad? Hiszen, ha vannak szüleid, rokonaid, ismerőseid, akkor láthatod ki és hogyan tartja rendbe a lakását, nem igazán értem a problémádat.
12. 9c485f67e8 (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2017. jan. 6. 14:39
Ki mint él, úgy ítélkezik mások felett.
2017. jan. 6. 14:36
Igen, viszont mindennap vannak vendégeink :D
10. Miss Angel (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2017. jan. 6. 14:34

most olvastalak végig:NE ADJ LENTEBB BELŐLE MERT EZ NEM BETEGES!

Nálunk pl minden nap van porszívózás,mert macskát tartok,ha nem tartanék,nem tenném,a padlószőnyeg nekem ne legyen csupa macskaszőr.

Mosogatni minden nap mosogatok,mert sztem könnyebb a kevesebb edényt elmosogatni,mint égig halmozni a mosatlant.Ráadásul gusztustalan is,ha napokig áll a mosogatóban a koszos edény,még szaga is lesz,pfff....

arról nem beszélve aki minden nap főz,ugyebár,vagy ahol kis gyerek van....

a szennyes ahogy lekerül rólunk,bekerül a szennyestartóba,nem dobáljuk szanaszét és hangsúlyozom:A PÁROM IS BETESZI!!!!férfi létére összehajtogatja a az ágyneműt és szépen beágyaz,ha vmi miatt nem én csinálom,magától mosta meg az ablakokat a 7végén és ha bejön sáros cipővel ,magától felmossa a sarat,nem jövünk be a padlószőnyegre cipővel,a macskavécé nem bűzlik ,minden nap egyszer alaposan ki van takaritva a macskaalom és még folytathatnám tovább,de sztem elég ennyi....

ezt pedantériának és rendszeretetnek hívják,nem betegségnek és eszem ágában sincs lentebb adni belőle,de a páromnak sem.Ez igy normális!!!!! És az is amit te csinálsz,az én meglátásom szerint!

9. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 8. - 9b10f3d7ff)
2017. jan. 6. 14:30
Egyébként nem zavar, ha nincs patyolat rend valakinél, nem a rendért megyek valakihez, hanem a személyiségéért. Ha neki ó a rendetlenség, hát legyen, hogy nem pedáns, lehet nagyon jó barát, jó ember.
2017. jan. 6. 14:28

Az én ismerőseim körében inkább a rend a természetes.

Én is a rendet szeretem körülöttem, el sem tudom képzelni, hogy napokig mosatlan edények vegyenek körül, a morzsát ki nem állhatom, általában 2 naponta porszívózom a szőnyegeket, naponta, ha a beosztásom nem hosszú műszak.

2017. jan. 6. 14:28
Nagyon igénytelen nő létére..Én 2naponta porszívózok és hetene 2x takarítok,a mosogatás alap dolog és a rendrakás és mosás is..én nehezen viselném ha ilyen felfogása lenne a barátnőmnek..együttélni nem is tudnék ilyen emberrel
2017. jan. 6. 14:26
az régen gáz,ha csak akkor takarít :OOO
2017. jan. 6. 14:26
Spec engem nem érdekel, másnál hogy van, mit csinál meg és mit nem.
4. gabbbicica (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2017. jan. 6. 14:24

A mi életünk nyugodt, de mi párommal alapvetően egyformák vagyunk. valahol a kettő között félúton, hogy mindketten kitesszük a helyére a szennyest, de egyikünket se zavarja, ha egy pohár nincs rögtön elmosva. De azért nem áll ott napokat.


Kb. heti 1x van felmosás, porszívózás, fürdő és wc takarítás, alapvetően rend van, de egyikünk se akad ki, ha épp 1 napig porosabb valami, a megszokottnál.

3. andi6020 (válaszként erre: 1. - 0ebc9a84e1)
2017. jan. 6. 14:23
Inkább a barátnőd túlságosan igénytelen. Pfúj
2017. jan. 6. 14:22
Nem tudom. Rendszeresen takarítok, rendet rakok, pedig vendég ritkán fordul meg nálam egyéb okok miatt.
2017. jan. 6. 14:20
Egyik barátnőm szerint szinte senki nem tart rendet állandóan. (nem dobja be a ruhát a szennyesbe, nem szedi fel a morzsát, nem mosogat el pár napig, stb.) Nekem tetszik a rend és a tisztaság, ezért néha a férjemmel is vitázom, ha széthagyja a dolgokat. A barátnőm szerint ezzel fel kellene hagynom, úgy nyugodtabb lenne az életünk, de én nem tudom elnézni a rumlit... Szerintem egyáltalán nem vagyok kóros eset, heti 1x porszìvózok, néha nem ágyazok be, de azért van egy szint, amit próbálok megtartani. :) Tényleg ennyire többségben lennének a nem rendszerető emberek és nekem kellene lentebb adni az igényeimet?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook