Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Miért nem tud emberek túlnyomó többsége csendben lenni? fórum

Miért nem tud emberek túlnyomó többsége csendben lenni? (beszélgetős fórum)


1 2
2014. szept. 4. 20:23
jó kérdés
2014. jún. 1. 17:36
Kompenzálnak valamit.
29. 4ab67f870d (válaszként erre: 28. - Leviatan)
2011. okt. 21. 07:32
Szerencsére kipörögtem. Néha mázli, ha valaki rokkant. Elkerüli a sok idiótát, mielőtt maga is az lenne :-D A viccet ismerem, az egyik kedvencem :-D
28. leviatan (válaszként erre: 27. - 4ab67f870d)
2011. okt. 20. 19:48

Akkor kell vele foglalkozni, ha igaz, ha meg nem, akkor nevetni kell rajta es kesz :).

Mondjuk azon a melohelyemen a fonokasszony volt a legnagyobb pletyofeszek, amit neki elmondott az ember az a hir atkoltve kezdett uj utat. Olyan jokat mulattam mindig, amikor ertetlenul odajott egy kollega, es rakerdezett dolgokra, ami tudod "a hir igaz némi mondositassal" tipusu volt (biztos ismered a viccet a vege valahogy igy szol:

a hir igaz, némi modositassal, nem osztogatjak, hanem fosztogatjak, es nem a trabantokat, hanem a zsigulikat )

27. 4ab67f870d (válaszként erre: 25. - Leviatan)
2011. okt. 20. 19:38
Az én munkatársam azt terjesztette, hogy skizofrén vagyok... Pszichiátrián dolgoztam... Képzelheted. Kicsit fajsúlyosabb, szerencsére azért a dokik szakmájukból adódóan látták, hogy nem, de azért a kolléganők közt rendesen megkavarta a sz..t. Csupán mert irigy volt, mert a betegelégedettségi versenyen (igen, volt ilyen), fejhosszal megelőztem, habár én három hónapja voltam ott, ő meg több évtizede. Szóval azért tud kért csinálni.
26. 4ab67f870d (válaszként erre: 24. - Leviatan)
2011. okt. 20. 19:35
Az állatok hozzám is jönnek, őket én is szeretem nagyon :-))
25. leviatan (válaszként erre: 22. - 4ab67f870d)
2011. okt. 20. 19:27

Hajra! Engem nem erdekel a pletyka, csak ha igaz :).

Egy idoben a volt fonoknom kerdezgette mindenkitol, hogy mit tudnak rolam, leszbikus vagyok-e, mindenki nezett nagy szemekkel, hogy "mi van?".

Majd eljutott a fulembe a dolog, majdnem leestem a szekrol annyira nevettem :). Tolem aztan pletykalhat akarki, sosem foglalkozom ilyen marhasaggal. Mastol se legyen orgazmusuk, ennyi.

24. leviatan (válaszként erre: 20. - 4ab67f870d)
2011. okt. 20. 19:25

Igen ismerem az ilyen embereket, akikrol irsz, ok a maganyosak. Senkinek nem tudjak elmondani a bujukat, bajukat, csak az eppen eloszor szembejovo embernek.


A politikafuggoseget hagyjuk, a ferjem is fuggo, ugyhogy ha akarnek sem lehetne mast nezni a TVben, ha itthon van, mint politikai musorokat, es politikarol ugato csatornakat. De mondjuk engem amugy sem kotnek le a sorozatok vagy akarmi is, ugyhogy tolem nezheti, ha akarja, o baja :) (engem nem idegesit, ot meg lepten nyomon... kepes csapkodni duheben, ha valamelyik politikus a kedvencei kozul "rossz fat tesz a tuzre" vagy hulyeseget mond).


Hat a helyedben elharitanam az illeto kozeledeset, mondjuk egy fals szoveggel, hogy ne haragudjon ma nincs idod, randira kell menned, es maris kesesben vagy, vagy akarmi, amirol aztan beszelhet massal, de addig is bekenhagy.

Nekem mondjuk ilyenek nincsenek, valoszinuleg en alapbol vagyok undok, hozzam csak ugy nem jonnek oda beszelgetni emberek, ne is jojjenek... hozzam inkabb az osszes kobor allat jon, ok legalabb nem beszelnek, es nyilvan, ami nekik kell tolem, azt megkaphatjak.

Gondolom ez is a mar emlitett kisugarzas, de ez csak tipp.

23. Konfliktus (válaszként erre: 21. - 4ab67f870d)
2011. szept. 11. 09:44

Is, is.

Sok mindentől függ, de általában igen, amit épp érzek csak az nem látja, aki nem akarja.

És aki nem veszi észre annak szóba is jelzem.

22. 4ab67f870d (válaszként erre: 15. - Leviatan)
2011. szept. 11. 07:38
A témát nem én választom... Általában úgy indul, hogy udvarias formula, meg nem baj-e, hogy odajött. Aztán kérdez valamit. Általában a választól függetlenül indul el a lavina. Amúgy azt hiszem, ez élettértől, anyagi helyzettő, érdeklődési körtől, szakmától is függ :-S És a baj: ha egy közösségben nem simulsz be a társalgásba aktívan, az én szintemen értsd: nem állsz le pletykálni, idő kérdése, hogy te magad legyél a téma :-(((
21. 4ab67f870d (válaszként erre: 18. - Konfliktus)
2011. szept. 11. 07:33
Na, ez tetszik :-D És hatásos?
20. 4ab67f870d (válaszként erre: 14. - Leviatan)
2011. szept. 11. 07:31
Hát, nem tudom, hol élsz ;-) Az én környezetemben van ugyan baráti kör, akikkel lehet értelmes dolgokról beszélgetni. De a szűkebb környezetem valahogy mindig úgy alakul, hogy pl. lekap az egyik lakótárs, hogy hogy vagyok megelégedve a lépcsőház takarításával. Mondom, nekem rendben van. Erre ő rákezdi, hogy bezzeg ő... és elindul egy "beszélgetés", aminek a végére olyan lakókról is leszedi a keresztvizet, akikről azt sem tudom, kicsodák. A lakók másik része meg, az intelligensebbje köszön, udvarias, de hozzám hasonlóan megvan magának. A tévé havonta indít új valóságshowkat, anyukám pedig függő. Meg politikafüggő (amennyire az lehet egy 6 általánost végzett, pszichés beteg ember - értsd: álladóan jósolgat, mindig a legrosszabbat, szid valakit stb. Vagy elmondja a napját a panel négy fala közt, felkeltem, elmentem vécére, kávét főztem, nem hívott a "barátnőm", de ne is hívjon, úgyse tudunk miről beszélni, mert csak felvág a családjával - és elkezdi sorolni, mi mindenben sikeresek azok a lányok, meg hogy a szomszédnőjéhez naponta megy valaki (hat családtagja van, velem szemben, aki egyedül van) stb... Én magam sem vagyok egészen kiegyensúlyozott lelkileg, szorongó vagyok, pánikbeteg és súlyos depressziós, őszintén, szerinted nekem minden este lefekvés előtt ilyen "beszélgetésre" van szükségem? Hogy milyen nem vagyok, mennyire nem ezt akarta ő, és milyen szerencsétlen? Minden mondatából süt a vád, a szemrehányás, a panaszkodás, holott dupla nyugdíja van, mint nekem.
19. Castellina (válaszként erre: 15. - Leviatan)
2011. szept. 10. 20:07

Én is így vagyok vele. Szeretek beszélgetni, lélekemelő, érdekes dolgokról, amiből lehet tanulni. De az olyan emberektől, akiknek lételemük a panaszkodás, meg a rágalmazás, akik soha semmivel sem elégedettek, azoktól menekülök. Sajnos vannak emberek, akik folyamatosan mondják a semmit,vagy a hülyeségeket és csak lefárasztanak..


Vagy egyszerűen csak célkereszt van a szemük előtt és mindenkit mindenkivel összeugrasztanak. Van akit 5 percig hallgatok és már érzem magamban, hogy gyülekezik bennem az indulat...hihetetlen mennyire megtalálják az érzékeny pontjaidat, hogy feldühítsenek. Ha ők nem érzik jól magukat, lételemük, hogy mások életét is megkeserítsék.

18. Konfliktus (válaszként erre: 13. - 4ab67f870d)
2011. szept. 6. 11:14

Nem vagyunk egyformák...


Ha nekem szükségem van csöndre, akkor jelzem.

17. 03e8385f6c (válaszként erre: 16. - 77x7)
2011. szept. 4. 07:34

Én egy negyedszázada őrzöm különféle emberek mindenféle titkát - Nem alapszintű intim titkokat is, és nőkét is! - de én azóta nem találtam magamnak senkit akinek kibeszélhettem volna magam úgy istenigazából:)

Nagyon könnyen bíznak rám bizalmas információkat és osztanak meg velem olyan, úgymond titkokat amelyeket én magam lehet, hogy még kínvallatás során sem tennék közkinccsé.

Talán karakter kérdése, nekem az alkatom ugyan nem egy megnyerő alsónadrág modellé, ezt viszont ellensúlyozza a verbális készségem és az alkalmazkodókészségem. Ha éppen idegbeteg hangulatban vagyok, akkor meg 5000-res fordulaton pörög a szövegelés, ha nem akkor csak 4500-on:)

16. 77x7 (válaszként erre: 15. - Leviatan)
2011. szept. 4. 07:24

Igazad lehet erről a kisugárzás dologról. Volt egy periódus az életemben, amikor mindenki rám bízta a titkait. Lépten nyomon olyanok találtak meg, akiknek valami nagyon nyomta a vállát és csak nekem elmondtak valamit, amire megesküdtem, hogy senkinek soha .... az az érdekes, hogy ekkortájt nekem egyáltalán nem volt titkom. Semmi, amit más ne tudhatott volna...


Amióta viszont tele vagyok saját titkokkal, azóta senki nem jött hozzám intim-beszélgetni...

15. leviatan (válaszként erre: 6. - 4ab67f870d)
2011. szept. 3. 20:30

Hat, pont rossz dolgot "valasztottal", mint tema, amirol beszelhetnek neked az emberek: "meghallgatom bárki élettörténetét, problémáját", ez a leheto legnagyobb energia leszivo tema... vagy ember, aki neked panaszkodik, es csak panaszkodik, az soha nem jo, attol mindig hullafaradt leszel. Ellenben egy feludito erdekes beszelgetestol feltoltodsz, es nem lesz szukseged "csendorakra". Most nem kezdek errol hosszan beszelni, de mivel eleve ugy allitod be a dolgot magadnak, hogy meghallgatod masok bujat-bajat, igy eleve ezt sugarzod kifele, es igen oda fognak menni hozzad, akik energiara vagynak.

En kerulom a panaszkodos embereket, mindig halalfaradt leszek toluk. Inkabb hallgatom a szappanoperas beszamolot, attol nem leszek faradt :).

14. leviatan (válaszként erre: 5. - 4ab67f870d)
2011. szept. 3. 20:19
Hat izlesek es pofonok... szerencsere a Baratok Kozt lemez leketyegett 1 ev utan, es a VV is halott ugy volt az 1. resz utan :) szerencsere. Manapsag a Dr. House a tema, Hosok es tarsaik, szivesen elhallgatom, mert nem sok idom van epedve varni a sorozatokat :), eshat jol esik anyammal beszelni, akarmit is mond.
13. 4ab67f870d (válaszként erre: 12. - Konfliktus)
2011. szept. 3. 10:25
Logikus. De a zavart és félelmet nem gondolkodással és elmélyüléssel lehetne oldani? Nem értem, mert minél inkább mások terhére van ezzel valaki, annál inkább növekszik benne a zavar amiatt, mert nem érti, miért fordulnak el tőlük, meg a félelem amiatt, hogy mindenki elfordul tőlük.
12. Konfliktus (válaszként erre: 1. - AlieNeetah)
2011. szept. 3. 10:17
Zavar és félelem miatt.
11. 4ab67f870d (válaszként erre: 10. - 4c30444687)
2011. szept. 2. 18:04
Ha erre tudsz gyógyszert, nagyon megköszönném. Megkeserítette rendesen az életemet :-(
10. 4c30444687 (válaszként erre: 9. - 4ab67f870d)
2011. szept. 2. 18:00
Most akkor mi van? Szabadulni akarsz a hülye lelkiismeretedtől?
9. 4ab67f870d (válaszként erre: 8. - 4c30444687)
2011. szept. 2. 17:59
Csak talán az ezerből egy-kettő van, aki nem hajtja el... Mert a hülye lelkiismerete nem engedi :-(
8. 4c30444687 (válaszként erre: 6. - 4ab67f870d)
2011. szept. 2. 17:56
Mingig hozzád megy oda... Meg ezer másikhoz.
7. 4ab67f870d (válaszként erre: 4. - 77x7)
2011. szept. 2. 17:55
Nekem a csend felüdülés. Feltöltődés, és nem elég belőle egy-egy óra naponta, az én igényem sok óra. Ha nem jön össze, több napig nem jutok a csendadagomhoz, annyira lemerülök fizikailag és lelkileg, hogy szó szerint mérhető. Egyszerűen minden bajom van. Nem vagyok egy társas lény, de szerintem ilyen is van. Csak a mai pörgős, rohanó világban ezek az emberek lassan kihalnak.
6. 4ab67f870d (válaszként erre: 3. - 4c30444687)
2011. szept. 2. 17:52
Frannie, megbeszéltük ezt már odaát. Hozzám odajönnek az emberek, míg dolgoztam, mindenki nekem mesélte el az összes búját-baját. Addig nem is zavar, míg az illető nem kezd feszültségkeltő témákról beszélni, amikre nincs befolyással, mint a politika, mások személyisége, bulvár, ilyesmik. Szívesen meghallgatom bárki élettörténetét, problémáját, szívesen beszélgetek olyasmiről, amitől én vagy a másik gazdagabb lesz lelkileg, szóval én ha agyonvágnak sem leszek soha "levágom a kagylót" vagy "elhajtom" típus. És hidd el, nekem lehet valami stikkem, mert ha egy koldus van a tömegben, az hozzám fog odajönni, ha egy térítő, kérdőívező, akármi, szintén... Szóval van olyan, hogy megtalálnak a beszédkényszeresek.
5. 4ab67f870d (válaszként erre: 1. - Leviatan)
2011. szept. 2. 17:44
Még ha CSI rajongó lenne, de a Barátok közt-öt szereti meg a Való Világot :-S
4. 77x7
2011. szept. 2. 06:14

Vannak olyan közösségek ahol lehet csendben lenni. Egy-egy lelkigyakorlat, elvonulás jól tud esni. Feltölt és ellazít...


De a mindennapokban miért kéne hallgatnunk? Nem halnak születtünk vagy süketnek...


Bár a kisfiam néha befoghatná már a picinyke száját :ĐĐĐĐ

3. 4c30444687 (válaszként erre: 1. - Leviatan)
2011. szept. 2. 04:16

Sok minden megfordult a fejemben, mert az öreganyám, akivel együtt éltem képes volt folyamatosan beszélni, megállás nélkül kommentálni, és átfutkosni az én szobámba, hogy a kedvenc szappanoperájáról 5 percenként jelentést tegyen. Mikor meg már nem laktam vele, akkor képes voltam napi rendszerességgel fél-1 órát telefonon "beszélgetni" vele, ami az első informatív max. 5 perc után a halálira nem érdekel és a szokásos lemez mixe volt. Egyedül élt és ráadásul messze.

Csak az a nagy különbség, hogy ezt a néha idegesítő személyt nem kevertem össze az emberek többségével, plusz megtanultam nem a falra kenni az agyam, hanem hagytam, hogy mondja, aztán közben elolvastam az e-mailjeim, esetleg meg is válaszoltam, összeírtam a noteszembe a teendőimet vagy csináltam bármi mást.

2. leviatan (válaszként erre: 1. - Leviatan)
2011. szept. 1. 21:05
latom megvalaszoltak... nekem mas fordult meg a fejemben...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook