Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az első trimeszteren már túl vagyok. Szerintetek nyugodtan mehetek úszni? fórum

Az első trimeszteren már túl vagyok. Szerintetek nyugodtan mehetek úszni? (tudásbázis kérdés)


17. macs77
2008. nov. 10. 20:00
Szia! Én is úsztam nyáron (akkor voltam a 2. trimeszterben) Mint sport/mozgás, nagyon jó a terheseknek, viszont sokkal nagyobb a fertőzésveszély :( - mondjuk ez engem szerencsére elkerült
2008. nov. 10. 16:43
Nekem se úszást, se a otthoni fürdőzést nem ajánlotta a védőnéni, így 9 hónapig zuhanyoztam, kibírható volt...
2008. nov. 10. 13:52
Az úszás jót tesz, én a 7.hónapban a velenceire utaztam le emiatt.:)
14. 92c8ab1dcc (válaszként erre: 13. - Drnéni)
2008. nov. 4. 08:50
értem én.. csak asztmám van, s nem tudok nagyon mmit keresni,.. de lehet lemondok róla a végén
2008. nov. 4. 08:49
Nekünk annak idején a szülész-nőgyógyász tanszékvezető azt mondta, hogy a terhesség idejére keressünk más mozgásformát, hacsak nincs saját medencénk. Persze, a baba védve van elvileg, de ilyenkor az ember hajlamosabb a hüvelyi fertőzésekre, az meg ilyekor nem hiányzik.
2008. nov. 4. 08:39

Sajnos megvan az esélye. bár sosem volt:)

Olyan helyre megyek úszni, ahol babaúszás is van...

2008. nov. 4. 01:27
Csak vigyázz, nehogy összeszedj egy "aranyos" kis Candida albicans gombát. Elég kellemetlen :S
2008. okt. 30. 07:54

Igen értek mindenkit..

Kerestem olyan úszikát, ahol bébiúszás is van. Doki ajánotta,mert ott mással fertőtlenítik a izet

2008. okt. 29. 19:13
hát én már olyan 4-5 hónapos terhes voltam tavaly nyáron, amikor úsztam, de a Balcsiba. (Akkor volt az a másfél-két hét hőségriadó, másképp nem bírtam ki a meleget, muszáj volt) Mesterséges medencébe nem mernék belemenni a hüvely fertőzés miatt. Sztem a természetes vizekbe, kissebb az esély a fertőzés veszély miatt.
2008. okt. 29. 18:33

köszi mindenkine...

:)

7. lillenet (válaszként erre: 3. - 92c8ab1dcc)
2008. okt. 29. 18:25
Igen, én szinte az egész pocakosság alatt ilyet használtam minden zuhanyzáskor, na nem parából, hanem mert borult a ph-m és ez volt jó. Onnan gondolom, hogy védhet, mert nagyon zsíros állagú, de laikus vagyok, lehet ez nem számít. Kérdezd meg a dokid erről is, az enyém egyébként azt mondta, normál esetben akár a 40.héten is lehet úszni, persze mindenki maga dönt végül:)
2008. okt. 29. 18:23
En vegig jartam aquafitre sok mas terhes novel egyutt. Nem kell felni, a baba vedve van es az uszas a legjobb fajta mozgas a terhesseg alatt.
2008. okt. 29. 18:22
Igen,csak batran,mivel mindkettotoknek nagyon jo,gratulalok
2008. okt. 29. 18:20
Az úszás megengedett, habár érdemes erről az orvost is megkérdezni, csak nam szabad túlzásba vinni. Ne tartózkodj sokat a termál vízben, a szaunát kerüld és a túl hideg víz sem tesz jót. Az utolsó trimeszterre nem javaslom a felszálló fertőzések és a méhszáj idő előtti nyitódása miatt.
2008. okt. 29. 18:18

Én is ettől félek..

Egyébként köszönöm:)))

Ezt a fürdőkrémet a gyógyszertárban lehet kapni?

2008. okt. 29. 18:14

Gratula a babához!

Szerintem csak akkor ússz ha az orvosod engedélyt ad rá.

Én a Balatonban úsztam a harmadik trimeszterben, de uszodába, strandra lehet nem mertem volna menni, csak esetleg fürdőkrémes védelemmel.

2008. okt. 29. 18:04
Már az első trimeszteren túl vagyok. Szerintetek nyugodtan mehetek úszni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook