Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Az első repülőgéppel való utazáskor mire kell odafigyelni, mi a teendő? fórum

Az első repülőgéppel való utazáskor mire kell odafigyelni, mi a teendő? (tudásbázis kérdés)


1 2
43. Sort (válaszként erre: 42. - Ujlany)
2011. júl. 19. 10:16

:DDDD


Ez jo!!! Egyszer egy haverom a repules reggelen ivott. Kigurulaskor az ejtoernyot kereste. Mondtam neki, hogy az ules alatt van a mentomellennyel egyutt. Aztan elaludt. Svajc felett magahoz tert, megkerdezte mit keresunk a Himalajanal. Amikor Barcelona felett tettunk egy kort, leszallas elott, megkerdezte, hogy most bombazzuk Londont?

42. ujlany (válaszként erre: 42. - Gerembala)
2011. júl. 18. 21:59

jottem-mentem, a mienken nem volt.


Rajottem viszont, hogy minden igaz, amit az alkohol es a repules kombinaciojarol irnak. :-)


Legalabbis en, aki egy evben csak max. ketszer iszom, nem volt jo otlet az utazas elotti ejszaka innom. Szo szerint, ahogy a legitarsasagok tanacsoljak, ne igyunk az utazas napja elotti este. Legalabbis a kevesbe edzettek.

41. 42045f4c51 (válaszként erre: 38. - 470f6cae11)
2011. júl. 14. 18:45

A humorod ennivaló.

Lehet, hogy nem is kellett volna ma pacalt ennem.


Ali

40. 470f6cae11 (válaszként erre: 39. - Sort)
2011. júl. 13. 21:45

Akkor képzeld el, amikor egy Feriihegyen ez történik velem, mit éreztem a Lutonon ..

Na'on balfék tudok lenni:)

39. Sort (válaszként erre: 38. - 470f6cae11)
2011. júl. 13. 21:39
Ez tetszik. :XDDDDD
2011. júl. 13. 21:30

1.

A légitársaságot kérdezd meg arról, hogy mennyi lehet a kézi, és mennyi a nem kézi súlya.

2.

A kézibe ne tegyél folyadékot, masszát, gyógyszert ollót, kést sampont gesztenyemasszaát, kolbászt, parfümöt. Most felsoroltam azokat a dolgokat amiket elvettek tőlem már. Ezeket bele kell dobni egy megsemmisitőbe :(

3.

A zoknis SOHA ne legyen lukas. A cipódet ugyanis le kell venni.

Egy öltönyös pasinak kilógott a fél lábfeje. Ettől mindenki nagyon boldog volt :) -- kivéve őt

4.

Jó kapuhoz csekkolj.

Marha ciki volt mikor egyedül én álltam teljesen máshová, mint kellett volna. Ezt mindenki meg is hallotta olyan hangerővel közölte a pasi.

5.

A légikisasszony angolul elmondja: hogy ne fulladjál meg. Ettől qrva ideges leszel majd, mert nem érted mi a francot rángat a nyakba akasztható izén ami, majd megmenti az életedet.

6. Amikor leszállsz a gépről úgy fogod érezni, a tömeg Téged vár és ünnepel, hogy milyen klassz és bátor voltál megen, hogy repülővel utaztál

6.

Velem legalábbis ezek történtek

Bibe

37. Sort
2011. júl. 13. 19:16
Nem veszekszunk, ezeket tenyleg jobb tisztazni, egyikunk sem mindent tudo, barmelyikunk tevedhet. Meg ezek a dolgok folyamatosan valtoznak, nem art tehat beszelni rola.
2011. júl. 13. 18:15

Köszi mindenkinek a segítséget és miattam ne veszekedjetek:)

Ja nem megyünk messzire csak Svájcba.

35. Roza78
2011. júl. 12. 20:27
Azert ezeket a dolgokat jo tudni , nem csak gyogyszerrol van szo, mint lentebb irtam kremsajtot is elvettek tolunk (finom francia legalabb feloraig valogattunk a boltban)ami ugye nem folyekony de nekik az. Ha valaki rovid idore megy es csak kezipoggyaszt visz jo ha tisztaban van vele mit vihet.Kellemetlen amikor kibontajak a csomagodat es elvesznek dolgokat.
34. k_nm
2011. júl. 12. 19:30

hüüü, akkor én most lemaradtam...most tényleg azon megy a vita, hogy 1x 100 ml vihetö fel a boardra, vagy mindegy az, csak 100 ml-s kiszerelésben legyen??? Húúú...szerintem nem ez a létkérdés...már ha nem szedsz olyan gyógyszert, amit feltétlenül szükséges...legalábbis engem ez annak idején piszkosul nem izgatott, sokkal inkább az, hogy mi az, ami jó, ha nálam van...


Sort, ha "csak" amatör vagy, le a kalappal :-D Engem is érdekelnek ezek a dolgok, még mindig szájtátva figyelem a gépeket, pedig látok eleget a Frankfurti reptér várakozó légtere pont felettünk van...de ennyire sose ástam bele magam a témába...marad a gyermeki csodálkozás :-D

33. Roza78
2011. júl. 12. 17:42

2006-ban az EU-tagállamok légi kikötőin, így a Ferihegyen is szigorúbb utasbiztonsági szabályok léptek életbe. Az új intézkedések azt a célt szolgálják, hogy megvédjék az utasokat a folyadék-alapú robbanószerek fenyegetésétől. Éppen ezért korlátozzák a repülőterek ellenőrzési pontjain átvihető folyadékok, krémek és zselék mennyiségét.


Az utasok kizárólag kismennyiségű folyadékot vihetnek fel a fedélzetre. A folyadékok egyenként maximum 100 ml-es, egyedi kiszerelésben szállíthatók. A kis tégelyeket, dobozokat, tárolóedényeket pedig egy maximum egy liter űrtartalmú, 20 cm X 20 cm-es méretű, átlátszó és újrazárható műanyag zacskóba kell pakolni. A zacskót az utas köteles felmutatni az ellenőrzést végző személynek.


A zacskókat az utasoknak magunknak kell biztosítanunk. Ha éppen nincs otthon, akkor se essünk kétségbe, a ferihegyi Relay üzletekben olcsón hozzá lehet jutni. Ilyen üzlet a repülőtér mindhárom indulási csarnokban van.


Fontos tudni, hogy 100 ml fölött, minden folyadékot, amit nem tettünk a feladandó poggyászba, elkoboznak és megsemmisítenek!


Folyadéknak számít minden krém és zselé, így például a lekvár, a libazsír, a fogkrém, a naptej és a tusfürdő is.


A folyadék palackjának, üvegének űrtartalma számít a 100 ml megítélésekor, nem pedig a benne lévő folyadék mennyisége: pl. a fél literes üdítős palack nem vihető fel, még akkor sem, ha csak 100 ml folyadék van benne. Egyéni mérlegelésre nincs lehetőség az ellenőrzési ponton, ha nagyobb a feltüntetett űrtartalom, az utas nem viheti magával.


Persze mint minden szabályozás alól, itt is vannak kivételek: A kézitáskában felvihetjük a fedélzetre az út során szükséges gyógyszereket, diabetikus termékeket, bébiételeket. Ugyanakkor előfordulhat, hogy a biztonsági átvizsgáláson ezek eredét és használatuk szükségességét igazolni kell.


Folyékony vagy krémes állagú gyógyszerek az utas nevére kiállított orvosi recept bemutatása mellett tartalomtól függetlenül felvihetők. Célszerű magyar és angol nyelvű igazolást is kérni, hogy a folyékony gyógyszerek és egyéb orvosi szerek szállítása a visszaúton is gördülékenyen menjen.

32. Sort (válaszként erre: 31. - Ujlany)
2011. júl. 12. 17:36
:-DDD
31. ujlany (válaszként erre: 30. - Sort)
2011. júl. 12. 17:28
hat ilyen az, amikor ket kulfoldre szakadt magyar mar csak tori a nyelvet :-)))))
30. Sort (válaszként erre: 28. - Ujlany)
2011. júl. 12. 17:25
Ja, akkor jol elbeszelunk egymas mellett. :DD
29. Sort (válaszként erre: 24. - K_nm)
2011. júl. 12. 17:24
Csak lelekes amator. :-)
28. ujlany (válaszként erre: 27. - Sort)
2011. júl. 12. 17:24
hat eppen ezt mondom en is, meg az angol szoveg is :-)
27. Sort (válaszként erre: 25. - Ujlany)
2011. júl. 12. 17:23
Ok, de a TSA jogkore csak az USA allamhatarain belulre terjed ki, van meg par ezer repter, legitarsasag es nehany millio negyzetkilometer beutazhato terulet azon kivul is.
26. Sort (válaszként erre: 20. - Roza78)
2011. júl. 12. 17:20

Ez igy van, de a torvenyek orszagonkent valtoznak. A repulogep fedelzete pedig annak az orszagnak a felsegterulete, ahol a gepet lajstromba vettek. A legitarsasagok meg jobbara ott vetetetik lajstromba gepeiket, ahol a vallalatot bejegyeztek. Vagyis a kulonbozo legitarsasagok gepein kulonbozo orszagok torvemyei vannak ervenyben, ezert, bar nem kvetlenul, de a legitarsasgtol fugg. Nem veletlen kerik a beszallokartyat a biztonsagi vizsgalat elott, az ornek tudnia kell, melyik orszag eloirasait alkalmazza. Persze vannak alapveto IATA iranyelvek, emleyeket minden tagnak el kell fogadnia es be kell tartania.

Szep kis ok-okozati osszefuggesek ezek, mint a gyorsitoraketa meg a romai lo.

25. ujlany (válaszként erre: 20. - Roza78)
2011. júl. 12. 17:19

utana olvastam en is, nem egeszen igy van:


ez nem torveny, a TSA rendelkezese, de nem feltetlenul igaz minden tarsasagra es repterre


As of December of 2010, the United States Transportation Security Administration (TSA) allows passengers to bring liquid, aerosols and gels on board commercial aircraft, but in limited quantities

TSA's rules regarding liquids on aircraft don't necessarily apply to all airports around the world. Passengers traveling internationally should check with airline officials ahead of time to make sure they understand the regulations for liquids at foreign airports


Read more: Airlines & Fluid Restrictions | eHow.com [link]

24. k_nm (válaszként erre: 21. - Sort)
2011. júl. 12. 17:16

wow...szaki vagy, vagy csak érdekel? :-)


Különben meg tényleg no para: jó poén az elsö (nekem utána unalmas volt, nem szeretek ennyit egy helyben ülni). Tisztára olyan, mintha buszoznál, egy kis extrával ;-)

23. Sort (válaszként erre: 18. - Ujlany)
2011. júl. 12. 17:13
Ja bocsi, jogos, akkor rosszul melkeztem, csak a 100 ml maradt meg bennem. Mivel nem szoktam kezipoggyaszban folyadekot vinni, nem olvastam el tul figyelmesen.
22. k_nm
2011. júl. 12. 17:12
Behältnisse mit Flüssigkeiten und ähnlichen Produkten dürfen bis zu 100 ml fassen (es gilt die aufgedruckte Höchstfüllmenge). Ala lufthansa
21. Sort
2011. júl. 12. 17:11

Feladott pogyaszra is van meret es sulykorlatozas, erdemes megnezni a repulojegyet, mert nem csak fuvarozonkent, hanem celallomasonkent, repulesi osztalyonkent is valtozik. Erdemes otthon lemerni, nehogy a repteren kelljen kipakolni, vagy sulyos ezresekert tulsulyt fizetni.

Minimum 60, de akar 120 perccel is indulas elott erdemes kimenni, ez megint fugg celallomastol, legitarsasgtol, illetve, hogy mennyire forgalmas idoszakban mesz es melyik terminalrol. Hosszabb, EU-n kivuli utazasra reggeli vagy esti indulassal, erdmes jo koran kimenni.

Biztonsagi ellenorzes tenyleg vetkoztetos, ovet, minden femtartyat le kell venni. Erdmes tehat nem a legbovebb naciban elindulni.

Utasfelvetelnel lehet jelezni, mik a preferenciaid az ules helyet illetoen, illetve online utasfelvetelnel Te magad kivalaszthatod a helyet/helyeket. Ha ki akarsz nezni erdemes a szarny elott vagy mogott ulni, altalaban a legitarsasagok honlapjan van fedelzeti terkep az egyes geptipusokrol, ott megnezheted melyik sorok nincsenek a szarnynal. Persze ha fapadossal mesz, akkor mindegy, ott aki kapja marja elven megy az ultetes, mint a buszon.

Viszont ha hajlmaos vagy rosszul lenni, ne ulj ablak melle, vegy legalabb is ne nezz ki emelkedes es ereszkedes kozben, mert esetleg szedulhetsz vagy hanyingered lehet. En kimondottan elvezem a fel- es leszallast, de aki nem birja, doljon hatra kenyelmesen, lazuljon el, es nezzen elore. Repulesi magassagon mar semmit nem erzel, meg a mozgast sem.

Kigurulas neha kicsit idegtepo, foleg nagy reptereken, JFK-n peldaul atlag masfel ora, Ferihegyen 10-20 perc. Ha rafordul a gep a futopalyara, a kapitany max. toloerore allitja a gazkarokat, ez eleg hangos, de par perc utan megszokja majd a fuled. A hajtomuvek hangja egyeseknek kellemestlen mellekzorej, nekem zene. Repules kozben a szarnyak lengenek, meg nemelyik geptipus recseg mintha szet akarna esni (kulonosen az MD10-esek, 11-esek, meg a DC-k hajlamosak erre), de ne ijedj meg a szarny mozgasa normalis, igy nem keletkeznek benne feszultsegek meg nyiro hatas, a recseges meg a belso burkolatok muanyag illesztesei.

Repulesi magassagon mar nyugi van. Nincs teljesen sima repules, mindig van egy ket legorveny, de ezek nem veszesek, viszont jobb ha ulsz a fenekeden es be van kapcsolva az ov. A WC nagyon szuk, ha nem hosszu az ut, jobb elotte elintezni.

Jo utat, es ne felj, meg egyetlen gep sem maradt fent. :-)

20. Roza78 (válaszként erre: 17. - Sort)
2011. júl. 12. 17:05
A folyadek mennyisege nem legitarsasgtol fugg, hanem ez a torveny.Olvass utana jobban. Nem a legitarsasag ellenorzi hanem a biztonsagi szolgalat.
19. k_nm
2011. júl. 12. 17:02

A folyadékkal az a legegyszerübb, ha az elsö alkalommal kihagyod a sakkozást. Benn a vámmentes övezetben tudsz venni, de piszok drágán...a böröndöd mindenképp zárd le! Durván fociznak vele, sérülni nyilván fog (nekem 2 böröndömet "ette meg" a Lufthansa). Amikor kimégy a reptérre, becsekkolsz és odabenn esel át a biztonsági átizsgáláson: van egy szalag, rajta dobozok. Azokba kell belerámolnod a cuccaid: kabát, zsebböl apró, kulcs, mobil, öv, laptop. Annál külön kell szólni, hogy a táskában laptop van. Átmégy a vizsgálókapun, és visszapakolsz...aztán ha idöben vagy, iszol egy kávét, beülsz a mekibe...(ööö, az van Pesten?), vagy csak egyszerüen olvasol egy könyvet. Amit ott vásárolsz, azt felviheted a gépre, de ha nagyobb légitársasággal mégy, ott is kapsz. Aztán keresd meg a kaput, a beszállókártyán írja, meg a check-in-nél be is fogják neked karikázni :-)

Hová repülsz?

18. ujlany (válaszként erre: 17. - Sort)
2011. júl. 12. 16:56

ez biztos nem igy van.

itt a British Airways hivatalos honlapjarol az ino:

Specific restrictions on liquids

Restrictions on the quantities of liquids, gels or pastes are:


they must be held in individual containers not exceeding 100ml

the containers must be carried in a separate, clear-plastic, zip-top or re-sealable bag

the bag must not exceed 20cm x 20cm (8ins x 8ins) in dimensions

the bag must not exceed one litre capacity

the bag must be completely closed

the items must fit comfortably in the bag

the bag must be x-ray screened separately from other hand baggage at airport security points.

17. Sort (válaszként erre: 16. - Roza78)
2011. júl. 12. 16:50
Ez sem igaz igy, egy rakas tiltott dolog van, javaslom tajokozodj a legitarsasag honlapjan. A 10 x 100 ml biztosan nem igaz sehol sem, ez is legitarsasagonkent valtozik, BA-nel pl. 1 x 100 ml.
16. Roza78
2011. júl. 12. 16:43
Folyadek max 10x 100ml ebbe beletartozik, parfum , sampon, tusfurdo , fogkrem , arckremek stb...(tolunk Parizsban meg a kremsajtot is elvettek :-( ). Ez a kezipoggyaszra vonatkozik a feladando borondbe azt teszel amit akarsz.
15. Roza78 (válaszként erre: 10. - Mmacus)
2011. júl. 12. 16:38
Ez attol fugg melyik legitarsasaggal utazol. A fapadosoknal szigoruan egy darab kezipoggyasz max. 10 kg.
14. t.Ili
2011. júl. 12. 09:32
Telefont ki kell kapcsolni
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook