Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek mi történt a malajziai repülőgéppel? fórum

Szerintetek mi történt a malajziai repülőgéppel? (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
febr. 29. 06:36
Szétszakatt.
612. *virág (válaszként erre: 611. - Vigyefene)
2021. nov. 15. 00:15
Ezt a kutatás vezetője cáfolta. Bekértek minden titkos adatot a hadseregtől is. Egyetlen egy hajó sem tartózkodott a repülés vonalában, olyan távolságra, ami veszélyeztette volna a járatot. A viszonylag közelben tartózkodó hadihajókon nem volt olyan föld-levegő rakéta, amelyikkel a gépet meg tudták volna semmisíteni.
611. vigyefene (válaszként erre: 610. - *virág)
2021. nov. 12. 02:42

Több információ.


[link]

610. *virág
2021. nov. 12. 02:38

2021-et írunk, és íme: Felcsillant a remény, hogy kiderül, hol is lehet a 227 utas és a 12 fős legénység hullámsírja. Egy repülőgépmérnök, Richard Godfrey ugyanis állítja, egy új technikával nyomon tud követni bármilyen repülőt, még a múltban is, egészen 2009-ig.


Godfrey számításai szerint a gép Szumátra partját követve 22 perces várakozási kört tett. Ezt akkor szokták a pilóták alkalmazni, amikor nem tudnak leszállni, valamint ha üzemanyagot kell elégetniük.


„Ha a pilóta célja az volt, hogy nyomtalanul eltűnjenek vagy mind meghaljanak, akkor miért csinált köröket? Miért ne hajtott volna egyenesen a tengerbe?” – tette fel a kérdést a mérnök, aki elmondta, hogy a várakozási kört Szumátra mellett 150 tengeri mérfölddel tette meg a gép.


Ahhoz további pontosítás kell, hogy hol is lehet most éppen a roncs, de Godfrey állítja, a módszerével tűpontossággal meg tudja majd ezt is mondani.

609. RWY31L
2014. aug. 18. 12:01

Sziasztok,


visszatérve az eredeti témához az MH370-es járat eltűnésével kapcsolatban olvastam a napokban egy cikket egy külföldi portálon ami összegzi az eddigi hivatalos és nem hivatalos infókra épülő összeesküvési elméleteket az eltűnt géppel kapcsolatban. A vélemények nem az enyémek még mielőtt valaki nekem esik a szokott módon mivel a fogalmazást és szavakat én írom, de csak azért mert lehet sokkal unalmasabb lenne ha csak simán bemásolnám a jó hosszú és nagy terjedelmű angol nyelvű cikket így inkább csak vázlatszerűen leírom a legérdekesebbeket saját szavaimmal. (bár azt hozzáteszem, hogy lehet hogy van benne olyan pont amiben én is hiszek vagy hasonló a véleményem vagy éppen pont nem egyezik de ezeket zárójelben megírom…) Ha esetleg valaki valamelyik pontról részletesebben szeretne olvasni akkor azt kiegészítem vagy pedig lehet arról bővebben kifejtve is fórumozni :)



- egy amerikai közvélemény kutatás szerint az emberek 10%-a még mindig úgy véli (fél évvel az esemény után is), hogy az eltűnéshez köze van földönkívülieknek, időutazóknak és egy másik dimenziónak is (ezekben én nem hittem soha kivétel abban, hogy egy gravitációs összeomlás tényleg meghajlítja a teret szóval ha egy űrhajóval történik az akkor számomra még hihető is lenne az utolsó pont de így itt a Föld gravitációs terében ez számomra nem…)


- szintén egy közvélemény kutatás (CNN) alapján az emberek 21% úgy gondolja még a mai napig sem zárják ki a lehetőségét annak, hogy nem zuhant le hanem valahol leszállt és van aki még életben van közülük (Elméletben hinnék is talán benne, de gyakorlatban azért nem mert azt nehéz lenne elhinni, hogy ha valaki élne akkor Ő nem jelentkezett volna már valahol amit a média kiszimatolt volna hiszen ennek óriási hírértéke van…)


- az ausztrál hatóságok továbbra is hisznek benne hogy valahol a tengermélyén van a gép és ezért továbbra is elkötelezettnek érzik magukat abban az irányban, hogy ha évek alatt is de valahol találnak nyomokat ott lent a mélyben… ( ha materiálisan gondolkodunk akkor igen ez a legreálisabb, hogy ott van de hogy megtalálják e (meg szabad e találniuk) azt nem tudom…?!)


- Néhányan párhuzamot vontak az MH17 (lelőtt gép) és az MH370 között hogy lehet a lelövés csak egy álca volt amivel „előszedték” az eltűnt gépet és valahogy kicserélték őket ennek már titkos művelet nevet is adtak : „false flag” (hamis zászló) néven és célja Oroszország lejáratása és tönkretétele lenne (hát részemről ez no komment…)

Hogy ezt megtámogassa néhány hírportál már meg is jelentek olyanok hogy a lelőtt gépnél az ablak beépítések és a maláj zászló pozíciója nem is azon az oldalon van ahol kellene hogy legyen tehát mintha nem minden alkatrész a lelőtt gépből kellene hogy származzon, hanem keveredve vannak… (ha lenne is ilyen akkor szerintem ezt a hétköznapi sajtó egy ennyire összeroncsolt gépnél nem látná, a szakértők pedig ezt nem biztos hogy nyilvánosságra hoznák (hozhatnák))


- A megkérdezett emberek 5% úgy gondolja, hogy UFO-k rabolták el a gépet és ez alátámasztja azt is hogy az utóbbi időben Malajzia felett megnövekedett az UFO észlelések száma..(biztos van aki ebben mélyen hisz és ennyi elég is neki a médiából, de ez nem én vagyok :D )


- 9/11 Hamis Zászló elmélet alapján a gépet arra akarták felhasználni, hogy berepülnek vele egy épületbe mint anno a WTC-be és majd az egészet Iránra kenik hogy az arabok milyen gonoszok és ezzel provokációt kivívnak és gépet Tel Aviv-ben tárolják egy hangárban. ( ez egész így zavaros és hülyeség, egy dolgot kizárva, hogy én „róluk” bármit el tudok képzelni tehát azt is hogy közük van hozzá de persze ez így nem helytálló ebben a formában)


- a MH 370-et is lelőtték (függetlenül a MH17-től) véletlenül egy USA-Thaiföld hadgyakorlat közben a Dél-kínai-tengeren és direkt próbálják rossz irányba terelni a feltételezhető tengerbe zuhanási területet ( hát igen… ebben én is hiszek és abban is hogy egy ilyen manővernél megvannak az adatok és néhányan tudják a Boeingnél és bizonyos kormányzati körökben is de mindent meg is fognak tenni, hogy ez így maradjon, hiszen az USA „az mégsem Ukrajna”, hogy ők is lelőjenek véletlen egy gépet, ekkora hiba nem akceptálható)


- CIA és ami mögötte van :

a volt maláj miniszterelnök szerint ez egy kísérlet volt hogy lehet egy távoli szervezet (gondolom CIA vagy kormányzati körök) és a Boeing cég a gép gyártója között hogy a távolból hogyan lehet beavatkozni és átvenni az irányítást egy gép felett. Ehhez csatlakozik az a megállapítás is amit én is vallok és hiszik hogy a mai világban azt is látni szinte, hogy mikor megyünk WC-re olyan kifinomult nyomon követők és film nélküli kamerák vannak giga tárolási kapacitással, hogy nem létezik, hogy semmilyen adat nincs semmiről (hivatalosan) hogy hova lett a gép négyzet méter pontosan meghatározva (és ezzel hülyének nézni az egész világot, hogy ezt el is hitetik mint anno a WTC-nél… ez egyszerűen HIHETETLEN !!! és elszomorító :((( )


- Bermuda-háromszög : néhány ember szerint ez a terület ahol eltűnt a gép (honnan tudják hol tűnt el ??) pontosan ellenkező oldalon van a világon ahogy a Bermuda-háromszög ( ezt nem értem én sem hogy mihez képest ellenkező oldalon?? tükrösen szimmetrikusan ha kiterítjük a Földgömböt vagy átellenesen 3Dben szimmetrikusan ? ez csak egy misztikum)


- High-tech gépeltérítés : hackerek nyúltak bele az FMC-be ami megváltoztatott adatokat (elméletben lehet de akkor is a pilóták ha élnek be tudnak avatkozni ilyen esetben szóval szerintem gyakorlatban ez hülyeség)


- HAARP okozta a járat összeomlását ( ez egy ionoszféra-kutató létesítmény a sarkvidéki térség legnagyobb beruházása a magas légkör vezetőképességének vizsgálatára, mely Alaszka közelében található. Két fő részből áll: Egy nagyfrekvenciájú adóberendezésből és antenna együttesből áll) , egyesek szerint éppen ott folyó kísérlet kihathatott a gép elektronikájára stb… és ez miatt zuhant le amit szintén titkolni kell… (hát lehet ez is igaz…)


- Láthatatlanság : a Freescale Semiconductor (erről már írtunk korábban is csak más témában) cég 20 fő alkalmazottja is a gépen volt ( ez mondjuk 100% igaz) akik folytatattak munkájuk során olyan kísérletet amiben objektumokat láthatatlannál lehet tenni és ez volt az éles bevetés amikor kipróbálták ezt és landoltak valahol láthatatlanul ( hát ez elég futurisztikus sci-fi esemény lenne, abban hiszek hogy folynak/folytak ilyen kísérletek egy mikroszkópikus tárgynál de abban nem hogy egy gépnél egy élőben kipróbálnák ez így nem állja meg a helyét szerintem…)


- Mike Adam szerint (Naturalnews újságíró) van olyan fegyver és erő a Földön ami már képes ilyenre, hogy csak így eltüntessen egy gépet a levegőből és ez elég aggasztó ( ebből én annyit hiszek el hogy igen valóban van ilyen erő de ez lehet egy kormányzati szerv CIA stb is akinek a nagy ereje és hatalma az hogy kitöröljön adatokat és máris eltüntette azt az utat ami odavezet hogy el lehet tüntetni egy gépet…nem kell hozzá sci-fi és fantasztikus filmbeli eseményeknek történnie)


- A gép valahol megvan és később majd fegyvernek használják (erről régebben már sok találgatás volt… lehet persze de sok idő telt el és ha ilyen lenne már felhasználták volna szerintem)


- A pilóták (pilóta) az utasokat szándékosan ölte meg 45000 láb feletti repülés oxigén maszkokból nem jött csak max 15 percig O2 és után történt a géppel ami történt… (hát ja lehet de megint hova kanyarodunk vissza ? hol vannak az adatok ha ilyen történik ?)


- az MH370 egy másik járat radarárnyékában repült : a gép a SIA68 (Singapore Airlines) „árnyékában” repült (jeladó kikapcsolásával) így nem volt látható. Radarszakértők szerint elméletben lehet egy bizonyos távolságon belül (2 gép távolsága), így nem lehet ezt sem kizárni mint odavezető út valahova… (műszakilag egyetértek ezzel csak értelmét nem látom mert akkor mi volt a cél vagy hova merre és minek ???)



Igazából ahogy azt a cikk vázlatos és rövid összefoglalásában néha zárójelben írtam is mint saját vélemény bármi is történt szerintem ebben az esetben a legbiztosabban azt lehet kijelenti ami nem misztikum és nem sci-fi hogy valóban van egy nagy fegyver, erő és hatalom van a világon méghozzá az hogy egy bizonyos kör mindig is el tud titkolni dolgokat és meg tud változtatni adatokat ha akar vagy ha ez szükséges… bármelyik teória is lehet igaz… sajnos… :(((


üdv

608. RWY31L (válaszként erre: 607. - 99279bb06f)
2014. aug. 18. 11:57

Erre a kedvenc idézetemmel tudok válaszolni :)))


"Ha egyszer megízlelted a repülést, utána úgy fogsz járni a földön, hogy szemed az eget fürkészi, mert ott voltál fent és oda vágysz vissza"

607. 99279bb06f (válaszként erre: 606. - RWY31L)
2014. aug. 18. 11:30
Hát ne jusson eszedbe semmi rossz, jussunk eszedbe mi, akik a "földhöz ragadtunk". :)
606. RWY31L (válaszként erre: 605. - Ubi pretium)
2014. aug. 18. 06:48
Én októberben összesen 8-szor fogok repülni... lehet majd repülési magasságon néha nekem is sűrűbben eszembejutnak majd az elmúlt hetek/hónapok eseményei...sajnos... :(((((
2014. aug. 17. 16:13
Mostanában nagyon hullanak az utasszállító gépek. :S
604. 99279bb06f (válaszként erre: 603. - Grizus)
2014. aug. 16. 21:13
Hát a banki állás bizalmi állás, de oda is vetődnek a csalókból. :(
603. grizus (válaszként erre: 602. - 99279bb06f)
2014. aug. 16. 16:51
Három ember számlájáról egy negyedikére utaltak pénzt és fel is vették.
2014. aug. 16. 16:21

Az 5 hónapja eltűnt maláj gépen utazó xy-nak a bankkártyáját júliusban valaki használta.

A rendőrség szerint lehet, hogy egy banki alkalmazott vette le a pénzt.

601. RWY31L
2014. júl. 25. 11:10

Ez a cikk elég fura nézetből közelíti meg az elmúlt napok eseményeit :S

Számomra ez a mondat aggasztó és sajna lehet benne igazság :(((

=>

"Világosan kiderült, hogy egy utasszállító lelövése letarolja az ellenség magabiztosságát."



"Mostantól rettegjünk, ha repülőre szállunk?


A lelőtt maláj gép tragédiája után a repülőtársaságok és kormányok siettek lehűteni a kedélyeket: az ilyen balesetek ritkák, és mindent megtesznek, hogy soha ne történhessenek meg újra. Mégis elképzelhető, hogy a tragédia és a publicitás, amit az elkövetői akarva-akaratlanul elértek vele, valójában minden korábbinál veszélyesebbé teszi a repülést?


A Newsweek szerint igen: a lap emlékeztet, hogy a világ bármely részén vérszemet kaphatnak felkelők vagy terroristák, ha észreveszik, milyen sajtónyilvánosság kíséri egy civil utasszállító lelövését, amihez, mint kiderült, nem is kellenek a legbonyolultabb katonai eszközök. Egyre biztosabb ugyanis, hogy a repülőgépet egy földről indítható rakéta találta el, amelyet egy Buk típusú mobil rakétakilövőről lőttek ki.


Egymást másolják?


A terroristák tehát úgy kalkulálhatnak, hogy egy ilyen akcióval két legyet üthetnek egy csapásra: rengeteg embert ölhetnek meg (egyes gépek több mint 400 utast tudnak szállítani), ráadásul és pillanatok alatt magukra vonhatják az egész világ figyelmét.



Az MH17-es járat lelövése és a globális reakció ötletet adhat az Iszlám Államnak és az al-Kaidának. Világosan kiderült, hogy egy utasszállító lelövése letarolja az ellenség magabiztosságát."

600. RWY31L
2014. júl. 25. 10:46

A viharon kívül más feltételezések sincsenek kizárva...


"Egy algériai honlap által megszólaltatott pilóta szerint a gépnek már több motorhibája is, legutóbb éppen egy nappal végzetes útja előtt. Ugyanakkor a francia polgári repülési főigazgatóság vezetője szerint a gépet néhány nappal ezelőtt Marseille-ben átvizsgáltak és "szinte semmi hibát nem találtak", a gép "összességében jó állapotban volt."


Ugyancsak nem vetik el a terrorcselekmény hipotézisét sem, mivel Burkina Faso fővárosának repülőtere a legkevésbé biztonságosok közé tartozik a világon. Egy francia repülés-biztonsági szakember pénteken reggel úgy nyilatkozott, hogy a szétszóródott roncsok arra utalhatnak, hogy robbanás történt a fedélzeten."

599. Cilumiluci (válaszként erre: 597. - 99279bb06f)
2014. júl. 24. 21:22
nyugodjanak békében :(
598. ubi pretium (válaszként erre: 596. - 99279bb06f)
2014. júl. 24. 21:15
Nyugodjanak békében szegények! :(
597. 99279bb06f (válaszként erre: 596. - 99279bb06f)
2014. júl. 24. 21:12
..bocsi, nem maláj gép, csak félreírtam...
596. 99279bb06f (válaszként erre: 595. - Ubi pretium)
2014. júl. 24. 21:12
Az előbb mondták a híreket, és állítólag megtalálták a maláj gép roncsait, amelyik ma hajnalban zuhant le.
2014. júl. 24. 16:52
Ezek a gépeltünések,lelövések.Hát mi zajlik ezen a Föld nevű golyóbison????
2014. júl. 24. 15:57
Ja ez már volt,bocsi.
2014. júl. 24. 15:57

Egy algériai televízió értesülése szerint Niger felett lezuhant az az utasszállító repülőgép, amely Burkina Faso fővárosából indult Algírba csütörtökön hajnalban 116 fővel a fedélzetén, útközben azonban nyoma veszett. Nem sokkal 15 óra előtt az algériai légügyi hivatal megerősítette: a gép lezuhant.

Az Air Algérie légitársaság által üzemeltetett járat azután zuhant le, hogy elhagyta Niger fővárosának, Niamey-nek a légterét. A kínai állami televízió értesülése szerint a Niger folyóba csapódhatott be az utasszállító. A balesetet vihar okozhatta.


Megszakadt a kapcsolat egy algériai utasszállító repülőgéppel csütörtökön Afrika felett ötven perccel a gép felszállása után - közölte az Air Algérie algériai légitársaság órákkal azt követően, hogy "eltűnt" a gép a fegyveres konfliktus dúlta Mali légterében.Az AH 5017-es számú járaton 110 utas és 6 fős személyzet tartózkodott. Az utasok között több ország állampolgárai vannak.


A járat Burkina Faso fővárosából, Ouagadougouból indult Algírba közép-európai idő szerint éjjel 2 óra 17 perckor és hajnali 6 óra 10 perckor kellett volna leszállnia Algéria fővárosában. Mindkét fővárosban mentőalakulatot helyeztek készültségbe.

592. Cilumiluci (válaszként erre: 591. - 99279bb06f)
2014. júl. 24. 15:19
Biztosan lesz valami fejlemény,bízzunk benne hogy vannak túlélők.
591. 99279bb06f (válaszként erre: 590. - Cilumiluci)
2014. júl. 24. 15:14

Köszi!

Ha a folyóba zuhant (mert vannak nagy területei, mielőtt a tengerbe ér), akkor is meg lehet látni "fentről", hisz a legmélyebb része sem több 4 méternél! Igaz, hogy hatalmas területet kell átnézni, de ilyen mélységből még ki is lehet úszni, ha életben maradt valaki!

2014. júl. 24. 14:26

Egy algériai televízió értesülése szerint Niger felett lezuhant az az utasszállító repülőgép, amely Burkina Faso fővárosából indult Algírba csütörtökön hajnalban 116 fővel a fedélzetén, útközben azonban nyoma veszettt.

Az en-Nahar televízió hivatalosan nem megerősített értesülése szerint az Air Algérie légitársaság által üzemeltetett járat azután zuhant le, hogy elhagyta Niger fővárosának, Niamey-nek a légterét. A kínai állami televízió értesülése szerint a Niger folyóba csapódhatott be az utasszállító.


Megszakadt a kapcsolat egy algériai utasszállító repülőgéppel csütörtökön Afrika felett ötven perccel a gép felszállása után - közölte az Air Algérie algériai légitársaság órákkal azt követően, hogy "eltűnt" a gép a fegyveres konfliktus dúlta Mali légterében.Az AH 5017-es számú járaton 110 utas és 6 fős személyzet tartózkodott. Az utasok között több ország állampolgárai vannak.


A járat Burkina Faso fővárosából, Ouagadougouból indult Algírba közép-európai idő szerint éjjel 2 óra 17 perckor és hajnali 6 óra 10 perckor kellett volna leszállnia Algéria fővárosában. Mindkét fővárosban mentőalakulatot helyeztek készültségbe.


:(

589. Cilumiluci (válaszként erre: 588. - 99279bb06f)
2014. júl. 24. 14:25
Értem.Én meg dolgozom ,de azért megnézem akkor.
588. 99279bb06f (válaszként erre: 587. - Cilumiluci)
2014. júl. 24. 14:11
Sajna xar a gépem, ha innen kilépek, és híreket olvasok - az már sok a gépnek és lefagy. :(
587. Cilumiluci (válaszként erre: 583. - 99279bb06f)
2014. júl. 24. 14:07

Sajnos így van :(

Semmi további hír nincs még?

586. 99279bb06f (válaszként erre: 585. - RWY31L)
2014. júl. 24. 13:47

Köszi.

Még nem jutottam oda, és holnapig nem is lesz időm, hogy a híreket is olvassam, vagy egyáltalán bekapcsoljam a rádiót/tv-t.

585. RWY31L
2014. júl. 24. 13:42
A Swiftair honlapján még nincs semmi hivatalos infó
584. RWY31L
2014. júl. 24. 13:37
Hát elég vegyes hírek vannak... van ahol megemlítik, hogy MALI részén is vannak fegyveres harcok de nincsenek olyan fegyvereik amivel utazási magasságon le lehetne lőni van ahol a rossz időjárási körülmény jön szóba van ahol pedig az hogy az ATCnél kis utvonal modosítás volt egy másik gép konflikja miatt de igazából ez utóbbi mindennapos hogy töténik és nem számít incidensnek mert short cut-olnak az irányítók utvonal rövidítés miatt ha a forgalom engedi...
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook