Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az első fórum

Az első (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az első

2009. jún. 16. 21:58
én az apás szülést választottam,de férjem azt mondta majd megszakadt a szíve,nagyon rossz volt látni hogy szenvedek.Én az első szülésnél egyáltalán nem féltem,meg az első 6 óra nem volt nehéz,gondoltam ettől vannak úgy oda!!!!!!na aztán durvult a helyzet,most ugy vagyok szeretnék még babát,de ha arra a napra gondolok amikor a kisfiam megszületett,hát nagyon félek a következőtöl.bár doki szerint túl nagy volt nekem a baba(4630gramm).
2009. jún. 16. 06:15

Gratulálok a fiadhoz!

Leírom az enyémet ha nem gond! :)

Én véletlenül estem teherbe, úgy hogy szedtem a gyógyszert. A mai napig nem értem hogy hogy, de ha már így alakult. 3 éve voltunk már együtt a párommal gondoltam egyszer úgyis ez lesz szóval szó se lehet abortuszról (ő nem akart gyereket, állítása szerint soha) Telt múlt az idő egyre nagyobbak lettünk(én dagibb, Balázska pedig a hasamban), aztán apuci elhagyott minket, egy 18 éves "tini" lányért. Na hopsz ott maradtam terhesen és kövéren. Szóval sajnos én nem tudtam úgy kiélvezni a helyzetet, mert folyton az járt az eszemben hogy vajon miért?! aztán 2009. február 22-én ebéd közben vmi belehasított a derekamba. Aztán egyre sűrűbben, este már kb 15 percenként, de aznap éjszaka volt az oscar-díj átadás igy elvoltam reggelig amég anyukám fölnem ébredt és szoltam neki hogy gyerünk be. (pont nst-re kellett mennem) érdekes hogy amég a kocsiba ültem nem is volt egy fájás sem, sőt szerintem otthon sokkal erősebb volt mint útközben és az adatfelvételkor, bár én ezt az izgalomnak tudom be. Reggel 7 fél 8 körül feküdtem a szülőágyra, megvizsgált a doki és közölte hogy 2 ujnyira már kitágultam. én meg örültem hogy jaj ez a fájás hát ezt féllábon is kilehet bírni. Aztán egy óra mulva burkot repesztettek, na akkor sokkal erősebbek lettek, közben gymnastic labdán ücsörögtem, sétáltam, zuhanyoztam, stb, aztán fél 12 körül beadták az oxytocint és azt mondta a szülésznő hogy Ágika ha eddig fájt az semmi ehhez képest. Én meg megijedtem. És fájt! nagyon nagyon fájt! Mintha leakarna szakadni a derekam!! Iszonyú volt. Aztán kb 1 óra körül jött a doki hogy na nézzük, és mondta hogy na Ágika szülünk. Nyomjak bele minden fájásba. Én meg nem éretettem hogy egy görcsösa fájdalomba hogy lehet belenyomni, mikor annyira fáj.Utánna az orvos a 150 kg-val rátehénkewdett a pocakomra ilyen szöveggel " nem megyünk császárra kinyomjuk azt a nagyfiút" Aztán 13:45 kor megérkezett Balázska :) 3850g-al és 56 centivel. És nem rakták rám, de megsimizhettem a kis lila lábát olyan kis ráncos, lila, de az enyém volt :) És anyukám végig ott volt velem, de azt nem ajánlom senkinek met szerintem látta hogy hogy szenvedek ő is szenvedett. Szóval a szülőszobában csak 7 - 13:45-ig szenvedtem. Azt mondták első gyereknél ez nagyon kevés. de nekem nagyon sok volt. 7 óra tömény és nagyon durva fájdalom.

2009. jún. 15. 21:12
:))Szerencsére!!!
2009. jún. 15. 16:56
Izgalmas kis történet! Jól megijedtem a végén, de aztán örülök, hogy minden rendben lett! :)
10. Anyuci macuci (válaszként erre: 6. - Hencike10)
2009. jún. 15. 16:01

Szia! Köszi!:)

A kisfiamat az adatlapomon meg tudod nézni. Ide is fel akartam rakni,azt hittem sikerült is,de hamar átellenőrizték és már nem tudtam utólag felrakni. A következő 2 cikkemhez csatoltam képet.:))

9. Anyuci macuci (válaszként erre: 5. - Ice kuszi)
2009. jún. 15. 15:58

Szia!Köszönöm!:)

Én sem értem,hogy miért nem állhattam fel,talán a végig csepegő infúzió miatt. Akkoriban meg még labdán vajúdás nem létezett nálunk úgyhogy több,mint 21 órát kellett vajúdnom.:( De nem baj,megérte!!!:)

8. Anyuci macuci (válaszként erre: 4. - 95a0f7ade3)
2009. jún. 15. 15:55

Köszönöm!:)

Jó lett volna,ha én is ilyen gyorsan megszülök....:)

7. Anyuci macuci (válaszként erre: 2. - 3a92f8d690)
2009. jún. 15. 15:52
Köszönöm!:)
2009. jún. 15. 15:34
Szia! Aranyos történetet írtál,de,a kisfiadról is kűldjél fényképet!hencike10
2009. jún. 15. 15:22
Szia! Gratulálok a fiadhoz! Többen is írjátok, hogy nem állhattatok fel vajúdás közben, végig feküdnötök kellett! Ezt nem értem, nálam pont fordítva volt. Én labdán vajúdtam szinte végig, csak addig feküdhettem, amíg vizsgáltak. Az egyik ilyen alkalommal kértem, hadd maradjak fekve, mert már nagyon fáradt voltam a több órája tartó nagyon erős fájások miatt. A szülésznő azt mondta, ha segíteni akarok a babának, akkor inkább függőleges testhelyzetet vegyek fel, mert úgy gyorsabb a tágulás. Így azonnal visszaültem a labdára. 10,5 óra vajúdás után született meg a kislányom!
2009. jún. 15. 13:42

Gratulálok a fiadhoz!

Nekem szerencsém volt, 3,5 óra alatt mindkét lányom megszületett, csak szép emlékeim vannak a szülésről.:)

2009. jún. 15. 12:14
nekem rendes fájásaim voltak:)nagyon erősek,tágultam is ahogy kellett,a dokim (fogadott)tökre örült,első baba,nagyon szuper tágulás....s egyszer csak sehova,a baba nem akart jönni.Ha lett volna erőm sírni,tuti sírtam volna,már úgy fájt.Persze én nem állhattam fel,végig feküdnöm kellett.11óra küzdés s babakakis magzatvíz után hirtelen nagy kapkodás,fel a műtőba.Kisfiam 4630grammal megszületett.Az első szüléstől nem féltem,a 2.tól már fogok:))))))))))s mi lett volna ha nincs dokim???????szétreped a méhem!!!!!
2009. jún. 15. 10:12
Jó hogy leírtad:-))Gratula a nagyfiadhoz!!!
2009. jún. 15. 10:03
Elég régre nyúlik vissza a történetem (11 év), de nekem nagyon emlékezetes maradt. Olyan, mintha tegnap történt volna. Elhatároztuk a párommal, hogy babát szeretnénk. Igaz még elég fiatalok voltunk (én 18, a párom 26), de úgy gondoltuk, hogy nekünk már kell baba. Mindig is fiatalon szerettem volna szülni.

Ugrás a teljes írásra: Az első

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook