Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az életet igenis lehet másképp élni! fórum

Az életet igenis lehet másképp élni! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az életet igenis lehet másképp élni!

2015. nov. 12. 18:40
Talán egy kis vigasz: nekem egyik rokonom lett felnőtt fejjel cukros és gluténérzékeny. Mikor meséli mit ehet és mennyit... csak tátott szájjal hallgatom, el sem tudom képzelni, hogy lehet lemondani ,,mindenről,, így 30 évesen. Biztos rengeteg erő és kitartás kell hozzá.
2015. nov. 8. 21:32
Figyu én is ezzel élek. Nem tragédia, szerintem a világon a legkönnyebben kezelhető/kerülhető allergia. Én örülök, hogy csak ennyi "bajom" van.
12. Drusyl24 (válaszként erre: 10. - Porkkala)
2015. nov. 7. 13:20

Nos, en magamtol jottem ra, mivel baromi rosszul lettem eves utan, es utanuk olvastam a tunetekre.

Noverem is mindig pont ilyen tuneteket produkalt, es o volt is allergiateszteken, es neki is mindenfele erzekenysege es allergiaja van, mint nekem.

Viszont ahol lakok van sok olyan uzlet, ahol lehet venni olyan kajakat, amiktol semmi bajom, csak persze dragabbak. Foleg csak ez veluk a baj.

Amugy nagyon szeretem a laktozmentes sajtot, es pont olyan ize van, mint a hagyomanyosnak.

Meg ilyen jo a laktozmentes tej is, ami dugig van nyomva D vitaminnal es kalciummal is.

Azert meg en is ehetek eleg sok fele kajat, pl. barna es feherrizst meg krumplit is, meg kukoricat, brokkolit, karfiolt, gombat, repat, paradicsomot, banant, narancsot, citromot, keves szolot es epret is, meg savanyusagokat is, de csak kis mertekben.

Viszont a voroshusoktol horrorisztikusan kipattogok, csak feherhust es halat ehetek, de ezt nem is banom, hiszen tudtommal egeszsegesebbek, a vashianytol pedig mar nem tartok, mert rajottem, hogy fott majat es makot is zabalhatok. Csak az duhit, hogy nem suthetek meg semmit sem olivaolajban sem, mert jonnek a pattanasok meg a szornyen kellemetlen erzes a hasamban.

Szoval azert en meg nem panaszkodhatok, hiszen olvastam mar olyan emberekrol, akik osszesen 4 vagy 6 fele etelt ehetnek.

Nos, hogy nekik milyen nehez lehet az eletuk, en ezt el se tudom kepzelni!

Nekik kell adni az elismerest! :-)

2015. nov. 7. 12:24

Megértelek, én 1 éve cukros lettem. Amikor először mentem be egy nagy élelmiszerboltba, sokkot kaptam, hogy ott az a sok áru, és nekem mától tabu. Bár azt mondják, hogy ehetünk mindent (a cukron, egyéb édes dolgokon kívül), ez nem így van. Bizony nehéz megállni, hogy ne együnk olyat, amit nem szabad, és tudatosítani magunkban betegségünket.

Sajnos, a fiam is laktózérzékeny, tudom min mész te is keresztül.

10. Porkkala (válaszként erre: 5. - Drusyl24)
2015. nov. 7. 11:03

Te jó ég, minden elismerésem Drusyl, hogy ezek után ilyen pozitivan tudsz hozzáállni a dolgokhoz!

Megkérdezhetem hogyan jöttek rá minderre az allergiára? Külön-külön vagy egyben valahogy kimutatták? És miket eszel?

9. Vessla (válaszként erre: 7. - Totyka)
2015. nov. 6. 05:24

Elolvastam. Pont azt írnám, mint eddig.

Csak ezt akartam.

8. Vessla (válaszként erre: 7. - Totyka)
2015. nov. 6. 05:17

Szívesen.

Ha meg a cikkedet csak úgy lehet értelmezni, hogy kell hozzá az előzmény is, akkor ezt legközelebb légyszíves jelezd.

Csak ennyit akartam.

7. Totyka (válaszként erre: 3. - Vessla)
2015. nov. 6. 05:03
öööö... köszi a hozzászólást, igazából csak ezt akartam, ja és olvasd el az előző cikkemet, s talán akkor nem fogsz írni ilyen marhaságot, hogy miért kell ennyit szenvedni, slussz ja és nem dől össze a világ.
2015. nov. 4. 20:17

Kényszerből biztos nehéz lehet félretenni a tejtermékeket, de rengetegen önszántukból és dalolva teszik ezt meg, a hússal együtt... Szerencsére rengeteg alternatíva van, és rengeteg használható recept, főzős youtube-csatorna, és nem utolsó sorban étterem. :)


Hajrá! :)

5. Drusyl24 (válaszként erre: 1. - Totyka)
2015. nov. 4. 14:24

Jo cikk! Tovabbi kitartast kivanok neked!

Mast nem is tudom, hogy mit mondhatnek hirtelen, hiszen sok mindent leirtal. Emiatt nekem is nagyon megjott a kedvem hozza, hogy leirjm az en tapasztalataimat is az etelallergia temaban, mar csak azert is, mert eddig inkabb magamban tartottam. Remelem nem leszek tul hosszu! :-)

Szoval nem csak az a franya laktozintolerancia a legbosszantobb a vilagon, sajnos van meg boven mas is. Nekem is van ez es raadasul mellette meg ott van a gluten-, mogyoro-, tojas-, csoki-, tartositoszer-, edesitoszer-, es szojaallergiam is, valamint nem ajanlatos ennem magvakat, olajos eteleket, zsiros husokat, almat, babot, lencset, borsot es mezet se! Ha ritkan is, de elcsabultam, akkor utana volt, hogy szornyen kipattogtam plusz megallas nelkul fingottam es felpuffadtam, es rettenetesen fajt a hasam. :-/

Tegnap peldaul kegyetlenul rosszul lettem egy par falat glutenmentes pizzatol is, pedig leszedtem a sajtot a tetejerol, de a kagylo, tintahal es garnelarak, amiket mar nagyon regen nem ettem valoszinuleg szinten allergias reakciokat valtott ki nalam, ami miatt felpuffadtam, es fel ejszaka nem aludtam, reggelre pedig 2 kis herpesz is kijott a szamon, ami persze minden egyes allergias reakcio utan szokott nalam jelentkezni, pedig szedek ra Lizint es eszek es szedek is C vitamint boven, de sokat nem er.

Ugyhogy nekem is rengeteg etelnek kell bucsut intenem, a legtobbnek 22 eves korom ota (7 eve), es bevallom oszinten, hogy az elejen egy ideig bulimias voltam, es a korhazat es idegszancit is megjartam, egy remalom volt, foleg, mert mindenkim tudott rola, es nem nagyon ertettek meg a helyzetemet, mivel ok egeszsegesek. Kaptam infuziot is, mikor volt egy ongyilkossagi kiserletem, mikor pont a szulinapomon bevettem egy doboz Frontint es raittam egy uveg vorosbort.

Tudom, rettenetesen gyenge voltam! Emlekszem, hogy aznap anyukam sutott nekem egy csokolades, tejszinhabos, lisztes, puncsos tortat, mikor mar naggyabol tudtott az allergiamrol, csak egyszeruen nem akartak otthon elhinni azt, hogy meg egy atkozott szeletet se ehetek a tortabol, se a borsofozelekbol, se a palacsintabol.

Nem tudom, hogy neked mennyire ismeros az, akmikor otthon az ember elott eszik joizuen ezeket a kajakat, es ott vannak a hutoben es a spejzben is a tobbi tiltott cuccok, es jobb, ha egy falat se megy le beloluk.

Egyszeruen majd bele orultem az elejen, de igy 7 ev utan mar lecsillapodtam annyira, hogy elmondhatom azt magamrol, hogy mar csak neha napjan kattanok be.

Nekem leginkabb az segitett, hogy kulfoldre koltoztem, ahol korulottem egeszsegesebben esznek az emberek, meg sokat isszuk a gyogyteakat is, es a ferjem is szereti azokat a kajakat, mint en. Csak csokoladet ne enne elottem naponta! :-D

Szoval, igen, lehet elni az eletet maskepp, csak hat az elejen kegyetlenul nehez!

Bocsi az ekezetekert!

2015. nov. 4. 10:39
Drágám minden elismerésem!Az utolsó pár mondatodat jó néhány fórumba be tudnám másolni!:)Minden tiszteletem!Csatlakozom az előttem szólóhoz!:)Minden sejted egészséges!
2015. nov. 4. 10:39

ööö...én hat éve paleozom, és simán "bírom".


Persze, kívánok neked kitartást. De sosem értettem, miért kell ennyire szenvedni, ha nem eheted, akkor nem eheted és kész. Slussz. Nem dőlt össze a világ.

2015. nov. 4. 10:09

Csak pozitívan gondolkodj!

Csak ez Egészségen!

Neked nincs bajod! Minden sejted Egészséges! Mindig mond!

2015. nov. 4. 09:44
Összefoglaló, miként lettem úrrá az allergia felett, ahogy megéltem, s nem hagytam magam. Volt bennem erő, hit, de legfőképp remény! Hiszen sose adjuk fel! Mindig van holnap, legyen az szép vagy csúf, napos vagy borús, de csak egy életünk van!

Ugrás a teljes írásra: Az életet igenis lehet másképp élni!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook