Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az élet kisbabával fórum

Az élet kisbabával (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
161. anyucika3 (válaszként erre: 157. - Bione)
2011. febr. 11. 15:24
Nem szeretnék megbántani senkit,de én sem értem mégis mitől annyira fáradtak a gyesen lévő anyukák?Oké,akinek olyan babája van,hogy éjszaka sokszor felkel,de ez jó esetben csak pár hónap ha jól van szoktatva.A szokásainkat meg magunk alakítjuk ki.Meg amikor tesó érkezik,olyankor is persze kicsit nehezebb.De egyébként meg amit itthon csinálunk,azt ugyan úgy fogjuk munka mellett is.A betegségek meg nem kerülnek el senkit.Az nagyon ritka,hogy egy gyerek sose legyen beteg.Szerintem a stressz okozza a legtöbb problémát,és a fáradtságot is,a sok felesleges para.És ez a gyerekeknek sem jó nem csak az anyának.Rossz közérzettel meg semmi nem jó,ha nincs életkedv.De szerintem változtatni csak úgy lehet,ha másképp állunk a dolgokhoz,ha elfoglaljuk magunkat,programokat szervezünk,kikapcsolódunk.A gyerekeknek is szükségük van erre,és nekünk is.Én is főzök mosok takarítok minden nap,ötünkre kell is,de jut időm emellett kikapcsolódni is.Pedig rám marad nálunk az egész háztartás,és a gyerekek is.A férjem reggel megy,este jön.Nem lehet esetleg vitamin hiányod?Vagy Mg Ca?Ettől is érezheted rosszul magad.
160. anyucika3 (válaszként erre: 152. - Iemma)
2011. febr. 11. 14:49
Én -5 fokig kivittem kiviszem Őket minden nap,már 1 hetes korul óta.Amíg kicsik voltak,addig minden délután kint aludtak a kocsiban télen is ha nem volt hidegebb.
159. anyucika3 (válaszként erre: 151. - Bione)
2011. febr. 11. 14:47
Hajrá:-)))
158. bettike2007 (válaszként erre: 157. - Bione)
2011. febr. 11. 13:39
Másfél éve én sem sminkelek,copfban van a hajam,holnap megyek fodrászhoz 8hónap után,na nem az idő a ludas,hanem a pénz.Hát nem tudom,valamiből engedni kell hogy jusson idő másra is.
157. Bione
2011. febr. 11. 13:35
Nem tudjátok a titok nyitját? Ha tényleg ilyen fáradtak az anyukák, mégis hogyan léteznek mások akik nagyon szépen néznek ki, a hajuk, a sminkjük, csinos ruhában....nekem erre idő és energia kellene...nekem több mint fél óra mire a gyereket felöltöztetem, pláne most télen, a babakocsit kicihálom, és nekem már csak arra jut időm, hogy felkapjak egy akármilyen kabátot meg sapkát...:) Se időm, se erőm úgy rendbe tenni magam, ahogy szeretném. A hosszú hajam is inkább levágattam....az előbbi okok miatt. És persze ez az egész nem javít a pszichés állapotomon.:)
156. Bione (válaszként erre: 152. - Iemma)
2011. febr. 11. 13:26

Iemma, a babaúszással kapcsolatban: nézz mégegyszer utána, ha van allergiás vagy asztmás a családban, inkább jobb vigyázni vele, a vizben lévő vegyszerek miatt. Aztmát és allergiát okozhat az arra hajlamosoknál. A neten találsz anyagot ezzel kapcsolatban.

Örülök, hogy megvolt az első sétátok. Biztos nagy élmény volt mindekettőtöknek.

155. Bione (válaszként erre: 153. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 11. 13:22

Jó ezt hallani...ne értsétek félre, de hogy másoknak is vannak ilyen "szériatartozékai". Néha azt gondolom, hogy mindenkinek csak rózsaszín a világ és én állok egyedül valahol, valami másik utcában. Az emberek nem nagyon beszélnek a szédülésükről ( néha nekimegyek az ajtófélfának ), a kettőslátásukról ( ezért nem vezetek autót ) és a hisztirohamokról...


Szurikáta, sajnálom, hogy ilyen dolgokon mentetek keresztül. Pánik nálam is van, bőven. Például holnap mega játszóház jön Egerbe, a kislányom imádná, de járvány van. Most jöttünk ki egy betegségből, nem tudom el merjem-e vinni? Szóval, újabb pánik...

2011. febr. 11. 09:09

Itt olyan taknyos idő van. A fél város ködben, sár van.

Engem nem zavarna hogy koszos lesz de ő utálja hogyha megfog valamit és összekeni. Csak a hiszti van hogy meg kell mosni, törölni de nem jó mert rendesen...


Fáradt én is vagyok, de szerencsére a többi nincs. Bár állva,ülve el tudnék fél perc alatt aludni.

153. 4c1a787e8f (válaszként erre: 149. - Bione)
2011. febr. 11. 07:49

Nekünk is volt koraszülötten tüdőgyuszi kórházzal meg hányós-fosós az egész családnak nem is egyszer, szintén kórházzal... Meg volt mandulaműtét, meg még sorolhatnám. Sokszor én betegebb voltam, mint a gyerekek..


Aztán a sok baci-rettegéstől (meg a sulitól is) elkezdődtek a pánik-rohamok...


A bacik viszont nem pánikoltak be..


Aztán nekem is felül kellett ezeket vizsgálni... Hiába menekülünk, úgyis elkapjuk... El kell fogadni, együtt kell ezekkel élni, mert máskülömben megőrülünk, és annyit nem ér az egész. Tudom, hogy hülye dolog, de örüljünk, hogy nem valami súlyos betegsége van a gyerekeknek... Aztán meg azért javul ám ez a korral... 6 éves korra már egész jó...


A fáradtság meg minden anya sajátja... Szériatartozék. Szédüléssel, kettős látással, hisztirohamokkal...

152. iemma
2011. febr. 11. 01:56
Én nagyon nem örülök a hidegnek. Tegnap olyan jó idő volt, hogy megvolt az első babakocsis séta. Plázáig meg vissza. Az van hozzánk legközelebb. Babócám ki volt nyúlva és élvezte a napsütést én meg örültem, hogy végre kimozdultunk. Nagyon hidegben max.az erkélyig merészkedünk.
151. Bione
2011. febr. 10. 13:37
Mit szóltok, hogy újra jön a hideg? Nem nagyon szeretném már, de ha a hó is megérkezik, megígerem Nektek, elmegyünk Szilvásra szánkózni és kipróbáljuk a kocsiban alvást.:)
150. Bione (válaszként erre: 130. - 186bcfb5ca)
2011. febr. 10. 13:35
Evcsi, ki fogom próbálni.:)
149. Bione (válaszként erre: 137. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 10. 13:34

Szia Szurikáta,


Bocs a késői válaszért.

Jókat írsz. Rátapintasz a lényegre. Mármint a hiányosságaimra. Maximalista vagyok, nehezen tudom rávenni magam a kocsiban altatásra...de menni fog, muszáj lesz. A fáradtság a legnagyobb gondom. Ha nem lennék ennyire fáradt, jutna idő magamra, akkor is ha éjszaka. De sajnos, fáradt vagyok, nagyon. Gond van a nem baj ha elkap valami bacit a gyerekkel is. Tudod rotával hoztam haza a lombikbabám az egri korházból. Mi szülők negatívok voltunk, ugyhogy csak az ujszülött osztályon kaphatta el. Ezt a gyerekorvos is megerősítette, mivel az azon a héten születettekből még más baba is járt így. CSakhogy mi klinikai eset lettünk. Az orvosi szakkönyv max. egy hónapot ír ürítésnak, nekünk három és fél hónapig tartott, kegyetlen hasfájással, folyamatos keserves sírással. Szóval, kicsit tartok a bacikól és társaitól.

Igen, a nyár hozni fog számunkra sok jót. Alig várom....

148. Bione (válaszként erre: 146. - Anyucika3)
2011. febr. 10. 13:26

Szia Anyucika3,


Igen, minden nap kimegyünk sétálni a kislányommal. Próbáltam keresni egy Zumba edzőtermet, találtam nem is egyet Egerben, de sajnos azóta is csak megyek. Kedden a főzést fejeztem be vacsiidőre, tegnap a férjem elvitte a nagyiéknál lakó kutyánkat sétálni ugyhogy megint maradtam a fenekemen. Mindíg így megy....én is vágynék a körmöshöz, barátnővel meg egy lxusdélután lenne.:)

2011. febr. 7. 14:11
Mi is elmentünk ma bicajozni annyira jól esett,vásárolgattunk,nézelődtünk már jobb lett a kedvem:)
2011. febr. 7. 13:45

Hahó Bione!

Sikerült kimozdulni ebben a szép tavaszias időben a hétvégén?Annyira imádom ezt az időt,még a kedvem is sokkal jobb ilyenkor.Mi most jöttünk haza a barátnőmmel meg a legkisebbemmel a körmöstől,most is szupi jó idő van.Olyan jó kislány volt,több mint 4 órát dolgoztak kettőnkön,és még egy picike hiszti sem volt:D

145. banita32 (válaszként erre: 144. - Iemma)
2011. febr. 6. 14:31
Nem tudom nálatok van e de egy kis Dévény torna biztos jót tenne. Ma az a világon a legjobb mindenféle mozgásos dologra kicsiknek. Rá is tudsz keresni a neten hogy hogy kell, de először egy szakember lássa. Úgyis fogják mutatni hogy otthon még miket csinálj vele.
144. iemma (válaszként erre: 140. - Banita32)
2011. febr. 6. 10:11
Ez van nálunk is, sajnos kevés volt a magzatvizem, ezért kicsit kötött a csípője és az egyik lábfeje is befelé áll. A doki szerint napi masszázsal mi is helyreállíthatjuk a bokáját, a csípőjére meg vettünk kantáros bordaterpesztőt, de úgy gondoltam a babaúszás segíthet. Ezek szerint rosszul gondoltam. Lehet 3 hónaposan felkeresünk egy képzett masszőrt és akkor 5 hónaposan megpróbálkozhatunk az úszással is.
143. 186bcfb5ca (válaszként erre: 137. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 5. 20:24
Egyetértek:)))
142. 4c1a787e8f (válaszként erre: 141. - Banita32)
2011. febr. 5. 17:28

Jaj nyilván nem arra gondolok, hogy ők szívják el a dekket...

Csak mondjuk, ha belépek, én érzem, hogy a környéken, még ha csak a téli-kertben is, vagy az előtérben, de cigiztek.


Egyébként utálom ezt az egész cigi dolgot (a férjem is szívja, persze ő szigorúan kint), csak valahogy úgy látom, hogy a gyerekek 3 éves koráig manapság mindent túlfújunk, túlféltjük, az óvodában meg már annyi a le se sz.rt gyerek, mint a fene... Mintha addigra elmúlna ez a nagy féltés, meg tüntyögés...

(a cigi csak egy hülye példa volt)

141. banita32 (válaszként erre: 137. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 5. 15:35

Ebből csak egyetlen egy dologgal nem értek egyet és az a cigifüst. Én is és a párom is dohányzunk, de soha nem gyújtunk rá a gyerek közelében. Kijárunk a teraszra. A lakásban egyébként is tilos a cigizés mert az engem is idegesítene.

A többi dolog pedig így-így ahogy írod.

140. banita32 (válaszként erre: 129. - Iemma)
2011. febr. 5. 15:31

Hát legyen gyógypedegógiai végzettsége lehetőleg az is a mozgásra kitanulva.

A babaúszás egyébként egy feszített állapot a gyereknél, mivel fekszik a vízen és feszíti az izmait. Azoknál a gyerekeknél akik kicsit is hajlamosak a feszítésre, vagy van egy akár milyen pici izomletapadásuk, csak a rossz izommunkát erősíti és egy idő után nem csak a vízben fog feszíteni. Ez által nem tud majd forogni, kúszni és viheti az ember gyógytornára hogy kineveljék.

Uncsim fia is feszítős baba volt (nem az úszástól, sajna neki le voltak tapadva az izmai) de nagyon hosszú és keserves volt mire leszokott róla. Heti 3x járt gyógytornára.

139. starmama (válaszként erre: 137. - 4c1a787e8f)
2011. febr. 5. 12:49
Tetszik, igazad van. :)
2011. febr. 5. 09:47
Ja, és ha olyan a helyzet, nagyon fáradt vagyok, simán megcsinálom, hogy nem fürdetem meg... Nem lesz baja tőle, majd fürdik másnap... Emiatt ne menjen tönkre egy esti program se...
137. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Bione)
2011. febr. 5. 09:45

Szia!


Kicsit végigfutottam a többiek hsz.-t is..


Nagyjából ugyanaz a véleményem.


1. Ez nem könnyű, előbb-utóbb mindekinek lesznek komoly nehézségei. Pl én is azóta fáradt vagyok, amióta terhes lettem az elsővel. Ma éjszaka 2 órát aludtam, mert már megint hányós éjszaka volt. Reggel meg már hisztériáztam... Mostanra lenyugodtam...


2. Minden egyes gondodat fogalmazd meg magadnak, és utána minden tervezett dolog kezdődjön úgy, hogy nem lesz baja annak a gyereknek, ha....


Nem lesz baja, ha az autóban alszik, ha ott eteted meg. Nem lesz nagy tragédia, ha elkap valami betegséget, mert nem lehet mindig a bacik elől futni...

Nem lesz baja, ha néha sír a kiságyban. Nem azt mondom, hogy órákat bőgjön egyedül, de azért ne hagyd magad hülyére túráztatni...

Nem lesz baja egy kis cigifüsttól sem. Bár nem örülök neki, de nálunk anyósék dohányoznak. Mégis el szoktunk menni, a nagylány meg van ott sokat...

Szóval nyugodtan elmehettek együtt akár egy étterembe is...


Meg hát ha lehet, ha csak egy napra is, de néha másra kell hagyni.... Bár ez a másodikkal nekem is nehezen ment, mert nem akart megmaradni a nagyinál. Az első viszont úgy lett szoktatva, már kisbaba korától...


Aztán meg a nyár is sokat fog segíteni. Bárhol tisztába lehet tenni a fűben, ülésen, akárhol... nem fázik meg. Irány a játszó, meg a többi...

Válassz olyan programot is, ami neked is bejön. Pl. egy érdekes múzeum, állatkert, stb...


Az elsőt még én se szoptattam volna meg nyilvános helyen, a második meg nem szopizott. De most a harmadikat simán megszoptatom a játszón, mert nem tudom máshogy megoldani...


Aztán sokat olvasok, az kikapcsol, még ha csak percekre tudom is a kezembevenni a könyvet...


Gondolj arra, hogy akinek sok gyereke van, az is szereti őket, sőt, sokszor nagyobb az összetartás ezekben a családokban, de azért nincs kiny.va mindig a micsodájuk...


És bízzál magadban, egy gyerektől az ember nőként is értékesebb. Volt egy kedves professzor, akit ismertem. A fiai is, menyei is tudósok voltak. Ennek ellenére, ha unoka született, vett nekik mindig egy aranygyűrűt, ezzel jelezte, hogy már megint értékesebbek lettek...

136. iemma (válaszként erre: 132. - 186bcfb5ca)
2011. febr. 5. 09:14
Köszi szépen. Kipróbáljuk.
135. bettike2007 (válaszként erre: 134. - 186bcfb5ca)
2011. febr. 5. 07:49

hát már ami maradt belőle:S

Szeret igazi dolgokkal játszani:)

134. 186bcfb5ca (válaszként erre: 133. - Bettike2007)
2011. febr. 4. 21:37
A kis ügyes,láttam vasalója is van;)
2011. febr. 4. 21:06
Na mi nem unatkoztunk ma délután.A lány segített,levest,rántott húst meg fánkot sütöttünk,nem hisztizett egyszer sem leült a székre és nézte a folyamatokat az asztalnál aztán még söprögetett is:)
132. 186bcfb5ca (válaszként erre: 129. - Iemma)
2011. febr. 4. 20:15
Mi járunk babaúszásra,nálunk semmi gondot nem okoz sztem.Stoller babaúszó akadémia googleba írd be országszerte tartanak órákat.3 hónapos kortól lehet kezdeni,de az szerintem korai,mi 5 hónaposan kezdtük.
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook