Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Az egészséges diéta fórum

Az egészséges diéta (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Az egészséges diéta

1 2
43. talvy
2009. jan. 15. 18:57

Sziasztok!

Tudnátok segiteni azt hiszem aranyjudi néven irt valaki egy hosszu beszámolót a fogyásáról nem találom tidnátok segiteni?email cimem csiri@freestart.hu köszönom Talvy

42. vegas (válaszként erre: 39. - 244ed1c739)
2008. aug. 31. 23:24
Sziasztok! segitsetek, mi van a keményitővel?ti nem szoktatok enni? Zsirok alatt pontosan milyen étrendet kell érteni ? ...a magok és a sajton kivül olajokon kivül ?? Van ilyen lista? A zsirt zsirral pontosan......? :-(((
41. csera (válaszként erre: 37. - Lolita27)
2008. aug. 8. 18:50

Szia Lolita27!

Hogy állsz a fogyással? Remélem ügyes voltál?

40. Gombócartúr27 (válaszként erre: 37. - Lolita27)
2008. aug. 8. 16:18
KEdves Lolita...én is megfőztem a kápilevest egy netes recept alapján...ment is a szemétbe két kanál után...óvatosan a káposztával, mert iszonyú "csípős" lesz a leve, ha sok kerül bele! Sok sikert hozzá!
2008. júl. 27. 22:06

[link]


Egészséges, kiegyensúlyozott, rendszeres táplálkozással, vegyesen, változatosan összeállított étrenddel hozzájuthatunk a szervezetünknek létfontosságú, energiát adó tápanyagokhoz (fehérje, zsír, szénhidrát), élelmi rostokhoz, vitaminokhoz...


Így egyensúlyban tartható testtömegünk is. Mindez nem azt jelenti, hogy hirtelen, egyik napról a másikra szakítani kellene eddigi szokásainkkal, lemondani kedvelt ételeinkről és merőben más típusúakat fogyasztani, hanem azt, hogy kis lépésekkel, fokozatosan kell megpróbálni az egészséges étrend megvalósítását.



Az egészséges, kiegyensúlyozott táplálkozás



Egészséges, kiegyensúlyozott, rendszeres táplálkozással, vegyesen, változatosan összeállított étrenddel hozzájuthatunk a szervezetünknek létfontosságú, energiát adó tápanyagokhoz (fehérje, zsír, szénhidrát), élelmi rostokhoz, vitaminokhoz...


Így egyensúlyban tartható testtömegünk is. Mindez nem azt jelenti, hogy hirtelen, egyik napról a másikra szakítani kellene eddigi szokásainkkal, lemondani kedvelt ételeinkről és merőben más típusúakat fogyasztani, hanem azt, hogy kis lépésekkel, fokozatosan kell megpróbálni az egészséges étrend megvalósítását.

h i r d e t é s

Érdemes megpróbálni


* változatosan, minél többféle élelmiszerből válogatni az étrend összeállításakor

* korszerű, kíméletes elkészítési módokat alkalmazni, pl.: gőzben főzés, grillzacskóban, grillsütőben, alufóliában, teflonedényben, mikrohullámú sütőben sütés, cserépedényben, speciális párolóedényben párolás, sovány tejföllel, kefirrel történő habarás, hintés, diétás rántás (a megpirított liszthez adjuk az olajat, saját alapanyaggal sűrítés stb.)

* rendszeres étkezési ritmust kialakítani, nyugodt körülmények között naponta 4-5-ször étkezni

* a napi folyadékigényt (1,5-2 l) csapvízzel, ásványvízzel és/vagy gyümölcs-, gyógyteával, tejjel, tejes itallal, gyümölcsturmixokkal, magas gyümölcstartalmú gyümölcslével fedezni

* csökkenteni a sófogyasztást, az utólagos sózás és a magas sótartalmú élelmiszerek (sózott chipsek, nassolnivalók, kolbászfélék, füstölt húsok, ömlesztett sajtok, juhtúró stb.) kerülésével. A só egy részének pótlására a megszokottnál kisebb mennyiségben inkább jódozott sót és sokféle zöld és száraz fűszert kell használni.

* desszertet, édességet, süteményt hetente legfeljebb 1-2-szer, főétkezés befejező fogásaként és nem az étkezések között fogyasztani. Inkább (hízásra való hajlam esetén cukor nélkül) tejtermék alapú, friss vagy mirelit gyümölccsel készült desszertet választani

* naponta fél liter sovány tejet vagy ennek megfelelő kefirt, joghurtot, soványabb sajtot (Tenkes, Óvári, Anikó, fokhagymás, köményes), tehéntúrót fogyasztani

* naponta fogyasztani sovány húsfélét (baromfimell, comb, sovány sertés-, marhahús, édesvízi és tengeri hal, vadhús) és húskészítményt (sonka, zalai, párizsi, zöldséges baromfifelvágottak, pulykajava stb.)

* naponta többször friss gyümölcsöt, déligyümölcsöt, citrusfélét fogyasztani

* naponta többször fogyasztani a gabonafélék közül és előnyben részesíteni az élelmi rostban és vitaminokban, ásványi anyagokban gazdagabb fajtákat (barna-, korpás, magvas kenyér, müzli, gabonapehely, búzacsíra, barnarizs, puffasztott gabonaszelet stb.)

* főzéshez, salátakészítéshez és kenyérkenéshez növényi eredetű olajokat, margarint használni

* hetente többször fogyasztani burgonyát különféle formában, kivéve az olajban sütöttet

* hetente egyszer fogyasztani májból készült ételt

* tojásból legfeljebb hetente 3-5 darabot fogyasszunk

* hetente 1-2-szer száraz hüvelyest fogyasztani

* hetente 2-3-szor natúr diófélét, olajos magvakat (mogyoró, dió, napraforgómag, tökmag, mák) kell enni.


A táplálékokban lévő vitaminok és ásványi anyagok a felhasználás, a főként hőbehatással járó ételkészítés (főzés, párolás, sütés) során veszteséget szenvednek. Különösen a hőérzékeny vitaminok, a B1-, a B2-, a B6-, a C-vitamin és a folsav. Az étrendünk összeállítása, illetve az ételek elkészítése során törekedjünk arra, hogy megőrizzük táplálékaink vitamin- és ásványianyag-tartalmát. A gyümölcsöket, zöldségféléket igyekezzünk frissen fogyasztani, válasszunk kíméletes elkészítési módokat, kerüljük a magas hőfokon és hosszabb ideig tartó hőkezelést, a zöldségek főzőlevének leöntését, a rézből, vasból, alumíniumból készült edények használatát. Az egészséges étrend nem feltétlenül kerül több pénzbe.

Íme néhány bizonyíték

A zsírszegény ételkészítési technikákkal jelentős mennyiségű olajat spórolhatunk meg, A tej- és tejtermékek között általában olcsóbbak a zsírban szegényebb változatok. A friss zöldségfélék, gyümölcsök kínálatában mindig találunk az idénynek megfelelő, elfogadható áru terméket, amelyet ha frissen, salátaként iktattuk étrendünkbe, akkor a háztartási energiával is takarékoskodhatunk. A húsok, húskészítmények között a soványabbat ugyanabban az árkategóriában vagy még olcsóbban (natúr tengeri halfilé, baromfihús, baromfifelvágott, baromfipárizsi stb.) tudjuk megvenni. Sok esetben kisebb mennyiségű étel elfogyasztása is elegendő lenne, a felesleg pedig megint csak plusz költséget jelent. Végül egy jó tanács: adott esetben azon költségek jó részét is át lehet csoportosítani pl. friss gyümölcsre, müzlire, tehéntúróra, amit nassolnivalóra, fagylaltra, cukrozott üdítő italra költenénk.

2008. júl. 26. 12:23
Sziasztok!En is eletmodot akarok valtosztatni de nagyon nehez:( nincs sulyfeleslegem de nem tudom magam turtoztetni, hogy ne egyek csokit, paprikas krumplit, sultkrumplit minden delutan:( delig minden rendben de este nagyon megkivanom a porkoltot es a tobbi hagyomanyos magyar etelt.Ti, hogy tidjatok megalni bunozes nelkul?Ugy hallotam, hogy ha 1 hetig nem eszel csokit vagy mas edeseget mar nem is fogod kivani;)
2008. júl. 23. 19:52

Sziasztok!

El kell mondanom, h kezdtem én már fokozatosan is. De mivel ezzel a módszerrel lassan jöttek az eredmények, hamar fel is adtam. Olyan módszert keresek, ami felráz, gyors eredményeket hoz. Ha vannak eredmények, akkor biztosan könnyebben megy majd a lassú módszer is, ami minden képpen jobb a jövőre nézve.

El kell mondanom, h az a diéta amit most csinálok kicsit sem megerőltető, simán be lehet tartani, és már így a 3. nap végén is bizton állíthatom, h eredményes. -3 kg, ami igaz lehet, h centikben nem mérhető, mégis valami régen várt eredmény.

Lelkes vagyok!

Nagyon!

Érzem, h lesz erőm folytatni.


...és nem fogjátok elhinni, de jövő hétre káposztaleves kúrát tervezek. Remélem bírni fogom, és nem hányom el magam a 2. nap után.:D


Krisz1978!

A tanácsaidat köszönöm! Sokkal közülük élni fogok a jövőben!


Drága csera!

Már fél eredmény az, ha mások is észrevettek valamit! Nem lehet könnyű gyerekekkel magad körül fogyózni, mert a családnak mégis főzni kell, és amikor kész a kaja, gondolom marha nehéz megállni, h ne kapj be egy pár falatot.Igaz az is, h semmi nem számít, csak egészség legyen!

36. csera (válaszként erre: 33. - Lolita27)
2008. júl. 23. 14:42

Szia Lolita27!

Nekem is az a bajom, hogy a családdal együtt kell valamit alakitani, de nem künnyő, egy teljesen normál súlyú férj, egy lassan soványnak mondható kamaszfiú, egy kicsit duci 4 éves kislány és egy 10,5 hónapos nagylegény mellett :(.

Én is a megfelelő életmódváltás "kulcsát" keresem :D! Keressük együtt !!!

Olvasgatom a Norbi könyvet és elég sok diétás meg életmódváltásról szóló cikket.

Amit eddig változtatni tudtam, nem túl nagy anyagi és egyéb ráfordítás nélkül, a következők;

- készítek kefírt (igaz házitejjel, lehet ez kicsit zsíros), este 6 után már csak a 0,5liter kefíremet eszem meg zabpehellyel (1kg 447 ft). Ha édeset kívánok édesítőszerrel, fahéjjal ízzesítem, esetleg néhány szem mazsola.

- a húsokhoz magamnak külön főzök hántolatlan barnarizst (0,5kg 205 ft, ez kb. 4 adagnak elég), ez különösen ízlik!

- kenyérfélét csak reggel eszem, este puffasztott rizs (99 ft/csomag, ez 3 alkalomra elég, tehát napi 1 kifli ára), vagy parizellel, vagy cs.mellsonkával, vagy találtam klassz U1 szendvicskrémeket.

A mozgást még nem tudtam elkezdeni, mert a letöltött Réka DVD nem müködik, futni nem tudok elmenni, mert nincs kire hagyni a kicsit. A férjem szerint, ha nem is fogytam (pedig 1-1,5 kg lement kb 1 hó alatt), átalakultam! Nekem már ez is eredmény, amúgy is 18 év alatt híztam meg (20-22 kg), fogyni is ráérek, a lényeg, hogy megmaradjon az egészségem!

Ha van valami jó ötleted (vagy bárki másnak), írd meg!

35. 244ed1c739 (válaszként erre: 34. - 244ed1c739)
2008. júl. 23. 07:43
Ja és még néha hetente 2-3 X egy kis mozgást (otthoni torna,futás...)is végezz!Jobb lesz a közérzeted és a fogyást is segíti!
2008. júl. 23. 07:41

Lolita!

Ne ilyen éheztető,egyoldalú diétával akarj lefogyni mert azzal csak sanyargatod a tasted és sokáig ugysem tudod tartani a diétát.Utána viszont a kiéhezett szervezeted duplán igényel,kíván majd mindent és többet ártottál magadnak mint használtál.


Az én tanácsom az,hogy fokozatosan! kezdjél neki az étkezéseden változtatni.

Egyél csak reggel telj.kiörlésű kenyeret,sok gyümölcsöt,zöldséget egész nap.Ebédre megehetsz mindent csak jól válogasd meg miből és milyen körettel és norm.adagban.

Vacsorára már csak kevesebbet egyél,pékárút már ne.

Sok sikert!

2008. júl. 22. 21:39

Igazad van!

Nekem csak az a bajom az életmód váltással, h egyedül nem lehet csinálni, csak ha mindenki a családban. Tudom, h ez nálunk nem menne és külön koszton meg nem élhetünk. Persze kisebb változtatásokat azért tehetek. De olyan nehéz! Elkezdeni. Gondoltam én ezzel kezdem. Aztán majd próbálok mást, lassan pedig csak eljutok valahová. Kb. másfél éve van rajtam +8 kg. Valahogy nagyon meg kéne szabadulnom tőle.

32. csera (válaszként erre: 31. - Lolita27)
2008. júl. 21. 22:52

Szia!

Én ezt a diétát már próbáltam (Level klinika által kidolgozott diétaként ismert), bár ha jó emlékszem hosszabb volt. Egészen jól bírtam, sőt kifejezetten ízlett, fogytam is tőlle valamennyit, de amint abbahagytam, visszajött még több :(! Hogy miért? Ma már okosabb vagyok: Tartalékra kapcsolt az emésztésem és a keveset is maximálisan feldolgozta, utánna pedig a többtől persze hogy híztam!

Ez az én tapasztalatom, lehet te jobban jársz.

Azért mostmár az a véleményem, hogy nem egy párnapos/hetes diétától kell hosszan tartó eredményt várni, hanem egy ÖRÖKKÉ betartható életmód váltástól!

Sok sikert!

2008. júl. 21. 20:00

Az alábbi diétát keztem el, remélem lesz valami eredménye


Reggeli: minden napra 1 narancs, 2 kétszersült, 1 csésze kávé vagy tea szacharinnal


1. nap / kedd

Ebéd: 1 narancs, 1 tojás, 1 tejföl, 2 kétszersült, 1 csésze kávé vagy tea

Vacsora: 2 paradicsom, ½ fejessaláta, 2 tojás, 2 kétszersült, ½ tejföl


2. nap / szerda

Ebéd: 1 narancs, 1 tojás, 1 tejföl, 2 kétszersült

Vacsora: 6 dkg párizsi, 1 paradicsom, 1 narancs, 1 kétszersült, 1 csésze kávé

vagy tea, ½ tejföl


3. nap / csütörtök

Ebéd: 1 narancs, 1 tojás, 1 fejessaláta, 1 tejföl

Vacsora: 3 szelet párizsi, 1 narancs, 1 kétszersült, 1 csésze kávé vagy tea, ½ tejföl


4. nap / péntek

Ebéd: 12,5 dkg sovány túró, 1 paradicsom, 1 csemege uborka, 1 kétszersült

Vacsora: 25 dkg zöldség (vízben főtt), 1 tojás, 1 paradicsom


A diéta után minden hétfőn:

Reggeli: 1 pohár citromos víz

Ebéd: 1 alma, 1 kétszersült

Vacsora: 1 tojás, 1 paradicsom, 1 kétszersült


Kiváncsi vagyok!

...és máris fittebb vagyok, legalább is a páromnál! :D

30. csera (válaszként erre: 28. - Mmanoka)
2008. júl. 21. 17:47

Köszi a választ!

Egyébként a férjemnek nincs szüksége fogyásra, csak nem akarok magamnak külön főzni, sört soha nem iszik (utálja), bort esetleg szalonna sütéskor. Zsírt én sem használok legalább 10 éve, a héten csőtögét sütöttem, abba ír a recept 1 diónyit, olajjal helyettesítettem azt is. Szalonnát néha pl. használok, slambuchoz, túrós csuszához, de a család havi adagja nem éri el a 30 dkg-ot sem. A krumplit nem tudom kiváltani semmivel, bár imádom a rizst, sajnos abban sem sokkal kevesebb a kalória.

A Római tálhoz szóló receptek is írnak szalonnát az aljára, a teflonba is muszáj egy kis olajat tenni (nekem legalább is leég a nélkül). Most malachúst kaptam jó áron, ha lebőrözöm megnyúz! a férjem, legfeljebb azt én nem eszem meg. A baromfival is hasonló a helyzet :(. Persze azért nem adom fel! Este mindig kefírt eszek, zabpehellyel, zabkorpával. Az ötszöri étkezés sem jön össze mindig, pedig utáklok éhes lenni.

Ha van konkrét recepted oszd meg velünk!

29. mmanoka (válaszként erre: 25. - Leoborta)
2008. júl. 21. 15:28
Igazad van. Bár nekem megfelel a napi ötszöri étkezés, de nem tömöm magam tele de éhes sem vagyok. Nasizni szoktam bár kérdés hogy mi számít annak, ha rám tör a "rágcsás vagyok "olyankor tökmagolok vagy kis sós kekszet rágok. Néha szoktam jégkrémet enni, ritkán veszek mert addig eszem amíg látom.Szóval mindenkinek van gyenge pontja, néha egy kicsit lehet bűnözni de fő a MÉRTÉKLETESSÉG.Mogyorót vagy mazsolát is szívesen majszolok,vagy aszalt "cuccot". Régen volt olyan hogy csokoládét reggeliztem ma már nem hat meg a nagy áruházak édességosztályai.
28. mmanoka (válaszként erre: 27. - Mmanoka)
2008. júl. 21. 15:15
Amikor egy recept azt írja, hogy zsírban pirítsuk meg apróra vágott hagymát, akkor én zsír helyett pici vizet öntök alá amiben meg tud párolodni, és így nem ég meg. Változatosan és egészségesen étkezünk sok folyadékot iszunk a párom is ami nagy szó, mert egy két pohár viznél nem ivott többet, de meló után legtöbbször egy két üveg sört elment. Most pedig három hete nem ivott alkoholt, na nem mintha alkoholista lenne tényleg csak meló után egy két sört ,amit úgy megérdemelt. Szóval egyik napról a másikra hagyta el . Olyan hihetetlenül büszke vagyok rá. Az egész ELHATÁROZÁS kérdése. Az Ő döntése volt. Úgyhogy így nekem sem kell külön főzni sokkal egyszerűbb, és persze valamivel gazdaságosabb, időben és pénzben egyaránt.
27. mmanoka (válaszként erre: 21. - Csera)
2008. júl. 21. 13:59

A hagyományos ételek valóban nem fogyósak, viszont nem biztos hogy olcsóbbak. A zsír ,a liszt, a cukor mindenki tudja hogy nem egészséges, és a hagyományos konyha receptjeinek nagy része zsírral kezdődik. Ha ezeknek az összetevőknek a nagy részét csökkentjük már tettél valamit az egészségedért.

Paprikás krumplit már csináltam zsír nélkül, és a páromnak is ízlett.A karalábé levest, zöldborsófőzeléket, brassóit mind zsíradék nélkül főzöm sőt én már egyáltalán nem használok zsírt. Párom a jó magyar konyhát szereti, de mióta kb 10 kilót leadtam (most 12kg -nál járok) ő is elhatározta hogy kicsit diétázik. Lassan egy hónapja és meg is látszik rajta. Drasztikus változásokra nem is nagyon volt szükség. Magam is meglepődtem hogy mint férfi milyen könnyen viseli. Szerencsém van vele mert hála az égnek szereti a zöldséget, gyümölcsöt joghurtot ,kefirt,és nem igazán válogatós, és bár szereti a bőrös karajt, a sült szalonnát, a rántottát, amiket persze nem ehet de nem én tiltottam meg ő nem kívánja. Tisztában van vele hogy nem tesz jót a szervezetnek. Valahol a neten olvastam hogy 2x annyi zsírt eszünk meg mint amennyire szükség volna.

Szóval a hagyományos ételeket is el lehet készíteni kis változtatással.A sertéshúst kerülni kell, a szárnyasról a bőrt el kell távolítani. Főzz kuktában, teflon serpenyőben, római tálban. A fehér lisztet rozs,kukorica, graham lisztre cserétem. Rántás helyett vagy liszt és viz keveréket használok vagy pici tejföl liszt a sűrítő anyag. Kenyérből is a teljes kiőrlésűt vesszük.

26. 244ed1c739 (válaszként erre: 24. - Leoborta)
2008. júl. 19. 07:12

a csokinak én sem bírok ellenállni.:-)

Annyi,hogy már nem este eszem meg a tábla csokit(régen bizony 1 táblát megettem az esti film alatt)hanem délig ha megkívánom 1-1 kockát bekapok.

És nem a 100 ft-s kitudja mit tartalmazó csokit veszem meg.

2008. júl. 15. 21:51

Egyébként az én diétám a kevés étel (gyerekadag), mindegy mi, csak zsíros (olajos) NE! napi 3x vagy 4x, sok-sok folyadék. És NEM nassolok soha! A családom sem. A csoki meg jöhet ebéd vagy vacsi után közvetlenül, esetleg is-is. Evések közt soha.

Azért nem jó 5x ennem, mert akkor nem vagyok éhes, és nem esik jól az ebéd meg a vacsi.

24. Leoborta (válaszként erre: 3. - 70a5a27405)
2008. júl. 15. 21:44

Kutyafülét lehet az édességet pótolni ilyenekkel. Jó igazi csokit csak csokival, esetleg jó csokis nápolyival lehet pótolni. Ezt magamról tudom. Hiába próbáltam pótolgatni mással, addig próbálgattam, míg ugyanott kötöttem ki: a csokinál, csak előtte még végig kóstoltam ezerféle pótdolgot.

És én sem rajongok a gyümiért pár kivétellel, de azok annyira szezongyümölcsök, hogy csak pár napig vannak egy évben.

"CSOKIMÁNIÁS vagyok"

2008. júl. 15. 21:44

Szerencsés helyzetben vagyok,mert van kertem!A hétvégén főztem egy hatalmas adag "karcsúsitó levest",hogy majd egész héten eleszegetem,de már estére egy csepp sem maradt belőle!

Ha érdekel valakit:minden zöldség,ami van otthon!

A hozzávalók tetszőlegesen változtathatók, de krumplit sohasem teszek bele mert az nagyon hizlal.

Most egy kis fej káposzta, karfiol,karaláb, gyökér, sárgarépa, hagyma,zeller, fokhagyma került bele.

A hozzávalókat apróra vágtam és vízzel felöntöttem. Sóztam ,tettem bele egy erőleveskockát(de ez el is maradhat).

Kizárólag tengeri sót használok.

Sem rántást,sem tésztát nem tettem bele!

A hagyományos ételeket kedvelő férfiaimnak azt mondtam,hogy direkt kánikulára való könnyű,frissitő leves,és nagyon izlett nekik!:)

Esetleg,azt is lehet,hogy a nem diétázóknak tésztát(tortellinit)főzni bele.

Egyébként én extrém kövér vagyok,és tudom,hogy borzasztó nehéz fogyni.Kb 3 hónapja minden nap minimum egy órát biciklizem és este 6 után már semmit nem eszek,mégis a kilók maradnak:(Bár a férjem szerint látszik,hogy fogytam,és nagyon biztat,hogy ne adjam fel!

Meg kellene állni,hogy nagyon keveset enni és abszolut nem nassolni!ANNNNNNNYIRAAA NEHÉZZZZZZZ!!!

2008. júl. 15. 08:54
ALMÁT!!!!!! láttam HÉÉÉÉTSzáz forint felett......és azzal nem lakik jól, hány embernek elég 1 kiló????? van benne 4-5 szem? Az egy kiló hús mellé adsz köretet, és a család "csendben" van egy darabig...... szomorú, de ez vam. Nekem megeszik/ennék a salátákat egyszer-egyszer, én folyamatosan. De ők nem laknak jól vele, én igen, de nem bírom anyagilag......most akkor vagy eszem a hagyományos kaját és hízok, vagy igyekszem semmit nem enni, ami a másik nem jó dolog. Mi a megoldás???
21. csera
2008. júl. 13. 17:20

Sziasztok!

Nekem is hasonló a problémám, az előttem szólóval. Bizony az olcsó ételek -paprikás krumpli, lebbencs, pásztortarhonya, stb.- nem mondhatók sem egészségesnek, sem fogyósnak. Ha vannak olyan receptjeitek, amik olcsók és az egész család számára elfogadhatók (a férjem ragaszkodik a hagyományos ételekhez), akkor ossza már meg velünk, légyszi :)! Köszönjük!

2008. júl. 12. 19:57

Mozgás.......hmmmmm......pár éve minden nap jártam tornázni. Nem konditerem, csak egy szakember járt ki /kis faluban lakom/, és "dirigált", mi csináltuk. A lelkemnek nagyon jó volt. Biztos a testemnek is, .....csak épp látszatja nem volt, de semmi sem. Egyetlen dekát sem fogytam!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pedig az edző is szóvá tette, hogy mindent beleadva csinálom az első naptól kezdve, pedig nem kellett volna így "fejest ugrani", csak szépen fokozatosan. De úgy gondoltam, hajrá, majd így hamarabb érek el eredményt. Nos, mint mondtam, semmi....és pár hónap múlva abbahagytam anyagi okok miatt.....

Sok mindent próbáltam már, de nem akar megindulni lefelé.....És akárhogy nézzük, a hasznos kaják --zöldség, gyümölcs--bizony nem olcsók, és egyre inkább nem azok. Nem mindenki engedheti meg magának napi szinten, illetve örül az ember, ha a gyereknek jut.....

2008. júl. 7. 14:43
Idősödő hölgyike ? 48 éves ? Viccelsz ? Fiatal hölgy, 40 felett. Ez a jó kifejezés.
2008. júl. 7. 14:17
Egy idösödö hölgyike vagyok.mostanába én is ön kontrolt tartok és 5-kg lefogytam és nem is hizok .Igen a jól megválasztott ételek igen is fogyasztanak és a napi séta sem árt.Amikor nem dolgozok még üditöket sem iszok csak vizet mer nekem már nem kell a súly.Van abban hogy a jól megválogatot ételek is fogyasztanak.Üdv.Lola
2008. júl. 6. 05:54

én az aerobic helyett gondoltam a takarítás!


A zsírégetés a folyamatos közepes tempóu mozgástól indul be (20-30perc mozgás után) pl:takarítás. Akin sok a súlyfelesleg és eddig nem mozgott, gondolom ha most elkezd akármilyen mozgásformát, akkor több kalóriát éget el, mint eddig, legyen az akármilyen mozgás!

2008. júl. 5. 09:04
Érdekes ez a cikk, van, amivel egyet értek, van, amivel nem. A napi 5x-i étkezés nagyon fontos! Minden diétában! De ami nem tetszett, az pl. a mozgás, senki se mondja nekem, hogy a takarításnak ugyanolyan hatásfoka van, mint a konditermi edzésnek!!! Mitől égne a zsír, ha nincs a pulzusszámod a zsírégető tartományban??? És portörlés, porszívózás közben nagyon nincs ott! Ahhoz kell a kardio edzés, legalább 40 percig, hogy beinduljon a folyamat. Utána 1 óra súlyzós gyakorlatok. Ezután, ha végigcsinálod, 48 órán keresztül folyamatos a zsírégetés. Fogyni mozgás nélkül nem érdemes, mert lógni fog mindened. Tapasztalatból mondom, jan. óta 27 kg-ot fogytam, diétával és mozgással. Heti 3 konditermi edzés, 2 alkalom aerobik otthon. Ez hatásos volt, de emellett a szigorú diéta is lényeges, nem ettem semmilyen szénhidrátot,gabonafélét, cukros üdítőket.
2008. jún. 24. 09:49

Reggelire : pl 1 almát, v. 1 banánt , 2 őszibarackot v bármilyen gyümölcsöt,

Tízóraira : bármilyen gyümölcs, v. almalé, paradicsomlé, narancslé...

Ebédre csinálhatsz egy "por" levest bár én inkább házilag kotyvasztok valamilyen levest . De imádom a rakott zöldséget.

Vacsira pedig egy kis zöldségsali vagy amihez kedvem van.

Persze azért husit is eszem a lényeg hogy nem szabad egyszerre sokat enni. Most amikor a zöldség gyümölcsnek szezonja van ki kell használni akinek van kertje az persze könnyebben tudja ezt megtenni.


De ha kedved van ehetsz egy joghurtot, vagy egy párizsis zsömlét, is akár. Szóval a lényeg hogy amennyire lehet tervezd meg a napi menüt, ez sokat segít. Nincs attól rosszabb ha úgy indulsz el otthonról hogy majd bekapok valamit...


Én reggelire el sem tudtam képzelni hogy modjuk cseresznyét egyek. Ma már ez másképp van .

... és sok -sok folyadék

2008. jún. 24. 07:44
Az én nagy kérdésem az,hogy napi 5X DE MIT EGYÜNK?????
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook