Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Az apa láthatási jogával kapcsolatban tudna nekem valaki segíteni? fórum

Az apa láthatási jogával kapcsolatban tudna nekem valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)

1 2
30. survivor3 (válaszként erre: 29. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 14:04

Mi alapján? Bírósági végzés?

Ki határozta meg az összeget?

29. 81Krisztina (válaszként erre: 22. - Survivor3)
2009. okt. 20. 14:02
Minimálbér után levonható gyerektartást. Mióta együtt élünk az első két évben 10 ezer, utolsó 2 évben 15 ezer. Ezen felül uszásoktatási díj havonta amíg járt, ruházás-szinte csak mi ruházzuk.
28. survivor3 (válaszként erre: 25. - Rinike)
2009. okt. 20. 14:01
Az apasági vizsgálatokról külön fórumok foglalkoznak ITT A HOXÁN.
27. 81Krisztina (válaszként erre: 23. - Tavaszilány)
2009. okt. 20. 14:00
Igen, ezért nem is akarom én ezt feszegetni, egyszer megemlítettem (egy veszekedés alkalmával), de azóta nem. Érzelmi síkon jobb békén hagyni a dolgokat, de azért ez elvi kérdés is, de mint mondtam ebbe nem szólok bele. Csak nem tudtuk hova lehet konkrétan fordulni.
26. survivor3 (válaszként erre: 20. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 13:59

Erre van lehetőség.

A vizsgálat költségeit a "vesztes" fizeti a bíróságnak. Ha nem a társad az édesapa, akkor az ex fizeti és bizony pénz is jár vissza, amit jóhiszeműen fizetett gyermektartás díjként.

Más kérdés, hogy ekkora gyermeket szabad-e kitenni ennek? Vagy érdemes még várni, mikor a gyermek kezdeményezheti a vizsgálatot?

25. rinike
2009. okt. 20. 13:59

Apaság "megdöntését" külön eljárásban lehet kérni. Nem maga az eljárás költséges, hanem ha nem tartják elegendőnek az egyszerű vérvizsgálat alapján történő szakértői véleményt, hanem DNS vizsgálatot szeretnének, annak van húzósabb ára.


Jogi tanácsot vagy a gyermek lakóhelye szerint illetékes bíróság által (havonta? hetente?) megtartott panasznapon lehet kérni, vagy a "nép ügyvédje" elnevezésű jogintézményről a [link] linken lehet részleteket megtudni.

2009. okt. 20. 13:57
Az ex állítja hogy páromé a gyerek, de a 9 hónap nem 9 volt (ha értitek mire gondolok) nagyon csúnyán átverte, tönkretette a páromat akkor is (pszichologus is dolgozott páromon). Aki ismeri páromat és lányát is, mindegyik megkérdőjelezi az apaság tényét..., nem csak én. Én ezt nem merem újra előhozni, hiszen ez a páromnak kellemetlen...
23. tavaszilány (válaszként erre: 20. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 13:57
És mi van akkor, ha kiderül nem a párodé? Ahogy írtad, szeretik egymást a gyerekkel...ha így van, sztem kár az apaságot megbolygatni, mert ha kiderül, hogy nem az ővé a kislány, semmilyen joga sem lesz!
22. survivor3 (válaszként erre: 16. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 13:56
Mi alapján fizet az apa gyermektartás díjat?
21. danama (válaszként erre: 20. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 13:55
nem tudom, de az nagyon költséges eljárás úgy hallottam
2009. okt. 20. 13:54
Ezt a gyermekelhelyezési dolgot már említettük neki, mikor tavaly is ugyan ilyen balhét csapott. Akkor nagyon berezelt, ami azt a gyanúmat erősítette meg hogy nem is páromé a gyerek, hiszen egy ilyen eljárásnál lehetne kérni DNS-vizsgálatot is, nem?
19. survivor3 (válaszként erre: 12. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 13:54

Ha a kétsége felmerül, hogy ki az édesapa, akkor azt jelezni kell vagy az apának, vagy a gyermeknek.

Akkor viszont más a helyzet.

18. danama (válaszként erre: 16. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 13:53
ügyvédet nem, de az apai jogokról és kötelességekről adnak tájékoztatást
17. 8559ed0e1b (válaszként erre: 12. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 13:53
akkor ezt is el kéne intézni,meg a láthatást is.Ilyenkor megállapítják a gyerektartást is hogy mennyit kell fizetnie az Apukának.
16. 81Krisztina (válaszként erre: 11. - Survivor3)
2009. okt. 20. 13:52
Hülye kérdés, minden kerületben van ilyen kirendeltség? (nem értek ezekhez). Ott a gyámhatóságnál adnak jogi segítséget is? (gondolok itt esetleg ügyvédre)
15. danama
2009. okt. 20. 13:51
akkor viszonyt jogilag kell szabályozni, így gyámhivatal vagy bíróság az út
2009. okt. 20. 13:50
Addig a válási és gyermekelhelyezési végzés van hatályban, míg bármelyik fél nem kéri újra a változtatást.
13. rinike
2009. okt. 20. 13:50
Ha már van a kapcsolattartásra bíróság által jóváhagyott jogerős egyezség vagy ítélet, és az nem kerül betartásra, akkor a Gyámhivatalhoz lehet menni "panaszkodni", és ők elmondják, hogy milyen lehetőségek vannak. Ha még bírósági papír sincs, akkor a Bíróság előtt kell a gyermek elhelyezése iránt (ehhez járulékosan hozzátartozik a kapcsolattartás szabályozása) eljárást indítani.
2009. okt. 20. 13:49
Hivatalosan nem voltak házasok, nincs határozat a gyermek elhelyezésről. csak együtt éltek, meglett a gyerek, párom nevére vette mert azt gondolja hogy az övé...
11. survivor3 (válaszként erre: 4. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 13:49

Hú de ismerős szitu...

Gyámhatósághoz kell fordulni.

2009. okt. 20. 13:49
Ha hivatalosan is elváltak, a bírósági határozatban szerepel a láthatás időtartama is.
2009. okt. 20. 13:49
Mindenképp keresetet kell benyújtani az illetékes bírósághoz a láthatás megváltoztatására. Ha nem tudjátok megfogalmazni a keresetet, akkor menjetek be a helyi bíróságra és mondjátok jegyzőkönyvbe a keresetet. Ez ingyenes. Anyagi nehézség esetén illetékmentességet is lehet igényelni, ha fenn állnak a feltételei.
2009. okt. 20. 13:48

a bírósági végzés hogy szól?

elviheti kéthetente?

2009. okt. 20. 13:48
Az még hozzátartozik, hogy a gyerek születése-megfoganása is elég érdekes volt röviden csak annyi hogy szerintem nem is a páromé, de ebbe nem szólok bele. Otthon a gyereket az anyja elhanyagolja, a gyerek állandóan beteg, a tanulmányi eredménye ugyan jó volt eddig, de olvasni nem tud (ez tényleg így van); mindemellett nagyon túlsúlyos is amit azzal elintéz az anyja, hogy hát az apjától örökölte, ami kizárt. Elég nehéz ez a helyzet, ezért szeretnénk mielőbb megoldást találni, mert így a gyereknek sem jó. Annyit még hogy párom fizeti a gyerektartást rendesen.
2009. okt. 20. 13:45

Határozatban foglaltak szerint.

Gyermekláthatásra vonatkozó rész.

Attól függ, hogyan állapodtatok meg, vagy hogyan döntött a Bíróság.

5. 8559ed0e1b (válaszként erre: 4. - 81Krisztina)
2009. okt. 20. 13:45
a bíróságon lehet szabályozni a láthatás jogát.
2009. okt. 20. 13:44
Egy elég kényes témában szeretném segítségeteket kérni. Párommal 4 éve élek együtt, van egy kislánya aki most 9 éves. Sajnos a kislány anyukája elég "érdekes" ember, és ez most egy nagyon finom kifejezés volt... Higgyétek el nem a féltékenység szól belőlem. A lényeg az hogy ott tesz keresztbe a páromnak ahol tud, nem akarja engedni, hogy pl szünetekben legalább a szünet felére elhozzuk a lányt. Anyagi követelései is egyre nagyobbak; ehhez tudni kell, hogy már van az új férjétől másik gyereke, megértem hogy kevesebb a pénz így, de ne a párom tartsa már el a másikat is. Igazából most borult sajnos a bili, az őszi szünet közeledtével párom ismét kérte hogy az egy nap helyett két napra jöhessen a gyerek (ő is jönne!), de erre mindenféle kifogással jött az ex hogy miért nem. Nem voltam ott, telefonon keresztül zajlott az egész, miután a párom felhívott hogy valahogy neten nézzek utána, hogy milyen eljárást indíthat az anya ellen, mi ennek a jogi menete stb. Sajnos én ebben nem vagyok jártas, de ha van köztetek aki tudna segíteni, írjon. Előre is köszönöm. Kriszta
2009. okt. 20. 13:41
miről lenne szó?
2009. okt. 20. 13:39
konkrétan?
2009. okt. 20. 13:38
Az apa láthatási jogával kapcsolatban tudna nekem valaki segíteni?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook