Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az ajánlott mennyiségnél kevesebb tápszert eszik a babám! Baj ez? fórum

Az ajánlott mennyiségnél kevesebb tápszert eszik a babám! Baj ez? (tudásbázis kérdés)


7. uracsvivi (válaszként erre: 2. - Szebinora)
2008. szept. 25. 12:01
Az én kislányom 7 hónapos lesz a jövő héten és tápszerből a 4 hós adag elég neki és nem kér sűrűbben enni.
2008. szept. 16. 17:33
Mondjuk a többi kismama meg azon problémázik, hogy a babáik milyen sokat esznek, csökkenteni viszont nem tudják a mennyiséget.
5. 62239f5e8a (válaszként erre: 1. - Szebinora)
2008. szept. 16. 17:31
Szia! Az én kisfiam is keveset evett tápszerből, még most, másfél évesen is csak keveseket eszik. Inkább gyakrabban adok neki, mert nem tud egyszerre "nagyobb" mennyiséget megenni. Úgyhogy ne aggódj!Attól még teljesen normális az étkeztetés, és a babád is szépen fejlődik.
4. szebinora (válaszként erre: 3. - Szanád)
2008. szept. 16. 17:16
Hát ez tényleg megnyugtató. Már meg voltam ijedve, hogy valami nincs rendben. Hihetetlen, hogy ekkora különbségek vannak a gyerekek között. Kíváncsi leszek, hogy a védőnő mit fog mondani, ha legközelebb megyünk. Amúgy a súlya megfelelő volt attól függetlenül, hogy csak keveset evett?
2008. szept. 16. 16:55

Szerintem nincs semmi baj , a baba nagyon jól tudja hogy neki mennyi tápszerre van szüksége.

Ha megnyugtat akkor leírom hogy az én lányom anno 1 éves korában is éppen hogy megette a 100 ml-ert..2,5 hós korában jó ha megette az 50 ml,

a fiam viszont 1 hetes korában már 100-150 ml evett

nem egyformák a gyerekek

2008. szept. 16. 16:50
Azt elfelejtettem leírni, hogy a vele hasonló korú babák már 150-180 ml körül esznek egy evésre, és csak hüledeznek mikor azt mondom, hogy az enyém a felét se.
2008. szept. 16. 10:39

Sziasztok!

Azzal kezdeném, hogy az én babám csak 3 hétig szopott, azóta tápszert kap. Anyatejből egy evésre 100 ml-t evett meg, aztán mikor először adtam neki tápszert, 100 ml-t, sugárban hányta ki. Azt mondta a védőnő, hogy mivel ez sűrűbb, jobban megterheli a gyomrát, próbáljam meg lecsökkenteni az adagot 80 ml-re. Sok sírás után ez sikerült is, de a babám most 2,5 hónapos, és még most is ennyit eszik!!! Éjszaka csak 1X kel fel, de nappal 3 óránként kéri a kaját! Normális ez? Amúgy egész nap mosolygós, csak akkor sír, ha éhes!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook