Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Az 5. lombik után fórum

Az 5. lombik után (beszélgetős fórum)


2014. aug. 7. 10:17
Olvassák még olyanok is a fórumot, akik már megszültek? :) Ha igen, kérem, dobjanak nekem egy privit!
26. 8f3c54052d (válaszként erre: 22. - Valca)
2012. szept. 25. 11:14
Teljesen egyetértek. És ugyanígy jártam, mint Bcicus. Férjnél gond volt, úgyhogy én nem voltam téma. Pedig a TSH-m már akkor az egeket verte, 4,9 volt. A BMC-ben Szűcs dokihoz jártam. Méhpempőt nem használtam, nálam rendben volt mindig a méhnyálkahártya.
25. Bcicus (válaszként erre: 22. - Valca)
2012. szept. 24. 23:07
Ez nálunk is így volt. mivel a páromnál gond volt, velem nem is foglalkoztak és közölték, nem lehet a páromnak saját gyereke. Ezután mentem az mm-be. Nálam is ir derült ki.
24. Valca
2012. szept. 24. 19:04
Sziasztok! Várom a tapasztalataitokat, hogy kinél milyen problémákat tártak fel ami a sikertelen lombikok mögött álltak? Köszönöm
23. Valca (válaszként erre: 21. - 8f3c54052d)
2012. szept. 24. 14:53
A BMC-be kinél voltál? Én is voltam már ott is Zeke dokinál. A méhpempőt használta már valaki? Van valakinek róla jó tapasztalata? (vagy akár rossz)
22. Valca (válaszként erre: 19. - Bcicus)
2012. szept. 24. 14:51

Szia Bcicus! Nálad mit találtak? És te hová jársz?

Nekem az a tapasztalatom, hogy a nőket csak hajtják a lombik felé, és ki sem vizsgálják őket rendesen.

Voltam már méh tükrözésen, csináltak nálam terhességi immunvizsgálatokat, de szinte mindent az endometriózisra fognak (ami 3 éve nem mutatható ki nálam). Na meg azért nagyon sok ismerősöm van aki endometriózis mellett természetes úton is teherbe esett, nemhogy lombikkal.

2012. szept. 24. 14:34

Vigyorex, igen, szedem a d-vitamint is, és már régóta szemezek a krémmel is. Az a helyzet, hogy én akármilyen alternatív módot kipróbáltam, ami másnak bejött, az nekem nem. Csak összezavarta a ciklusomat. Mondjuk a gyógyteák. Emiatt tartok kicsit tőle. De tény, hogy nagyon lassan javulok, azt mondták a MM-ben, hogy baromi erős lehet a hajlamom és talán ezért.

Valca, én a BMC-ben voltam.

20. Bcicus (válaszként erre: 9. - Valca)
2012. szept. 24. 14:16
Attól, hogy rendszeres a ciklusod akár lehetsz pcos is. De ir-es simán lehetsz pcos nélkül is.
19. Bcicus (válaszként erre: 1. - Valca)
2012. szept. 24. 14:15
Milyen vizsgálataid voltak eddig. Addig semmiképpen ne menny következő lombikra amíg mindent ki nem vizsgáltak.Nekem3 lombik után derült ki, hoyg olyan bajom van amivel kizárt volt a teherbe esés. Rendbe rakták a 4. sikerült. Sajnos az 5. és a 6. már nem.
18. Valca
2012. szept. 24. 13:09
Köszi Lányok! Tutira megcsináltatom az IR-t. Hajna Neked hol voltak a lombikok, melyik intézetben?
17. Vigyorex6 (válaszként erre: 16. - 8f3c54052d)
2012. szept. 24. 13:08

Van egy ismerősöm. Szintén az MM-be járt. Nem Pcos-es, csak Ir-es.

A hármas kezelése ellenére is keveset változtak csak az értékei. Aztán elkezdett D vitamint szedni, progi krémet kenni, decemberben volt egy laparos endo műtéte és petevezeték átfúvása. Márciusban terhes lett, spontán. Ha jól emlékszem a 4. próbálkozós évben.

Lényegében a D vitamin és a progeszteronkrém használatától rohamosan javultak az értékei, amik előtte szinte egy helyben állta, néha romlottak.

16. 8f3c54052d (válaszként erre: 12. - Valca)
2012. szept. 24. 13:03
Én úgy jártam, mint Évi. Két lombik után magamnak vizsgáltattam ki, a meddőségiben ezt nem kérték. Igaz, megkérdezték, van-e a családban cukros, én meg mondtam, hogy igen, apám már inzulint lő. Ennek ellenére sem. Az első nem sikerült, második biokémiai terhesség. Na akkor azt mondtam, itt tuti van még valami a háttérben. Elmentem a MensMentisbe (hozzájuk nem kell beutaló). Ki is derült az IR. Azt mondta az endokrinológus, ezekkel az értékekkel teljesen esélytelen volt a lombik. Azóta kezelés alatt állok, már több mint egy éve. Az értékeim még mindig nem elég jók egy újabb lombikhoz. De melózom rajta. Igen, van endóm is, IR-em is, szerencsés fajta vagyok. :(
15. Vigyorex6 (válaszként erre: 12. - Valca)
2012. szept. 24. 13:00

Belgyógyász, nőgyógyász, vagy endokrinológus is adhat beutalót.

3 pontosat kérj (cukor ill. inzulinértékekkel).

De ha minden kötél szakad, akkor menj el egy laborba és fizesd ki. Én anno úgy 5-6 ezer Ft-ért csináltattam.

Aztán a kiértékelésében egy jó endokrinológus tanácsát kérd.

14. Vigyorex6 (válaszként erre: 9. - Valca)
2012. szept. 24. 12:57

Basszus. Mi ez a hozzáállás a doki részéről, hogy nem érdemes vizsgálni?

Siralmas.

A rendszeres ciklus nem kizárója sem az inzulinreziszteciának, sem a Pcos-nek.

Egyesek úgy vélik, hogy az endonak az alacsony progeszteronszinthez van köze. Jellemzően a simán "csak Ir-eseknek vagy Pcos-es betegeknek alacsony a progi szintjük.

Amennyiben fenn áll akár magában az Ir, akkor gátolja a beágyazódást. Ameddig ez nincs tisztázva, és közben mégis létező dolog, akkor hiába a lombik.

13. pethoevi (válaszként erre: 9. - Valca)
2012. szept. 24. 12:53

Szia!Sajnálom...

Miért ilyenek a dokik?Meddig tartana elküldeni arra a vv-re???

És mi az,h ne vizsgálgassuk?Ha terhes leszel,kötelező lesz terhelésre menni,nem gondolja,h ennek oka van?Az eszem megáll.Én 3 inszemen voltam túl,amikor kértem és kiderült,h igen,IRem van.Nem is lenne szabad elvégezni semmilyen beültit ezek nélkül...:-(

Szerintem keress fel egy endokrinológust (akár magánban,így nem kell beutaló) és mondd el neki,h nem sikerül a baba.

Merre laksz?Pest körül?Mert akkor a Mensmetisbe kellene menned,ha Debrecen közelében,akkor Valicskó Viktóriát ajánlom!

De az is megoldás,ha elmész egy magánlaborba és kérsz 0,60 és 120 perces glükóz és inzulin vizsgálatot.

12. Valca (válaszként erre: 11. - 8f3c54052d)
2012. szept. 24. 12:29
Neked az IR-re ki írt beutalót? Mert a nődokimnak egyszer említettem, de elzárkózik a vizsgálattól. Neked endometriózisod és Ir-ed van?
2012. szept. 24. 12:27
És nem mellesleg az endo és az IR gyakran együtt jár. Nálam is például.
10. 8f3c54052d (válaszként erre: 9. - Valca)
2012. szept. 24. 12:26
Sajnos nem, nekem tankönyvi ciklusom volt előtte, peteéréssel, sovány vagyok, mégis IR-em van. Nem feltétlen kell meglennie minden tünetnek.
2012. szept. 24. 12:25

Köszi Lányok a hozzászólásokat!!! Endometriózisom "van, volt", ami 2009 óta nem kimutatható. A lombikok ezután voltak. Az embriók mindig rendben vannak, de valamiért nem akarnak beágyazódni.

Az Ir az inzulin rezisztencia? (mert erre azt mondta a doki, hogy ezt nem érdemes vizsgálgatni) A ciklusom rendszeres, így a PCO kizárva, nem?

8. 8f3c54052d (válaszként erre: 7. - Vigyorex6)
2012. szept. 24. 12:19
Igen, én is ezt akartam kérdezni, plusz még az endometriózist.
7. Vigyorex6 (válaszként erre: 1. - Valca)
2012. szept. 24. 12:17
Ir-t, Pcos-t kizárták?
6. 342bae44d8 (válaszként erre: 3. - Jpatti)
2012. szept. 24. 12:13
nekem van egy ismerősöm aki csecsemőt fogadott örökbe majd 14 év múlva egészséges gyereket szült 47 évesen.....25 évig nem esett teherbe, aztán egyszer csak....mosm meg a fogam,zásgátlással kell kinlódnia..:-)
5. Valca (válaszként erre: 3. - Jpatti)
2012. szept. 24. 12:00
Szia! És mennyit vártatok a babára az örökbefogadásnál? Mennyi idős volt a pici mikor Hozzátok kerülhetett?
4. Valca (válaszként erre: 2. - Ee1dc9ba06)
2012. szept. 24. 11:59
Gratulálok Nektek! Én nem feltétlenül az örökbefogadásra gondoltam. Hanem olyan eljárásokra, módszerekre amikkel pl. elősegíthető a teherbeesés, vagy esetleg valami vizsgálat ami javasolt lehet még ilyenkor. Mert Nálunk pl. nem igazán találják mi lehet a gond, és "még csak" 31 éves vagyok.
2012. szept. 24. 11:56

Szia,

mi elengedtük lélekben a "saját" gyermek gondolatát és az örökbefogadást választottuk. Nem bántuk egy percig sem!! A legjobb dolog történt velünk ami csak történhetett. Lassan 5 éves a kislányunk :)

2. ee1dc9ba06 (válaszként erre: 1. - Valca)
2012. szept. 24. 11:32

Én 5 sikertelen lombik után spontán teherbe estem 40 évesen:)

Milyen lehetőségek vannak? Örökbefogadás?

2012. szept. 24. 11:26

Sziasztok!


Szeretném, ha itt megosztanák tapasztalataikat, tanácsaikat azok a nők, akik túl vannak 5 sikertelen lombikon. Ki mit próbált ezután? Milyen egyéb lehetőségek vannak? stb

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook