Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 3 császár és elkötés után egy 4. baba lombik programmal? fórum

3 császár és elkötés után egy 4. baba lombik programmal? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
2012. szept. 23. 20:19
azért nem minden ennyire fekete vagy fehér.Megértem a fórumindító vívódását. Nekem is 3 császárom volt, hasonló fiatalon, mint captonne. 24 évesen kértem a lekötést, közvetlenül műtét előtt írtam alá a papírt. A dokim nem örült.Sőt! Majdnem kiabált velem. Nagyon fiatal vagyok, ki tudja, hogy mit hoz a jövő, új házasság, stb. Nem engedtem magam lebeszélni. 3 nehéz terhességem volt, sok gonddal. A második babám szívbetegen született, a harmadik majdnem meghalt születése után egy héttel, amit a műtétkor még nem is sejthettünk. Amikor felnyitott a doki, felsóhajtott. Megértette a döntésem. FÉl MM volt a méhem az előző műtétek helyén. Még 3 hét lett volna a kiírt időpontig. Nem tudom, hogy mi történt volna, ha végig bírjuk... Azóta én is folyamatosan gyerekre vágyom. HA úgy tetszik megbántam a döntésem. Én mondjuk nem vállalkoznék lombikra, sem anyagi sem érzelmi okok miatt. Nem tudnék a teherrel élni, ha elveszíteném a babámat, vagy itthagynék 3 gyereket a férjemre az összes fájdalommal együtt. Az is biztos, hogy már nem 1 babám lenne azóta, ha az érzelmeimre hallgatnék és nem sterilizáltattam volna magam.
70. Timicicaanyuka (válaszként erre: 69. - SziReni)
2012. szept. 23. 10:45
Igazad van!
2012. szept. 23. 09:32
a véleményem hogy neveld sok sikerrel a 3 meglévőt és ad meg a lehetőséget a lomnbikra akik évek óta küzdenek hogy legalább egy gyerekük lehessen. És akkor most meg lehet kövezni a véleményem miatt.
2012. szept. 23. 09:30
Hát én igazából végig olvatsam a történetet a hozzászólásokat.25 éves vagy 3 gyerekkel?Nem örülsz hogy van 3 gyerek? Én 24 vagyok és nekem nem jön össze 1 se amikor méhen kívüli terhesség után elvették a babámat hogy én ne haljak bele a terhességbe akkor totál padlón voltam.Azóta nem sikerül a baba.Tudod én ha egyet a kezemben tarthatnénk mindent megadnék.Te meg nem értékeled hogy van 3 gyereked? Már bocsánat hány évesen szülted az elsőt? Gondolom dolgozni még dolgoztál életedben semmit mivel csak gyerekkel vagy otthon.Arra gondoltál mi van ha nem fogsz majd a gyerekekre pénzt kapni? Amikor 4et kell majd beiskolázni meg amikor majd jönnek sorba az esküvők meg az unokák?Tudod majd támogatni őket a lakáshoz jutásnál vagy ilyenek?Lehet hogy most tök jó mert kapsz rájuk támogatásokat és meg lehet így lenni.De előbb utóbb nem lesz. Nekem az
2012. máj. 15. 21:38

Kedves Anyuka!

Én 3 gyermeket szültem simán,az utolsót császárral.

Megértelek,én is sokat gondolkoztam ezen-az utlsónál,mivel császár lett,meddővé tettek.

Én nem bántam meg,nekem megnyugvást jelentett....

66. captonne (válaszként erre: 62. - E57e061615)
2012. máj. 10. 20:21
Köszönöm a feltételezést. :) Nem nem azért ,az okot nehéz lenne szavakba önteni.
65. captonne (válaszként erre: 63. - Hidewatch)
2012. máj. 10. 20:20

Köszönöm sszépen!

Tényleg nem értem,nem írtam,hogy akarok bármit az államtól,eggyértelműnek tartom,hogy szerencsés vagyok hogy 3 babóm van! Minden nőnek a legjobbat kívánom ,hogy éljék meg legalább egyszer ezt a csodát!

Hozzátenném,ha meg is finanszírozná az állam nem hiszem,hogy másnak ezzel kárt okoznánk,én saját zsebből gondoltam,de ha azt mondják sporolhatok,ki mondana nemet?

64. captonne (válaszként erre: 61. - Dd874e511d)
2012. máj. 10. 20:16

Még jó ,hogy ismersz,és így alkodsz véleményt!

Egyb, hamár megkérdezted a 2 nagy oviba a kicsi meg alszik,ha nem akkor meg képzeld van apjuk aki szívesen hagy néha fél órát a gép elött olvasgatni,amíg ő játszik,vagy ,pl ha fürdenek,de végül is mi a ... közöd van ,hozzá? Amúgy ,ha 10 év múlva gondolom meg magam az miért lenne szimpatikusabb,de végül is csak 35 lennék nem pl 29 amikor még beleférne!!

Amúgy mi a felelőtlen,ha a doki is úgy gondolja rendben a család is megbeszéli,és mondjuk a anyagilag is elbírja a család????

Írtam én bárhol,hogy ingyen akarom,vagy azonnal,és izibe lombikra futok,feltettem egy kérdés,persze ez azzal jár,hogy vannak vélemények ,de én nem ismerlek és nem is ítéllek meg egy kérdésből!!Szánalmas pedig az aki végig éli úgy az életét,hogy nem meri azt amit vágyik!Amúgy meg írtam párszór nem vagyok hígagyu,és a fellelőség tudatommal sincs gondom!

2012. máj. 9. 16:02

Először is nagyon szépek a gyerekeid, gratulálok! :)


Mindemellet azt gondolom nem lenne fair az állam részéről, ha a 3 meglévő gyerek és az elköttetés után megfinanszírozná a lombikprogramodat. Nagyon sok gyermektelen nőnek van szüksége lombikra, részesüljenek ők előnyben.


Ha ti összegyűjtitek rá a pénzt, akkor az már azt hiszem abszolút csak a ti döntésetek. Ha bevállaljátok a rizikót amivel esetleg jár, az is csak rátok tartozik.

62. e57e061615 (válaszként erre: 47. - Captonne)
2012. máj. 9. 15:58
Azért akarsz még egy gyereket, mert unatkozol otthon? :O
2012. máj. 9. 15:56
Végigolvastam a topicot és eszem megáll. De most komolyan. 17 hónapja elköttetted magad most meg mennél lombikkal babásodni. Atya ég! Felelőtlen, agyatlan dolog. Te ugy dobálózol ezzel mint más egy darab papirfecnivel. Az orovosok helyében rádterhelnék olyan kötséget, hogy eszedbe ne jusson lombikra menni. Más, a 10 évvelelköttetés után gndolod meg magad, nade 17 hónappal utána??? It ülsz és irogatsz, s a 3 gerekd ilyenkor hol van? ki van velük??? Szánalmas.
60. babszibobó (válaszként erre: 59. - Captonne)
2012. máj. 9. 15:02

Bárhogy döntesz, a legfontosabb, hogy Te dönts és ne mások helyetted.


Ha megenged azért leírom a saját véleményem, minden ítélkezés nélkül.

MÉg nagyon fiatal vagy és nagyon sok minden történhet az életed folyamán és többek közt, mint már Te is rájöttél nagyon rossz döntés volt az esetedben az elköttetés, de ezen már fölösleges rágódni, hisz megtörtént.

Én annyit tudok magamról, hangsúlyozom ez Én vagyok és nem a 4. gyerkőc ténye ellen lenne kifogásom (ha állnánk úgy anyagilag és remélem egyszer fogunk is nekünk is lesz még Gyerkőcünk a 2 KisPasim mellé), hogy magát a 4. műtétet már nem vállalnám.

Csodás dolog Anyának lenni, és igen, kilépek az utcára és elüthet egy autó, de ha szabályosan közlekedem és nem én idézem elő, akkor nem az Én hibám, nem lehet utána "ujjal mutogatni", de hát megmondtuk, hogy veszélyes stb.(Remélem érthetően írom:-/).


Szóval bárhogy döntesz, kívánom, hogy minden rendben legyen, de tényleg alaposan rágd majd át ezt a döntést!

2012. máj. 9. 14:54

A doki mondta a császár elött is és utána is ,hogy úgy döntsek,ha elköt nincs visza út,de ha mégis, majd egyszer meggondolom magam akkor a lombik ott van opcióként!

Nem akarom,hogy bárki is így névtelenül is rosz dokinak tartsa ,mert nem az lelkiismeretes és elővigyázatos.

A beleegyező nyilatkozatot a műtét elött kellet aláírnom! de minden megbeszélésen elmondta az elöbb leírtakat. Az én döntésem volt,de a döntést nem egyedül hanem családi körben hoztuk meg mivel nem én vagyok egyedül,mérlegeltünk.Csak azzal nem számoltam mien elképesztően szomorú leszek majd akkor amikor majd nem csak elméleti síkon leszek elkötve hanem ténylegesen.Miután most kaptam meleget hideget, úgy gondolom,még jó hogy most tettem fel a kérdést amíg mág csak elmélkedek,nem két-három év múlva amikor már 100%os babamámorba vagyok :)

58. Trinitas (válaszként erre: 55. - Pen80)
2012. máj. 9. 14:51

:)) Hát igen


Én akkor mennék bele ha pl valami komoly egészségügyi oka lenne.. pl anyukámnak 4 terhessége volt, ebből az első elment, jött a bátyám, vele terhességi toxémia lett elég súlyos, aztán nálam semmi, majd a 4. terhességénél már a legelején jöttek a toxémia jelei és az orvos azt tanácsolta ne tartsa meg (amúgy késői baba lett volna, nem tervezték)

Mindketten császárral születtünk emellé..


ez pl egy olyan eset ahol indokolt lehet a sterilizálás.. meg ennél vannak még durvábbak is természetesen.


De csak azért mert van valakinek 2-3 gyereke és még tök fiatal, és nem volt semmi gázos.. miért kéne elköttetnie magát?! :S

2012. máj. 9. 14:48

Bevallom olvasgatom a hozzászólásokat és többek közt Én sem értem, hogy hogyhogy nem jóval hamarabb lett ez letisztázva, mármint az elköttetés. Ezt nem 5 perccel a műtét előtt szokták átbeszélni.


És igazából a Dokit sem értem, elköt, majd közli, hogy ott a Lombik?!Ennek mi értelme, főleg a Doki szájából?


ÉS igen minden szülés, legyen az első vagy 5. lehet tragédia a vége, de akkor sem mindegy, hogy valakinél első szülésnél lép fel váratlan komplikáció, vagy már úgy vág bele, hogy tele van ismert kockázattal, a Fórumindító hölgy esetében egy 4. Nagy műtéttel (mert a császár rendes nagy műtétnek számít).


Ha bele is vág, mindenképp oltári nagy ellenőrző vizsgálatra lesz előtte szükség, hogy tényleg milyen állapotban van, de szíve joga meghozni ezt a döntést.


És ráadásul még Lombik is, ami igen, így nem lesz két forint (ez mindenki maga pénztárcája dönti el), de tény hiába lenne ez az első, mivel az ok, ami miatt nem lehet több gyermeke természetes úton, nem a természet idézte elő (nem a teste), hanem az Ő döntés, így nem lesz rajta állami támogatás, vagy tuti az a kevéske, ami rajta van, annak is csak egy része!

56. captonne (válaszként erre: 55. - Pen80)
2012. máj. 9. 14:44
A terhesség alatt is említette,és megkérdezte,de papír az nem volt,gondolom úgy volt vele ,ha 6 hónaposan megkérdezi azt mondom kössön el,akkor a papírt majd az utolsó pillanatban is ráérek aláírni,hátha akkorra meggondolom,magam,nem tudom,már nem tiszta ennyi idő után,én nagyon szeretem a dokimat nagyon jó szakember és ,mint írtam én is nála születtem,szinte családtag.!
55. Pen80 (válaszként erre: 51. - Trinitas)
2012. máj. 9. 14:40

Persze, sok dologban egyetértek, de engem pl a doki nem vajúdás közben vagy közvetlenül szülés után kérdezett meg erről, hanem a terhesség elején. Ezt tartanám normálisnak egyébként. Amit vajúdás közben íratnak alá, azt simán megtámadhatnám bíróságon, ugyanis ne mondja senki, hogy beszámítható állapotban vagy és felelősséged teljes tudatában cselekszel. :))Persze, ez már mindegy, csak megjegyeztem.

Akkor, ott, tiszta fejjel, igaz csak második császár előtt, de majdnem 32 évesen, egyértelmű volt, hogy nemet mondok. És szülés után, amikor fel kellett kelnem az ágyból először (akit császároztak, tudja, miről beszélek :)), akkor ugyan azt mondtam, nem lesz harmadik, de akkor sem engedtem volna elkötni magam, mert sosem tudhatod, mit hoz az élet.

Ez persze személyiség kérdése, nem tudom, minek kellene ahhoz történnie, hogy hagyjam magam ilyen végső döntésre rábírni :)

Egyébként nekem még eszembe se jutott, hogy a harmadiknál akár ott is maradhatnék, ilyen érvünk nincsen ellene. :)

2012. máj. 9. 14:36

Elkötöttek,de amikor másnap bejött a dokim,azt mondta nyugi,még lehet baba,de csak lombikkal.

Ebből gondolom,hogy neki rendben a 4. amúgy én is nála szüledtem,szóval nem a pénz motiválja,igazi családi orvos.Mielött erre is kitér valaki,nekem alapelvem,hogy nem adok pénzt orvosnak azért,mert végzi a munkáját,tény hogy nem kap sokat ,de a magánpraxisaik azok na azok nem olcsók.

53. 2a69f78972 (válaszként erre: 48. - Trinitas)
2012. máj. 9. 14:33

Én a továbbiakban kiszállok, de ettől még leírhatod a véleményed, csak én nem fogom olvasni és ezért nem reagálok rá.


Tehát még egyszer:


Aki felel 3 gyerek felneveléséért, az egy 50-50% veszélyességű dologba nem mehet bele.

De még egy 90-10% esélyűbe sem.


De totálisan az Ő dolga, nem azért aggódom, mert nekem kellene felnevelnem a gyerekeit.

Sőt, nem is aggódom!

2012. máj. 9. 14:33
Nem vagy egyértelmű a kérdésben. Elkötöttek, vagy elvágták a petevezetőt? Mert az elkötést fel lehet oldani, én úgy tudom...
51. Trinitas (válaszként erre: 49. - Pen80)
2012. máj. 9. 14:31

hát igazad van, a dokija véleménye nagyon lényeges hisz ő látta a méhe állapotát.. van akinek már a 2. után tropa lesz, összenövések stb..


Abban is igazad van, hogy nem kéne, hogy egy ilyen söntésben befolyásoljon bárki.. de azt tudom, hogy az ember mikor épp kínkeservesen megszülte a gyereket, vagy épp lábadozik a műtétből, nem ugyanazt gondolja mint mondjuk pár évre rá. :))))

sokak a pokolba kívánják a szülést aztán egyszercsak lecsillapodik bennük a dolog és erősebb lesz a vágy egy babára.


Tehát ott akkor szerintem sok nőre nyomást tudna gyakorolni a férj meg a rokonok akár ebben a kérdésben is.. Sőt hát eleve ez a "hány gyerek" téma örök belső harc, az ész és a szív harca. Nem kell hozzá semmi extra (komplikáció, súlyos anyagi gondok..), elég csak olvasgatni a hoxán, máris megkapja az ember, hogy dehülyebaromállat mert 3 gyereket akar..


Őszintén, nekünk nicsenek anyagi gondjaink, van fedél a fejünk felett, saját és nincs hitelünk.. de így is nagy a nyomás.. nehéz totál figyelmen kívül hagyni a károgást, pláne ha aljas módon azzal érvelnek, hogy mi van ha belehalsz és magára hagyod a gyerekeidet.. szerintem elég szenyó dolog. Bár nyilván van, hogy tök jogos mert gond volt az előző terhességgel ami megismétlődhet..

...de akkor is!

És mivel úgyis kap az ember hideget-meleget tökmindegy mit csinál, sok a megmondóember, a zuccahangja és az önkéntesrendőr.. nyilván el is lehet bizonytalanítani, aztán hoz egy döntést amit megbán.

50. captonne (válaszként erre: 49. - Pen80)
2012. máj. 9. 14:23

Igen,azt hiszem ez a döntés volt,az ami miatt mamár nem bízok senkiben, csak a férjemben,hozzá teszem,őt jobban felvillanyozta a dolog mint engem,azt hiszem kicsit bánja már,hogy annakidején,hagyta,hogy a félsz uralkodjon!

Köszönöm mindenkinek aki szánt rám pár sórt! :)

49. Pen80
2012. máj. 9. 14:20

A dokim szerint a 4 császár sima ügy, ismerősöm dokija azt mondta, hogy nem vállalja nála a 3. császárt. Én is azt mondom, hogy erre a doki tud válaszolni.

Azt viszont tudom neked tanácsolni, hogy legközelebb te hozd meg az életre szóló döntéseidet és ne engedd, hogy bárki beleszóljon.

48. Trinitas (válaszként erre: 43. - 2a69f78972)
2012. máj. 9. 14:17

Ne haragudj de a 2. szülésbe is bele lehet halni akkor az is felelőtlen aki 2 gyereket vállal?


Hagyjuk a rizikófaktorokat mert az a nagy büdös igazság, hogy 50-50% esély van mindenre.. vagy belehalsz az első szülésbe vagy nem.. vagy belehalsz az 5.-be vagy nem..

47. captonne (válaszként erre: 46. - 2a69f78972)
2012. máj. 9. 14:15
Azt hiszem,az unalom ami elfog amikor alszik a pici fiam,és a női kiváncsiság,nem hanyagolható el a kéztetés,hogy végre "beszélhessek" felnőttekel is. :)
2012. máj. 9. 14:14

Visszaolvastam, vedd úgy egy szót sem szóltam!


DE MINEK INDÍTOTTÁL FÓRUMOT?...elég lett volna a dokiddal beszélned.

2012. máj. 9. 14:12
Most,hogy felvetettem a témát a családnak,még meg is lepődtek,hogy ehez 17 hónap kellet azt várták már egy -két hónap után mondom ,majd.Persze az mellékes hogy az első fél évben sokat kivoltam,mikor arra gondoltam,többé nem kerekedhet a poci :)
44. Trinitas (válaszként erre: 42. - Captonne)
2012. máj. 9. 14:12
Én is megértelek :)
43. 2a69f78972 (válaszként erre: 38. - Captonne)
2012. máj. 9. 14:11

És ha a doki azt mondja "jó ötlet"!, akkor belevágsz?


Nem akarlak bántani, de tényleg nagyon felelőtlen vagy!


A három gyerekedet ki fogja felnevelni, ha veled mégis történik valami?

Teljesen normális 1-2-ik szülésnél is történhetnek olyan előre nem látható komplikációk, amik az anya életébe kerülnek.


Neked 3 gyerek mellett kutya kötelességed minden lehetséges rizikófaktort kivédeni.

Legjobb lenne, ha az utcán is mindig felfelé pislognál, nehogy egy tégla a fejedre essen.


Ezt nevezik felelősségteljes anyaságnak.

42. captonne (válaszként erre: 39. - Trinitas)
2012. máj. 9. 14:10

Igen ,ahogy írod károgás,na nekem egy egész kertnyi varjú ült a szobába amikor alá kellet írnom,hogy akarom-e a sterilizálást. :)

Én is nagy családban nőttem fel 5 en voltunk anyukám mind az ötünket simán szülte,és csak az anyagiak,meg apám volt a többi tesó útjába,ő az egyetlen aki megért.

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook