Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A negyedik sikertelen lombik kezelés után fórum

A negyedik sikertelen lombik kezelés után (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
215. bibity
2014. jan. 7. 11:15
Csak "reklámozni" jöttem Rinike cikkét, melyben az immunológiai összeférhetelenség kezeléséről ír, gyönyörű kislánya született, pedig a meddőségi centrumban nem bíztatták. Biztos van még, akinek segítene ez a kezelés! Ha nem olvastátok, nagyon ajánlom!
214. Bcicus (válaszként erre: 213. - Venusz2000)
2012. jan. 16. 23:07
én itt vok
2012. jan. 16. 21:44
Jár még valaki ide?
2011. febr. 3. 21:17
Sziasztok! kapott valaki beültetés után agolutin szurit? honnan szerezte be?mert M. országon meg szűnt, egy futárcég behozná szlovákiából de nem írják fel receptre mert itt már nem használják, tud valaki segíteni? most kezdem az 5 lombikott,szeretném kipróbálni ezt a szurit. köszi
211. Bcicus (válaszként erre: 210. - Zizmók)
2010. aug. 26. 14:43
Nálunk mondjuk a biopszia miatt feltételezhető, hogy a sperma a hunyó. Nekem múlt héten kedden volt a 4. lombikom beültetése, de természetesen nem sikerült.
210. zizmók (válaszként erre: 142. - Bcicus)
2010. aug. 26. 14:23
Azt hiszem mi egy cipőben járunk. Most készülünk a 4. lombikra. Sehol semmi probléma látszólag, de minden alkalommal ugynaz az eremény(telenség), rossz arányban termékenyülnek, ami mégis az nem osztódik vagy lassan. Azért a megmaradó 1-2 "embriót" beültetik, de semmi. Nem tudják hol a hiba. Próbáljuk meg a spermadonort, akkor kiderül. Ha donorral jó akkor a sperma a hunyó. Ha azzal sem akkor a petesejt. Én olyan szinten vagyok már negatív, hogy azon sem csodálkoznék ha mind a kettő.
209. pierrot (válaszként erre: 208. - 9dda89be73)
2010. febr. 14. 23:10
Szia ! Köszönöm ezt a tanácsot is, megfogadjuk, és említeni fogom a nővéremnek. Hihetetlenül jó lenne, ha neki is lehetne babája ! Ma is itt voltak és imádja Leilát, szinte csak vele foglalkozik amikor látogatóba jönnek hozzánk... Nem hiszem el, hogy nem érdemli meg, hogy legyen saját kisbabája !!!
208. 9dda89be73 (válaszként erre: 206. - Pierrot)
2010. febr. 8. 23:17

Örülök, hogy segíthettem :)

Szerintem egy bizonyos kor felett érdemes megnézetni a petesejtek genetikai állományát, az igaz, hogy költségesebb és nem támogatott eljárás, de talán megtérül, minthogy feleslegesen újabb sikertelen lombikokba kezdenénk.

207. 9dda89be73 (válaszként erre: 205. - Zsanetta)
2010. febr. 8. 23:15

Nekem a negyedik lombikkal a hátam mögött "csupán" két stimum votolt, tehát elmondhatom, hogy sokan két lombikkal szinte ugyan azon mentek keresztül mint én, hiszen a fagyasztott ciklusok kevésbé megterhelôek a szerevezetre és e lelkünkre.

Elhiszem, hogy ennyi mûtét után pihenésre vágysz és félve állsz a dolgokhoz. Most már én is...

Következô menzesz után lesz egy méhtükrözésem, aztán annak függvényében eldöntöm mikor kezdek újra.

206. pierrot (válaszként erre: 204. - 9dda89be73)
2010. febr. 7. 19:38
Nagyon köszi a véleményedet, és az információkat ! Nagyon járatos vagy a témában, habár talán ez nem feltétlenül szolgál a legnagyobb örömödre. Igen, az orvos említette még az elején, hogy a kor miatt nem túl boldog... pontosan ezért, amit te is említettél. Reméljük,hogy nálad nem találnak olyan problémát, ami igazából az útjában állna az egészséges baba születésének, és immár sikerülni fog ! Mikor vágsz bele ?
205. Zsanetta (válaszként erre: 203. - 9dda89be73)
2010. febr. 7. 18:59

nem tudom,egyenlöre pihi kicsit diéta féle de nehéz betartani ma bünöztem kicsit.

és torna,most kivizsgálásokra akarok menni,endokrin vonalon aztán esetleg.

de ugy meg van hogy ömlin,nehezen viselem a dolgot,szerintem elöbb utóbb ismét mütét lesz belöle,a 6. ami már elég .

most egyenlöre nem akarok lombikozni pihi lesz.

ez volt a második.

de volt egy stimu,leszivás ,csak 3 tüszöböl 1-be volt pete és az sem term meg.

te mikor kezdesz?

204. 9dda89be73 (válaszként erre: 201. - Pierrot)
2010. febr. 7. 14:40

Hát ez elég furcsa, hogy vérvételt nem csináltak :( A mi intézetünkben a beültetés után, a tizedik napon visszahívnak egy vérvételre, hogy ne ôrôlje már fel az idegeinket feleslegesen a három hét várakozás, arról nem is beszélve, ha mielôbb kiderül, hogy nem sikerült, nem kell még hetekig szedni a progeszteront feleslegesen.

A tapasztalataim szerint ritka az olyan lombikozó akinek minden petesejtje megtermékenyül, és a megtermékenyültek közül mindegyik tovább fejlôdik. Ez ezzel jár, talán ez az élet rendje, soha nem tudhatjuk hogy egy normál ciklus folyamán mikor mi játszódik le bennünk.

Én mindig elegendô tüszôt, petesejtet termelek, de nem túl jó minôségûeket, emiatt a legközelebbi, immár az ötödik próbálkozásra a dokim arra az elhatározásra jutott, hogy stimulálás után a petesejtjeimet még a megtermékenyítés elôtt genetikailag kivizsgálja. Ezen is sok minden múlhat, állítólag 35 év felett a petesejtek 50%-a genetikailag nem egészségesek. Ennek ellenére képesek megtermékenyülni, és akár osztódni is. Ebbôl szoktak adódni leginkább a korai vetélések.

Nem hiszem, hogy a sejtekre az "összeerôltetett" eljárás lenne káros hatással.

203. 9dda89be73 (válaszként erre: 199. - Zsanetta)
2010. febr. 7. 14:29

Nagyon sajnálom, hogy nem sikerült. Hányadik lombikod volt és mi a következô lépésed?

Nagyon sok kitartást kívánok!

202. pierrot
2010. febr. 7. 09:00
Igazából nem tudjuk, mitől nőtt a bajusza, de ő erre tippelt. Májusban lesz a következő procedúra, akkorra van lefoglalva az időponjuk. Talán még egy szeptemberit is foglalnak, a biztonság kedvéért... Jaj, annyira szerettem volna - és persze ők is - hogy ha sikerül, és októberben várhattuk volna Lia unokatestvérét !!! Meg egy kicsit féltem is a nővérem, decemberben volt 40 éves.... nincs túl sok idő a próbálkozásra sajnos !
201. pierrot (válaszként erre: 198. - 9dda89be73)
2010. febr. 7. 08:58
Szia Csodagida ! Köszönöm az együttérzést :)És mndenki másnak is ! Vérvételt egyáltalán nem csináltak most. A 2. teszt is negatív lett :-( Nem maradt embrió, mert eredetileg 7 petesejtje volt, és amire beültetésre került sor, már csak 3 maradt. Vajon mitől áll le a fejlődésük odabent ? Nem megfelelő az "összetételük" ? Úgy értem, hogya természetes szelekció miatt "halnak" meg ?
200. Bobett
2010. febr. 6. 17:09
Sajnálom! Nem jók ezek a hírek! Mindenkinek sok-sok kitartás!
199. Zsanetta (válaszként erre: 197. - Pierrot)
2010. febr. 6. 16:27

szia sajnálom én is most voltam lombikon nekem sem sikerült.

tudom mit érez mint ahogy mindenki itt.

azért nem nézte meg mert nem látnak semmit igy van ,bár vérvétellel igazolhatta volna.

na mindegy.

beültetéskor nem a kis blastocytákat látják hanem a kis levegőbuborékot hamivel belötték öket.

mégegyszer sajnálom.


ki hogy van??

198. 9dda89be73 (válaszként erre: 197. - Pierrot)
2010. febr. 6. 14:42

Szia pierrot,

sajnálom a negatív tesztet :(

Hetek óta nem néztem be ide a fórumra, de ma eszembe jutottál, gondoltam írok egy privit, hogy megkérdezzem, hogyan alakult a nôvérednek a lombik. Sajnálom, hogy eddig nem tudsz jó hírekkel beszámolni :(

Amikor beültetik az embriókat, nem tudom mit lát a doki, de szerintem nem az embriókat, hanem a folyadékot... Ahhoz túl pirinyók még. Ha nem tapadnak meg két hét alatt, akkor nem fejlôdtek tovább, ebben az esetben felszívódnak és két hét után már nyomuk sincs az ultrahangon. A vérvétel azt is kimutatja, hogy elkezdôdött-e a megtapadás. Ha nem, nem találnak egyáltalán HCG (terhességi) hormont a vérben.

Egy két hetes terhességet az ultrahang még nem tud kimutatni, ugyanúgy mint a gyógyszertári teszt sem igazán, ezért szokták nézni a HCG hormont, ez az eljárás a legbiztosabb.

Progeszterontól megdúsult a bajusza? Én úgy tudtam, hogy nem ezek a hormonok felelôsek a szôrösödésért, henem a férfi teszteszteron ami természetesen a nôi hormonháztartásban is megtalálható, kinek milyen mennyiségben.

Nem maradtak nekik fagyasztott embriók amit egy normál ciklusban vissza lehet kérni?

197. pierrot
2010. febr. 5. 20:30
Sajnos úgy néz ki, hogy nem sikerült a nővéreméknek az első lombik :-(( Ma reggel kellett tesztelni, két hete ültették be, a teszt negatív. Bementek a klinikára, és a doki meg sem vizsgálta, mert állítólag úgy sem látna semmit... Nem értem ! Amikor beültetik látja, most meg nem ??? De azt mondta a nővéremnek, hogy holnap reggel cisnáljon azért még egy tesztet. Addig kell szednie az utrogestant... bár ő már nem akarja szedni, mert megdúsult a "bajusza", feket szőrök nőttek... Nagyon sajnálom szegényt, borzasztó érzés lehet !
196. 9dda89be73 (válaszként erre: 195. - Pierrot)
2010. jan. 18. 00:44
Köszönöm! Bár csak így legyen :))
195. pierrot (válaszként erre: 194. - 9dda89be73)
2010. jan. 17. 22:06
Köszönjük szépen ! Neked is kitartást, ezúttal sikerülni fog Nálatok is ! Szorítok ! :)
194. 9dda89be73 (válaszként erre: 192. - Pierrot)
2010. jan. 17. 00:25
Sok sikert a nôvérednek!
193. pierrot
2010. jan. 16. 18:02
Csodagida, a párjának állítólag azért kell szedni, nehogy most kapjanak valami fertőzést. Ezt mondja a doki. Amúgy a Forgách Intézetbe járnak és Dr. Sipos Miklós az orvosuk. Ha esetleg valaki ismeri...
192. pierrot
2010. jan. 16. 18:00
Sziasztok Lányok ! Köszönöm a válaszokat! Izgulunk már nagyon, talán én még jobban is mint mások :)
2010. jan. 15. 21:57

Szia! Gondolom a nôvéred a tüszô növelô hormont szúrja és emelett decapeptyl injekciót. Nekem az utóbbit nem kellett szúrnom, én orrspray formájában kaptam.

Nekem a leszívás napjától kellett felhelyeznem a progeszteron kapszulát és egy szem ösztrogént is, hogy támogassuk a teherbeesés esélyét.

A Doxyciclin ha jól emlékszem egy antibiotikum, én csak az elsô lombikomnál kaptam (azt hiszem nálunk németben egyszerûen Doxy-nak hívják). Nem vagyok a híve az antibiotikumnak, sôt nem is reagáltam jól rá, kiütéses lettem, így a legközelebbi alkalmakkor a dokim már fel sem írta. Nem értem, hogy a párjának miért kell szednie? Hiszen a punkció után szokás kapni, a fertôzés elkerülése végett. Nálunk legalábbis így mûködik, de az ilyen dolgok intézeteken belül eltérôek lehetnek, még mielôtt valakinek szemet szúrna, hogy félrebeszélek.

190. Bobett (válaszként erre: 189. - Pierrot)
2010. jan. 15. 21:49

Szia!

Igen, mindenhol így van! Ez kell ahhoz, hogy ne csak egy petesejt legyen megérve, hanem több! A beültetés után általában Utrogestan hüvelybogyót írnak fel, ami segíti a megtapadást! Sok sikert a nővéredéknek, majd írj a fejleményekről!

189. pierrot (válaszként erre: 188. - 9dda89be73)
2010. jan. 15. 20:21
Sziasztok ! Ide jövök a lombikos témámmal, mert Rátok találtam :) A nővéremék elkezdték, hétfőn lesz a petesejt levétel és csütörtökön a beültetés. Addig - már több mint egy hete - minden nap 2féle gyógyszert kell beszúrnia saját magának a hasába ! Plusz Doxiciclint (nem tudom ogy kell írni) is szedetnek mindkettőjükkel. Ez mindenhol így van ? A beültetés után is kellenek még a hormonok ? Vagy akkor a szervezet reagál rá magától ? Bár ezt nem hiszem magam sem....
188. 9dda89be73 (válaszként erre: 187. - Bobett)
2010. jan. 14. 14:11
Emlékszem az elsô sikertelen lombiom nagyon lesújtott, azt hittem, hogy a szerencsésebbek közé tartozom és nekem elsôre sikerülhet. A következôknél már rutinosabban álltam hozzá és a csalódást is megtanultam kezelni, ezért könnyebben érintett. Azonban a reményt egyre nehezebb fenntartani, visszaszerezni a negyedik csalódás után. De nem adom fel!
187. Bobett (válaszként erre: 185. - 9dda89be73)
2010. jan. 14. 13:28

Köszönöm! Én is hasonló jókat kívánok Neked!

Tényleg nem könnyű ez az egész, de mindig felragyognak az újabb és újabb reménycsillagok! S amíg ezek a csillagok ragyognak, addig nem adjuk fel!

186. Bcicus (válaszként erre: 184. - 9dda89be73)
2010. jan. 12. 19:51
Hát egyre kevésbé van miben bíznom.
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook