Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Autó, adásvétel nélküli eladása. fórum

Autó, adásvétel nélküli eladása. (beszélgetős fórum)


2020. ápr. 7. 20:38
20 éve vettünk egy autót. adásvételivel. Mivel a régi tulaj lejelentette, hivatalosan az exem nevén van. Bár mi mikor rá jöttünk nem tudjuk leműszakiztatni, nem foglalkoztunk vele. Egy amatőr ralin fejre lett állítva, majd ment valahova a méhbe, már mi sem emlékszünk mi lett vele. Aztán decemberben hív exem hogy jött valami büntetés, mert még a nevén van egy olyan autó, ami már 20 éve nem létezik. Mindig mindenről kell papír.
22. Panna.33 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 4. 17:37

Még egész jól jártál. Mi van, ha valaki halálra gázolnak és otthagyják?

Magyarázod, hogy nem te vezettél?

Mindenképp mondd el, hogy az autó nem nálad volt, így nem tudtál róla, hogy átadják a vezetését olyannak, aki nem rendelkezik vezetői engedéllyel. Tehát nem te adtad oda neki vezetni.

Amúgy meg baromi sürgősen papirozzátok le, és az adásvételi legyen a részedről is megküldve az okmanyirodának!

2020. ápr. 4. 13:24
Hàt nagyon kiváncsi vagyok a végkifejletre.
20. szőkelédi (válaszként erre: 18. - Michelle.r)
2020. ápr. 4. 13:19
Nálam is hivatali gubanc volt, egyik mutogatott a másikra , azon akadtam fel,hogy eddig eveken át nem jött a hivatalból levél ,holott egy évi nem fizetés után jegyzőnek kötelessége kivonni a forgalomból. Én nem költöztem sehova,itt élek 1980 óta : ) mégsem találtak meg . Szóval káosz a köbön :)
19. michelle.r (válaszként erre: 14. - Birebora)
2020. ápr. 4. 13:16
Igen, ebben a helyzetben is én voltam a hibás sok mindenért. És ofkorsz a barátságnak is vége.
18. michelle.r (válaszként erre: 16. - Szőkelédi)
2020. ápr. 4. 13:15
Én azzal is jártam a kanosszát, hogy egy olyan címre küldték a felszólításokat, ahol már rég nem laktunk, és ezt a lakcímkártyám is bizonyította. Lehet, hogy ma már a digitális korszakban javult a minőség, de akkor - közel tíz éve - még akkor kupi volt az adatnyilvántartásban, hogy nem futottak össze a szálak, noha a behajtók a BM adatnyilvántartásból kapák az adatokat.
17. szőkelédi (válaszként erre: 15. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 4. 13:12

Visszamelöleg adásvételit ? :O


Nem kioktatásképp mivel van elég bajod ,de nálunk a férjem autóját használja a fiam. Ahogy nekiadta az autót azonnal meg lett írva a papír. Pedig egy család .

Mindenesetre próbálj meg mindent amit tudsz ,hátha sikerül .

16. szőkelédi (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2020. ápr. 4. 13:09
Én a súlyadóval jártam így ,de azért azt hozzáteszem ,hogy 15 évig az eladás után semmi sem történt. Egyszercsak puff jött a papír a követelésről. Hosszas huzavona után végre sikerült kivonatnom a forgalomból 2017-ben, holott nem az én nevemen volt már 1994 óta. Ki érti ezt ?
2020. ápr. 4. 13:06

Tegnap este megkaptuk a srác számàt aki ment vele és elkapták.

Mondtam neki,úgy lehet ezt elintézni ha írunk szépen egy adásvételit mindennel és akkor talán nem lesz belőle több baj.

Erre csak annyit mondott:-Ugye apa nem tudja meg?😲

Mondom b.zd. meg kiskorú vagy apádnak megy levél mit csináltál és hogy mi lesz.

Nem tudom mit gondolt.😱🤔

14. birebora (válaszként erre: 12. - Michelle.r)
2020. ápr. 4. 12:55
Én kezesnek mentem egy barátnőmnek 30 + évvel ezelőtt. Aztán jött a felszólítás, hogy fizessek 100.- ft-ot abban az időben és gyesen voltam. Még a barinő sértődött meg, oda lett a barátság. Azóta senkinek soha nem mentem kezesnek. Barátnő megszakította velem a kapcsolatot. Végül fizetett, na, de na!
13. michelle.r (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 4. 12:31
Nyugi, én 35 voltam, amikor ez történt, és jogász vagyok. Ilyen ügyekben tényleg senkiben nem szabad bízni.
12. michelle.r (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 4. 12:29

Én a bartnőmnek adtam oda egy autómat, amikor megvettem a másikat, mert a pasija éppen akkor hagyta el, és egy ötéves gyerekkel maradt egyedül. Abban egyeztünk meg, hogy egy év alatt kifizeti.


Teletankolva, friss kötelezővel, lemosva kapta meg. Hat hónap elteltével ügyvédi tényvázlatot készítettünk, amiben elismerte, hogy minden felelősség az övé, ő használja az autót.


Az autó még mindig nincs kifizetve, ő behiteleztette, a bank elvitte, én kaptam kb. 350.000 forintnyi befizetetlen parkolóbírságot már az Intrum Justitiától. Összetörték az autót, a Máv biztosítónál próbáltak egy csalást összehozni - abból ki tudtam maradni, mert a biztosító felhívott. Oda lett az kötelezőnél a legjobb minősítésem.


Senkit nem érdekelt, mert az autó az én nevemen volt, szóval én semmi jóval nem tudlak biztatni.

11. andi6020 (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 4. 12:28
Hogy adta tovább pénzért másnak, amikor nincs is a nevén?
10. Scherlock (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 4. 12:20

Már hogyne mehetne. :)

A balhé a tied lesz.

2020. ápr. 4. 12:18

Azt nem vártam,hogy tovább adja.

Nagyon nem mehet vele sehova mert nincs rajta rendszám.

Tudom,hogy az én felelősségem.

22 éves vagyok.

8. Scherlock (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 4. 11:58

Látod, máris okosabb vagy. Tanultál valamit.


Azért komolyan, mit vártál?


Elvisz egy kocsit, és majd nézegeti az udvarban?


Szabad tudni, hány éves vagy?

2020. ápr. 4. 11:54

Ne haragudj de én még ilyet nem is hallottam.

Amíg a te neveden van a tiéd és a velejáró jogok és kötelezettségek is. Azért valami félcédula csak kellett volna. Igen, nem lehet senkiben megbízni.

6. gabbbicica (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 4. 11:49

Hát ez drága tanulópénz lesz sajnos.


miért nem a ti udvarotokon állt addig?


vszínű, amíg a te tulajdonod, addig a te felelősséged.

2020. ápr. 4. 11:44

Nem irtunk adásvételit mert megbíztunk az ismerősben,hogy majd ha lesz pénze akkor át lesz iratva meg stb...

Azt hittük addig áll az udvaron vagy a garázsban.

Itt a bibi azzal van,hogy ő tovább adta pénzért másnak,ugyhogy nem is tudtunk róla.

Ha tudom,hogy nem kell neki,akkor akinek eladta azzal iratok adásvételit.


Senkiben nem lehet már megbízni!!!😡😡

4. Alessandro (válaszként erre: 3. - Vivo44)
2020. ápr. 4. 10:39

De nem ám, csak kölcsönadtad szabad használatra.

Hát, használták...

3. vivo44 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 4. 09:57

Mind addig ameddig papíron adás.vételi nem történt meg, addig jogilag a te tulajdonod az autó. Hogy ki vezeti és ki nem az a hatóságot nem igen foglalkoztatja. Ekkor azonban használati engedélyt kell írni, hogy a tulajdonos te vagy, de más használja (vezeti) az autót.

Az autót nem adtad el!

2. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. ápr. 4. 09:51

Bemész és tanúskodsz. Elmondod, hogy mi volt. Mi mást tehetnél?

Egyébként ügyes vagy.

Autó adásvétel nem is történt.

2020. ápr. 4. 09:44

Sztori a következő:


Ismerősnek eladtuk a régi autónkat közel 3 hónapja,adásvételit nem irtunk akkor mert azt mondta,hogy nincs most pénze majd 3 hónap múlva.

Az autón nincs rendszám le van adva.


Napokban jött a rendőrségről levél,hogy be kell menni tanúskodni mert egy fiatalkorút elkaptak az autóval jogsi nélkül.Hozzàteszem nem is ismerjük.

Ilyenkor lettem ideges mert elvileg az ismerősnèl van és most akarja majd elvinni mindenhova.

Na már most akit megfogtak az már a 3.ember akinél van az autó 3 hónap alatt.


Kérdés az ilyenkor mit lehet tenni?

Egy másik ismerős azt mindta,hogy valami kényszer adásvételit kell mindenkivel iratni.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook