Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ház adásvételnél hogyan történik az ár utalása? fórum

Ház adásvételnél hogyan történik az ár utalása? (tudásbázis kérdés)


1 2
44. BabyBaby2 (válaszként erre: 43. - Rabankari)
2021. nov. 27. 10:20

Ez egy szimpla adásvételnél bonyolultabb volt, de nem akarom részletezni. Már az fura volt, hogy kértem a tervezetet, de azt mondta, ül rajta az ügyvéd, majd ott készül el... aztán mégis készen volt, csak nem akarta, hogy előre tanulmányozzam. Én meg megbíztam benne. Az ügyvédnek mikor mondtam, hogy ez így nem jó, a szeme sem rebbent.

Igazából az ügyvéd is meglepő volt, de leginkább az anyám. Akkor láttam tisztán, hogy sem nem szeret, sem nem tekint a lányának. Ez van. Azért írtam alá, mert igazából ezen a ponton mindegy volt. Szabadulni akartam.

Anyám minősíthetetlen, az ügyvéd etikátlan, én meg hülye voltam. De most sem tennék máshogy.

Értem azt is, amit írtál. Rajtam múlt.

43. rabankari (válaszként erre: 42. - BabyBaby2)
2021. nov. 27. 09:50

Mindenkinek megvan a saját maga tragédiája.Nem ismerem a történeted, elhiszem,hogy anyukád inkorrekt volt veled,de itt most más esetről volt szó.

Ingatlan adásvételnél mindkét felet képviseli,amiben a felek megegyeznek, azt papírozza le,jogszabályok figyelbevételével.Nincs olyan opció,hogy aláírom,ha nem tetszik.Hiszen azt írom alá amiben megegyeztünk.

42. BabyBaby2 (válaszként erre: 28. - Rabankari)
2021. nov. 27. 02:04
Én nem éreztem úgy, hogy engem képvisel. Bizalommal mentem be az ügyvédi irodába, és megdöbbenve jöttem ki. De mit tudsz tenni, ha becsap az anyád, szaros 25 millióért, és az ügyvéd asszisztál úgy, hogy meg sem hallgat? Aláírsz, és kisétálsz, mert az anyját az ember nem pereli be.
41. katt2 (válaszként erre: 40. - Andika 79)
2021. nov. 26. 19:55

Nyilván mindenki aggódik, hiszen nem adunk el hetente egy saját ingatlant. És azért itt őrült pénzekről van szó.

Minden jó, ha a vége jó!

2021. nov. 26. 19:07

Sziasztok

kár volt paráznom🙂 simán ment minden ,a szerződés aláírása előtt átutalták a pénzt kb 2 másodperc alatt megkaptam , aztán aláírtuk oda adtam a kulcsot és ezzel egy korszak lezárult

39. liliom10 (válaszként erre: 1. - Andika 79)
2021. nov. 26. 11:36

A vevő hozza az ügyvédjét.

Mikor mi adtuk el, a szerződéstervezetet átküldték nekünk e-mailben. Ami nem tetszett, vagy változtatni akartunk, azt megírtuk. Alaposan átolvastuk ! Nem aznap mentünk az ügyvédhez !

Mi, az eladók és a vevő mentünk együtt a vevő ügyvédjéhez. Ott a végleges szerződést újra elolvastuk. Mindenki aláírta.

A vevő ott rögtön átutalta a pénzt. Pillanatokon belül ott volt a számlánkon.

Az ügyvéd intézte a Földhivatalt, az átírást.

2021. nov. 26. 11:21
én tavaly vettem kp-ra a házat. Mivel mindkét fél részéről vastagon benne volt a gyámügy (vevő és eladó részéről egyaránt), közöltem, hogy a gyámügyi határozatig nem fizetek egy fillért sem. Megjött a határozat, hogy az eladó eladhatja, a vevő megveheti, perkáltam. Még kb. két hetet vártam, mire beköltözhettünk
2021. nov. 26. 09:36
Szüleim 2 hónapja adtak el lakást így. A vevő egy összegben fizetett, utalással. Az ügyvédnél a szerződés aláírásakor utalta el a vevő a pénzt, ők ott netbankon keresztül le is ellenőrizték, hogy valóban megérkezett, utána volt a szerződés aláírás, birtokbaadási jegyzőkönyv aláírása, kulcsátadás. Nagyon gyorsan ment az egész. Ha ez megoldható nálatok is, akkor biztos nem lesz gond, és holnap már azt csinál a házban amit akar.
36. katt2 (válaszként erre: 27. - Andika 79)
2021. nov. 26. 09:16

Én biztosan átnézetném a saját ügyvédemmel is azt a szerződést. Sok pénzről van szó, nem szabad kapkodni. Ha minden rendben van, akkor elmentek az ügyvédhez, a vevő ott helyben telefonról átutalja a vételárat ( ebankon keresztül ), te aláírsz odaadod a kulcsokat és vége. A pénz 5 perc alatt átmegy, te erről kapsz egy visszaigazolást a telefonodra ( ha beállítottad az e bankban, hogy kérsz sms-t a pénzmozgásról )

Így nem érhet meglepetés. Ha a vevőnek ez nem tetszik, akkor már gondolkozhatsz rajta, hogy mi is állhat a háttérben.

35. birebora (válaszként erre: 22. - Sütikee)
2021. nov. 26. 09:13
Szerintem is. Nem is értem.
34. tumbo2
2021. nov. 26. 09:11
a lányoméknak könnyű dolguk volt,az egyik féltestvére ügyvéd.
33. Scherlock (válaszként erre: 27. - Andika 79)
2021. nov. 26. 09:11
Ez hogy jön ide?
2021. nov. 26. 09:08
Az utalás és a szerződés aláirása egyidőben az ingatlanirodában ügyvéd jelenlétében. Kulcsok, birtokba vételi mikor rajta volt a számlán a pénz. Egy óra alatt kész volt minden.
31. Scherlock (válaszként erre: 15. - Andika 79)
2021. nov. 26. 09:07

Azért azt is bele lehet íratni, hogy amint megérkezik a pénz, akkor kapnak kulcsot.


Ez alap.


Az, hogy ők mikor akarnak festeni, az az ő dolguk.

30. birebora (válaszként erre: 21. - BabyBaby2)
2021. nov. 26. 09:06
Én is igy gondolom. Hogy csapott be az anyukád, persze csak ha publikus. Én is csalódtam közeli családtagokban. Sajnos egyre több helyről hallok ilyet.
29. Scherlock (válaszként erre: 3. - Andika 79)
2021. nov. 26. 09:04
Miért?
28. rabankari (válaszként erre: 21. - BabyBaby2)
2021. nov. 26. 08:32
Ez butaság, az ügyvéd mindkét felet képviseli,nem tud másképp,nem hinném, hogy kockáztatna egy csip-csup adásvétel miatt....
27. Andika 79 (válaszként erre: 22. - Sütikee)
2021. nov. 26. 07:13
Igazad van , kezdettől fogva ragaszkodtak az azonnali birtokba vételhez ,hisz látták hogy üres a ház mert már nem ott lakunk
26. Andika 79 (válaszként erre: 20. - BabyBaby2)
2021. nov. 26. 07:10

Sajnálos családi témában én is otthon vagyok az ilyen dolgokban ,az én anyám se egyszerű eset sőt ..

Pontosan ezért nem bízom senkiben

25. andi6020 (válaszként erre: 21. - BabyBaby2)
2021. nov. 25. 21:35
Ez baromság.
24. michelle.r (válaszként erre: 13. - Andika 79)
2021. nov. 25. 21:32
Laza vagy 😉
23. michelle.r (válaszként erre: 21. - BabyBaby2)
2021. nov. 25. 21:28
Lehetnek kétségeid, de ettől még ez van. A kamarai tagságát kockáztatja, ha nem képviseli mindkét felet. Nagyon kedves vagy, hogy kategorizálsz, nyilván a te szakmádban is te vagy az egyetlen, aki becsületes. Vagy ott is mindenki tisztességtelen?
22. Sütikee (válaszként erre: 15. - Andika 79)
2021. nov. 25. 21:16
Már ne haragudj, de kit érdekel, hogy ők festeni akarnak szombaton? Nem utalnak, nem festenek, TE vagy az eladó, amíg nincs a számládon a pénz, addig nem festenek, ennyi! Nehogy már ők diktáljanak,utalják a pénzedet, aztán azt csinálnak amit akarnak. És ahogy itt írták többen is, kérj szerződéstervezetet, mégis lásd, mit írsz alá.
21. BabyBaby2 (válaszként erre: 19. - Andi6020)
2021. nov. 25. 20:47
Efelől lennének kétségeim. Becsüketes ügyvéd nincs, csak olyan, aki ennek kiválóan tudja a látszatát kelteni.
20. BabyBaby2 (válaszként erre: 14. - Andika 79)
2021. nov. 25. 20:46

Én azt javaslom, amit itt többen. Reggel elérhetőség kérés, e-mailben kérni tervezetet, olvassa el az ügyvéded.

Engem a saját anyukám csapott be az ügyvédjével(de ez más téma), gondolod egy idegen talpig becsületes? Ne bízz senkiben, akkor nem holnap lesz aláírva. A festő meg később kezd. TE VAGY A FŐNÖK,A TE HÁZAD! Légy körültekintő. Nem kell mindenhez értened , de tudj kérdezni.

19. andi6020 (válaszként erre: 6. - Andika 79)
2021. nov. 25. 20:37

Egy adásvételi szerződésben az ügyvéd mindkét felet képviseli. És általában a vevő fizet.


Mondjuk az tény, hogy az ügyvéd mindkét féllel egyeztet a szerződés megírása előtt, és elküldi emailban a szerződés tervezetet.

Ahelyett, hogy itt érdeklődsz, az ügyvéddel kellene beszélned. Nem is értem miért nem ezt teszed.

18. simple (válaszként erre: 13. - Andika 79)
2021. nov. 25. 20:18
Holnap reggel első dolgod legyen, hogy elkéred az ügyvédük elérhetőségét, és megkéred, hogy küldje át e-mailben a szerződést, hiszen ha ott látod először, van rá esély, hogy neked nem megfelelő, és akkor nem írod alá úgysem. A vevő hozza az ügyvédet, mi is utaztunk miatta sokat, de pont ezért előre le volt egyeztetve, hogy mit és hogyan írhat a szerződésben. Ne menj oda vakon.
17. rabankari (válaszként erre: 13. - Andika 79)
2021. nov. 25. 20:15

Írj nekik,hogy küldjék el előzetesen ,hogy el tudd olvasni.

Ha valamivel nem értesz egyet lesz mód az aláírás előtt javítani.

Ha a helyszínen átutalja a pénzt, nem gond az azonnali birtokbaadás.

16. Andika 79 (válaszként erre: 8. - Simple)
2021. nov. 25. 20:13
Igen , elvileg pont így menne nekünk is
15. Andika 79 (válaszként erre: 10. - Sütikee)
2021. nov. 25. 20:12
Holnap délután adás vétel ,szombaton ők már festenének , azonnali kulcsátadás
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook