Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
10936. Dolgozomami75 (válaszként erre: 10935. - Zebracsikó)
2016. márc. 16. 14:23
Persze, úgy van. Viszont a gyermekemnek 2004 januárja vagyis 3,5 éves kora óta megvan a diagnózisa és 2005 januárjában véglegesítették is. Kapom az emelt összegű családit van utazási kártyánk stb. A "szakértő" ezeket nem vette figyelembe és ezért az I. és II. foknál is csak az ő "szakvéleménye" alapján döntöttek.
10935. zebracsikó (válaszként erre: 10934. - Dolgozomami75)
2016. márc. 16. 14:14
Nem ismerem a részleteket meg hozzáértő sem vagyok jogilag, de a józan eszem azt diktálja, hogy egy dipl.ápoló nem igazságügyi szakértő. Márpedig -szerintem- csak az tudja eldönteni a kérdéses dolgot.
2016. márc. 16. 14:10
Sziasztok! Màjus 19.-én lesz a Közigazgatàsi és Munkaügyi Bíròsàgon az alanyi jogú alap àpolàsi díj (15 éves autista fiam utàn) miatti perem, mivel az I. és II. fok is elutasìtott. Az elutasìtàs oka az volt, hogy kiküldtek egy "szakértőt" aki egy diplomàs àpolò volt, a gyerekemet fél percre làtta és megàllapította, hogy szerinte nem szorul a gyermekem tartòs gondozàsra. A kérdésem az, hogy volt màr valaki közületek akinek ilyesmi ügye volt? Az AOSZ ügyvédje segített a kereset megíràsàban, de ő képviselni nem tud minket úgyhogy egyedül fogok ott àllni. Köszike a vàlaszokat! Szép napot! :)
10933. Amazona (válaszként erre: 10932. - Pk86)
2016. márc. 2. 07:15

Szia! Nem gondolnám, hogy nagy baj lehet a gyermekeddel, hisz figyel a körülötte lévő világra.

1 éves gyerekeknél még azért nagy a szórás a fejlődésben. Nekem a 2 gyerekből az egyik egészséges, a másik autisztikus. De az autisztikus fiam tünetei is 3 éves kor után erősödtek fel igazán. Talán korán stresszelsz,figyeld és tanitgasd őt. Egy fejlesztő pedig akkor sem árt (ha tartasz a diagnózistól), ha kiderül indokolatlan a félelmed.Bár mi anyák azért meg egész jó szenzorokkal rendelkezünk a gyermekeinkkel kapcsolatban.

10932. pk86
2016. febr. 23. 09:13

Sziasztok! Olyan anyukákkal szeretnék eszmét cserélni, akik tudnának segíteni az autista kérdöív kitöltésével kapcsolatban,ugyanis nem minden kérdésre tudok egyértelmű választ adni.

Hallgat-e a nevére? Ha játszik, vagy mesét néz, általában úgy belemerül, hogy levegőnek néz minket és a nevére se figyel oda, viszont ha nincs így elfoglalva, odafigyel,reagál rá.

Első szavakat kimondta-e 1 évesen? Az is annak számít, ha olyanokat tud mondani 12-16 hónapos korában, hogy nenene babababa dedede ajjaj mamamama? Az nagyon ritka, hogy egyszer mondjon ki egy szót, de már előfordult például: mama, de.

Rámutat-e tárgyakra a mutató ujjával? Ha két dolgot tartok a kezembe és megkérdem melyiket kéri, ránéz és rámosolyog arra, amelyiket szeretné megkapni. Ekkor megkérem, mutassa meg melyiket szeretné akkor odaadom. Ekkor felemeli a karját és egész kezével mutatja meg, és integető mozdulatokat tesz felé. Ha az asztalon nem ér el valamit kezével próbálja elérni és kiabál nekünk, hogy adjuk oda, de konkrétan nem mutat rá, csak felé nyúl. Ha kérdem, hol a lámpa ránéz. Amikor erösködök, hogy mutassa is meg felemeli a kezét az irányába de nem mutatóujjazik. Ha kérem, mutassa meg a köldökét vagy a kukiját, azt elkezdi piszkálni. A lábát is megfogja két kézzel, ha megkérdezem, hol a lába.

Mivel első gyerek és nincs összehasonlítási alapom, nem tudom, hogy ezek normális reakciók-e az adott szituációkra, vagy esetleg korai tünetek.

10931. 4c1a787e8f
2015. dec. 18. 08:55

Megnéztem a jogszabályt, de számomra nem derül ki egyértelműen:


Az biztos, hogy két gyest igénybe lehet venni, itt idézem (a (3)bekezdés oldja a 2. bekezdést):


"25. § (1) A gyermekgondozási támogatást a gyermekkel közös háztartásban élő szülők bármelyike igénybe veheti. Megállapodás hiányában a támogatást igénylő szülő személyéről – kérelemre – a gyámhatóság dönt.

(2)70 Ha a szülők egyidejűleg több gyermek után lennének jogosultak a gyermekgondozási támogatás egyik vagy mindkét formájára, úgy a támogatást – ide nem értve a (3) bekezdés szerinti esetet – csak egy jogcímen, és csak az egyik szülő részére lehet megállapítani.

(3)71 Gyermekgondozási segélyre való jogosultság egyidejűleg legfeljebb két gyermekre tekintettel állhat fenn azzal, hogy e bekezdés alkalmazásában az egyazon várandósságból született ikergyermekeket egy gyermeknek kell tekinteni."



Viszont mi a helyzet a meghosszabbított gyesnél? Jár úgy ellátás, hogy egy 3 évnél idősebbre meghosszabbított, és egy 2,5 évesre a normál??


Valaki?

10930. 4c1a787e8f
2015. dec. 12. 14:00

A neurofeedback-ről van valakinek tapasztalata esetleg?

Nagyon kéne valamit kezdenünk magunkkal, mert megint nagyon zizik "ezek"...

10929. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10926. - Amazona)
2015. dec. 12. 13:52

Ebbe még nincsenek tapasztalataim. Amennyire a sorstársaknál látom, az azért már más világ, már nincsenek olyan szélsőséges magatartászavarok, sokaknál már nem is tudják a diagnózist.. Ismerős gyereke jár 6 osztályosba a Fazekasba, és nagyon szereti...

Igazából szerintem ott már megint az van, mint általános elsőben, hogy mindegy, csak a közösség, meg a tanítónéni jó legyen, elfogadó legyen, és éppen azt a gyereket írja, szeresse..

10928. papája (válaszként erre: 10927. - Tapsifül)
2015. dec. 12. 10:28
Valóban nagyon jó és hasznos ez a lap. Visszaolvasva sok mindent megtudhatsz, de ha kevés az időd friss infókat téma szerint az auti.hu lapon találsz.
10927. tapsifül
2015. dec. 8. 19:40
Sziasztok! Örülök ennek a fórumnak.Elkezdtem olvasni az elejétől,kb 500 hozzászólásig.Segítségeteket szeretném kérni.A nevelésiből Dr Bükihez irányítottak,de nem tudom hol érhetném el.Ők sem tudták megmondani.Heim Pál,Gyermekmentő Szolgálat?A heim pál oldalán az orvosoknál nincs kiírva a neve.Kérlek benneteket aki esetleg mostanság hozzá jár kérem segítsen.Előre is köszönöm a segítséget.
10926. Amazona (válaszként erre: 10908. - 4c1a787e8f)
2015. nov. 1. 18:35
Szia! Középiskolába milyen javaslatait lennének? Mi az autizmus fiammal sulit keresünk a következő tanévre. Egész jó tanuló, integrálva tanul. Egy gimnáziummal már felettük a kapcsolatot, de szétnéznék még a "piacon".
10925. Amazona (válaszként erre: 10897. - Ciklamen82)
2015. nov. 1. 18:30

Sziasztok! Én egy 15 éves autista fiú anyukája vagyok

Régebben többször is írtam ebben a fórumban, de mikor nőtt a gyerek hanyagoltam mert csak pici gyerekek szülei voltak fenn. Én ápolási vagyok a fiammal, melynek 39000 Ft a havi "adagja ". Van egy alacsonyabb összegű ápolási díj is, az kb 24000 Ft

Súlyosságtól függ, szakemberek állapítjá meg.

10924. zebracsikó (válaszként erre: 10923. - Dolgozomami75)
2015. okt. 1. 13:24
auti.hu
2015. okt. 1. 09:19
Tudtok esetleg olyan működő fórumot ahol valóban lehet autista gyermeket nevelő szülőkkel beszélni?
10922. Dolgozomami75 (válaszként erre: 10921. - 5bab5193e7)
2015. szept. 30. 14:41
Igen, sajnos ezt tapasztalom màr 4. hònapja. Hasonlò esetről nem is hallottam pedig jò lett volna tapasztalatot cserélni, mert úgy néz ki legalàbb még egy hònap mire bàrmilyen döntés születik :(
10921. 5bab5193e7
2015. szept. 30. 13:12
Nagyon sok múlik az ügyintézők emberségén,segítőkészségén.
2015. szept. 30. 12:59

Sziasztok!

Körölnéztem a portálon és azt láttam, hogy autizmus és áplási díj témában sem igazán vannak fórumok. Ápolási díj témában arról beszélgetnek, hogy melyik térségbe mikor utalják küldik, hiába kérdeztem nem kaptam választ.

Szeretném ha a saját tapasztalatainkat összegyűjtenénk és ezzel segítenénk egymásnak!

Nekem 15 éves (beszélő) autista fiam van. 3,5 évesen diagnosztizálták, azóta megéltünk sok mindent. 2015.06.10.-én igényletem utána ápolási díjat azóta egy újabb kálváriát járunk ezzel kapcsolatban. Jelenleg másodfokon van az ügyünk, amit eddig tapasztaltam vagy megtudtam szívesen adom át másnak is, mert bizony a hivatalokban gőzük sincs mi az autizmus és szerinttük, ha nem kell elkísérni wc-re és egyedül tud zuhanyozni akkor önálló a gyermek. Tudnék hosszasan mesélni, de most itt nem teszem. Szeritnem az is nagyon jó, ha van egy hely ahol megvitathatjuk egymással a problémákat.

Szép napot Nektek!

Viki

10919. 4c1a787e8f
2015. aug. 29. 07:53

[link]


A Török Béla Egymi-ben indul mostmár iskolai osztály is MEGKÉSETT BESZÉDFEJLŐDÉSŰEKNEK ÉS EGYÉB LOGOPÉDIAI PROBLÉMÁKKAL KÜZKÖDŐKNEK.


Láttak már autisztikus gyereket eleget, sok hallássérült mutat ilyen jeleket, vagy éppen az is...

10918. pzm3
2015. júl. 30. 15:32

[link]


Tudtok erről valamit? A tartósan beteg gyermekeknek is kell akiknek van utazási kártya?

2015. júl. 20. 13:55

[link]


Lediplomáztak az ELTE autizmus szakirányának első hallgatói

2015. máj. 25. 14:55

Hasznosság: [link]

Egy autizmusból meggyógyult gyermek édesanyja elmagyarázza a glutén- és kazeinmentes étrend lényegét


Meg kell hallgatni!

[link]

Autizmus dal

10915. Mezei Virág (válaszként erre: 10914. - 4c1a787e8f)
2015. máj. 19. 13:21

Csak most olvastam el a válaszod.

:D Mindig lesznek!

Szóval akkor munka is lesz!

Remek!!!

:D

Feleség toleráns, nem hülye!

10914. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10913. - Mezei Virág)
2015. ápr. 29. 12:27

Amíg hülye emberek lesznek, addig talán filmipar is.

Meg kutatni, meg prototipust gyártani, meg újat kitalálni is talán mindig kell.

Ha persze megy..


Hülye feleséget, aki ezt kibírja, azt már nehezebb lesz találni.

10913. Mezei Virág (válaszként erre: 10912. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 29. 11:28

Sok szerencsét hozzá!

Meg ahhoz, hogy erre a munkára még sok év múlva is szükség legyen!

Gyerkőcnek korán meg kell mutatni mit csinál az apu, hátha megtetszik neki. Ha szeret a műhelyben lenni, már van esély rá.Fel kell kelteni az érdeklődését. Biztosítva is lenne a jövője :)

10912. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10911. - Mezei Virág)
2015. ápr. 25. 17:18

Igen..

Erre próbálnak minket is "nevelni", a szülőfórumokon, hogy így lássuk a dolgokat..


Nekem nagyon jó példa a férjem, aki sikerének szintén az autizmus a kulcsa. Az ő munkáját se lehetne enélkül így csinálni. Ő is reménykedik, hogy a fiunknak is tetszeni fog az a munka, a képességek neki is megvannak.. Persze semmi kényszer, csak lehetőség..

10911. Mezei Virág (válaszként erre: 10910. - 4c1a787e8f)
2015. ápr. 25. 13:33

:D

Tetszett?

10910. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10909. - Mezei Virág)
2015. ápr. 25. 09:05
Aranyos vagy.
2015. ápr. 24. 17:52

Sziasztok!

Ezt olyan jó érzés volt olvasni, gondoltam, megosztom veletek! :)

[link]

"AZT AKARTAM, HOGY LEGYEN ÉLETE, LEGYEN MUNKÁJA ÉS LEGYENEK OLYAN BARÁTAI, MINT Ő."

10908. 4c1a787e8f (válaszként erre: 10907. - Labolen)
2015. ápr. 15. 16:05

Így van. Tanulni, tanulni, tanulni.


És olyan helyet kell keresni a gyereknek, ahol ezeket használják, hajlandók megtanulni, és ők is hajlandóak ezzel a témával foglalkozni. Máskülönben nagyon sokat fogtok sérülni. Igen, ez jelenthet költözést, fieztős sulit, akármit, de hosszabb távon nincs más megoldás.

Jár nekünk sorstársunk normál suliba, ami papíron integrál autistát, de se a társak, se a tanárok, se a társak szülei nincsenek felkészülve, felkészítve. Csak a baj van. Szegény anyuka már csak önmaga árnyéka..

10907. labolen (válaszként erre: 10900. - Noricica1987)
2015. ápr. 15. 10:58

Szerinetm nem elég arra várni, hogy majd toelránsabbak lesznek vele, hogy majd megnő és minden rendbe jön. Muszáj, hogy az ember megtanulja, hogyan tud a gyereknek segíteni, hogy az megértse a körülötte lévő világot. Neked kell kitanulni az autizmust, bevezetni otthon azokat az eszközöket, módszereket, amivel segítesz neki ebben. (napirend, szociális törtélnetek, szabályok, motiváció stb...)

Olvass szakirodalmat, cikkeket, el kell menni szülőképzésre, ahol ezeket meg lehet tanulni. Ilyen cikkek és tanácsok vannak az auti.hu oldalon is összeszedve, nem csak fórum van ott. Érdemes böngészni egy kicsit ott is.

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook