Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Autizmus - Naná, hogy Esőember! fórum

Autizmus - Naná, hogy Esőember! (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2016. szept. 7. 08:26
Sziasztok !! Az én kisfiam is épp értelmű autista , intregáltan járt oviba , most kezdte az iskolát szegregátlan , nagyon nem szeretni!! Mindig rossz kedvű, még a héten délben haza jár , jövő héttől viszont fél 4 ig lesz , nem tudom mi lesz vele az oviban a 3 év alatt mindig haza járt délben , meg fogja szokni ? Vagy mindig ilyen marad hogy ő utálja ,nem szereti .. Annyira elvagyok keseredve, meg ha bele gondolok a fél 4-ig ott maradásban már sírhatnékom van hogy fogja bírni annyira sajnálom :(
10965. pzm3 (válaszként erre: 10964. - Zebracsikó)
2016. szept. 6. 14:36
Pont erre gondoltunk mi is a férjemmel.Elkérjük az edző számát és beszélünk vele,hogy legalább az esélyt adják meg a kisfiunknak.Lassan indulok a kisfiamért az oviba és beszélek az óvónőkkel,hogy ebbe mi nem tudunk belenyugodni,hiszen az az ember nem is ismeri a fiamat.Gondolom meghallotta,hogy autista és ez elég volt neki,hiszen sokan azt sem tudják milyen ez...Ráadásul az én fiam tényleg bevonható mindenbe az oviba is,ezért gondoltam,hogy milyen jó lenne ez...
10964. zebracsikó (válaszként erre: 10963. - Pzm3)
2016. szept. 6. 14:32

Szomorú :(

Ne hagyd annyiban!

Ezekre az élményekre mind-mind szüksége van, és a fejlődését szolgálják.

Beszélj az edzővel, hogy az első alkalomra magad is kíséred a gyermeket és utána döntsön, vállalja-e.

Az úszás nehezebb terep, de sima ovifocinál képem nem lenne üzengetni ilyet az óvónőn keresztül... beszélj a fociedzővel (kérd el a tel.számát) és kérd meg, hogy egy alkalom után mondja meg, be tudja-e illeszteni a csoportba a gyereket.

Felháborító és egyben szomorú, hogy látatlanban ilyet mond!

10963. pzm3
2016. szept. 6. 14:21
Sziasztok! A kisfiam ép értelmű,enyhén érintett autista.Teljesen jól beilleszkedett az óvódába,kiemelkedő probléma nincs vele.Az iskola előtti évet kezdtük el vele az oviban,és lehetett jelentkezni úszásra és ovifocira.Az úszásra való feliratkozási papíron már rajta sem volt a neve,azzal magyarázták,hogy az edző lenne vele és nem merik engedni.Ezt még talán meg is értettem,még is csak vízben lenne,de azért azt hozzáteszem hogy nyáron rengeteget voltunk vízben a Balatonon is és medencés strandon is ahol imádott lenni szót fogadott,nem csinált semmi rosszat.Gondoltam akkor beíratom ovifocira,próbáljuk meg...Ma reggel azzal fogadott az óvónő,hogy az edző nem vállalja mert autista.Nagyon fájt és felháborított is egyszerre.Látatlanban ilyet mondani!Ti mit gondoltok ezt hagyjam annyiban?
2016. jún. 25. 10:22

Sziasztok! Jó régen írtam, de megvolt 1 hónapja az ápolási díj miatti perem. Lesz következő is augusztus 25-én. Szerencsére egy sorstársam aki ügyvéd felajánlotta, hogy ingyen segít! Nagyon hálás vagyok, mert nélküle eléggé elveszett lettem volna. A tárgyaláson megjelent az alperes vagyis II. fokú szerv ügyvédje, aki kérte, hogy a Bíróság utasítsa el a keresetemet és velem tárítesse meg az ő perköltségüket. Mint kiderült én költségmentes vagyok, mivel szociális ügyben nyújtottam be keresetet. Nagyjából a lényeg... a Bírónő hamar átlátta a helyzetet, hogy valóban járt volna az ápolási(mivel itt nem konkrétan arról van szó, hogy a gyermekem fenekét kell törölgetni hanem MENTÁLIS problémákról). Az alap ápolási díjat mindenféle magyarázat nélkül meg kellett volna kapnom, a fokozotthoz szükséges az, hogy az önellátás több területén segítségre szoruljon. Azóta voltunk az autizmus ambulancián kivizsgáláson... decemberben és januárban pedig IQ vizsgálaton volt a fiam. Sajnos nem túl jó eredmény jött ki, 6 évesen 80-as IQ volt most 54-es. Voltam a múlt héten a Heim Pál kórház pszichiátriai osztályán is (jelzem 2 hónapot vártunk) és kifogtunk egy olyan orvost aki látszólag nem értett az autizmushoz. Na már most annyi szakemberrel találkoztam a 12 év alatt, hogy lássam ha valakinek mondok valamit és a másik oldalon tök homály van a témával kapcsoaltban, azt kérdezgette, hogy nem e akar meghalni a fiam, meg szokott e beszélni a halálról? Vagdossa e magát? Meg miket álmodik? Mondtam, hogy a fiam az álom fogalmát ismeri most már, de soha nem álmodik (saját elmondasa szerint) kisebb korában pedig azt sem értette mit jelent. Szóval a tárgyalást nem tudom hogyan értékeljem, mert ott szóban a Bírónő teljesen egyetértett velem de ennek ellenére elrendelt egy második tárgyalást. Amire jobb híjján az ügyvédem behívta a megszakértőt aki tavaly júliusban eldönötte, hogy a gyermekem nem igényel gondozást. A II. fok résézéről az volt a vélemény, hogy én túlzott elvárásokkal rendelkezem a szakértői véleménnyel kapcsolatban. (Talán némileg jogos, hiszen az utóbbi 1 évben a pályaválasztás miatt is 3 különböző szakvélemény született ami arról szól, hogy a fiam baromira nem önellátó) Meg hát azért másképp kell értékelni sok mindent, mert őt nem azért nem lehet egyedül hagyni itthon, mert nem tud elmenni wc-re. Próbálkoztunk azzal egy éve, hogy tudnánk megoldani ugye én dolgoztam! A nagyobb fiú testvére akkor még itthon lakott és majdnem mindig itthon volt vele, de volt, hogy el kellett mennie itthonról és akkor néhány órára egyedül maradt. Na így dordult elő 2 alkalommal is, hogy jöttek karbantartók, hogy a wc mögötti résznél folyik a víz, meg kell nézniük. 2 nagyobb ablak volt bent a vízóránál. Flexxel szétvágták az egész gipszkartont... a másik esetben is ez volt, hogy nálunk folyik a víz. A wc tartály feletti részt szedték szét a tapétát levágva és amúgy kiderült nem is nálunk folyt a víz! egy alkalommal pedig elcsavargott a fiam itthonról és majdnem a rendőrséget kellett hívni. Na ezek után nem hagytuk egyedül többet... csakhogy most már nincs senki aki segítsen vele lenni, vigyázni rá. Na a lényeg, hogy nem tudom milyen ítélet fog születni, de a Bírónő mondta, hogy adjam be újra az igénylést. Próbáltam a Heim Pál kórház pszichiáterétől érdeklődni, hogy mit tud az ápolási díjról. Most figyeljetek érdekes rész jön.... Az azoknak jár akik nem tudják tartani a székletüket pl. meg ilyesmi... az én fiamnak szerinte semelyik nem jár, mert ahogy ő fogalmazott jó állapootban van!!!!!!!!!!!!!!

Szóval beadtam a héten az új igénylést mindent bejártam a papírok kitültése miatt, szerdán leadtam... majd csütörtökön hív a kedves ügyintéző a Kormény Hivataltól, hogy én tavaly adtam be és ugye abból tárgyalás lett? és annak mi lett az eredménye? mert ő addig nem tudja hogyan döntösön!!!!!! Mondom nem függ össze a kettő a Bírónő mondta! Erre közli, hogy neki ezt most meg kell beszélnie a II. fokkal és majd az okosok eldöntik! Meg hogy a fokozotthoz küldenek ki szakértőt azzal tisztában vagyok? Mondtam állok elébe! Ugyanis a Bírónő azt mondta, hogy adjam be mindegyikre az igényt jogom van hozzá, szerinte jár a magasabb összeg is a jogszabály szerint. Lehet kicsit kusza voltam, de még rengeteget tudnék írni erről a témáról, mert ez az egész egy vicc ami itt zajlik! Itt jelezném, ha valaki tud ajánlani jó gyermekpszichiátert Budapesten az küldje el az elérhetőségét. Köszönöm, hogy olvastatok! :) Szép napocskát nektek!

10961. kismackó2006 (válaszként erre: 10959. - 4c1a787e8f)
2016. jún. 9. 14:13

Szia!


Én is hasonló gondokkal küszködöm, most írtam az AOSZ-nak ez ügyben....

10960. Abi0823
2016. ápr. 10. 22:59
Tulajdonképpen csak az érdekelt volna, hogy más is így viselkedett-e a kölykével. De ma elolvastam ezt [link] a cikket, és rá kellett jönnöm, hogy nem. Kérdésessé vált továbbá, de az most már egyre inkább, hogy akkor mely viselkedést lehet egyáltalán NT-nek tekinteni, és tényleg arról szól-e ez az egész szar élet, csak az számít-e, hogy ki képes a legjobban belepasszírozni magát (vagy úgy csinálni mintha) a társadalom által elvárt egyenkrumpli jelmezbe. De már nem is akarom megkérdezni, mert már nem érdekel. Mert torkig vagyok az egész élettel. Tokkal-vonóval.
10959. 4c1a787e8f
2016. ápr. 10. 07:15

Sziasztok, nyári napközis jellegű táborokat keresnék az aspi fiamnak, ami azért ha lehet 50.000/hó alatt van...


Tudtok nyárra valami megoldást, vagy legalább részmegoldást? Van valakinek elfogadó-tábor tapasztalata?


Én annyira nem vagyok az aosz-os hírekbe benne, hátha ti okosabbak vagytok..

10958. Abi0823
2016. ápr. 9. 22:29

Sziasztok!

Tegnap óvatlan voltam. Miközben egyik cikkről a másikra linkelődve olvasgattam, már meg nem mondom hol és melyik fórumon, de egy hozzászóló megpróbálta elmagyarázni egy kérdezőnek, hogy pontosan hogyan is kell elképzelni a repkedő kézmozdulatokat. Egészen idáig teljesen meg voltam arról győződve, hogy a fenti alatt azt kell érteni, hogy az ember T alakot vesz fel a karjai kinyújtásával, és utána úgy csinál, mintha repülne. Értelmezésem szerint ezt jelenti a repkedő kézmozdulat. Tegnap azonban azt olvastam, hogy ez kevésbé látványosan is megmutatkozhat.


Azóta nyugtalankodom, mert az egyik közvetlen hozzátartozóm is hasonló mozdulatokat csinál a kezével, amikor valami izgalmasat vagy érdekeset néz vagy hall. De nem repkedősen, hanem gyors ütemben, a csuklót fel sem emelve verdesi a kezeit a lábához, és közben félig nyitva a szája, és meghatározhatatlan arcot vág. Nem sokáig csinálja ezt, csak néhány megszámlálható másodpercig talán.


Sejtem, hogy nem ez a megfelelő közeg, hogy egy ilyen kérdést feltegyek, mégis szeretném tudni, hogy ez a mozdulatsor besorolható-e a repkedő kézmodulat kategóriájába? És ha igen, akkor a repkedő kézmozdulat minden esetben spektrumzavarra utal-e?

Mert idáig úgy gondoltam több kilónyi pszichológiai témájú olvasmány után, hogy ez a hozzátartozóm mindössze nárcisztikus, annak is az agresszívabb fajtájából.

Amiért nem merült fel bennem vele kapcsolatban a spektrumzavar, mert tart szemkontaktust, beszélget mindenféléről mindenkivel, akár az időjárásról is. Minimális empátiája van csak szerintem. Azt azért képes szóvátenni, hogy "igen, mert te mindent szó szerint értesz", tehát talán észlel valamennyit a másik emberből is, akármennyire önző. Ám ellentmondani neki nem tanácsos, mindig úgy kell lennie mindennek, ahogy ő akarja, mindenki más hülye csak ő nem, a kedvenc kajája csak egyféleképpen ehető neki, ha másképp van vágva a lecsóban a paprika, ő azt már nem eszi meg, egy bizonyos fajta kaját meg sem hajlandó enni, tízévenként egyszer ha képes beismerni hogy tévedett, meg ilyen dolgai vannak. És ráadásul ez a pofavágás. De mondom, ezeket eddig mind be tudtam sorolni az elkényeztetett nárcisztikus személyiségbe, akit ráadásul soha senki nem tanított jó modorra.


Kérdezni szeretném, hogy elképzelhető, hogy ez a kézmozdulatsor csak valami felvett szokás a részéről? Mert ha nem, akkor az érdekelne, hogy... létezhet az, hogy egy nem diagnosztizált egyén ennyire meg legyen győződve az ő tökéletességéről, és ennyire ne tűnjön fel neki, hogy az egyik hozzátartozója ha nem is megfelelő az ő nárcizmusának a továbbviteléhez, de az hogy más lett, az talán nem véletlen? Szóval hogy ennyire ne gondolkodjon el ezen az egészen? A nárcizmus ezt képes ennyire kigyilkolni az emberből?


Inkább csak pár vélemény érdekel, nem tanácsra van szükségem. Azzal úgysem tudnék mit kezdeni, hogy javasoljam neki, hogy menjen ide meg oda, mert úgysem fog. Meg, ezen szerintem már úgysem lehet segíteni. Csak ez a kézmozdulat leírás tegnap belémvágott. Nem tudnám azt mondani, hogy egy magyarázattal megértenék pár dolgot az életemben, csak tudom is én mi bajom lett hirtelen ezzel az egésszel... Szívesen olvasnám a véleményeteket. Esetleg azt is, hogy ha valaki olyan szólna hozzá, hogy például diagnosztizált létére hogy élte meg a gyerekvállalást, és hogy nevelte fel a szintén diagnosztizált gyerekét.


Köszönöm, és bocsánat a novelláért.

10957. Kiki2014
2016. márc. 31. 15:43
Sziasztok!Uj vagyok itt,kisfiam autizmus gyanut kapott,2 eves.Szeretnek elkezdeni fejlesztesre jarni,erdekelne ki milyen uton indult el,aztan mi valt be neki leginkabb.Köszönöm elöre is a valaszokat.
10956. Amazona (válaszként erre: 10945. - Dolgozomami75)
2016. márc. 29. 18:46
szia! Az én kisfiam BNO kódja is F84.0.Nem vizsgáltattam ezer szakemberrel én sem, csak a szükséges vizsgálatok anno még kicsi korban, azóta 2 évente a gyerek pszihiátria, tanulási szakértői vizsgálat. Mindig is kaptam az ápolásit, nem kötekedett soha senki. Bele botlottál egy fontoskodó "szakemberbe".De jár az ápolási!
10955. Dolgozomami75 (válaszként erre: 10954. - Zebracsikó)
2016. márc. 18. 19:50

Köszönjük!

Mindenképpen megírom, hogy mi lett a vége, addig is ha valaki erre téved aki kapja az ápolási díjat az írjon privát üzit! :)

10954. zebracsikó (válaszként erre: 10953. - Dolgozomami75)
2016. márc. 17. 23:01

Nagyon drukkolok Nektek!


Egyszerűen hihetetlen az egész.

Hihetetlen, hogy egy alanyi jogon járó juttatás (ami nem elbírálandó segély) miért nem jár?

És érthetetlen, hogy egy nem is szakmaabeli "szakértő" felülír egy Szakértői Bizottsági szakvéleményt


Mindenképp írd meg a fejleményeket!

10953. Dolgozomami75 (válaszként erre: 10952. - Zebracsikó)
2016. márc. 17. 22:55
Pontosan! Azt írja indoklàs: és ott van a paragrafus! Remélem, hogy ezt valaha meg fogom tudni miért van így és valòjàban miért is nem jàrt nekünk.
10952. zebracsikó (válaszként erre: 10950. - Dolgozomami75)
2016. márc. 17. 22:25
nem értem... arra hivatkoznak az elutasításban, ami éppen azt írja le, hogy Nektek ez jár?? Nekem ez magas.
10951. Dolgozomami75 (válaszként erre: 10949. - Zebracsikó)
2016. márc. 17. 22:15
Ha van időd rà olvasd el, ebből megtudhatod a történetemet. [link]
2016. márc. 17. 22:11
A jogszabàly amire hivatkoznak (amiért nekem nem jàr) az amit bemàsoltam ide!!! Erre a jogszabàlyra valò hivatkozàssal utasítottak el. Igen minden autista gyermek utàn jàr az alanyi alap összegű àpolàsi díj. Az auti.hu fòrumàban érdeklőtem pont tegnap. Eddig senkit nem talàltam aki így jàrt. Aki igényelte megkapta.
10949. zebracsikó (válaszként erre: 10947. - Dolgozomami75)
2016. márc. 17. 21:45

milyen jogszabályokra hivatkoznak?


Az auti.hu oldalon még nem kérdezted meg, járt-e más is hasonló cipőben? Elvileg tehát minden autista gyerek után jár az ápolási? (az általad idézett törvényből legalábbis nekem ez következne)

10948. zebracsikó (válaszként erre: 10947. - Dolgozomami75)
2016. márc. 17. 21:42
furcsa, mert a törvény semmiféle kitételt nem tesz: aki a diagnózisba beletartozik, annak jár. Nem is értem, miért kell ehhez szakértő nekik. Elég kellene legyen a Szakértői Bizottság diagnózisa a megfelelő BNO kóddal.
10947. Dolgozomami75 (válaszként erre: 10946. - Zebracsikó)
2016. márc. 17. 15:25
Dehogynem lobogtattam nekik, be is adtam a fellebbezésnél amit az autista alapítványtól kaptam. Az indoklás az, hogy a szakértő véleménye szerint nem szorul tartós gondozásra a fiam. A II. foknál ugyanez az elutasítás indoka. Ott csak helyben hagyja az I. fok elutasítását, mert a szakértői vélemény alapján alapján és a jogszabályok figyelembe vételével helyesen járt el.
10946. zebracsikó (válaszként erre: 10945. - Dolgozomami75)
2016. márc. 17. 14:33

A törvényt ésa diagnózist nem lobogtattad neki?

A törvény alapján sima út. Jár az ápolási és kész.

Egy kereset visszautasításának mindig van indoklása. És ha I. és II. fokon is elutasítottak, meg kell legyen ennek az indoklása.

2016. márc. 17. 09:47
A fiam BNO kódja F84.0 vagyis gyermekkori autizmus (kisgyermekkorban diagnosztizálták. A törvény ennyi éppen ezért írja, hogy IQ értéktől függetlenül, vagyis lehetne 150-es IQ-ja is akkor is beletartozik, de nála éppen határértéken van az IQ, illetve most januárban nem kaptunk összesített eredmény csak a részterületekét. Ja indoklás nincsen! Úgy néz ki a "szakértő" véleménye, hogy egy A4-es üres papírra jegyzetelt abból amit beszélgettünk én nem tudom mik voltak ezek, mert nem is nagyon érdekelt hiszen elé raktam a fiam nem kis irat anyagát, hogy nézzen meg bármit amit akar belőle. Ő mondta, hogy nem nézi végig az összeset, melyik a legfrissebb? Nekünk akkor a Tanulási Képességet Vizsgáló Bizottság felülvizsgálata volt (2013) amiben leírják mi a BNO kódja és annak megnevezése, valamint volt egy neurológiai és autizmus ambulanciás kontroll vizsgálati papírunk, mert pedagógiai problémákkal kapcsolatban kerestük fel őket 2010-ben. Mivel azonban nem kellett gyógyszert szednie a fiamnak nem kellett rendszeresen járnunk. Az iskola ahova járt mindig rendelkezésünkre állt, volt autizmus specifikus szakember akivel meg tudtunk beszélni mindent, tehát nem mentünk "apróbb" dolgok miatt a neurológiára. A lényeg ebből, hogy ő kijegyzetelte a neurológiai papírjáról, hogy diagnózis: pedagógiai problémák!!!!! Na mostmár akkor abban a szituban valóban, de könyörgöm ennyire nem lehet ledegradálni egy autizmust!Végül e köré volt felépítve vagyis a pedagógiai, iskolai (akkor fejezte be a 8 osztályt a fiam és azt sem tudtuk hova fog menni iskolába, mert ahova jelentkeztünk ott nem indult mégsem az az osztály és erről értesítést juni. elején kaptunk) problémákat írt meg persze ezeken kívül olyanokat, hogy az ételt önállóan megeszi ugyan, de elé kell rakni, rá kell szólni mit vegyen fel, nem tudja hol melyik a sampon, nem tudja, hogy télen nem veszünk fel bokazoknit, vagy rá kell szólni, hgyo cserélje le a ruhát, hajmosás segítséggel szóval vannak gondok. Ezeket szépen leírta egy fél oldalon keresztül, majd a végén egyetlen mondat: Véleményem szerint XY nem igényel tartós gondozást. Akkor most mi az indoklás??? Szerintem nincs! És állítólag nem is kell indokolnia!!!!
10944. zebracsikó (válaszként erre: 10942. - Dolgozomami75)
2016. márc. 16. 21:55

Érvényes szakorvosi dignózisotok van. Egy diplomás ápoló, aki ne igazságügyi szakértő, nem hiszem, hogy érdemben semmissé teheti a diagnózisotokat.


Nagyon kíváncsi vagyok, milyen indoklással "dobták vissza" a kérelmed!

10943. zebracsikó (válaszként erre: 10941. - Dolgozomami75)
2016. márc. 16. 21:53

"továbbá aki IQ értékétől függetlenül a személyiség egészét érintő (pervazív) fejlődési zavarban szenved, és az autonómiai tesztek alapján állapota súlyosnak vagy középsúlyosnak minősíthető (BNO szerinti besorolása: F84.0-F84.9)"


nem ebbe a BNO diagnózisba tartoztok?


Mi volt az elutasítás indoklása?

Nem "eléggé" súlyos fokú az autizmusa?

2016. márc. 16. 17:20
Javítom magam, mert most látom, hogy ellentmondásosan írtam, szóval az AOSZ ügyvédje szerint jogszerű volt ugyan, hogy kiküldtek "szakértőt", ahhoz viszont nem volt joga, hogy felülbírálja szakorvosok diagnózisát.
10941. Dolgozomami75 (válaszként erre: 10940. - Zebracsikó)
2016. márc. 16. 14:46

A "szakértő" kirendelése jogszerű volt, bár alanyi jogon járó alap ápolási díjnál nem szoktak szakértőt kiküldeni, de ő max azt ellenőrizhette volna, hogy megvan e a diagnózisunk stb. Az alanyi jogú alap ápolási díjra jogosult minden autista gyermeket nevelő szülő, akinek már a gyes jogosultsága lejárt. Nekem konkrétan azért volt szükségem rá tavaly nyáron, mert nem volt kire bízni nyáron a gyermekemet, előzőleg a nagyobb testvérei voltak vele, de kirepültek és már dolgoznak.Az AOSZ jogásza szerint nem volt jogszerű, de sajnos elég nehéz is (a tv. ellenére jogot szerezni), bár ez nem Önkormányzati hanem Kormányhivatali ügy, mégsem egységes, mert van olyan Kormányhivatal ahol simán megadják. Állítólag nálunk (XVIII. kerület) az ügyintéző nem túl jóindulatú (egyébként ezt maga a "szakértő" mondta aki kint volt tavaly nyáron).

Egyébként ez a tv. az ami szerint jogosult vagyok a gyermekem után az ápolási díjra, és épp ez az ami alapján szerintük nem vagyok rá jogosult.


41. §239 (1)240 Ápolási díjra jogosult a hozzátartozó [Ptk. 8:1. § (1) bekezdés 2. pont], ha állandó és tartós gondozásra szoruló241


a) súlyosan fogyatékos, vagy


b) tartósan beteg 18 év alatti


személy gondozását, ápolását végzi.


(2)242 Az ápolást végző személy számára egyidejűleg csak egy ápolási díjra való jogosultság állapítható meg, továbbá egy ápolt személyre tekintettel csak egy ápolást végző személy számára állapítható meg ápolási díj.


(3) Az (1) bekezdés alkalmazása során


a) súlyosan fogyatékos személy az, akinek


aa) segédeszközzel vagy műtéti úton nem korrigálható módon látóképessége teljesen hiányzik, vagy aliglátóként minimális látásmaradvánnyal rendelkezik, és ezért kizárólag tapintó - halló - életmód folytatására képes,


ab) hallásvesztesége olyan mértékű, hogy a beszédnek hallás útján történő megértésére és spontán elsajátítására segédeszközzel sem képes és halláskárosodása miatt a hangzó beszéd érthető ejtése elmarad,


ac) értelmi akadályozottsága genetikai, illetőleg magzati károsodás vagy szülési trauma következtében, továbbá tizennegyedik életévét megelőzően bekövetkező súlyos betegség miatt középsúlyos vagy annál nagyobb mértékű, továbbá aki IQ értékétől függetlenül a személyiség egészét érintő (pervazív) fejlődési zavarban szenved, és az autonómiai tesztek alapján állapota súlyosnak vagy középsúlyosnak minősíthető (BNO szerinti besorolása: F84.0-F84.9),


ad) mozgásszervi károsodása, illetőleg funkciózavara olyan mértékű, hogy helyváltoztatása a külön jogszabályban meghatározott segédeszköz állandó és szükségszerű használatát igényli, vagy állapota miatt helyváltoztatásra még segédeszközzel sem képes, vagy végtaghiánya miatt önmaga ellátására nem képes


és állandó ápolásra, gondozásra szorul;


b)243 tartósan beteg az a személy, aki előreláthatólag három hónapnál hosszabb időtartamban állandó ápolást, gondozást igényel.

2016. márc. 16. 14:29
Az AOSZ jogásza szerint jogszerű volt egy szakmailag nem szakértő "szakértő" kiküldése hozzátok környezettanulmányra?
10939. zebracsikó (válaszként erre: 10938. - Zebracsikó)
2016. márc. 16. 14:28
(persze az óvodán már jócskán túlvagytok! bocs, megkeveredtem)
10938. zebracsikó (válaszként erre: 10936. - Dolgozomami75)
2016. márc. 16. 14:27

Nem integrálható közösségbe? Nem járhat óvodába , majd iskolába? Ezért szeretnéd az ápolásit?

Nem értem egészen tisztán a helyzeted.

10937. zebracsikó (válaszként erre: 10936. - Dolgozomami75)
2016. márc. 16. 14:24
Mit mond az AOSZ jogásza erre?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook