Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriai munkával kapcsolatos tapasztalatok. fórum

Ausztriai munkával kapcsolatos tapasztalatok. (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5
95. bummedlee (válaszként erre: 94. - Balogh4)
2012. dec. 13. 13:27

Sziasztok,


én is szeretném megosztani a tapasztalataimat veletek az "ÁLOM MUNKÁNAK" kikiáltott Tiroli munkáKról-Hotel Grieshof:párommal 2-en most jöttünk haza (szobalány,mosógató) 1 hete,1 heti Kkemény Tiroli munkából...elegünk lett.. hideg szoba,9-10 órás meló után nincs melegvíz,nem tudsz lezuhanyozni,ha szóvátetted a tulajoknak" igyatok pálinkát bujatok össze gondoltatokat kaptuk" a kaját láttam,hogy készítik,inkább nem is ebédeltünk belöle,szemétbe kotorászik a szakács,felmosó rongyót fogdossa, majd azzal a kézzel fogdossa a hust amiböl az ebéd készül.... a munkaruhát nem adnak,védöitalt nem adnak (kint kellett festeni,takarítani az erélyeken -10 fokban,mosógatóként..)a párom hideg vizzel wc öblitövel takartitott,mosta le a szaros butorokat... kint a hideg (-10) erkélyen is..ha szóvátetted,hogy miért nem lehet meleg vizzel takarítani.. azt mondták soprolni kell... szabadság alatt is járt kaja,de ha nem etted meg a 2-3 napos tésztát azért tis kiabáltak veled,hogy gondolod... ezek után ugy döntöttünk hazajövünk.. mert ez nem álom meló hanem RÉMÁLOM meló..Honfitársaim,MAGYAROK ne hadjátok kizsákmányolni magatokat.

2012. nov. 30. 13:56

Sziasztok En dolgoztam a Gasthof Zweieselstain szalloban (Solden),de nem ajanlom senkinek ,a szallasod egy pinceszoba amiben nagyon hideg van ,es egy kis futotest van csak ami edes keves , en dideregve aludtam minden nap, a tulaj egy goromba ember amikor szoltam,hogy hideg van a szobamban es nemtudok aludni,mert vacogok egesz ejjel akkor elkezdett ordibalni es majd azt mondta pakoljak reggel es menjek haza. Amugy meg a wc et amivel pucolja a szobalany azzal torlik tisztara a tanyerokat es meg egy csomo gusztustalan dolog, peldaul a szakacs es a tulajok meg a gyerekeik es unokaik belesznek az etelben ami a vendegeknek keszult, markolnak bele az etelekbe es ugy teszik ki a tanyerba a kajat es meg sok mas dolgot irhatnek ,de nem szeretnem ,hogy a gyomrotok felforduljon.(Amugy az van irva a szerzodesben ,hogy 9 orat kell dolgozz,kozben 12 -ot kell es nem fizeti a tulorakat,sot meg munkaruhat sem kapsz)

Remelem segithettem nektek . Sziasztok ha meg van valami kerdesetek irjatok, szivesen valaszolok.

93. Krankenschwester (válaszként erre: 20. - Hadees)
2012. nov. 27. 09:02

Szia hadees!


Légyszives segíts nekem.

Válaszolt-e már valaki neked, az elismertetésnél Bécsben mit kérdeznek. Úgy tudom, hogy nagyon kikérdeznek, a nyelvtudás szintjét mérik.

Mire kell felkészülni?

Köszönöm válaszodat.

2012. nov. 26. 14:07

Sziasztok!

Él valaki Braunau am Inn közelében?

91. Krankenschwester (válaszként erre: 83. - Bestcare)
2012. nov. 23. 11:01

Szia!


Engem érdekelne ápolói munka, szoc. gondozói és HID ápolói is megvan.

December 10.-én megyek Bécsbe az eü. minisztériumba elismertetni. Esetleg tudod, hogy miket kérdeznek ott?

Köszönöm.

90. era7
2012. nov. 14. 12:18
Bocsi, a billentyuzetem nem mukodik rendesen ezert egy-egy szot hibasan irtam.:)
89. era7
2012. nov. 14. 12:15

Sziassztok!

Teli szzezonra szeretnek kimenni szobalanynak csakhogy a nemetem csak kezdo szintu (2 honapja tanulom), angolom pedig tarsalgasi, 2 szezont dolgoztam szobalanykent angol folyami hajon. szerintetek igy milyen eselyem van, es nem keso ilyenkor keresgelni?

Esetleg ha tudtok syobalanzi melot kerlek irjatok leci! koszi es sok sszerencset mindenkinek kulfoldhoz.

2012. nov. 13. 21:24

Sziasztok!

kérném akik tud segíteni válaszoljon.

szállodai szobaasszony bizivel,érettségivel szeretnék kimenni dolgozni. Németet nagyon kicsit ,angolt jobban beszélem vendégszinten. Tudtok segíteni? Már holnap indulnék hosszútávon érdekelne a dolog. Nagyon köszönöm.

2012. nov. 13. 18:34
Sziasztok, új vagyok itt. asztalosként szeretnék munkát vállalni Ausztriában. Eu-s regisztrációs oldalon regisztráltam magam, es lenne is munkalehetőség nem kevés. Ha valakinek van valamilyen tapasztalata ebben a szakmában várom a véleményeit.
2012. nov. 12. 15:22

Köszi Bestcare!


Ha esetleg valaki tud osztrákban ápolói munkát háznál, kérem, írjon. Gyakorlat van, németül beszélek.

85. Bestcare (válaszként erre: 84. - MKata32)
2012. nov. 12. 12:18
Szia, sajnos végzettség nélkül nem tudok segíteni munkát szerezni:(
84. MKata32 (válaszként erre: 83. - Bestcare)
2012. nov. 12. 11:57
Szia! Egészségügyi végzettség nélkül is tudsz ápolói munkát? Tapasztalat van, három évig ápoltam háznál Németországban. A tervem az, hogy olyan helyet keresek, ahol a házban az egyik szinten van az ápolt, a másik szintet ki tudom venni a családomnak. A 13 éves fiam ott járna suliba. Már idén ki akartunk menni, de közbejött valami. Amint a fiam itt végez a sulival (júni közepe), szeretnék kimenni, és sokáig haza se jönni.
2012. nov. 12. 11:30
Sziasztok, ha valakit érdekelne Ausztriai ápolói munka,én tudok segíteni. Egészségügyi végzettség és kommunikatív német nyelv kell hozzá. Várom az üzeneteket!
82. vfrtom
2012. szept. 14. 16:55

Sziasztok. Van itt olyan valaki aki tudna nekem segíteni munkát találni ausztriában. Alapfokon beszélek németül.Minden érdekel. Nem ingyen gondolnám. Köszönöm ha valaki tudna segíteni.

Tamás

81. westher009 (válaszként erre: 78. - Marcsusz100)
2012. aug. 31. 23:09

Szia marcsusz!

Legalább angol vagy német alapnyelvtudás szükséges. Főleg a munkával kapcsolatos kifejezések, szavak. Ez a legfontosabb.

Sok szerencsét! :)

80. e5bfff55e3 (válaszként erre: 79. - Orsi 1979)
2012. aug. 3. 13:21
Szia! Ezeket mind megtalálod az interneten, ha rákeresel. Nem írtál helyet, hogy hova akartok költözni, így elég nehéz választ adni a kérdéseidre!
2012. júl. 30. 12:46

Sziasztok!

Férjemmel és kislányunkkal készülünk kb. jövő évben kiköltözni, szeretnék érdeklődni, mennyi kb. egy átlagfizetés, én ápolónő vagyok, férjem szakács.

Illetve, hogy egy 3 szobás bútorozott lakás mennyiért tudnánk bérelni?

Minden infó, tapasztalat jól jönne!

Előre is köszi!!!

2012. júl. 22. 19:28

Sziasztok! Férjem keres épitőipari munkát,de sajnos nincs nyelvismeret ha esetleg valaki tud segitsen!

Kőműves-Burkoló-Gipszkartonszerelés stb....

Köszi marcsusz

77. Zimke (válaszként erre: 76. - Westher009)
2012. jún. 5. 08:19

Szia Westher!

Köszönöm az infot, írtam privit.

76. westher009 (válaszként erre: 71. - Zimke)
2012. jún. 3. 13:33

Szia Zimke!

Nem kell sem végzettség, sem referencia. Csak gyakorlatot kérhetnek, de ez sem mindig feltétel.

Sok szerencsét a kereséshez! :)

75. westher009 (válaszként erre: 74. - Be24d483fe)
2012. jún. 3. 13:30

Szia!

A mosogatáshoz és a szobalánykodáshoz minimális nyelvtudás is elég. Én a Tiroli Állásközvetítők kiadványait használtam a felkészüléshez úgy hogy a szó szoros értelmében alig néhány mondatot tudtam németül.

Valamennyi gyakorlatot mindenképp érdemes feltüntetni az önéletrajzban még akkor is, ha egyébként soha nem dolgoztál ilyen területen. Viszont ilyen esetben jobb, ha nagyon régi tapasztalatként tünteted fel (pl hogy 3-5 évvel ezelőtt volt), így már nem annyira kérhetik tőled számon.

Én így helyezkedtem el annak idején Tirolban szobalányként.:)

2012. máj. 25. 23:23

Szia Mindenki!

Lécci aki tud az segitsen. Ketten szeretnénk kijutni ausztriába dolgozni,mosogatás,szobalány vagy hasonló munkára. Egyikünk minimálilas beszél németül.

Ez lehetséges ? köszi

73. Zimke
2012. máj. 25. 07:57
Sziasztok, ismeri valaki a Tiroli magazint? Érdemes megvenni? Esetleg, ha valakinek van és már nincs rá szüksége, átvenném. Biztos meg tudunk egyezni... Köszi
2012. máj. 24. 10:49

Sziasztok!


Kis segítség kellene . Párommal kinti munkát keresünk. Sajnos a nyelvtudásunk igen kevés,szerintetek van esélyünk egyáltalán?????

Köszi

71. Zimke
2012. máj. 16. 12:29

Sziasztok!

Én is segítséget kérnék. Szeretnék kimenni dolgozni, mindegy minek, mosogató, szobalány, akármi. Sajnos semmiféle hasznosítható végzettségem nincs, mivel köztisztviselő voltam/vagyok. És persze referenciát sem tudok felmutatni. Ettől függetlenül milyen esélyeim vannak? Köszönöm.

2012. máj. 15. 09:52
Sziasztok!Egy kis segítségre lenne szügségem.A párom 1 hónapja dolgozik Bécsben,alkalmazottként,épitőiparban.Egyedül jár,kel,saját autójával,és általában egyedül is dolgozik.Arra lennék kíváncsi, hogy biztosan be van jelentve,ugyanis azon kívül hogy el kérték az adatait,semmit nem írt alá,illetve munka szerződést se láttot.A főnöke azt mondja hogy igen,de hát ki tudja a mai világban?
2012. máj. 10. 11:57

Sziasztok!Tud valaki segíteni abban, hogy hogy megy Ausztriában az iskolarendszer. Már sokat olvastam az üggyel kapcsolatban, de ha valaki tud, segítsen. Fiam jelenleg 5.-es, és nyáron költöznénk Bécs környékére. Akkor ott milyen iskolába, és hányadikba kell beiratnom? Könyveket meg kell venni, vagy év végén vissza kell adni? Milyen az osztrák tanulmányi szint az itthonihoz képest? Mennyire könnyen lehet belerázódni az ottan tanulásba egy németül viszonylag jól beszélő, kitűnő tanuló gyereknek (tapasztalat alapján)? Ha egy faluban csak 1-4 osztályig van suli, akkor iskolabusz viszi-e őket másik iskolába, vagy egyénileg kell utazniuk?

Ha valaki tud válaszolni, vagy van még esetleg plusz tapasztalata ezzel kapcsolatban, kérem, válaszoljon. Köszönöm

68. westher009 (válaszként erre: 58. - Deepmariano)
2012. máj. 6. 20:11
Helló Mindenki! Én új vagyok ezen a fórumon. Két éve élünk a párommal Tirolban. Annak idején én is jártam ezen a Tiroli állásfelkészítő tréningen. Sok hasznos információt mondtak el, a szolgáltatás sem rossz, de aránytalanul sokat kértek a közvetítésért. Én önállóan kerestem (és találtam) az interneten szobalány állást. :) A turizmusban és a vendéglátásban - főleg a téli szezonra - nem olyan nehéz elhelyezkedni (ráadásul már munkavállalási engedélyt sem kérnek).
67. Zsu333 (válaszként erre: 60. - Misike 2000)
2012. máj. 5. 13:06

Szia Misike!


Bár már elég régen írtál, nem tudom jársz-e erre még, de úgy gondolom próba-cserenye.:-) Szobalány állást keresek Ausztriában. A németet alapfokon beszélem, el is végeztem egy kifejezetten szakmai nyelvi felkészítő tanfolyamot. Szívesen mennék olyan hotelbe, ahol már dolgoznak kint magyarok, úgy csak könnyebb lenne! Bármilyen infóért, hálás lennék! Szép napot mindenkinek!

66. hadees
2012. máj. 4. 08:06

Köszönöm szépen.

További szép napot mindenkinek.

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook