Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriai családi pótlék különbözet fórum

Ausztriai családi pótlék különbözet (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
2014. febr. 2. 10:08
Sziasztók.már oktoberbe megkapták az osztrákok a a papírokat és még mindig nem történt semmi még levelet sem küldtek azt már február van.
2014. jan. 21. 09:00
Sziasztok!ezt is megértem,végre kész az E411-es nyomtatványom!:)
2014. jan. 20. 10:02
Sziasztók!valaki tudna nekem segíteni,hogy mennyi idő ha már oktoberbe megkapta az osztrák a papírt az államkincstártol??
29. cjudit1982 (válaszként erre: 21. - Tigi88)
2014. jan. 18. 16:56
Szia!Csak annak kell visszafizetni,ahol a két szülő közül egyiknek sincs Magyarországon jogviszonya,mert ilyenkor a teljes összeg Ausztriából jár!Mi is így vagyunk ezzel,szeptembertől leállították a családit és gyest itthon,azóta innen már nem Ausztriából meg még nem kapok!Éljen meg az ember!:)
28. vercsicsi (válaszként erre: 25. - Cjudit1982)
2014. jan. 17. 11:57
Szia.Igen oktober 29-el már az ügyintézonél voltt.Mi Bruck an der Murhoz tartozun.
27. tigi88
2014. jan. 17. 10:36
Azt meg tudnátok mondani, hogy osztrák gyes igénylésnél a Magyarországon kapott bruttó vagy nettó gyedet veszik-e figyelembe? Köszi
26. cjudit1982 (válaszként erre: 18. - Zamila)
2014. jan. 16. 17:10
Nekünk győri cég intézte,100 euro-t kértek
25. cjudit1982 (válaszként erre: 23. - Vercsicsi)
2014. jan. 16. 17:08
Már októberbe kiment a papírotok?Szerintem hamarosan megkapjátok!Azt hittem,ha kimegy a papír,már nem ilyen sok idő!:(Hova tartoztok?
2014. jan. 16. 17:06
Sziasztok!mi októberben adtuk be az osztrák családi és gyes kérelmet.az osztrákok kb.két hét mulva már küldték is Győrbe az Államkincstárnak a papírjaink.kérem szépen,szeptembertől nem kapok sem családit sem gyest itthon,mivel nem volt jogviszonyom,így kintről jár a teljes összeg.Ez szép és jó,na de január közepe van és azt a választ kaptam az államkincstárnál hogy pár hónap még!!!!!!!!!Na,neeeeeee!ilyet én még nem láttam.kb.10 perc kitölteni ezt az igazolást!ha valaki tudna segíteni,ha kimegy a papír,még mennyi idő,mire megkapjuk?Grazhoz tartozunk!Előre is köszi
2014. jan. 13. 15:43
Sziasztok az lenne a kérdésem hogy oktoberbe küldte ki az államkincstár a papírt ausztriába,de velem vissza fizetteték itthon a családit.hogy most mire számíthatok mikor lesz belőle valami???
22. guti2 (válaszként erre: 14. - Zamila)
2014. jan. 10. 13:22
Szia azt szeretnèm kèrdezni hogy ez az pannonfinanzamt gyes igènylèsben is tud segíteni.köszönöm előre is.
21. tigi88
2014. jan. 8. 12:19
Sziasztok! Egy cikkben azt olvastam, hogy mostanában vissza kell fizetni az itthon kapott csp-t, gyedet, akkor utalják az osztrákok a teljes összeget, már nem csak a különbözetet. Ez igaz?
20. carys (válaszként erre: 17. - Katherina83)
2013. dec. 29. 07:33

Szia!


Igen, lehet magyar banki eurós számlára is kérni.

19. Zamila (válaszként erre: 16. - Furike)
2013. dec. 19. 21:41
A 13.havi én úgy tudom beiskolázási,vagyis augusztusban adják,és mindenkinek akinek jár a családi pótlék.
18. Zamila (válaszként erre: 15. - Toth0816)
2013. dec. 19. 21:39
Drágán??55 euróért intéznek mindent,a könyvelő 20 %-ot kért,van különbség közte.
2013. dec. 19. 10:32
Sziasztok! Érdeklődni szeretnék hogy osztrák családi pótlékot itthoni banknál nyitott euro alapu számlára is lehet kérni? Vagy csak kint nyitott számlára? Köszi előre is!
16. furike
2013. szept. 27. 11:12
Sziasztok!Az lenne a kérdésem,hogy ki kap 13.havi családi potlékot Ausztriában?Vagy mitől függ hogy kap-e ?Köszi
15. toth0816 (válaszként erre: 14. - Zamila)
2013. szept. 4. 12:27
Szia,Nekünk is ők csinálták,drágán és fél vállról.Jövőre tuti mást keresek.
14. Zamila (válaszként erre: 13. - Toth0816)
2013. szept. 4. 09:28

Nekünk mindent ők intéznek: [link]


Olcsón dolgoznak,és jól.

13. toth0816 (válaszként erre: 12. - Börnee)
2013. szept. 3. 12:00

Szia,Ajánlom neked keress fel egy olyan irodát akik tudnak ebben segíteni,mert aki Ausztriában vállalkozó annak tuti jár a családi pótlék,igaz lehetséges hogy a Magyar jogviszony zavar be?!

Sok sikert Vera

2013. jún. 29. 08:44

Nagy problámám van, de szerintem nem csak nekem hanem egyre több magyarnak aki kint dolgozik Ausztriában.

2012 februárjától vagyok kint vállalkozó, egy Grazban levő cégnek dolgozom. Minden hónapban osztrák bankszámlára utalja a cég a fizetésem. Minden fizetési kötelezettségemnek eleget tettem Ausztriában (SVA, vállalkozói járulék stb).

Tehát teljes, hogy úgy mondjam tb-t fizetek kint havonta 150 eurot.

Beadtam a kérelmemet két gyermekem utáni családi pótlék különbözet igényre (mert magyarországon is van bejelentett munkahelyem, mint alkalmazott) és elutasították. MIÉRT????

Mint kiderült azért mert nekem nem jár..... Tudnának ebben segíteni, tanácsot adni?

Hova fordulhatnék?

A háttérben az áll állítólag, hogy sok magyar visszaélt a vállalkozásával Ausztriában, és ezért a magyar vállalkozók nem kapnak. De ilyet nem lehet tenni, vagy mégis?

Az érdekes az, hogy több barátom dolgozik kint, alkalmazottként és ők sem kaptak.

Esetleg diszkrimináció lehet ez?

2013. febr. 14. 19:42
Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni az E411 nyomtatvány kitöltésébe. A problémám, hogy otthon az én nevemre érkezik a családi pótlék egy férjemmel közös bankszámlára. Ausztriában dolgozom és én igényelném a különbözetet de nem tudom eldönteni, hogy a nyomtatvány 1. vagy 2. pontjába írom a saját adataimat. Előre is köszönöm.
2011. márc. 14. 11:56

Szia!

Remélem már tudod ,hogy akkor kaphatod kintről a cs.pótlékot ha nem vagy itthon biztosítva.És ha ez így van a gyesigényt is kintről kell kérni ami havonta kb:400Euro

Ha biztosítva vagy akkor pedig a különbözeteket kapod meg.

2010. nov. 18. 10:01

Sziasztok

Én 2009. január óta dolgozok kint A-ban, (a férjemnek elméletileg most intéződik a bejelentése)

Azt mondták, hogy januárban adjam be az adóbevallásommal együtt a csal.pótlék igényt és majd év közepe felé megkapom a különbözetet.

Azt nem értem, hogy van olyan ismerősöm, aki Mo-on él és 2 havonta kapja a csal.pótlékot kintről, pedig elvileg csak annak adják 2 havonta, aki állandóra van bejelentve kint, vagy valóban kint van az "élettere".

Ez tényleg így van, vagy engem szívatnak?!

Remélem tud vki segíteni ebben a kérdésben, főleg, hogy tavaszra várom a 2. gyermekem és 2 gyereknél már pláne nem mindegy, hogy 2 havonta fizetnek vagy csak a különbözetet kapom meg minden évben 1X!

Köszi

2010. jún. 11. 22:01
Sziasztok!Én most adtam be az igényt, egy formanyomtatványt kellett kitölteni és elküldeni.Kaptam választ, hogy miket csatoljak be még ahhoz, hogy dönteni tudjanak:házassági irat, állandó lakcímünk(Magyarország) pontosan, hivatalos papír a magyar családi pótlékról és ANMELDEBESCHEINIGUNG, amit nem tudtam sokáig minek kell vagy mi az ...ez egy olyan papír, amit az idegenrendészet állít ki nekünk Gmunden-ben.szóval ezeket kell most összeszednem és utána majd írok, hogy mi újság:-)
7. Flex76 (válaszként erre: 6. - Gligi)
2009. okt. 27. 15:00

oke. Majd ha lesz valami fejlemeny akkor megirom.

Egyebkent az EUvonal.hu-n lehet kerdezni es valaszolnakis ilyen temaban. De remelem hogy azert tud itt is segiteni valaki.

6. Gligi (válaszként erre: 5. - Flex76)
2009. okt. 27. 14:58

Úgy hallottuk hogy jár a CSP különbözet és jár valamilyen különbözet az itthon kapott tgyás/gyed/gyes-hez is! Akkor Te mégis csak többet tudsz mint én! ☺

Kérlek ha valmit biztosan tudsz akkor áruld el az ügymenetet ☺

2009. okt. 27. 14:50

Szia!


Akkor itt egy kis kavar van, mert mi a jovoheten megyunk intezni es ket nyomtatvany kell hozza ha jol tudom a 401 es a 411. Ezt allitolag az itteni Finanzant intezi a Magyar allamkincstarral egyeztetve. Van meg egy masik jutattas amit itt lehet igenyelni az a gyereknevelesi segely. Ez most egy es ugyanaz? Szerinted?

4. Gligi (válaszként erre: 3. - Flex76)
2009. okt. 27. 14:46

Nálunk a férjem dolgozik és adózik Ausztriában.

Úgy hallottuk, hogy születéstől jár a különbözet, DE amit Magyarországon kapunk arról kellenek a hivatalos iratok, mert minden évet visszamenőleg térítenek.

Kisfiunk decemberben lesz 1 éves, ezért még mi sem tudtuk végig járni a hivatalos utat, úgyhogy biztosat én sem tudok mondani!

DE minden információ érdekel engem is ☺

3. Flex76 (válaszként erre: 2. - Gligi)
2009. okt. 27. 14:38

Szia!


Ezt sem tudtam. A parom aprilistol dolgozik kint es aprilisban szuletett a kifiunk. ! nonaposan mi is kikoltoztunk ide. De senki nem tudja megmondani hogy mikortol jar a kulonbozet. a gyerek szuletesetol?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook