Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriai családi pótlék különbözet fórum

Ausztriai családi pótlék különbözet (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
2015. márc. 24. 15:28

Sziasztok!

Osztrák családi pótlék igénylésében szeretném a segítségeteket kérni. Hiánypótlásként be kell nyújtanom a "Familenstandbescheinigung"-ot. Ez az E401-es nyomtatvány?

És az E411-es nyomtatványt mikor kell beadni?

61. Zamila (válaszként erre: 60. - ZSU1980)
2015. márc. 14. 21:49
Akkor két éve lehet,hogy megigényelte,de iskolalátogatási minden évben kell,meg kell az is,hogy az önkormányzat leigazolja a gyerekekkel a közös lakcímet.
60. ZSU1980 (válaszként erre: 59. - Zamila)
2015. márc. 10. 15:18

Nincs,velem van egy lakcímen.

Nem,azt csak én tudom kikérni.

Viszont kb két éve kikértem neki másra hivatkozott...

59. Zamila (válaszként erre: 58. - ZSU1980)
2015. febr. 23. 06:34
Egy lakcímen van a gyerekekkel? Mert elvileg csak akkor igényelheti.A gyerekekről is kell neki iskolalátogatási papír,ezeket megtudja szerezni?
2015. febr. 22. 15:06

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni?

Az exem ausztriába dolgozik.De tagadja.Ilyenkor mi a teendő? Elvileg járna a 7-éves után a külömbözet.De már abban sem vagyok biztos hogy esetleg nem vette -e fel maga.tavaly jött egy papír a kincstártól hogy továbbították a 401-est....de össze vissza háritott...Gyerektartást fizet rendesen, azzal nincs gond.

Mit tegyek szerintetek?

2014. dec. 3. 15:25

Sziasztok! Üdv Mindenkinek! Ha segítségre van szükségetek és nem akartok bajlódni a gyes, családi vagy adóval Ausztriából, akkor az én és barátaim ügyintézőjét egy teljesen korrekt irodát tudok ajánlani Sopronban: HBB Iroda Rákóczi u. 2. Nem is drágák! Évek óta velük készíttetek mindent és mindent megoldottak. A barátaink nem Soproniak, az ő ügyüket is vállalták és e-mailben, postán elintézték! Nagyon segítőkészek!

Telefonos elérhetőségük: +3699/363750

2014. nov. 25. 15:24

Sziasztok!


Csak ajánlani tudom az Euro-Finanz-Service Zrt-az osztrák gyes, adóvisszatérítés, családi pótlék stb problémamentes ügyintézéséhez!


06 20 614 63 53


Mi nagyon meg vagyunk elégedve velük!

55. jnora
2014. nov. 25. 10:45
Sziasztok! Akit érdekel, nagyon szívesen segítek Ausztriában és Magyarországon dolgozóknak is az adózásban, családi pótlék, gyes ügyintézésében stb. Részletekről kérlek érdeklődjetek privátban, minden kérdésre szívesen válaszolok!
54. vantonka (válaszként erre: 52. - Ausztria01)
2014. nov. 13. 13:10

Szia!

Én ma hallottam erről, hogy járna nekem is a volt férjem által Ausztriából családi pótlék. Teljesen elvesztem már az internet adta papírok és információk között. Légyszi, ha megírnád annak az irodának az elérhetőség és a díját priviben, akik neked megcsináták az egészet.

Válaszodat köszönöm előre is! Nagy segítség lenne.

Üdv: Vantonka

2014. szept. 24. 08:17
Ancsa32! A családi pótlék, mint azt írtam az előzőekben az apa jogán jár, mivel ő dolgozik Ausztriában, de a gyerekeknek kell, hogy adja, illetve Neked, mert nálad vannak elhelyezve. Az is egy megoldás, hogy a gyerekeknek nyit egy számlát és arra teszi be, de ez azért rizikós, mert ha ő nyitotta, akkor ő hozzáférhet...Sajnos volt ilyen abaráti körben, aki nem adta oda agyerekeknek és avolt feleségnek. A volt feleség kiment Ausztriába a Finanzamthoz és eljárást indítottak az apa ellen! Hosszadalmas volt, de végül a teljes összeget az anyának ítélték és a gyerektartás összegét is megemelték! Nem is értem az olyan embert, aki a gyerekei elől elveszi!
2014. szept. 23. 08:32

Sziasztok!


Teljesen igaza van annak aki azt írta, hogy szinte mindig probléma van a papírokkal stb. ha az ember maga intézi. Mi is így jártunk. Az osztrák hivatal elveszítette a papírjainkat. Erre 15 hónap után jöttünk rá. Újra kellett kezdenünk az egészet, de mivel már teljesen kiidegeltek inkább megkerestem egy irodát. Nagyon kedvesek és segítőkészek voltak, a 7. hónapban megkaptam az összes elmaradt pént! Mi azóta is velük csináltatunk mindent. Nem dolgoznak drágán és tényleg megoldanak mindent. Én biztosan nem bajlódok többet saját magam a papírokkal.

És tőlük tudom, hogy válás esetén ha az anyánál vannak a gyermekek, akkor az Ausztriában dolgozó apa jogán jár, DE A GYERMEKEKNEK! És ha az apa nem adja oda agyerekeknek a családi pótlékot ill. az őket nevelő anyukának, akkor ebből, ha anyuka ezt bejelenti Ausztriába, akkor óriási problémái lesznek. Ausztria nagyon védi agyerekek érdekeit!

2014. szept. 9. 13:32
Érdeklődni szeretnék, hogy valaki meg tudja nekem mondani, hogy Gallbrunn melyik finanzamt-hoz tartozik?
50. Zamila (válaszként erre: 49. - Ancsa32)
2014. szept. 9. 06:24
Mi tavaly igényeltük először.Nemsoká igénylejük megint,kíváncsi leszek milyen papírokat kell beadni,de én úgy tudom,minden évben be kell adni ezt a nyomtatványt is.
49. Ancsa32 (válaszként erre: 47. - Zamila)
2014. szept. 9. 06:11
2009-től :-)
48. Ancsa32 (válaszként erre: 47. - Zamila)
2014. szept. 9. 06:04
2099-től igényli a különbözetet. Kaptam anno ilyen nyomtatványt, amit vissza is küldtem. 2012-ben váltunk el, azóta nem töltöttem ki Államkincstár felé semmit. Szerintem csak az iskola látogatásit és lakcím igazolást ad be évente. Azt biztosan tudom ezeket beszerezte 2013-ra is.
47. Zamila
2014. szept. 7. 20:09
Én csak annyit tudok,hogy amikor mi igényeltük,akkor az Államkincstár küldött nekem levelet,benne a nyomtatvány amit vissza kellett küldenem,mert ezt továbbították kintre,leigazolták,hogy mennyi családit kapok...Ő ezt,hogy oldotta meg? Csak az Államkincstáron keresztül tudja,ők meg Neked folyósítanak.Biztos,hogy megkapja a családit,nem csak téged akar ezzel bosszantani?
46. Ancsa32 (válaszként erre: 45. - Zamila)
2014. szept. 7. 17:27

Köszönöm Zamila!


Nem írtam alá semmit! Én kapom a magyar családit.

45. Zamila
2014. szept. 7. 13:13
Én úgy tudom,hogy Neked is kell aláírni ehhez a papírhoz,nekünk kellett.Te kapod a magyar családit,nem?
44. Zamila (válaszként erre: 43. - Ancsa32)
2014. szept. 7. 13:04
Tudsz beszélni az iskolával,hogy ne adjanak ki igazolást,a lakcímről meg ki kell jelenteni.Ha Ő nem tisztességes,Te sem legyél az.
43. Ancsa32 (válaszként erre: 42. - Zamila)
2014. szept. 7. 12:21
Igen, egy lakcímre vagyunk bejelentve. Életvitel szerűen nem ezen a címen él. Az iskola látogatási igazolást kikérette a lányokkal.
42. Zamila (válaszként erre: 41. - Ancsa32)
2014. szept. 7. 11:51
De,hogy igazolja e? Egy lakcímen vannak? Kikér az iskolából iskola látogatási igazolást??
2014. szept. 6. 17:52
Sziasztok! A volt férjem Ausztriában dolgozik. Évek óta felveszik a családi pótlék különbözetet a lányainkra. Nem hajlandó segíteni a gyerekek nevelését, iskoláztatását ebből a pénzből. Teljesen magára és az új életére költi. Joga van ehhez? Ez a pénz Őt illeti, akkor is ha a bíróság nekem ítélte a gyerekeket? Köszönöm! Anett
40. konzervatív (válaszként erre: 39. - Rozmary)
2014. aug. 5. 15:58

Ha valaki magán úton próbálja beadni a családipótlék igénylését, abból 90 %-ban gubanc lesz.

Szakemberhez kell fordulni, ö tudja pontosan, mit kell tenni, s hogy ki készítheti el a mellékletként beadandó hivatalos fordítást.

Többet priviben. postmaster@leck.t-online.hu

2014. júl. 4. 11:36
Sziasztok! Több kérdésem is lenne, hátha itt kapok :) Először is hol tudom megnézni hova kell küldenem Ausztriába a papírokat? Kizárólag az OFFI által készített fordítás a jó? Köszönöm!
38. Mrs.W. (válaszként erre: 37. - Zamila)
2014. máj. 23. 13:24
Szia! Melyik Finanzamt-hoz tartoztok, hogy ilyen gyorsan sikerült? Megírhatnád, ha nem gond...
37. Zamila (válaszként erre: 34. - Zamila)
2014. ápr. 29. 06:30
Ma megjött a számlára a pénz is.Gyorsan dolgoznak az osztrákok :))
36. Zamila (válaszként erre: 26. - Cjudit1982)
2014. ápr. 22. 17:34
Ez a cég ahol mi intéztük,Oberpullendorfban van,az hozzánk 20 km,de ahogy látom jobb,hogy nem mentünk el valahol M.o-i céghez.Adót egy Mosonmagyaróvári cég intézte 2 éve,20% -ot kért,ami akárhogy nézzük,400 euró volt...lehúzás :S
35. Zamila (válaszként erre: 22. - Guti2)
2014. ápr. 22. 17:32
Mindent intéznek,adót,gyest,családit,és még kitudja mit :)
34. Zamila
2014. ápr. 22. 17:31
Nekem ma jött meg a papír,hogy kiküldték az osztrákokhoz az E411-es nyomtatványomat,a levélen 11.-ei dátum van,hát kíváncsi leszek mennyit kell várni .
2014. márc. 4. 15:28
Sziasztok.Azlenne a kérdésem hogy 2012 évre kapott már valaki osztrákbol pénzt???Oktoberben megkapták az államkincstártol a papírokat és azota semmi.Ès az ügyintozot sem lehet elérni. :(
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook