Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ausztriai családi pótlék különbözet fórum

Ausztriai családi pótlék különbözet (beszélgetős fórum)

1 2 3 4 5 6 7 8
2016. jún. 6. 12:33
Sziasztok!tudna nekem valaki segíteni hogy mikkora várható a gyes ha már március 23-án kiküldte ausztriába a mák a papirt? A családit 3hét alatt megkaptuk ezen viszont nagyon ülnek sajnos :-/ köszi
90. Zamila (válaszként erre: 89. - 14672fd2e5)
2016. máj. 2. 09:09
Annyit töltöttünk rajta amennyit nekünk kell,a többit az önk.
2016. márc. 1. 10:55
Sziasztok Lenne egy kérdésem.Az E 401-es nyomtatvány kitöltve vittétek az önkormányzatba,és ott kitöltötték és lepecsételték vagy az egészet kitöltöttétek?
88. novima@citromail.hu (válaszként erre: 87. - Piper72)
2016. márc. 1. 07:25
Köszönöm szépen! Ezek szerint lehet, hogy meg akarnak vezetni...utána járok a dolognak.
87. piper72 (válaszként erre: 86. - Novima@citromail.hu)
2016. febr. 29. 17:39
Szia! Nem. Az osztrák kormánynak teljesen mindegy, hogy hova küldi a pénzt. Első évben nálunk is az apa számlája ment (le is nyúlta egy részét :(), viszont én kértem, hogy az enyémre küldjék. Elmentem a bankomba, ott elmondtam, hogy mit akarok, megadtak egy-két fontos azonosítót, ezeket meg elküldtem az osztrák adóhatóságnak. 1-2 héten belül küldték az igazolást a módosításról. Azt kell tudnod, hogy melyiknél Finamzantnál intézi. Forintban is lehet kérni az utalást, nincs veszteség.
2016. febr. 27. 17:02
Ha külön élünk és így adtuk be az igényünket, tényleg CSAK az apa számlájára utalja az osztrák hatóság a különbözetet??? Ezt most közölte velem az exem. De mivel neki nincs is számlája (a tartozásai miatt) így a volt anyósom számlájára kérnék a pénzt. Egyre jobban kételkedek, hogy a gyerekeim megkapják ezt az összeget...
85. piper72 (válaszként erre: 83. - Novima@citromail.hu)
2016. febr. 10. 08:44
Nem tudom, hogy miért fontos nekik, de kérik. Még a gyereknek is igazolnia kell, hogy iskolás, iskolalátogatási papírt kérnek róla. Ami pedig egy 10 év körüli gyereknél számunkra egyértelmű... :)
2016. febr. 4. 12:25

Hello Mindenki!

Megosztom veletek a meglepően jó tapasztalataimat, mert előtte annyit szenvedtünk ezekkel az osztrák dolgainkkal, folyton csak kérdeztem és panaszkodtam..2,5 évig nem történt szinte semmi a csp. ügyünkben, így a gyes és az adó is állt.Meguntam a hitegetést, kerestem olyan ügyintéző irodát, ahol van normális nyitva tartás, elérhetőek telefonon és már évek óta léteznek. Így kerültem Sopronba a HBB Irodához, hosszas keresgélés után. Mindent elintéztek, mindent meg is kaptunk! Egyben az elmaradt csp, 2 hónapra rá a gyes és +2 hónap múlva az összes adó! Hálás vagyok nekik!

2016. febr. 1. 20:46
Sziasztok! 2014-re igényelte meg az exem a csp különbözetet az én számlaszámomra, nekünk. Cégen keresztül volt anyóssal intézik. Nem sok rálátásom van a papírokra, de már igazoltattam a kormányablakban. Most újabb nyomtatványt kaptam. Miért kérdezik a jogviszonyomat?? Voltam FHT-n (fogl.hely.tám), voltam közmunkán és köztisztviselő egy év alatt. Miért van a jogviszonynak jelentősége? Családit itthon kapok, gyerektartást is.. Tudtok erről valamit?
2016. jan. 29. 23:34

Ha még közös lakcímetek van, akkor sajnos igényelni tudja, és fel is tudja venni... A Népességnyilvántartásnál kell igazolnia, hogy azon a lakcímen hányan laknak. Bár kell ovi és iskola látogatási igazolást is kérni a gyerekekre. Ha ezt el tudta intézni, akkor símán fel tudta venni. :(

A másik eset az, ha ugyan már kijelentkezett a közös eddigi lakcímről, de kérheti a saját számlája. Viszont itt már neked kell az igazolást kérned, hogy hányan laktok ezen a címen. Ekkor tudsz arról, hogy megigényelte, és csak abban bízhatsz, hogy amikor megkapta a saját számlájára, akkor elküldi neked.

A családi pótlék különbözetre nem ő a jogosult, hanem a gyereked. Te is megigényelheted, és meg is kapod, viszont neki ebben részt kell vennie. (Munkaviszony igazolás, lakcímigazolás stb.)

Nem tudom, hogy függ-e attól, hogy mennyi tartásdíjat fizet. Nem hinném...

Viszont én azt hallottam, hogy a mértékétől függhet. Ezt az exem mondta, és lehet csak azért hogy ne kérjek tőle magasabb tartásdíjat. :(

2016. jan. 12. 22:24
és ha ő nem jelentette be kint, h nem él egy lakcímen velünk, akkor jogosulatlanul venne igénybe bármit?
2016. jan. 12. 22:22

Sziasztok!

Érdeklődnék.Gyermekem apja Ausztriában melózik.bejelentett munka. Mivel szétmentünk lakcíme nem nálunk van. Így is megigényelheti a családi pótlék különbözetet? Olvastam olyat h a csak a megfelelő tartásdíj fizetése esetén jogosult rá. Ez mennyi összeg? Valamint a gyes kérdés. Nem igazán tudom milyen papírokat íratott alá velem, de sztem ezt is. Aktuális lesz itthon igénylenem lejár a gyed. Erről itthon kell tudniuk ha ő megigényelte kint? Valamint h gyermek után adókedvezményt kap, havi kb 17 ezret. Jól tudom?

79. piper72 (válaszként erre: 73. - Pangolin)
2016. jan. 9. 22:14

Sziasztok! Az exem több éve kinn dolgozik Ausztriában, viszont Magyarországon él. 2 és fél évvel ezelőtt ő igényelte a csp. különbözetet a gyerekünknek, aki velem él. Azért igényelték meg nekem is, mert így az új kapcsolatába született gyereke után is többet kap. Saját számlájára kérte a pénzt, és ahogy be is igazolódott nem küldte meg nekem a teljes összeget. Mondtam neki, hogy az én számlámra küldje, akkor nem kell kiszámolni, hogy mi az ami nekem és mi az ami neki jár. nagyon nem tetszett neki a dolog. Fogtam magam és a Osztrák hatóságtól kértem, hogy az én számlámra küldje. Exem meg közben úgy döntött, hogy akkor intézzem én itthonról.

Szóval lehet itthonról is intézni. Bár az elején nagyon-nagy kavar volt a fejemben, az itteni ügyintézők meg semmit nem tudnak, hogy mikor kit kell leigazolni, hogy ki és hol lakik. Háromszor voltam az irodában, még össze is kaptak rajta, hogy kinek lehet igaza... :)

Jelentem, sikerült elintéznem, meg is kaptam decemberben a 2015-ös évi különbözetet. És amint sejtettem, igencsak lenyúlt az exem.

Amit azért nem értek, mert ez nem az ő pénze, ezt az állam adja... :((

Kértem tőle, hogy legyen becsületes, adja meg ami jár, akkor én sem kérek tőle tartásdíj emelést. De mindhiába. Lehet hogy elindítom ezt is? Hmmm...

78. Zamila
2015. nov. 20. 18:30
Nekünk 8 hónap alatt jött meg eddig mindig,de mi nem élünk kint,lehet,hogy abban az esetben azért gyorsabb.
2015. nov. 15. 14:09
Köszi a választ! De nem lehet, nem tudom elhinni hogy otthonról nem kapunk semmit és az osztrákok csak nézzék ahogy 1300 euróból éppen hogy megvagyunk a gyerek másfél éves koráig!! Van itt egy család, nem házasok, két különböző állampolgár és mégis megjött nekik 2-3 hónap alatt! DE halottam ellenpéldát is! Nem tudom! Várunk.
2015. nov. 14. 23:27
Kb 1-1,5 év...
2015. nov. 14. 19:42
Sziasztok! Látom már nem olyan aktív a fórum de ha valaki tudna válaszolna? Mennyi idő mire megjön a családi pótlék? Minden papírt beadtunk kb egy hónapja ide kint élünk,van biztosításunk, párom lassan 3 éve dolgozik itt. A kislányunk már itt született de azt mondták csak ha megjött az útlevél akkor kezdhetünk el intézkedni. Megvártuk, megjött és most várunk. Karácsonyra csak megjön... vagy tényleg betarthat egy évbe is?
74. Zamila (válaszként erre: 73. - Pangolin)
2015. nov. 3. 23:10

Hát nem tudom,mert eleve az igényléshez kell egy papír az önkormányzattól,ami leigazolja,hogy egy lakcímen laktok mind a négyen.

De a legjobb,ha megkeresel egy ilyen ügyekkel foglalkozó irodát.Ők eltudják mondani,hogy jár-e,és,hogy ki igényelheti

2015. okt. 26. 15:19

Sziasztok! Tudna valaki abban segíteni, hogy a Magyarországon élő szülő, aki a gyereket hivatalosan neveli, megigényleheti-e az osztrák csp különbözetet? Különélő szülők, azt tudom, hogy így is jár, de a magyar oldalról lehet-e igényelni, vagy csak az Ausztriában élő szülő teheti ezt meg?

Félő, hogy az osztrák oldali szülő nem fogja odaadni a pénzt, ha ő igényli meg. Lehetséges, hogy a Magyarországon élő, dolgozó, gyermekét nevelő apuka igényelje és kapja meg a különbözetet, a kint élő anya helyett?

Köszi előre is! :(

2015. okt. 12. 15:20
Tudna nekem valaki segíteni, hogy mi az osztrák neve a TAJ számnak?
71. anyegin (válaszként erre: 70. - Vkgabi)
2015. aug. 31. 23:12
Ha a középiskolás 15 éven felüli, akkor nem.
70. vkgabi (válaszként erre: 69. - Anyegin)
2015. aug. 31. 22:07
Akkor középiskolások már nem is kapják? :-(
69. anyegin (válaszként erre: 67. - Vkgabi)
2015. aug. 29. 14:07

13. családi pótlék pontosan 1 évig volt, utána megszüntették.

ami most van: szeptemberben minden 6-15 éves gyerek után plus 100 € " schulstartgeld". és igen, ez automatikusan lesz a szeptemberi családi pótlékkal utalva.

68. vkgabi (válaszként erre: 66. - Luice)
2015. aug. 29. 13:01
Az osztrákok amint küldenek neked erről egy papírt,kb. 2 hét.
67. vkgabi
2015. aug. 29. 13:00
Sziasztok, nem tudja valaki,h van-e 13.havi családi pótlék Ausztriában? Állítólag a szeptemberivel jön..
66. luice
2015. júl. 24. 10:22
Sziasztok.Tudna nekem valaki segíteni?Kb 1,5 éve adtuk be családi pótlék igényünket ausztriába.A magyar államkincstár 4 hónapot ült az E411-es nyomtatványunkon. Julius 15-én küldték ki az osztrákokhoz az igazolást.Kb mennyi időre számíthatok mire megküldik a pénzt?Köszi aki válaszol
65. Zamila
2015. máj. 7. 17:25
Az akkor is jár,csak sztem más az összege,mert a férjed nem egyedüli kereső lesz a családban.
64. vkgabi
2015. ápr. 16. 11:50
Sziasztok,férjem kinn dolgozik Ausztriában és ő kapja a családi hál'istennek,én háztartásbeli vagyok,de gondolkodom egy vállalkozáson. Az érdekelne,hogy ha M.o-on egyéni vállalkozó leszek,akkor is kapjuk havonta kintről a családit vagy sem. Köszi
63. Zamila (válaszként erre: 62. - Katramatra)
2015. márc. 28. 20:29

Sztem ez a házassági anyakönyvi kivonat.


Nem úgy kezdtétek,hogy beadtátok az E411-et? Mondjuk én nem nagyon tudom,mert nekünk iroda intézi.

2015. márc. 24. 15:28

Sziasztok!

Osztrák családi pótlék igénylésében szeretném a segítségeteket kérni. Hiánypótlásként be kell nyújtanom a "Familenstandbescheinigung"-ot. Ez az E401-es nyomtatvány?

És az E411-es nyomtatványt mikor kell beadni?

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook