Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ausztriában élő magyarok fórum

Ausztriában élő magyarok (beszélgetős fórum)

14. Evawitch (válaszként erre: 13. - Evalan)
2022. dec. 16. 06:25
Jó a 4 evszakos is.
13. Evalan
2022. nov. 23. 19:56
Sziasztok ha Bécsbe utaznánk autóval, jó a négyévszakos gumi vagy kifejezetten téli gumi kell?
12. Andi.Bobi (válaszként erre: 11. - Andilaci)
2021. dec. 5. 14:35
December 20.án kezdődik a suli. Nem tudom,hogy lesz.
11. andilaci (válaszként erre: 10. - Andi.Bobi)
2021. nov. 30. 09:43
Tudsz igy suliba járni Andi, lockdown idején?
10. Andi.Bobi (válaszként erre: 9. - Andilaci)
2021. nov. 27. 15:21
Halihó!!😘
9. andilaci (válaszként erre: 8. - 2f9443a416)
2021. nov. 27. 12:59
Ugye:))
8. 2f9443a416 (válaszként erre: 7. - Andilaci)
2021. nov. 22. 17:14
Az
2021. nov. 22. 14:47
Halott ez a fórum🤦‍♀️
2019. okt. 6. 11:12

Helloooo

Mi Linzben élünk 2018 január óta.Van valaki errefelé??😃😃

5. Evawitch (válaszként erre: 4. - Főnix01)
2018. aug. 14. 03:13

Nálunk 1200 az átlag és az albérlet 350-től kezdődik.

Ismerem azt a csoportot, ott eléggé megy a vita állandóan . 😃

4. főnix01 (válaszként erre: 3. - Evawitch)
2018. aug. 13. 21:15

Nekem az volt èletem legjobb majdnem 3 ève :) csak hàt èletünk nem volt mellette (igaz, azòta sincs XD). Heti hat nap 10-12 òra. Biztos ismerős neked. A szàllàsjnk egy szemèlyes volt, csak amikor kijöttem a fèrjemhez, akkor csak betettek oda egy àgyat :D magànszfère nem igazàn volt :D de nem panaszkodom, mert elvoltunk. Csak aludni jàrtunk oda.

Ami lènyeges volt a lakàsvàsàrlàsnàl, hogy làttàk a szàmlànkon, hogy tettünk fèlre folyamatosan pènzt. Pènzügyi tanàcsadò segìtett nekünk.

Jò messze vagyunk egymàstòl. Van facebook-on csoport, ott rengetegen èlnek Bècsben (nem tudom, hogy mennyire van messze tőled.

Ahigy hallottam, ha szerencsèje van az embernek, akkor olcsòbb lakàst talàlt, ès meg tudja keresni az 1400-1500-öt. Az màr jò. Itt Tirolban brutàl albèrletàrak vannak a legtöbb helyen. Nem tudom, hogy mennyit segìt neked, de nekünk a havi kiadàsunk 900 euro + kb 350 euro a kaja.

3. Evawitch (válaszként erre: 2. - Főnix01)
2018. aug. 13. 20:56

Én Steiermarkban lakom. Közelebb a határhoz, mint ti, jóval szerintem.

Jól sikerültek akkor a dolgaitok , hogy 6 év után már saját lakásban éltek.

Szállás annyira nem volt jó, nem ? Ejel -nappal a munkahelyen lenni nem valami jó.

2. főnix01 (válaszként erre: 1. - Evawitch)
2018. aug. 13. 20:27

Szia!

Sokat nem tudok segìteni. Tirolban èlünk 6. ève. Mindketten vendèglàtòsok vagyunk a fèrjemmelm. 2 èv 8 hònapig szemèlyzeti szàllàson laktunk, majd költöztünk ès albèrletbe mentünk. Majd 2 èv mùlva megint költöztünk, de most sajàt lakàsba. Utolsò utàni pillanatban sikerült megcsìpni. Mert jött utàna a kis trònörökös.

Mi nem nagyon tervezünk hazaköltözni. Szeretnénk, mert mégis a hazànk. Hàtha nyerünk egyszer a lottòn.

Merrefele laksz?

2018. aug. 13. 18:46

Minden érdekel ebben a témában.

Egyedül, albérletet fizetve, minimálbérből ki mit tudott spórolni, mennyire nehéz,ha van ilyen.

Masfél hónap és egyedül fogok élni. Már haza se kell rohangálni semmiért, így egyszerűbb lesz.

Barátommal jöttünk ki és rájöttem, hogy itt is gondok vannak az együttéléssel.

Már várom a saját otthont, csak be kell rendeznem. Utána szeretnék saját lakásra gyűjteni, ami nehéz. Az is jó kérdés , hogy itt vegyek -e lakást, vagy Magyarországon, hogy tudjak hova menni látogatni.

3 és fél éve vagyok kint. 3 évig szállodában dolgoztam, ott is laktam tavaly augusztusig. Utána vettünk ki albérletet. Konyhán dolgozom, de szeretnék majd váltani, mert beteg testtel születtem és nagyon nehéz számomra.

Most az új munkahelyemen jöttem erre rá. Vagy lehet , hogy jó a konyha , csak nem ez. 😃

Először nehéz volt itt , de már el tudok intézni mindent, amit kell. Tanulási nehézségeim vannak, úgyhogy időbe telik, amire a nyelvet normálisan meg tudom tanulni.

Hívtak ma a szakmámban állás interjúra. Pont nem vettem fel , mert dolgoztam, de holnap bemegyek személyesen. Abban reménykedem, hogy elegendő lesz a nyelvtudásom és 30 -40 órás munkát tudnak adni.

Érdekelne más története is , ki mit hogy élt meg kint.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook