Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Asztrológia fórum

Asztrológia (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
2010. márc. 9. 16:00

Az asztrológia vagy csillagjóslás (görögül αστρολογία) kifejezés a görög asztron, 'csillag' és logosz, 'szó, tudomány' szavakból ered. Az úgynevezett ezoterikus tanok egyike, és feladata a bolygók állásából egy adott időpontban bekövetkezett esemény (legtöbbször egy személy születése) sorsának minél pontosabb meghatározása. Tudománytörténeti szempontból a csillagászat tudományának előfutára, míg a modern asztrológiát az áltudományokhoz sorolják.


(Wikipédia)

175. d31220a4bf (válaszként erre: 172. - Zizisicc)
2010. márc. 9. 15:47

EGY JÓ ASZTROLÓGUSNAK ÚGY KÉNE MAGYARÁZNI, HOGY AZT NE LEHESSEN FÉLREÉRTENI :-))


Ha van az asztrológiának megcáfolhatatlan alapja?


ASZTROLÓGIA = Csillagjóslás ???????????


igen = nem ?????????

174. d31220a4bf (válaszként erre: 171. - 3c0814215c)
2010. márc. 9. 15:44

Ezen már én is elgondolkodtam:-)

De szerintem egy kicsit erős az a szó, hogy "hazudik" cizelláltabban fogalmaznék.:-)

Nem minden van úgy ahogy ők azt előre jósolják.

De hisz emberek és ők is tévedhetnek.

És itt nem értetem "Solyon 164." észrevételét, MIBEN KEL HINNI???

2010. márc. 9. 15:35

164. Solyom 2010-03-04 19:35

Igen , ez sajat tapasztalat IS :)

De , ahogy mulik az idö es mind jobban HISZEL a megerzeseidben , annal többször fog bejönni hogy , erdemes volt HINNI :)

(válasz IGSz. 163. hozzászólására)



EZEK A SOROK AZT MUTATJÁK HOGY HITRE VAN SZÜKSÉG.



Azért másoltam ki,mert úgy tűnik ellentmondásba keveredtél önmagaddal.



Vagy én értelmezem rosszul??????????

172. Zizisicc (válaszként erre: 171. - 3c0814215c)
2010. márc. 9. 10:13
Nem hazudik, csak legfeljebb rosszul értelmezik ....
2010. márc. 9. 10:10

Az asztrológia soha nem hazudik.

Igazat viszont nap mint nap százat mond.

170. 274c9996b8 (válaszként erre: 165. - D31220a4bf)
2010. márc. 6. 14:52

Nem , nem a hiten alapul , hanem az asztrologusok evszazados megfigyeleseiken,feljegyzeseiken :)

Van egy reges -regi könyv aminek az eredete azokorban nyulik vissza , a neve a Szibyllak könyve ! Ez egy könyv amibe felvannak jegyezve az összes lehetö joslasi formak , asztrologia , s mi több van 1-olyan resze ami naprol,napra 1-egesz evre elemezi minden egyes nap szulöttenek a lehetösegeit az eletben ! Mint tudjuk az okorban többször leegett Roma , de ezt a könyvet tuzön , vizen mindeg megmentettek ! Ha szerencses vagy , 1-1-antikvariumba , muzeumba megtalalhato es erdemes belelapozni :)

169. Skar (válaszként erre: 154. - 3c0814215c)
2010. márc. 6. 03:58
Igen, testvér, lehet. Most hallod először, hogy az asztrológia szerint lehet? Hol voltál eddig?
168. Skar (válaszként erre: 152. - 3c0814215c)
2010. márc. 6. 03:57
Nem befolyásolnak, hanem jeleznek.
167. Skar (válaszként erre: 165. - D31220a4bf)
2010. márc. 6. 03:55
Alapulni nem azon alapul, de tény, hogy sok modern "asztrológus" él a kliensei vak hitéből.
166. Zizisicc (válaszként erre: 165. - D31220a4bf)
2010. márc. 5. 20:36
Nem.
2010. márc. 5. 20:28
Ez egy kicsit elgondolkodtató, az Asztrológia akkor a hiten alapul ??????
164. 274c9996b8 (válaszként erre: 163. - 3c0814215c)
2010. márc. 4. 19:35

Igen , ez sajat tapasztalat IS :)

De , ahogy mulik az idö es mind jobban HISZEL a megerzeseidben , annal többször fog bejönni hogy , erdemes volt HINNI :)

163. 3c0814215c (válaszként erre: 162. - 274c9996b8)
2010. márc. 4. 19:30
Az csalóka lehet. :)
162. 274c9996b8 (válaszként erre: 161. - 3c0814215c)
2010. márc. 4. 16:31

Ez fogas kerdes :)

Halgass a megerzeseidre !

161. 3c0814215c (válaszként erre: 160. - 274c9996b8)
2010. márc. 4. 16:11
És hogyan tudjuk a téveszméket megkülönböztetni az igaz dolgoktól?
160. 274c9996b8 (válaszként erre: 159. - 3c0814215c)
2010. márc. 4. 16:08

Mind a mai napig rengeteg teveszmevel hulyiti magat es embertarsait az EMBER :)

Ebböl azert nem adodik az hogy , minden hulyeseg :)

159. 3c0814215c (válaszként erre: 158. - 274c9996b8)
2010. márc. 3. 21:30
Mindezt úgy, hogy közben a Földet laposnak gondolták. Igaz, ami régi az csak jó lehet. Sőt minél régebbi, annál jobb. ;-)
158. 274c9996b8 (válaszként erre: 154. - 3c0814215c)
2010. márc. 3. 21:24

IGEN !

Az asztrologia öregebb mint a keresztenyseg ! A Romai korban minden tehetös polgar egyböl horoszkopot csinaltatott az ujszulött gyermekenek ! Korabeli irasokbol , törteneszek munkaibol olvashatjuk hogy , milyen sokszor stimmelt pl a csaszarok elöre felterkepezett eletutja :)

157. 3c0814215c (válaszként erre: 156. - Sheridans)
2010. márc. 3. 21:15

"A bemutatott eredményeket ismerô asztrológusoknak egy másik, racionálisabb része (ez sokkal kisebb, mint az elôzô) az eredményeket elfogadja, és elismeri, hogy az asztrológia állításainak a valósághoz nincs köze. Ezek az asztrológusok általában olyasféle szöveggel igyekeznek az asztrológia létjogosultságát megvédeni, hogy az asztrológia egy nyelv, egy szimbolika, amivel jól lehet beszélni emberi sorsokról, jellemekrôl, és ez a fajta beszédmód az asztrológiát használó emberek számára pszichológiai segítséget jelent, egyfajta segédeszközt a saját személyiségük, sorsuk feletti elmélkedéshez, ez pedig kiegyensúlyozottabbá teheti ôket, és segíthet fontos döntéseikben."


Ezt hallottuk most. :)

156. Sheridans (válaszként erre: 152. - 3c0814215c)
2010. márc. 3. 19:04

Ebben a formában a válasz is : igen/nem...

Mert, mi van kedves Igsz, ha a kérdés nem dönthető most el digitális-informatika tudományos szemléletével, ahol az elvárt válaszok eredményhalmaza csak igen(1) vagy csak nem(0) értéket vehet fel, mert mind a kettő igaz lehet olykor vagy egyik sem egyszerre...

Mert vajon kinek kell magunkban, hogy csak ezt jelentse, és miért? S mit jelent pl. egy olyan fogalom nekem, hogy égitest? Ha csak kő az égen, orbitális pályával, akkor nem. Ha meg rámesik a Mars mint kő monjuk, akkor az erősem befolyásol személyiségileg meg sorsomban is. Ha meg az égeites fogalma szimbolizál valamit, s az égitest fizikai mozgása mutatja ennek az - amúgy láthatatlan - szimbólumnak a mozgásait és viszonyait, aminek jelentést vagyok képes tulajdonítani a digitális világon és az orbitális pályán túlmenően is; és majd ezzel a jelentéssel személyiség alkotó komponensek viszonyrendszerében tudok analógiásan gondolkodni és látni, akkor mondhatom magamnak, hogy bizonyos komponensek befolyásoltak lehetnek egy bizonyos irányban nálam akkor is, ha külön nem figyelek rájuk... S ebben ez a szép, ezért szeretjük. De, nem biztos, hogy ezek után univerzalizálhatom is a kérdést, azt mondván hogy, ez akkor mindenkinél így lesz, s mindenkire igaz lesz vagy hamis lesz, még ha rám nézve igaz is... Legfeljebb csak annyit mondhatok óvatosan, hogy valami lehet másnál is, de hogy mi, annak utána kell nézni...

155. Zizisicc (válaszként erre: 154. - 3c0814215c)
2010. márc. 3. 09:49
Igen. Személyiségünkre igen, a sorsunkra is, de nem jóslásként, hanem inkább lehetőségekként, tendenciákként .....
154. 3c0814215c (válaszként erre: 153. - Zizisicc)
2010. márc. 3. 09:05
A kérdés egyszerű. Lehet-e következtetni az égitestek állásából sorsunkra személyiségünkre?igen/nem
153. Zizisicc (válaszként erre: 152. - 3c0814215c)
2010. márc. 3. 08:57
Nem. Az égitestek állása csak jelzi azokat az energiákat, amik az életünkre hatnak. Mint ahogy az óra mutatja az időt, de nem "generálja".
152. 3c0814215c (válaszként erre: 151. - Skar)
2010. márc. 3. 08:06

A kérdés egyszerű. Befolyásolják sorsunkat, személyiségünket az égitestek vagy nem?

igen/nem

151. Skar (válaszként erre: 146. - Sheridans)
2010. márc. 3. 01:16

A gépelés könnyebben megy neki, mint a gondolkodás. :)

Elég mókás, hogy valaki a Tudományt akarja pajzsul használni, de arra nem hajlandó, hogy a vita tárgyát megismerje. Röhej a köbön. =)

2010. febr. 14. 16:42

:) Na és, miért kéne...? De, hát értelmes vagy, láthatóan tudsz gondolkozni, tanuld meg és publikálj utána vagy így vagy úgy, és akkor lesz, és az a sajátod lesz...

Vagy olvasgathatnál - mondjuk 1 könyvet, az nem nagy fáradság talán - pl. Fritz Riemantól, a müncheni pszichológiai kutató és pszichoterápiás intézet docensétől, kiképző analitikusától, aki vette a fáradságot a megtanulásához is, s könyvet is írt tapasztalatairól ezzel kapcsolatban, többek között az asztrológia pszichoterápiás felhasználási módjairól is. Elérhető eredetiben németül is, teljességgel tudományosan kommunikatív világunkban a Lebenshilfe Astrologie Gedanken und Erfarungen vagy vmi hasonló címen, vagy valami hasonlón tán magyarul is lehet. Ha meg, előtte még talán a másik kettő művét meg a Szabó Ervin könyvtári egykori egyetemi jegyzetét is elolvasod, akkor ez is érthetőbb lesz. Vagy lehet még Regiomontanus eredeti életrajzot is olvasgatni, s nem a matematika történet félét, mert ez nem említi, hogy vajon miért, mi okból alkothatott meg ő maga ráérő "kis" idejében egy ma is használt asztrológiai házrendszert még annak idején, mert hobbinak azért ez soknak tűnik, csillag-ászoknak :) meg ez nem szükséges...

S nem is miattam vagy miattunk, mert nekem is meg az asztrológiának is aztán mind1, hanem inkább csak magad miatt, hogy ne maradhasson ezzel az asztrológia dologgal kapcsolatban benned ilyen szepoku előtti negatív szájíz...:) Oks? :)

149. 3c0814215c (válaszként erre: 148. - Sheridans)
2010. febr. 14. 16:07
Pozitív kísérletet, megfigyelést még nem publikált senki.
2010. febr. 14. 13:09

Kár, mert ha van egy két szerencsétlen találkozásod is az asztrológiával, így láthatóan csak mások meglátásaira meg kísérleteire alapozhatsz. Nem próbáltad, nem is fogod, sajnálod az időt a saját tapasztalat kialakítására és megszerzésére, de még is valami motivál hogy egy asztrológiai féle portálra ollózgass innen onnan. Na és...? Amikre itt hivatkozol, tudjuk. Erről beszél az utca a házam előtt. Na és...? De lehet, mi (jelesül én) máshogy tapasztaljuk(-lom), s lehet, hogy nekünk(-kem) működik. Remélem, ez nem baj még ugye...? Néhány tizmillió tudósféle (vagy több, mind1) magát közmegegyezésileg a jelenlegi tudományoshoz soroló valakinek nem működik, akik aztán elkeserednek emiatt, s publikálgatják tapasztalataikat. Na és...? Én is próbáltam, utána jártam, érdekelt a miért a hogyan, megtanultam, s most már nekem működik, mit törődjek velük... Nem vagyok nagy spiller benne, csak olyan amilyen, de hasznosnak tartom. Mondod ugye, nem működik... De, ha nem próbálod, mitől működne? És mitől nem, akkor ki tudja hát, ha Te nem...?

S miért és kinek gond az asztrológiánál a Forer-hatás, és miért nem gond a rákosok gyógyításánál vagy a depressziónál, vagy az öngyilkosságosok utániaknál, vagy a boldogtalanoknál, stb? Ha valaki feladja az életét, mert elkeseríti egy betegsége, s személyesen őt egyik kezelő orvosa megerősíti abban, hogy a vizsgálati eredményei és optimisztoid személyisége alapján lehet esélye a kemóval a gyógyulásra. (S csak annyit mond: lehet. Bejósolja neki...). Másik orvosa egy rosszabb napján ugyanezen leletek alapján azt mondja, hogy személyes hozzáállása és leletei alapján nem lehetséges...(Itt meg ezt jósolja be). Itt akkor miért lehet Forert használni s nem Forernek nevezni...? S mi a jó abban, hogy állandóan kísérletekkel kell bizonyígatni ezt azt? Nem bízunk a világban, a sorsunkban, önmagunkban, stb. vagy mi...? Miért nem lehet a sorsra - vagy akármire - bízni egy kis spontaneitást egy tól-ig határon belül... Asztrológia is egy kicsit olyasmi mint a szex, máshogy működik ha csinálják, s máshogy ha nem csak beszélnek róla. Másmilyen, ha kísérletekkel kell évekig ugyanazt és ugyan úgy csinálni, mert tudományos közmegegyezők publicisztoid hajlamaiknak engedve vizsgálgatják, s másmilyen ha spontán hagyja az ember mert szereti és kész, s legyen ahogy lesz. Asztrológia olyan mint az egzotikus párunk, akit szeretünk. Akkor akkor élvezed majd a társaságát, ha együtt élsz vele és hagyod, hogy spontán legyen, és megtanulod a nyelvét amin megszólal majd feléd, s nem elvárva tőle, hogy Ő tanulja a Te nyelvedet... Így tudna arra is tanítani, hogy hagyd el a külsőséges, nyomorúságos és tudományos röghözkötöttséget, egy kis boldogságért, szabadságért és jobb életért/létért. Hát ezért csináljuk mi is, nem azért, hogy mazohistákká legyünk, s publikálgassunk szerencsétlenkedve róla itt-ott ... :)) Vagy nem?

147. 3c0814215c (válaszként erre: 146. - Sheridans)
2010. febr. 13. 21:34

Nem így van. Botorság 2-3 évet szánni rövid életünkből olyan dologra ami nem működik. Az asztrológiát áltudományként tartják számon ezen nincs mit szépíteni.


[link]


Az állításait meg egyszerű kísérletekkel meg lehet cáfolni, nem szükséges elmélyedni az elméletének részleteiben.

Itt egy példa egy ilyen kísérletre (video):


[link]

1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook