Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Asztrológia fórum

Asztrológia (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8 9
206. Skar (válaszként erre: 205. - E438349773)
2011. jan. 25. 15:25

Van téma? :)

Mondjuk én azért nem nagyon látogatom a topikot, mert miután évek óta foglalkozom asztrológiával, olvasok külföldi szakirodalmat, satöbbi, nem szeretem, ha néhány vérbeli háziasszony-horoszkópus túlkiabál a sületlenségeivel. Maradjunk annyiban, hogy nem ez a téma a hoxa erőssége, de aki akarja, az megtalálja az ilyen érdeklődésű társaságot. Gondolom te sem szívesen innád a jó bort két-három kannás bortól sugárban hányó részeggel egy asztalnál?

2011. jan. 2. 23:15
miert nem ir mar senki? hol vagytok?
204. Szofril
2010. júl. 20. 17:23
Nagyon bonyolult tudomány. A jegyek is fontosak meg érdekes. Különösen a gyorsan mozgó égitesteknél, mivel a Szaturnusz vagy pláne a Plútó csak évek alatt szel át egy jegyet. Ezért ugye generációs hatást hordoznak. A Hold hatása erőteljes még, az érzelmi reakcióinkat és a felmenőinket szimbolizálva, míg a Merkúr és a Vénusz szorosan követi a Napot. Azt akartam ebből kihozni, hogy a házak talán azért mutatnak meg személyesebb vonásokat, mert azok eloszlása mindig egyedi. Hiába van a Merkúr például az Oroszlánban ha az egyik embernél a tizedik, másiknál a negyedik házban van teljesen másképp hat. A párkapcsolati elemzésnél meg szinte elengedhetetlen azok elemzése. Szóval bonyolult, de én élvezem! :)
203. 484b000711 (válaszként erre: 202. - Szofril)
2010. júl. 15. 16:26
Az asztrológiáról kérdeztelek. Sokat foglalkoztam vele, de a házak jelentésébe nem mentem bele, inkább hogy melyik bolygó milyen jegyben van egy horoszkópban, meg volt egy könyvem, ami fényszögek? szerint trigon stb... elemezte a horoszkópot. Meg sokszor figyeltem a mindennapokban ,ki hogy viselkedik és hogy mit ír róla az asztrológia. Általában napjegy szerint, de volt akiknél hold, ac . vagy más bolygóállásokat is tudtam.
202. Szofril
2010. júl. 15. 15:00
Az íráselemzést? Olvastam róla pár könyvet és egy két elemzést készítettem már, de igen még sokat kell tanulnom. Az asztrológiában azonban már évek óta praktizálok. Te mennyire mélyedtél el bennük?
201. 484b000711 (válaszként erre: 200. - Szofril)
2010. júl. 15. 00:12
Tanulod?
200. Szofril
2010. júl. 14. 20:07
A grafológia se se egyszerű az biztos. Abba nem merültem annyira el még, csak kicsit. Majd ha nem lesz ennyi megrendelésem akkor beszerzek még pár könyvet. De egyelőre az asztrológiát élvezem. :)
199. 484b000711 (válaszként erre: 198. - Szofril)
2010. júl. 13. 10:38
Olyan mint a grafológia :) Akkor borultam ki, amikor a mm-es betűszámolgatás után leírták hogy az aláírás teljesen megváltoztathatja az egész jellemzést. Az az érzésem, ezek a kis finom titkok nem adják magukat, hanem megmaradnak titoknak.
198. Szofril (válaszként erre: 197. - 484b000711)
2010. júl. 12. 18:51
Nem csak az ascendens de a hold és a többi égitest is számít, a létrejött fényszögek is, és ha esetleg máshol telepedtek le életük során akkor érdemes egy előrejelzést is készíteni az adott város koordinátáira. Aztán ott vannak még az asztrológiai házak is. Sok tényező számít egy horoszkópnál. :)
197. 484b000711 (válaszként erre: 196. - Szofril)
2010. júl. 12. 16:43

Szia :) Az arctipus mellett a kézfejet is érdemes nézni.

A kórházakban nehéz két egyformán járó órát találni. Ikreknél hogy lehet hogy 1 perc különbséggel születettekre is eltérő jellemzést írnak, akkor is ha nincs ac. váltás és egyneműek?

196. Szofril (válaszként erre: 191. - 484b000711)
2010. júl. 9. 17:02

Sziasztok, szia Encsi!


Igen, Magyarországon a kórházakban még mindig kerekítik félre, negyedre a születés idejét. Egy anyától pedig nem lehet elvárni, hogy a nagy esemény után még az óráját is lesse. Ezért szoktam ajánlani mindenkinek, hogy manapság már az apa vagy egy kísérő bemehet a szülőszobába, ő jegyezze fel a percre pontos dátumot, még akkor is, ha a szülőket nem különösebben foglalkoztatja a téma. Ki tudja, hogy a gyermeket nem e fogja érdekelni.

Arra, amit írtál, hogy érdemes megnézni az ascendenst előtte és utána is helyes meglátás. Azonban egy jó asztrológus nem csak ezt teszi meg, hanem fotó alapján, az arcformából is következtet. Rendkívül sok információt le lehet belőle vonni, és ha még így sem száz százalékig biztos akkor az életed főbb eseményeiről, időpontokról kérdez. Így már elég biztosan meg lehet állapítani az ascendenst, a születési horoszkóp gerincét.

Csak ennyit akartam. Szép napot nektek!

2010. ápr. 6. 18:57
Hihi, jó ez a kép IGSz. Köszönöm a vígasztalást mindenkinek :)
194. Zizisicc (válaszként erre: 192. - Szorgoska)
2010. ápr. 6. 15:03
Nyugi ..... ott van az Neked ne félj ..... meg a Mars is ..... :o))
193. 3c0814215c (válaszként erre: 192. - Szorgoska)
2010. ápr. 6. 15:01
2010. ápr. 6. 14:43

Könyvtárnyit írtak össze a Plútóról, hogy micsoda erős hatású, blablabla, egyértelmű kapcsolat az AIDS megjelenésével blablabla :))

Most meg itt maradtam én szegény Skorpió plútótlanul :I

191. 484b000711 (válaszként erre: 184. - Skar)
2010. ápr. 6. 13:43

"5-10 perc eltérés az időben már nagyon más képletet eredményez"

Sokszor az anya is csak nagyjából tudja a szülés idejét (mármit a percre pontosságot). Ilyenkor érdemes az aszcendenst úgy nézni, hogy 1/2 órával előtte és utána milyen ac.-t írnak. Évekeig úgy tudtam, hogy a Hold a szűz jegyben járt amikor születtem, és az ac. is szűz. Utána évekig úgy tudtam ,hogy a holdjegyem szűz, az ac. mérleg. Most meg úgy tudom, hogy a holdjegyem és az ac.-m is mérleg.

190. Sheridans (válaszként erre: 188. - Szorgoska)
2010. ápr. 6. 13:32
Ki tudja, tán ők sem...:) Minden esetre, a három újonnan felfedezett bolygó nélkül is az asztrológia haladóbb formája úgy kb. 450-500 érzelmi állapot egymáshoz való viszonyrendszerét és belső állapotait tudja kezelni, (már ha van valaki, aki ezt át tudja látni mélységében is). S ezt mintegy "színesítheti" a 3 újabb úgy még 50-100 állapotával, meg még sok egyéb (állócsillag analógiák, stb). De asszem, általában a 7 bolygós rendszer, ill. ezen állapotok töredéke elég szokott lenni arra, amit úgy általában nézegetnek belőle. Sokak szerint a három újat is ezek fényében érdemes nézegetni, illetve ha korszakokat vagy történelmi kérdéseket vizsgálgatunk, is jól jöhetnek...
2010. ápr. 3. 16:49
Az égitestek közül legnagyobb hatással (a Földet leszámítva) a Hold van ránk. Amikor felettünk van az égen, a gravitációs vonzása kb. egy, a fejünk fölé helyezett borsószemnek felel meg.
188. szorgoska (válaszként erre: 187. - Sheridans)
2010. ápr. 3. 14:46

Nagyon költői :)

De honnan van bátorsága bárkinek is a néhány évtizede felfedezett bolygó hatását leírni?

187. Sheridans (válaszként erre: 186. - Szorgoska)
2010. ápr. 3. 12:38
Van - egyesek szerint - az asztrológiát illetően erről egy olyan megközelítés, hogy az újonnan felfedezett bolygók a régi bolygóknak - zenei hasonlattal élve - egy bizonyos felsőbb oktávjai. S pl. az akkori korok embere egy olyan "zenét" hallgatott, amiben ezek a "hangok" még nem szólaltak meg, de megszólalhattak volna. Ma meg egy olyan zenét hallgatunk, amiben ezek is megszólalnak a régi hangok mellett, de bármikor dönthetünk úgy is egy szép napon, hogy ma este az eredeti formára vagyunk kíváncsiak, és ebben a formában szeretnénk hallgatni a régi idők muzsikáit... S lehet, hogy lesznek majd később olyan új hangok és hangzások, amit e "zenét kedvelők" szívesen és érdeklődve fogadnak majd, legalább annyira, mint a régi idők muzsikáit...:)
2010. márc. 30. 15:12
A régiek tapasztalataikat az akkor ismert planétákhoz kötötték, az lenne a kérdésem, hogy szükség van-e a modern időkben felfedezett bolygókra az asztrológiának? Rengeteg könyv született az Uránuszról és főleg a Plútóról, most pedig kiderült, hogy ha például a Plútót figyelembe vesszük, temérdek más égitestet is be kellene vonni távolságuk, méretük alapján. Tehát: adnak-e plusz ismeretet ezek a bolygók, és ha nem, akkor miért nem, hiszen az Uránusz és a Neptunusz igencsak megtermett.
2010. márc. 27. 09:05

az asztologi számomra a csillagoseget és a bolygok állását jelenti.

azt hogy ott fent a csillagoségböl minden kiolvasható.

a csillagok, a csillagképek, tehát az isteni fényüzenet jelei az asztrológiából! ezek a csillagszimbólumok ma már csak az asztrozófiában jelennek meg, bár az ősi asztrológia is ismerte és alkalmazta ezeket. :))


szeretem a csillagokat, ezért minden héten bemásolom a naplomba Paksi Zoltán asztrofia-logus vagyis "csillag bölcsész" heti elörejelzéseit.

akit érdekel ott megtalálja :))

184. Skar (válaszként erre: 179. - D31220a4bf)
2010. márc. 27. 03:04
Egyrészt van néhány olyan tényező, amit a sületési képlet nem mutat meg, és amiről a lelkiismeretes asztrológus tájékozódik is, mielőtt a képlettel kezdene foglalkozni (ahelyett, hogy játszaná a mindenlátó királylányt), másrészt előfordul, hogy 5-10 perc eltérés az időben már nagyon más képletet eredményez (fontos jelölők másik körzetbe, ritkábban másik alakba kerülnek stb.)
183. Sheridans (válaszként erre: 157. - 3c0814215c)
2010. márc. 11. 14:08

Lehet, nem rossz... Hallani valahonnan meg csinálni, azért más. :). Megint olvastad valahonnan, valamikor...:)? Csak épp nem volt még pszichológia, amikor a személyiség megismerésére már felhasználták. De nem kell külön a létjogosultságát fenntartani bármiért is, mert fenntartja önmagát, legfeljebb csak az vélhette így, aki ezen idézetet írta... Mert hát nézd csak meg, ítélkeznek és szidják ma is sokan, tán még itt is :), még is él és virágzik rendületlenül, mint régen. Túlélő típus, láthatóan túlélte az ókort, a középkort, a tudomány születését meg egynémely eltűnését, talán mert tud úgy szolgálni minket, hogy nem nő a fejünk fölé... Nyilvánvalóan, nekünk már nincs mit tanulni tőle...?

S hogy ne mindig magunkra gondoljunk, mert hasznos továbbá a barátnő, a gyerekek, a szülők, az ősök, a főnököm, a humán manager, az állásinterjúztató, a rendőr, az orvos, a patikus - patikusné is ám:) - a munkásaim, a munkatársaim, az ügyfeleim, stb. személyiségének kb. első látásra való feltérképezésében, mielőtt még megszólalna, s amely lehet arra a rövid időre tán elég is lesz, amíg ügyem van vele, s működik a kínai piacon is, kipróbáltam... :) Ki nem hiszi, tanulja, gyakorolja, s járjon utána...:)

2010. márc. 11. 13:23
Ja, gépelni a macskám is tud, ha játszik a billentyűzeten...:)
181. 274c9996b8 (válaszként erre: 174. - D31220a4bf)
2010. márc. 10. 11:13

A SAJAT MEGERZESEIDEBEN kell hinni :)

Mint minden szakmaban itt is akad szemfenyvesztö , semmit nem tudo :) Viszont van nehany valoban jo asztrologus,jos stb...

180. d31220a4bf (válaszként erre: 179. - D31220a4bf)
2010. márc. 9. 17:38

Bocs


Ő már halott:-(

És teljesen más volt a személyiségünk

179. d31220a4bf (válaszként erre: 177. - Zizisicc)
2010. márc. 9. 17:37

Oké, igazad van.

De mi van akkor ha van(volt) egy személy akkor született mint én, még az óra is ua. csak 5 perc különbség volt köztünk.

Ő már halott,hogy az hogy teljesen más volt a személyiségünk.

178. d31220a4bf (válaszként erre: 176. - 3c0814215c)
2010. márc. 9. 17:31

Ezt vágom.

Olvastam én is.

177. Zizisicc (válaszként erre: 175. - D31220a4bf)
2010. márc. 9. 16:38
Egyrészt eleve az asztrológusnak kell helyesen értelmezni, amit lát, nem véletlenül tanulják évekig, másrészt az is fontos, hogy a kliens mennyire fogja föl, amit az asztrológus mond .... ez függ az asztrológustól is, de a befogadó pillanatnyi állapotától is.
1 2 3 4 5 6 7 8 9

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook