Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Ártalmas lehet a kicsinek? fórum

Ártalmas lehet a kicsinek? (beszélgetős fórum)


1 2
42. mamcili (válaszként erre: 39. - Mindzsi)
2010. ápr. 21. 01:00

Nem vagy buta, hallgass az ösztöneidre!!!

Jó egészséget mindkettőtöknek!!!

41. mamcili (válaszként erre: 17. - Fc57ac7ebe)
2010. ápr. 21. 00:56
Mint írtam én sem, én sem dohányzom, sőt, soha nem is szívtam el egy szálat sem, mégis a családban mindig engem akartak leszoktatni a dohányzásról... vicces nem.
2010. ápr. 14. 19:06
Mindzsi, drukkolunk, erős legyél, a kicsiért!! És nem utolsó sorban magadért, neked is árt....és a fiadnak kell anya...sokáig.....
39. Mindzsi (válaszként erre: 36. - Bishop81)
2010. ápr. 14. 13:19
:oo Úr Isten! Ez komoly! :(( Ezt nem is tudtam... Szégyenlem magam... buta vagyok. És teljes mértékben igazatok van! Abbahagyom ezt a hülyeséget és KÉSZ!!! A kisfiam mindennél fontosabb, és nem akarok neki semmivel sem ártani!!!
38. Szoszi76 (válaszként erre: 15. - Mindzsi)
2010. ápr. 14. 09:56
Hogyha tényleg a kicsi a legfontosabb, akkor szerintem semmiképp sem szabad rágyújtanod! Látom el is határoztad, hogy nem teszed meg! Sok sikert kívánok hozzá!
37. tündér74 (válaszként erre: 22. - C75565e593)
2010. ápr. 13. 22:30
Olyan biztos nem létezik, ha egy kismama a terhessége alatt végig dohányzik, hogy semmi baja nem lesz a gyerekének. Sajnos a probléma sokszor később jelentkezik: viselkedési problémák, figyelemzavar, növekedészavar léphet fel.
2010. ápr. 13. 22:20
Egy dietetikus mesélte nekünk, hogy az anyatejben 3X halmozódik fel a nikotin. Szóval ha te pl. 3mg-ost szívsz, az anyatej 9mg-osnak felel meg. És nem egy csecsemő került már intenzívre nikotinmérgezéssel. Ráadásul ezzel az orvosok se tudnak mit kezdeni, tudják az alkoholista, drogos szülők gyerekeit "kezelni" különféle gyógyszerekkel, nyugtatókkal, fájdalomcsillapítókkal, de a dohányosokét nem. Ezt meg egy neonatológus mondta.
35. c75565e593 (válaszként erre: 33. - Bettiletti)
2010. ápr. 13. 22:09

Ismerek egy csajt...a lakásban bagóznak a párjával egyetemben.

Van erkélyük és nem mennek ki...a párom nem dohányzik,

És a kislány már 4éves elmúlt gyakran beteg, sápadt......mi nem járunk hozzájuk látogatóba sem, mert totál bagó szag van ott...ja és még egy nagy hatalmas jószág is él velük.

Én ezt nem tudom...hogy csinálják de én ezt nem tenném meg soha...

Pedig dohányzok!

34. barracuda59 (válaszként erre: 21. - Mindzsi)
2010. ápr. 13. 21:56

Megvédenéd a gyereked egy kutyatámadástól, igaz? Egy másik, verekedős gyerektől? Vagy ha az apja kezet emelne rá? Esetleg egy vadidegen akarná verni?

Ugye mindtől megvédenéd a gyereked? Akkor magadtól miért nem? Tedd le a cigit VALÓBAN, hogy nyugodt szivvel gondolhass arra, hogy Te megtettél minden tőled telhetőt.

33. bettiletti (válaszként erre: 31. - C75565e593)
2010. ápr. 13. 21:53

Na így van!!! Undorító!


Figyi, ha fájdalmas, hagyjuk, nem olyan fontos, tényleg!


Én eleve nem értem, hogy egyáltalán felmerül a cigi mint gondolat egy terhesben vagy kisbabásban vagy kisgyerekesben! Kiborít

32. c75565e593 (válaszként erre: 30. - Bettiletti)
2010. ápr. 13. 21:52

Rég volt....és hosszú és bonyolult és fájdalmas...de privátba leírom ha annyira kíváncsi vagy rá.

Én nem kívántam a cigit...ösztön volt...

2010. ápr. 13. 21:50

a teherbeesés előtt is érdemes abba hagyni a dohányzást!

Én mostmár nagyon keveset cigizek, már nem okoz semmiféle boldogságot..

De látni az utcán olyan anyákat akik a gyerek arcába fujják a füstöt.

Ezeket képen törölném!

Egy kismama a gyerek érdekében tegyen meg ennyit...amíg a gyerek picike!

2010. ápr. 13. 21:50

Május, hogyhogy a férjed jóvoltából??


Igen, már eleve az is durva, én is ezt írtam, hogy nem hessegetik el a füstöt is, nemhogy cigizni...!!!


Én csak szeretnék teherbe esni, illetve kis mázlival már az vagyok, de jó ideje kerülöm a füstöt is!!!

29. Vecy (válaszként erre: 21. - Mindzsi)
2010. ápr. 13. 21:46
Hajrá! Én is csak azt tudom mondani, hogy melletted vagyok!
28. c75565e593 (válaszként erre: 23. - Bettiletti)
2010. ápr. 13. 21:46

Nekem volt terhességem de elvetéltem..megállt a szíve a gyereknek.../párom jóvoltából:(/



Mikor még nem tudtam a babáról cigiztem...de érdekes módon...meggyújtottam a bagót..és eloltottam...nem kívántam ennyi.

A nők 90% szerintem ilyenkor alapból nem kívánja az efféle büdös dolgokat...

Én csak ettem..ettem..nyilván azért is mert nem cigiztem...

27. bettiletti (válaszként erre: 21. - Mindzsi)
2010. ápr. 13. 21:45

Na ez szupi hozzáállás!!! :) Hajrá Anyuka! :)


És ne haragudj a kitörésemért, nem ellened szól, csak nagyon nem értem az ilyen szitukat, meg ahogy egy barátom is járt ugye, amit leírtam. Botrány.

26. Vecy (válaszként erre: 25. - Vecy)
2010. ápr. 13. 21:45
Ja, és már 4 hónapos a kisfia!
25. Vecy (válaszként erre: 21. - Mindzsi)
2010. ápr. 13. 21:44

Nekem az egyik legjobb barátnőm amint megtudta, hogy kismama, azonnal abbahagyta a dohányzást. Pedig erősen dohányzott. És azóta sem gyújtott rá, és büszke is rá. A férje még büszkébb, hiszen Ő egyébként sem dohányzik.

Szóval az csak duma, hogy nem lehet leszokni róla. Le lehet, csak kellően akarni kell!

Én is bagóztam 6 évig, aztán egyik napról a másikra úgy döntöttem, leszokok. És simán ment. Az egészségem fontosabbnak tartottam. Azóta egy slukkot nem szívtam.

24. bettiletti (válaszként erre: 22. - C75565e593)
2010. ápr. 13. 21:44

De könyörgöm...hogy nem öli meg az anyukát a lelkiismeret-furdalása, hogy a babáját mérgezi akármilyen szinten is??? A gyerekvállalás bizonyos áldozatokkal jár! És ha terhesen kibírta, akkor még ezt is kibírja, ha akarja.

Később én tuti nem tudnék azzal a tudattal élni, hogy mérgeztem én saját magam a gyermekemet!!!

23. bettiletti (válaszként erre: 1. - Mindzsi)
2010. ápr. 13. 21:42

Természetesen igen, és függőséget okozhat nála ha emelett még a környezet is füstös...


Egy barátom 13 évesen kezdett cigizni, mert a szülei full dohányosok voltak, és a lakásban is cigizett az apja, de állandóan, abban nőtt fel, és így függő lett kamaszkorára!

Azóta képtelen leszokni, olyan létszükség neki emiatt, mint a víz, beleépült teljesen... Nagyon durva. AMikor rágyújtott először, nem is köhögött, semmi, teljesen természetes volt neki...


Én nem értem az olyan nőket, akik nem hessegetik el még a füstöt is maguktól, kérem, gondolkozni...persze, hogy átmegy a tejbe, és a babába, akinek ez a tápláléka... Tuti még olyan üdítőt sem adnék a keresztlányomnak (5 éves), amiben káros anyag van, vagy E-akármicsoda, nemhogy cigizés, te jó Ég!!!!!!! ÉBRESZTŐ, AZONNAL dobd el!!!!! Vagy ne szoptass, ha Neked megéri...

22. c75565e593 (válaszként erre: 1. - Mindzsi)
2010. ápr. 13. 21:41

Én dohányzok, de nincs gyerekem.

Szerintem ne cigizz!

de hallottam olyat is, hogy aki nem bírja ideges, feszülté válik...akkor legfeljebb szívj el egyet.

de én találkoztam olyan anyukával is aki dohányzott végig a terhessége alatt, és semmi baja a gyereknek...

de ha szoptat valaki, és nem bírja cigi nélkül, jobb ha elszív egy szálat, mint tiszta ideg legyen az károsabb a kicsinek, és a tejnek is....mérgezett tej:)

21. Mindzsi (válaszként erre: 18. - Barracuda59)
2010. ápr. 13. 21:40
Igaz :( Teljesen igazad van. Meg fogom állni és nem gyújtok rá!!! Nekem a kisfiam a legfontosabb!!
20. Vecy (válaszként erre: 18. - Barracuda59)
2010. ápr. 13. 21:34
Ebben minden benne van! Szerintem ha már valaki elég jól kibírta a terhessége alatt, hogy nem dohányzik, ne is szokjon vissza rá. A saját, és a gyermek egészsége érdekében!
19. sajert
2010. ápr. 13. 21:33

Nálunk Apu dohányzott, míg gyerek voltam. Mai napig utálom a cigi füstöt, abszolút nem tudom tolerálni.

Amikor meg látom, hogy tolják a csöpp gyereket, Anyuka füstöl, majd behajol a gyerekhez... Rosszul vagyok tőle, a gyerekem még életében nem érzett cigifüstöt, mert én vagyok rá allergiás, és messzire elkerülöm a füstös zónákat. Egyszer akarta egy nő cigivel a kezébe megnézni, hát az anyatigris előjött belőlem...

18. barracuda59 (válaszként erre: 15. - Mindzsi)
2010. ápr. 13. 21:32

"hátha igy erőt kapok"?

Az erőt, amivel vigyázol a kicsidre, nem kapni kell. VAN. Ha tényleg a kicsi a legfontosabb, akkor miért várod valaki mástól, hogy erőt adjon neked? Miért húzod az időt ahelyett, hogy már ma letetted volna a cigit? Vagy mégse rémültetek meg annyira, hogy elég ERŐD legyen? Amikor legközelebb a cigi után nyúlsz, jusson eszedbe az a rémület, amit akkor éreztél.

17. fc57ac7ebe (válaszként erre: 7. - Mamcili)
2010. ápr. 13. 21:32
Én ezzel nagyon nem értek egyet.Szerintem ez amolyan felmentésféle a bagósoknak.Ráadádul az összes terhesen bagózó ismerősöm ezzel takarózott.
16. fc57ac7ebe (válaszként erre: 9. - Mindzsi)
2010. ápr. 13. 21:31

Nézd,ha a terhességed alatt megálltad (kivéve azt a néhány szálat) akkor muszály még bírnod egy kicsit.Bár lentebb írta valaki hogy esetleg szoptatás után "jobb" de szerintem ez napi 2 szálnál merüljön ki.

Légy erős!

15. Mindzsi (válaszként erre: 12. - Barracuda59)
2010. ápr. 13. 21:29
igen tudom! Csak kíváncsi vagyok, hogy ki mit gondol erről!! És hátha így erőt kapok, h ez tényleg nem helyes! Mert nekem a kicsi a legfontosabb. És a cikket azért írtam, mert 1 hetes korában mi is átéltük ezt :( És nagyon megrémültünk :(((
14. Mindzsi (válaszként erre: 10. - 3a92f8d690)
2010. ápr. 13. 21:27
nem ez nyilvánvaló!!
13. Vecy (válaszként erre: 9. - Mindzsi)
2010. ápr. 13. 21:27
Figyu, tarts ki, és meglásd, büszke leszel majd, amikor elmondhatod, hogy a Gyermeked miatt szoktál le a dohányzásról!!! És nincs annál nagyobb elismerés, amikor a Picúr egészséges, és egészséges(ebb) környezetben nől fel. Kívánom Neked, hogy meg tudd állni, hogy rágyújts.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook