Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Szerintetek a penészölő belélegzése ártalmas lehet a magzatra? fórum

Szerintetek a penészölő belélegzése ártalmas lehet a magzatra? (tudásbázis kérdés)

2011. febr. 18. 14:11

Köszönöm a válaszaitokat!

Babaprojektben vagyunk, elvileg bármikor kismami lehetek.(remélem mielőbb)

A konyhában van egy sarok, ahol a páralecsapódás miatt jött ki egy kisebb folt, azt kezelte le. Amúgy szerencsére nincs máshol penész a házban.

9. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 7. - Sensitiv)
2011. febr. 17. 17:14
Vagy egyszerűen nem kell klóros vackokat használni. Ill. gumikesztyű, és nem borogatunk össze klóros és egyéb szereket, akkor baj nem kelet amúgy sem.
8. Sensitiv (válaszként erre: 1. - 23aa1cb256)
2011. febr. 17. 17:05

alapjáraton gondok vannak, mert ahol penész van a lakásban, az vizes, és dohos is! ezt viszont kerülni kellene.

a penészgombák benne vannak a levegőben is, kerülni kell mindenkinek a belégzését. ha végrehajtasz egy penészölést, az borzalmas szagokkal jár, és hiába mosod át vízzel, utána is rengeteg ideig undorító illata lesz a lakásnak.

a penészölésnek is megvannak a szabályai. ha elvéted, kárt okozol.

7. Sensitiv (válaszként erre: 1. - 23aa1cb256)
2011. febr. 17. 17:03
mindenféleképpen mellőzném a vegyszereket, vagy kérj meg bárkit. ezek klór tartalmú vegyszerek, nem jó még egy egészséges embernek sem ha belélegzi, nemhogy még egy kismama.
2011. febr. 17. 17:00
Én vizkőoldót és egyéb vegyszereket is használtam. Igaz maszkban, de semmi bajunk nem lett tőle. Nem hiszem, hogy ilyen "mennyiségben" ártalmas lenne. De szellőztess (amennyit tudsz), vagy ha esetleg van lehetőséged arra, hogy ma ne otthon aludj, akkor menj el, hagyd éjszakára bukón az ablakot, és reggelre már tuti nem lesz szaga.
5. 4aeed0a8dd (válaszként erre: 3. - 23aa1cb256)
2011. febr. 17. 16:57
Penészes lakásban lakni egészségtelen. Szerintem (ha tartalmaz belélegzéssel mérgező anyagot) kevésbé ártalmas ennyi penészölő, mint sokáig a penész.
2011. febr. 17. 16:56
Ha jól kiszellőztetsz, nem lesz baj, én is penészölőztem terhesen, mondjuk maszkkal, de utána használtam a helységeket. Pár óra alatt elmegy a szaga.
2011. febr. 17. 16:52
Az a baj, hogy anyósom lefújta a falunkat, mire hazajöttem.Szellőztettem, de még mindig nagyon erős szag van a lakásban.
2011. febr. 17. 16:49
Nem hiszem, hogy ajánlott lenne :)
2011. febr. 17. 16:48
Szerintetek a penészölő belélegzése ártalmas lehet a magzatra?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook