Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2422. peonia53 (válaszként erre: 2420. - Sylvia.Lilly)
2014. okt. 29. 16:46

Szia!


Szó esik most a lézerről.

Volt már pár erbium yag lézer kezelésem.

A frakcionált co2 mennyivel erösebb?

A zsírt esetleg bontja?

Dóra

2421. Elyn (válaszként erre: 2401. - V.k.)
2014. okt. 29. 16:43
Igen...nagyon érdekel a tapasztalatod...:))később sem feledkezz meg kérlek rólunk..., mert elvileg hónapokkal később lehet csak az eredményeket látni..Tényleg nagyon jó lenne, ha valaki saját tapsztalatot tudna megosztani...
2420. Sylvia.Lilly (válaszként erre: 2419. - Szolesz)
2014. okt. 29. 16:40
Ez már sok évvel ezelőtt volt, és csak néhány, 1-2 mm-es kis tágulatocska, szóval az ismerősnek ilyen "ceruzával" csinálták. Nem rosaceás a bőre, arra kicsit macerás lenne. ;)
2419. szolesz (válaszként erre: 2416. - Sylvia.Lilly)
2014. okt. 29. 16:08

A Bársonyban az orron csinálják "lézerceruzával" (KTP lézer). Az arcon nagyobb felületű kezelőfejet használnak (kb. 3x3cm, Neodimium lézer).

[link]


Járt már valaki hasonló lézeres kezelésen a Bársonyban? Melyik orvoshoz érdemes menni? Sajnos Bálint Bea most nem dolgozik ott, pedig benne tökéletesen megbízom.

2418. szolesz (válaszként erre: 2413. - Sylvia.Lilly)
2014. okt. 29. 15:57
Köszönöm a választ! :-)
2417. Maggie
2014. okt. 29. 15:20

Szia Andi!


Mindenképpen várjuk a beszámolódat konzultáción hallottakról, meg persze ha kezelésre mész, akkor annak a tapasztalatairól is. A barátnőd mikor volt Ultherapy kezelésen? Esetleg a Doublo konzultáción, ha van rá lehetőséged, kérdezd meg, mi a különbség az általuk végzett kezelés, és az Ultherapy között. Gondolom, másokat is érdekelne. Köszi, és várjuk a híreket!

Maggie

2416. Sylvia.Lilly (válaszként erre: 2414. - Szolesz)
2014. okt. 29. 15:14

Elolvastam az előzményt, MVeronika hozzászólását is.

Örülök, hogy jól sikerült a kezelés és ilyen elégedett vagy! :) Én is láttam közelről ismerősök arcát ér- és pigmentfolt kezelés után is, és mondhatom, szuper az eredmény. A problémák általában a teljes arcot kezelő lézerek esetében jelentkeznek. Az ereket pici pontban végződő lézerekkel csinálják, szerintem itt nagyon el kell szúrni valamit ahhoz, hogy a "lézerceruza" nyomán hegesedés, maradandó bemélyedés keletkezzen.

A pigmentfoltok kezelésére használt lézerekről sem hallottam, hogy különösebben gond lenne velük.


Azon múlik minden, hogy kinek a kezei közé kerülünk. Szinte csodákat tud tenni a mai korszerű gépekkel egy hozzáértő, tapasztalt, aranykezű szakember.

2415. cumus (válaszként erre: 2414. - Szolesz)
2014. okt. 29. 14:26

Az én arcom már 12 éve birja, pedig 3-4 évet jósoltak, hogy visszajönnek az erecskék.

A lézerezés után úgy bedagadt az arcom, hogy nem láttam ki a szemeimen, akkor nagyon megijedtem. Most meg évek óta örülök az eredménynek.

2414. szolesz (válaszként erre: 2287. - MVeronika)
2014. okt. 29. 12:00

Kicsi értágulatok voltak mindkét orcámon és az orromon, állandóan "pirospozsgás" volt, nagyon zavart. Múlt télen dr.Bálint Bea a Bársony Klinikán háromszor kezelte lézerrel az arcomat, eléggé fájdalmas volt és utána napokig dagadt, ödémás voltam tőle, akkor azt kívántam, bárcsak ne vetettem volna alá magam. Viszont utána pár héttel és azóta is az eredmény magáért beszél. Az erecskék nagyrésze eltűnt az arcomról és a bőröm látványosan frissebb, üdébb, kisimultabb, teltebb lett. Több ismerős hölgynek is feltűnt a pozitív változás, mert szóvá tették. Mindannyian tudjuk, ha egy nő megdicsér és kíváncsian kérdezget, akkor ott tényleg történt valami..

Az orrom kimaradt az előző szezonban, mert megérkezett a nyár, de biztosan vissza fogok menni az ott lévő ereket is meglézereztetni. És az arcomra is kérek még pár villantást, mert így utólag azt mondom, hogy megérte, nálam nagyon hatásos volt ez a kezelés.

2413. Sylvia.Lilly (válaszként erre: 2411. - Szolesz)
2014. okt. 29. 11:30

Szia, nem mindegy.

Mindegyik jó, úgy értem, nem árt semelyik, de ha közel 100 %-os felszívódást szeretnél, akkor liposzómásat kell szedni. A liposzóma-gyöngyöcskékbe zárt C-vitamin 90 % feletti felszívódású, azaz valóban eljut a sejtek belsejébe. A Novo-C-Plusz (patika-drogéria) azt hiszem 93 %-ot ír, az Altrient C (forgalmazótól), amit én is szedek, kb. 97-98 %-ban. A sima aszkorbinsavat is szedhetjük mellé, ha akarjuk, de itt a felesleget kipisiljük - ez persze jó hatású pl. a húgyhólyagra. ;)

2412. tanti59
2014. okt. 29. 11:29

Írd:)

Köszi

2411. szolesz (válaszként erre: 2332. - Sylvia.Lilly)
2014. okt. 29. 11:23
Segíts kérlek, kicsit elvesztem a sok információ között. Nem mindegy, hogy milyen C vitamint szedünk?
2410. szofigabi
2014. okt. 29. 10:55

Talaltam egy cikket a Doublorol

[link]

2409. Sylvia.Lilly (válaszként erre: 2401. - V.k.)
2014. okt. 29. 10:06

v.k., most látom, hogy Ultherapy a mai program. :)


Én is kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, remélem, minden OK lesz. Én elég félős lettem, ami a gépeket illeti, szóval nem vagyok mérvadó. valahol olvastam az UH-ról, hogy ezzel is vigyázni kell, nehogy többet ártson, mint használjon, a pontos hatásmechínizmus is le vot írva, de sajnos már nem emlékszem konkrétumokra, csak az maradt meg benem, hogy miután elolvastam a cikket, rögtön az jutott eszembe, de jó, hogy még nem voltam ilyen kezelésen, és tuti, hogy sosemm kérek belőle.

2408. f27331b98f (válaszként erre: 2401. - V.k.)
2014. okt. 29. 09:51

Kedves Klári!


Nagyon szépen köszönöm,hogy válaszoltál. Én is várom a tapasztalatodat a kezeléssel kapcsolatban! (fájdalmas volt-e, kellett-e érzéstelenítő? stb.)

Milyen terültet kezelnek nálad? Majd írj.

Szurkolok neked! :)

Timi

2014. okt. 29. 09:48

Mondom én, hogy kár, hogy nem lehet szerkeszteni a már elküldött irományokat... :)


Velvet, az lemaradt, hogy a vérből meghatározott hormonszint csak egy pillanatfelvétel, tehát eszerint kell kezelni - nem mindegy a napszak, a különböző, téged ért hatások, szóval ekként kezel. lehet, ha pár órával később vennék le a vért, vagy 1-2 nap múlva egész más eredmény jönne ki. Ez egyféle igazodási pontnak jó. Én nyálból is megnézettem, állítóalg ez a vérnél pontosabb eredményt ad, mert csak a valóban szabad hormonkat mutatja, ami tényleges a szervezet rendelkezésére áll, a kötött formában lévőket nem. tatabányán van egy cég, amelyik ezzel foglalkozik, postán el lehet küldeni az anyagot, és mailben megkapod a kiértékelést.

2014. okt. 29. 09:40

Grizus: egyáltalán nem haragszom, nem is haragudtam, szóval részemről sincs semmi gond. :)


MVeronika: Dr. Sam Lam-ről sokat olvastam, böngészgettem a honlapját, és nagyon sokat tanultam az ott olvasottakból. A fat transfer, fat grafting az egyik specialitása.


Kicsit lejjebb ezt kérdezted: "Csak a zsírbetöltés van ?(: Az nem tűnik túl megbízhatónak és tartósnak, igaz?"


A nagyfokú zsírvesztésre "csak" ez van, az "enyhébbekre", mint a hepe-hupák, bemélyedések (indentations, dents)lehet, hogy a hialuronsavas töltés is elég, de ugye ennek az a hátránya, hogy viszonylag gyakran kell ismételni, és hát a zsírvesztés sajnos természetes módon is csak fokozódik a korral, szóval jobb nem lesz a dolog magától. A zsírfeltöltésnek az az óriási előnye, hogy ha óvatosan veszik ki a donorrészről a zsírt, vigyázva, hogy a zsírszövet ne sérüljön, illetve szépen és jól csinálják, akkor teljesen természetes lesz az eredmény; gyakorlatilag egy kis időutazásban lehet részünk, visszakapjuk a fiatalabb arcunkat.

A lényeg a kérdésedre válaszolva: jó kezekben a módszer megbízható és tartós. A zsírszövet rebgeteg őssejtet tartalmaz, egy idő után természetesen beépül a recipiens (fogadó)szövetbe, és onnan kezdve teljesen úgy viselkedik, mintha mindig is ott lett volna. Kb. fél évvel a művelet után már veled együtt hízik vagy fogy a zsírátültetett arcrész is, bár ő azt írja, hogy ez akár már előbb is előfordulhat. Az átültetett zsír egy bizonyos százaléka felszívódik, nem az egész "köt meg". Különböző százalékokat olvasni arról, hogy a kezdeti zsírmennyiség hánydrésze szívódik fel, de általában 30-40 %-os felszívódást mondanak. ez azt jelenti, hogy a kezdeti zsírszövetnek kb. a 60 %-a tekinthető véglegesnek, magyarul, a zsírtöltést is meg kell ismételni 1-2 alkalommal. Először kicsit túltöltik az arcot, tudván, hogy egy része úgyis eltűnik majd , már ha a páciens bevállalja, hogy egy ideig pufilufi lesz az arca, esetleg olyan gazdag, hogy meg tudja oldani, hogy pár hétre, néhány hónapra elbújik a világ szeme elől. :)

Az így átültetett és beépülő, szervülő zsírszövet aztán már valóban végleges - már amennyire bármi is véglegesnek tekinthető az életben. :)Amint feljebb említettem, és később írok majd bővebben, az évek múlásával természetesen ez a zsír is csökkenni fog, de úgy fog viselkedni, mint a sajátunk, mint ami mindig ott volt. Egész dedósan fogalmazva, a hialuronsav töltés nem végleges, felszívódó anyag, a zsírfeltöltés pedig végleges.

Egy másik posztban majd bővebben írnék az öregedéssel járó természetes zsírvesztésről, és egyéb arcváltozásokról.



Lam doktornak van egy csomó oktató videója is, amin egész részletesen elmagyaráz dolgokat, úgy, hogy szerintem az érdeklődő laikusoknak is érthető. Tanultam anatómiát és élettant, kórélettant, szóval van némi előnyöm Gipsz Gizivel szemben, de szerintem aki ilyesmik iránt érdeklődik, az valamilyen szinten kiművelte már magaát a témában. Természetesen ettől még nem tartom magam kis orvosnak, de sokat segít a mélyebb megértésben.

Nagyon tetszik, ahogy szinte művészi szemmel tekint az arcra. A plasztikai sebészethez az "arany" kézen, a jó szemen kívül hihetetlen esztétikai érzék is kell. Azt meg lehet tanulni, hogy hogyan kell úgy metszeni a szöveteket, hogy a lehető legkisebb, legvékonyabb, már-már láthatatlan heggel gyógyuljon, a kiemelkedő esztétikai érzék nem tanulható - akkor sem, ha a szépség igenis nem relatív, legalábbis abban az értelemben, ahogyan mi itt a szépségről beszélünk, biztosan nem. Rassztól, koroktól függetlenül van egy évezredeken átívelő ideál, formák és arányok, amelyek sohasem változnak.

Tehát bizonyos arányokat azért meg lehet tanulni, vannak erről részletes leírások, de én biztosan nem engedném, hogy az arcomhoz nyúljon egy ilyen orvos. :)


Velvet67, és aki még Ovestinezik:

Sima vérképnél is megnézetheted az ösztrogénszintedet. A háziorvosodnak be kell jelölni a laboros papíron az ösztrogént, szóval mondd neki, hogy ezt is szeretnéd. Vagy ha ő nem, szerintem te is odateheted az x-et. ;)

Igen, akkor is hatásosak a hormonkozmetikumok, ha elég van belőle a szervezetben. Nyilván nagy előnyben vannak a fiatalabbak, akiknél alapból magasabb a női hormonok szintje, de mivel a bőr egy jelentős endokrin célszerv (vagyis nagyon sok múlik a hormonszinteken a bőr állapotát illetően), a közvetlenül a bőr felszínén alkalmazott hormon (jelen esetben a gyenge ösztrogén, az ösztriol) helyileg, a bőrben fejti ki a hatását. Az ösztradiol már más téma, az az erős ösztrogén, ami szisztémás hatású, teljesen felszívódik a bőrön át - lásd hormontapaszok.

A krém nyilván enyhén savas kémhatású kell, hogy legyen, igazodva az egészséges hüvelyhez, de ahatása nem ez, hanem az ösztriol. Aki savazni, hámlasztani szeretne, azok számára sokkal jobb anyagok állnak rendelkezésre. :)Előfordulaht kis pirosodás, esetleg kis pattanásfélék, kiütések, ez is egyéni. lehet, hogy elmúlik egy idővel ez a reakció, de lehet, hogy van, akinek nem bírja a bőre. Még annyit, hogy patikában, receptre alapján kikevernek valódi bőrbarát hormokrémeket; ezt az Ovestint azért írtam, mert könnyen beszerezhető mindenki számára. Aki többet szeretne, annak irány egy normális endokrinológus. ;)

2405. zefex (válaszként erre: 2396. - MVeronika)
2014. okt. 29. 08:51

Ezt nagyon szépen elmondtad!


Fel a fejjel, húzd ki magad! Ez azért nagyon fontos, mert beindítja a szervezet öngyógyító képességét. Dr. Bagdy Emőke előadásán hallottam, illetve olvasom a Pszichofitness-ben.


Lehet butaság, de az nem lehet, hogy ha egy ideig semmi beavatkozás nem lenne, meggyógyítaná magát a bőröd?

2404. Velvet67
2014. okt. 29. 08:20

Sylvia.Lilly:

kérdeznék 1-2 dolgok a krémről, aztán békénhagylak vele :) köszi előre is!

Öszrogént meg lehet nézetni sima vérképnél is, amit a körzetitől kérek ? Ha elegendő van belőle akkor is hatásos tud lenni a Ovestin ? Lehet butát kérdezek, olvastam MVeronika(ügynök) beszámolóját. Szerinte savashatású a krém, ezért lehet, hogy hámlaszt.... elképzelhető hogy a hatásossága ebben rejlik? vagy inkább a hormonnak tulajdonítod?

2403. Maggie (válaszként erre: 2401. - V.k.)
2014. okt. 29. 07:57

Szia Klári!


Szurkolok, hogy minden rendben legyen a kezeléseddel, és nagyon kíváncsian várjuk az eredményt!!! (Gondolom, jó páran itt a fórumon :-)) Légy szíves részletes beszámolót adjál, meg persze biztos bombázunk majd még ezer kérdéssel. Hová mész kezelésre? Pestre vagy Budára? (Úgy tudom, két helyen végeznek csak Ultherapy kezelést.) Teljes arcot csináltatsz, vagy csak egy területet?

Maggie

2402. MVeronika (válaszként erre: 2400. - Grizus)
2014. okt. 29. 07:42
A lúgosításról azt hallottam, hogy a szervezet a ph-ját maga állítja be, mert létfontosságú, és ezért megvan rá a belső szabályozás, mint a hőmérsékletre. Mind a két dolog nagyon szűk határok között mozoghat csak, különben elhalálozunk. Persze el lehet téríteni a ph-t szélsőségesen lúgos táplálkozással egy kicsit, de nem előnyös állítólag. A gyomorsav az eleve sav és az is kell, hogy maradjon. A magam részéről nem kísérleteznék ezzel. Gyümölcsöt, zöldséget, mandulát, tojást, csirkét eszem, zöld teát iszom, ezzel letudom az egészséges-táplálkozás-mizériát. Kiegészítőből meg csak a Bcseppeket szedem, mert egyrészt jó hatása van, másrészt meg egyike annak a kevés gyógyterméknek, amik nem anyagi érdekből, hanem színtiszta tudósi megszállottágból és jószándékból születtek. Ha még ugyanaz egyáltalán, mint kezdetben volt, csak remélem. Mint a C vitamin és mindkettő magyar találmány:)
2401. v.k.
2014. okt. 28. 23:05

Szia Timi!

A Doubloról még nem hallottam, de most hogy írtad, megnéztem. Szerintem működési elvet tekintve ugyanaz, bár állítólag egy továbbfejlesztett technológia. Mondom ezt annak tükrében, hogy én holnap megyek Ultherapy kezelésre, úgyhogy annak meglehetős alapossággal utánanéztem. Ha érdekel, majd megírom a tapasztalatomat (és idővel remélhetőleg az eredményt is :))

Klári

2400. grizus (válaszként erre: 2396. - MVeronika)
2014. okt. 28. 21:08

Köszi szépen.

Ami szerintem elég fontos még, az a vízivás. A lúgosított vizeket nagyon nyomják, de van aki szerint a hiperszuper lúgosító gépek feleslegesek. Maga a szén is lúgosító, ha beletesszük a vízbe, ki lehet tenni a napra, ha üvegbe öntjük állítólag leülepszenek a károsabb részek. Lehet használni agyaggolyókat bele, az is szűri és olcsó, nekem egy kis lúgosító palackom van, talán ér valamit.

2399. MVeronika (válaszként erre: 2227. - Sylvia.Lilly)
2014. okt. 28. 19:40

Te Sylivia, és erről a Sam Lam nevű sebészről hallottál valami közelebbit, vagy csak a honlapját nézted? Nem tudsz esetleg valami bővebbet a zsírvesztés terápiájáról? Csak a zsírbetöltés van ?(: Az nem tűnik túl megbízhatónak és tartósnak, igaz?

Köszi az ötletet az Ovestinnel! A remény hal meg utoljára... Legalább próbálkozik az ember.

2398. MVeronika (válaszként erre: 2397. - Peonia53)
2014. okt. 28. 19:35
Járjunk az arany középúton! Az egészség fontosabb, mint a szépség, mert egészség nélkül nincs szépség, de egészség lehet szépség nélkül is. A napra és a friss levegőre minden élőlénynek szüksége van. Na jó, nem mindnek. De a legtöbbnek. Ha meg ráteszünk egy szalmakalapot a fejünkre, meg bekenjük magunkat és erős napra nem megyünk, az elég kell, hogy legyen. De a szép tavaszi, őszi langy meleg, az más. És aki csónakázik, meg teniszezik, hegyet mászik? Bekeni magát, letakarja a fejét, aztán lesz, ami lesz.
2397. peonia53 (válaszként erre: 2392. - Grizus)
2014. okt. 28. 19:20

Szia!


Igen mindenki tudja, hogy káros a csapból is ez folyik!

A cigi is káros mégis sokan élnek vele, sorolhatnánk a káros dolgokat.

Annó jártam szoliba, azzal is óvatos voltam pár perc (azért csak szolo volt). Mondták , hogy problémás bőrre jó. E tekintetbe nekem nem hozta meg a várt eredményt. Viszont imádom a meleget, a fényt. Már régóta nem járok, még óvatatosabb vagyok mint régen.

dóra

2396. MVeronika (válaszként erre: 2394. - Grizus)
2014. okt. 28. 19:15

Ne áruld el magad! :)

A gugliba, ha beütöd, előkeresi a leírást:

"Az Ovestin krém hatóanyaga az ösztriol.

Egyéb összetevők oktildodekanol, cetil-palmitát, glicerin, cetil-alkohol, sztearil-alkohol, poliszorbát 60, szorbitán-sztearát, tejsav, klórhexidin-dihidroklorid, nátrium-hidroxid és tisztított víz. "

Ha jól látom, ezek alkoholok, cukrok, a klórhexidin-dihidroklorid valami antibiotikus anyag, a nátrium-hidroxid szóda-szerűség, érdekes módon lúgosító anyag... a tejsav mellé... na, szóval ezekért az összetevőkért nem feltétlenül lesz túl hálás az arcbőrünk. Ha valami pozitívan hat benne, az csak az ösztriol lehet. De vajon... Hát, én nem tudom. Sajnos nem túl sok indíttatás maradt bennem folytatni a kísérletet. Van már itt néhány felfüggesztett krém a polcomon. Azért egyszer még, lehet, hétvégén.

A nappal úgy vagyok, hogy egyik szélsőséget sem gyakorolnám. Az élő nap alatt, amíg tehetjük, egy kis szabad levegőn keljünk életre és mozogjunk. Ha eszünkbe jut, napkrémmel, de ha nem, azért ne kapjunk szívrohamot. Nekem különösen fontos a szépség, és főleg most, hogy elveszett, siratom. De csak az olyan, amiért nem kell teljesen elfordulni el az élettől. Nem hagyhatjuk ott a kisgyereket a homokozóban, vagy anyánkat a kertben, mert kisütött a nap, és nem lehetünk csadorban sem.

A mozgás a napsütésben, a szabad levegő mindenkit boldogabbá tesz, nem? Ráérünk még arra a sötétségre és milyen soká tart majd. Lehet, hogy szép lesz odaát, de azért az is lehet, hogy hiányozni fog az éltető meleg és a fény. De ne vitatkozzunk egymással szerintem, mert ez tényleg olyan dolog, amit mindenki maga dönt el. Nem is akarnék filozófiát köríteni minden szépségpraktika mellé feltétlenül.

Azért van egy jó könyv, érdemes elolvasni, Naomi Wolf: A szépség kultusza. Eszerint a nők új börtöne a szépség. Amibe önként hagyják magukat bezárni. Besétálnak egy új csapdába, és maguk hagyják ott a szabadságukat, amit olyan nehezen szereztek meg. A végre önállóan használható pénzüket ráköltik a sok kacatra és hatástalan vackokra, amik semmit sem segítenek, mert az egész színtiszta maszlag vagy marketing. Holott vehetnének maguknak, a gyereküknek oktatást, szabad időt, szabad mozgást helyette... ez is egy szempont.

Mondom én, aki holnap megyek egy újabb konzultációra... :) Az is ebben a könyben van, hogy a szép nők kétszer halnak meg...

2395. grizus (válaszként erre: 2392. - Grizus)
2014. okt. 28. 18:35
Sőt, azt még ehhez hozzátenném, hogy én elméletileg évente párszor napozom, a telkünkön. De - a fejemet letakarom egy anyaggal. Idén erre a napozásra nem is került sor és a Balcsin is árnyékban voltunk, illetve később már hűvös volt, nem volt nap. Az utcán meg napszemcsi. Egyedül akkor teszem ki magam némi napnak az arcon direktben, amikor már elmúlik az erős nyári nap, tehát szeptemberben, idén ez kb. 1-2 napot jelentett. Szóval azt hiszem, lehet, hogy Szilvire többet süt, mint rám, legalábbis nem tartom kizártnak.
2394. grizus (válaszként erre: 2387. - MVeronika)
2014. okt. 28. 18:32
Szia Veronika - na jó, most akkor bevallom, hogy engem is így hívnak... - meg tudnád mondani, mik az összetevők? Parabén, paraffin, szilikon van benne? Ezeket nem használom, akkor se, ha csodakencéről van szó. Köszönet, hogy alávetedet magad a kísérletnek!(:
2393. grizus (válaszként erre: 2382. - Zsazsi1)
2014. okt. 28. 18:29
Esetleg a szem alatti karikák, táskák ellen használhat, ha pl. koffeines. Nekem ilyenek nincsenek, de azt hiszem, egy uborka vagy krumplipakolás, vagy főleg a jeges víz ill. jégkocka többet ér.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook