Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2392. grizus (válaszként erre: 2390. - Sylvia.Lilly)
2014. okt. 28. 18:25

Kedves Szilvi.

Ezt ugyan nem nekem írtad, de engedd meg, hogy mégis válaszoljak rá.

Először is igen, némi gúnyt fedeztem fel a hozzám írt kommentedben. Sajnos az ilyesmi előfordul a hoxán, nem látjuk egymást, így nehezebb megállapítani, hogy jószándékú-e valaki vagy sem. De lehet, hogy ez az én hibám.

Ami a napozást illeti: én is tudom, hogy káros - de szerintem ez egy ponton túl igaz. Sajnálom, ha most azt gondolod, hogy állandóan a napon ücsörgök minden védelem nélkül, mert ez egyáltalán nem igaz. Volt, aki írta, hogy szoliba jár, én be se tenném a lábam oda. Egyszerűen csak szeretem, ha süt, melenget, az arcomat ritkán teszem ki neki, de előfordul, persze védelemmel. Szerintem pont annyira, amennyire kell. Most jön a naptalan, hideg időszak és ez engem megvisel, felőlem egész évben lehetne indiánnyár.

Sajnálom, ha félreértettük egymást, remélem, nincs harag.

2391. peonia53 (válaszként erre: 2390. - Sylvia.Lilly)
2014. okt. 28. 12:17

Szia!


Köszönjük további infrormációkat!

Amit a napozás ártalmairól írtál nem árt elégszer hirdetni.

Én már nem hadakozom a férjemmel, hogy kenje legalább a szeme alatt, ahol érzékeny a bőr.

Van egy ismerősöm szerencsésnek mondható, tüdőrákot időbe felfedezték nagyon pici volt.

Műtét után azt mondta aki túl van egy ilyen műtéten és újra cigizik az megérdemli hogy meg dög...ön.(ilyen csúnyán mondta. Mit gondoltok mit csinál? Cigizik műtét után nem sok cigi mentes időszak volt.

Dóra

2390. Sylvia.Lilly (válaszként erre: 2367. - 993dda84ef)
2014. okt. 28. 11:50

Kedves Réka, köszi a hozzászólásodat és persze a többiekét is, csak most a tiédre írom ezt a választ, de értelemszerűen nem csak neked szól! Mindenki válogassa ki belőle azt, ami szerinte "inge" és neki is szól (már ha egyáltalán akarja), a többit pedig hagyja figyelmen kívül. :)


Azt hiszem te is és mások is félreértettetek picit: nem sértődtem meg, kinőttem már az ovis durcáskodásból, meg egyébként sem vagyok sértődős fajta. Arról van csak szó, hogy belefáradtam a nyilvánvaló dolgok bizonygatásába - már Potosné elvtársnő is megmondta a "A tanú" c. filmben, hogy "A tények makacs dolgok! :)


Természetesen nem azzal van a gond, ha valaki valamivel nem ért egyet, másként gondolja, más a véleménye, ez világos. Sokan, sokfélék vagyunk. Az fáraszt, ha nyilvánvaló, bizonyított tényeket támadnak vagy ha engem kezdenek el mindenfélének beállítani. Ha egyszer tudom valamiről, hogy hogy van, akkor nem fogok hadakozni senkivel, akinek nincs erről mélyebb ismerete (nem kell, hogy mindenki professzor legyen, csak ha valamit nem tud, akkor hallgassa meg, ha érdekli, és tanuljon). :)


A másik, ami elszomorít, ha rosszindulatot tételeznek fel rólam, és nem abból indulnak ki, hogy jószándékkal jöttem ide. Ezt sosem tudtam megérteni, és néha még mindig meglepődöm ezen, mert annyira más vagyok.


Szóval én csak beírom, amit az évek alatt megtanultam és/vagy tapasztaltam, aztán mindenki kezdjen vele azt, amit akar. Mivel a szépségápolás/bőrgyógyászat/plasztikai sebészet téma kutatása az egyik hobbim már régóta, elég gyorsan látom egy cikkről, vagy egy újdonságról, hogy hülyeség, vagy "lehet benne valami", érdemes megnézni közelebbről.


Próbálok továbbra olyasmiket is beírni ide, amelyek nagyon kevéssé ismertek és ezért lehet, hogy elsőre sokkolónak tűnnek. Pusztán megértést és (akár közös) továbbgondolást kérek az élből elutasítás helyett. :)


A különböző női magazinokon "művelődők" fejét elég sok hülyeséggel tömik tele a szépségápolást illetően is, és ha nincs kellő tájékozottság, akkor könnyen bevesz az ember akár hajmeresztő dolgokat is. Megint csak a félreértések elkerülése végett: nem azt mondom, hogy itt ilyen fórumtársak vannak, hanem általában értem. :) Jut eszembe, ugye nem kell majd mindig leírni, hogy "nem úgy értem, ez csak a saját véleményem, és nem mindenki, persze, vannak kivételek stb." mert ez nagyon fárasztó és unalmas. Mindannyian egy bizonyos IQ fölött vagyunk itt, ezért azt hiszem, eltekinthetünk ettől, mindenki tudja, hogy mit hova rakjon magában, és elhiszi, hogy senkit nem szeretnék sem leszólni, sem sértegetni és hogy nem hiszem magamról, hogy én tudok mindent a legjobban. ;)



Na, ennyi bőven elég volt erről (rólam, he-he) , nem én vagyok itt a topiktéma, de úgy éreztem, ennyi kellett még a tisztánlátáshoz és a tegnapiak lezárásához.

2389. Mézike05 (válaszként erre: 2363. - 8f8f3a827e)
2014. okt. 28. 11:37
Csodálom, hogy nem ment el a kedved .....és köszi is. Rettenetesen hasznos, amiket megosztasz.
2388. Sylvia.Lilly (válaszként erre: 2363. - 8f8f3a827e)
2014. okt. 28. 10:46

Kedves Kolbi!


Köszönöm szépen a buksisimit! :) Egy orvostól ilyet kapni különösen értékes! ;)

2387. MVeronika (válaszként erre: 2380. - Mannus)
2014. okt. 28. 07:58

OK! Tehát: Ovestin-jelentés 1. MVeronika ügynök jelenti: az Ovestin krém hosszú távú, hormonális hatásának az értékelése még nagyon messze van, de már az összetevők elolvasása után keletkező első gyanúm beigazolódott, azaz: a krém csíp, mivel tejsavat tartalmaz. A hüvely savas kémhatásához van belőve a kémhatása, így a bőr Ph-jával nem egyezik. A hüvely kémhatása is változik a hormonális ciklus során, de hogy legtöbbször savas, az biztos. Így aztán, hogy a hormonális hatás hoszú távon milyen lesz a bőrnek, azt még nem tudni, de heti 1-2-nél többször semmiképpen nem jó az arcra kenni, az biztos, és vigyázni kell, hogy szembe ne kerüljön. 3000 Ft körül volt egyébként. Nem tudom, a savas kémhatás egyértelműen rossz-e a bőrnek vagy inkább enyhén hámlasztó és ezért némiképp kedvező, azt majd szintén pár hét múlva leht csak látni majd. A bőr mindenesetre már a felkenés után rögtön húzódik, feszül egy kicsit. Kis vérnyomás emelő hatása mintha lenne. Nekem stabilan 100/60 körüli a jellemző, reggel 128/78-t mértem, dehát ez lehet mástól is, például a titkos küldetés tudatától :).

Mannus ügynök bőre hogy van?

2386. Velvet67 (válaszként erre: 2354. - Grizus)
2014. okt. 28. 00:15

Grizus: próbáltad vagy eszed ezt a jamszgyökért?

Biokuckóban van belőle kapszula... nem vészes az ára, bár láttam valahol 4x áron is. Több mindenre ajánlják. Ha elfogynak a "csodakapszuláim" lehet kipróbálom.

Hacsak fele annyit tud, mint amit írnak róla már megérte...

2385. N.Eszter
2014. okt. 27. 23:05

A napozással kapcsolatban: én gyerekkorom és fiatal felnőttkorom minden nyarát tűző napon töltöttem 40 éves koromig. Egyszerűen azért, mert mindig olyan helyen nyaraltunk, ami vízpart. Imádtam vizesen a napon megszáradni, matracon lebegve nézni az átlátszó tengerben a halakat. Mégcsak nem is kenegettem magam. Ennek ellenére alig van napkárosodásom, ami csak a szerencsének köszönhető, meg a bőröm minőségének. Aztán 10 éve észbekaptam, mert annyi rosszat hallottam a napozásról, azóta nagyon vigyázok, de 0,3 szoliba szoktam járni, mert a fehér bőr nyáron szerintem nem szép. A hátamon egy szeplő sincs, pedig olyan dózisban kapta a tengerparti napot, amibe ijesző is belegondolni. A dekoltázsom azért megszenvedte, ott már van mélyrétegi vízhiány.

Én mindent elhiszek Szilvinek. Láttam olyan gazdag arab nőt, aki soha életében nem tette ki bőrét öt percig se a tűző napnak. Én még olyan gyönyörű bőrt 50 körüli nőn nem láttam. Egyetlen ránc, folt se volt rajta, de megereszkedés se. Semmi nyoma a plasztikának, bár ki tudja.

Az viszont igaz, hogy a pattanások állapotán javít az uv fény. Bőrgyógyász is javasolja, a pikkelysömört meg teljesen tünetmentessé teszi a napozás. Úgyhogy, néha kell a nap :)

2384. Velvet67
2014. okt. 27. 23:04

Sajnos gyors szépülés semmitől sem várható, max. a szike :)

Szerintem több mindent kell csinálni és folyamatosan, ez egy életforma. Ahogy Kolbi mondja ki kell dolgozni egy edzéstervet!

Sylvia.Lilly: Öszrogént meg lehet nézetni sima vérképnél is, amit a körzetitől kérek ? Ha elegendő van belőle akkor is hatásos tud lenni a Ovestin ?

Zsazsi: 4-5 hónapja szedem a kollagént és hyarulont, nem kis dózisban... különösebb változást még ettől sem lett...cca 1havi adagom van még, aztán max. 1 évre felfüggesztem.

Ott van az örök C vitamin min. 1000 mg csipkebogyóval- retard+ 1-2 más vitamin és ásvány, 2-3 féle szérum (Lily féle magyar), szőlőmagolaj, amit uh-zok, shea vaj, élesztőpakolás, tojásfehérje felverve legjobb kollagén! néha dermapen... napokban 6 napig lé kúrán voltam, csak zöldség, gyümölcs, egyáltalán nem volt vészes, csak ajánlani tudom. 1x sem fájt a fejem vagy valami ilyesmi.

Lehet azért, mert heti rendszerességgel iszom zöldteát ? Napokban vettem a Lótuszvirág teát, sok jó hatása van annak is. . . Ezek egyáltalán nem drága dolgok és sokáig kitartanak.

Legújabb reménységem a glikolsav, ha végre megkapom a vámosoktól ... sajnos soha nem hámlasztottam, remélem bírni fogja a bőröm.

Az utóbbi években, ha nem is lettem fiatalabb, de öregebb sem kinézetre. Szerintem ez már fél siker!

Kb. 40 éves koromig sokszor napoztam és soliztam… de nem bántam meg egyetlen percét sem.

Ma pedig? ki nem feküdnék még fél percre sem, viszont szeretem, amikor süt.

Azért ne felejtsük el, régen nem volt ilyen hatalmas információ áradat… és honnan tudhattuk volna, hogy „kinek a pap, kinek a papné”? Különbözőek vagyunk, ami nekem beválik, nem biztos, hogy másnak is, és fordítva…..ezért kell minél többször tapasztalatot cserélnünk itt, hogy könnyen megtaláljuk a saját „varázsszerünket” Én szívesen veszek minden észrevételt, tapasztalatot.

2383. peonia53 (válaszként erre: 2381. - Cumus)
2014. okt. 27. 22:52

Szia!


Olyan jó volt ma a szép napos idő. A nappalim-konyha- étkező déli fekvésű jó világos. Elvoltunk egy darabig a lakásba, utána nyomás kifelé. Öröm nézni ahogy játszanak kihasználva a kellemes őszi napos időt.

Dóra

2382. zsazsi1 (válaszként erre: 2379. - Grizus)
2014. okt. 27. 22:46
Hát én is erre gyanakszom...:)
2381. cumus (válaszként erre: 2364. - Grizus)
2014. okt. 27. 22:39
Osztom véleményed. Nekem is szükségem van egy kis napsugárra, mert anélkül nincs élet. Napozni nem szoktam, de a lelkemnek kell egy kis napocska.
2380. Mannus (válaszként erre: 2372. - MVeronika)
2014. okt. 27. 21:39
:)Folyamatos tudósítást kérünk!Ha meg esetleg vendetta lesz, akkor Kolbinak annyi, abban biztos lehetsz! :D
2379. grizus (válaszként erre: 2378. - Zsazsi1)
2014. okt. 27. 21:33
Bocs, hogy belekotyogok, de évek óta nem használok szemránckrémet és semmi negatív változás nincs emiatt. A sima krémet kenem oda, egyáltalán nem irritál. Szerintem reklámfogás.
2378. zsazsi1 (válaszként erre: 2363. - 8f8f3a827e)
2014. okt. 27. 21:30

Szia! Ha már egy doktorbácsiba botlottam itt, hadd kérdezzem meg tőled, mi a véleményed a szemránckrémekről, vagyis arról, hogy minden kencére, a szemránckrémek kivételével ráírják, hogy a szemkörnyék kerülendő?

Egyrészt ugye a szemkörnyék bőre a legvékonyabb, az ráncosodik először. Az ember lánya azt gondolná, hogy akkor ide kellenek a legkoncentráltabb termékek. De! Ha az arckrémek irritálhatják, ezek szerint a szemránckrémek inkább kevesebb hatóanyagot tartalmazhatnak "kímélőbbek", akkor meg miért drágábbak, mint a "sima" arckrémek? Motoszkál bennem a kisördög, hogy ez is csak egy nagy lehúzás, hogy vegyünk csak külön valamit a szemkörnyékre (és persze jó drágán). Mi erről a véleményed?

Amúgy én simán kenem a szemem környékére azt, amit használok, de soha semmi gondom nem volt belőle.

2377. grizus (válaszként erre: 2367. - 993dda84ef)
2014. okt. 27. 21:24
Köszönöm Réka, cseppet sem voltál zavaros, mint ahogy sohasem, viszont szellemes, mint mindig.
2376. zsazsi1 (válaszként erre: 2353. - Sylvia.Lilly)
2014. okt. 27. 21:13

Hálistennek, hogy én nem szeretek napozni!!!!

Utálom a napvédő kencéket, még testápolót sem használok, annyira nem bírom a "bekent" érzést.

De a szolival két-háromhetente bűnözök - annyival jobban áll az enyhén barna bőr!

2375. Elyn
2014. okt. 27. 20:43
A hormon azért elég összetett téma... én jelenleg pont azon mérgelődöm, hogy vettem egy márkás akciós anti-age szérumot, és csak később figyeltem fel, hogy szójás és még mellette tele van paraben anyagokkal is..nem is nagyon merem használni...Merthogy jelenleg éppen miómával küzdök, mely probléma főként 40 év körüli nőknél jelentkezik és a fő oka pont az ösztrogén túlsúly...a hormonháztartás elbillen...Sok érdekes dolgot olvastam a betegség okairól és az orvosok részben a környezetszennyezést okolják, pl. vegyi anyagok, festékek, kozmetikumok, vizek szennyezettsége stb..Szóval én ebből a szempontból is próbálok vigyázni,hogy mit kenek magamra, pedig az Ovestin krém az én érdeklődésemet is felkeltette, de én nyilván nem használhatom..
2374. zsuzsa spain (válaszként erre: 2367. - 993dda84ef)
2014. okt. 27. 19:48

Réka,

már lassan kezdeményezni fogom a szoborállítást tiszteletedre, megint olyan jól megfogalmaztad a lényeget,hogy minden szavadra hevesen csak bólogatni tudok :)!!!


Annyit még hozzá,hogy valóban sok hasznos információt elhangzott amit érdemes jól átrágni és hogy a hormonpótlás, mint ahogy nevéböl is adódik azoknak ajánlott akik ennek hiányos állapotában vannak !

Vagyis nincs szüksége mindenkinek rá !


Ez nem dermaroller, annál jóval komolyabb téma, ami nem várt következményekkel is járhat, tehát elözetes alapos kivizsgálás után és orvosi felügyelet mellett ajánlatos neki vágni, persze ez csak egy javaslat, mindenki ugyis azt tesz amit akar!

2373. peonia53 (válaszként erre: 2360. - Sylvia.Lilly)
2014. okt. 27. 19:20

Szia!


Köszönjük a sok hasznos információt. A c vitamint, mint többen jelezték én is szeretném kipróbálni. Már megnéztem az ára kicsit több mint más c vitamin. Ha megoldja a problémát akkor minden pénzt mégér. Kb. 2000 ft /hó 30 db.

A napozással kapcsolatba, én már sajnos nem tudom vissza csinálni a napozást. Szerettem napozni, imádtam a szabadba lenni.

Déli tipus vagyok fél bulgár, vérembe van a kertészkedés a növények, virágok szeretete. Fiatal koromba nyaralás alatt reggeltől estig a napon. Az arcom lehet ezért petyüdt, ezt kolbi tudná megsaccolni, hogy genetika + a kor + a sok nap miatt ilyen.

Viszont érdekes a nyakamat nem tartom vészesnek. Most már kevesebb nap ér, azt mondják a bőr nem felejt. Pl. ma isteni idő volt de. a két unokával kint voltunk ők játszottak, trambulin hinta, homokozó stb. Én kertészkedtem. A napon is voltunk.

Férjemnek is volt problémája a nap káros hatása miatt.

Rábeszéltem egyszer a férjemet nem ártana neki is egy bőrvizsgálat. Én mint laikus mondom neki ezt + ezt feltétlenül mutassad meg a dokinak.

Jön ki a dokitól, mondja a szeme alatt egy lapos bőr szinű lencse nagyságut,nézegette a doki nagyon. Mondta ezt le kell venni lehetőleg szem dokival mivel közel van a szemhez. A mária u. szemklinikán vették le. Elmentünk kapott időpontot. Kérdezem mit mondott a dokinő. Mondja majd a bőrdoki műtét után eldönti kell-e kemoterápia. Akkor szembesültem a beutalón biztos rajta volt, hogy melyik tipus.

Hála istennek minden renbe van, olyan szépen mélyen kivette a dokinő, hogy az alsó szövetek egészségesek.

Kérdezi a bőrdoki és a szemész dokinő mit dolgozik, kerülje a napot. Agármérnök sokat van napon, járja a határt. Veszek 50 faktoros fényvédőket nem igazán keni magát, nem az a kenegetős fajta.

2372. MVeronika
2014. okt. 27. 18:53
Veronika nyúl 2. kísérlete indul. Vettem Ovestin kérmet, úgyhogy ne is vitatkozzatok, mert reggelre úgyis én leszek a legszebb. Ha csak nem lesz három fülem - de nekem már úgyis mindegy. Majd hetente nézem, mennyit javultam, és megírom. Ha nem írnék többet, a kísérlet végzetesnek bizonyult és ne használjátok a krémet. De Kolbit viszont fogjátok le és kenjetek föl neki 1 cm-t.
2371. kori54 (válaszként erre: 2332. - Sylvia.Lilly)
2014. okt. 27. 18:24
Szilvi, köszönöm szépen! Ki kell próbálnom. :)
2370. 993dda84ef (válaszként erre: 2369. - Elyn)
2014. okt. 27. 18:14
Látom a hosszabb verziót olvastad el. Most mondjam, hogy lúzer?:))))
2369. Elyn (válaszként erre: 2367. - 993dda84ef)
2014. okt. 27. 18:10

Nálad a pont!!!! Egyetértek...:))))))))))

Részben eltérő vélemények, ennyi...de örömmel "hallgatunk" mindenkit...

2014. okt. 27. 17:58

Ez hosszabb lett, mint gondoltam. Bocsánat.


Tömören: Béke veletek, itt a helyetek!:))

2367. 993dda84ef (válaszként erre: 2360. - Sylvia.Lilly)
2014. okt. 27. 17:57

Mecsoda indulatokm kérem szépen...:))


Sylvia.Lilly, szerintem irtó klassz, hogy megírod a tapasztalataidat, megosztod a felgyülemlett információkat, ez igen hasznos egy fórumon, ahogy már írtam korábban, mindig akad, akinek új lehet még akár egy szélesebb körben ismertnek hitt tény is, nemhogy egy kevésbé lerágott csont. Ez a téma amúgy is kimeríthetetlen, az információk pedig sokszor hiányosak, és/vagy ellentmondásosak, még szakemberek között sincs egyetértés, tehát minél több saját vélemény, annál több szempont. Viszont egy fórum arról is szól, hogy mindenkinek ugyanúgy joga van a véleményalkotáshoz, így ahhoz is, hogy valamit egészen másképpen lásson.


Az én olvasatomban az lenne az ideális, ha mindenki nyugodtan leírhatná mi vált be neki, vagy éppen mivel nem ért egyet, miben bizonytalan, mit kérdőjelez me...és így tovább, ill. ha igényét érzi megindokolja, hogy a másiknak szerinte miért nincs igaza. DE ennél tovább nem igazán érdemes elmenni, tehát nem kell zokon venni, vagy sértésnek, ha mégsem győztél meg valakit x dologról, mert ő ragaszkodik a saját verziójához. Legyen az ő problémája.


Nem olvastam el az elmúlt napok termését, csak átfutottam – én hetente, kéthetente szoktam tömbösítve visszaolvasgatni-, de annyit olvastam, hogy te azon az állásponton vagy, hogy a napfényt szinte tökéletesen igyekszel kizárni az életedből, és ebben nem ismersz megalkuvást. Magyarázattal is szolgáltál rá. Viszont azzal sincs semmi gond, ha grizus, bár érti az okfejtésed, és indíttatásod, mégsem így látja a kérdést, neki sokkal élhetőbb az élet, ha ennyire nem szabályozza ezt a kérdést, és úgy él viszonylag napfényszegény életmódot, hogy azért nem vonja meg magát attól az élvezettől sem, amire úgy ítéli meg, hogy szüksége van. Ez egy döntés, az övé. Neki így kerek jelenleg az élete, nem kötekedni akart, csak leírta, hogy számára ez így ideális.


Ettől még fontos, és hasznos, amit írtál, de hogy ki milyen mértékben hasznosítja az olvasottakat, vagy hogyan adaptálja a saját életébe, az hadd legyen az ő döntése. Mindenki alkalmazza vagy ne alkalmazza a kapott tanácsokat saját felelősségre.:))


Én nagyon örülnék, ha továbbra is hoznád közénk a véleményed, szerintem más is, de ne vedd magadra, ha nem veszik készpénznek minden szavadat, ahogyan gondolom te sem teszed azt máséval, elolvasod, leszűröd azt, ami neked fontos, aztán "magaddal viszed", amire szükséged van belőle. Ettől az információ ugyanolyan értékes marad, ezzel még nem vonták kétségbe, amit mondtál, csak lehet, hogy más szempontok szerint szelektált az illető.


Na, nem tudom mennyire voltam zavaros, de nem ragozom tovább. Én köszönöm a véleményed, ahogyan mindenkiét, aki vette a fáradságot, és idekörmölt valamit. Már csak vissza kellene olvasnom figyelmesen, hál’ isten, annyit termeltek, hogy egy heti adag kitesz egy kisregényt.:))

2366. grizus
2014. okt. 27. 17:12
Amúgy a liposzómás C-vitamint ki fogom próbálni, mert eléggé hullik a hajam, bár most mostam meg és nem volt olyan vészes, de azért hullik sajnos.
2365. Elyn (válaszként erre: 2332. - Sylvia.Lilly)
2014. okt. 27. 17:10
Örültem a c vitaminos tapasztalataidnak, elég erős hajhullást hozott számomra az ősz, úgyhogy mindenképpen bevetem majd én is...
2364. grizus
2014. okt. 27. 17:09
Azért írtam, amit írtam, mert én se járok sokat a napon, de ha ennyit se járhatnék, becsavarodnék. Szerintem alap, hogy néha süssön kicsit ránk, egészséges, de ha valaki kibírja nélküle, ám tegye... igen, gúnynak fogtam fel, lehet, hogy ez az én hibám, talán túlreagáltam, de úgy éreztem, meg kell védenem a napot, és ez alatt nem a ráncos grillcsirkévé égést kell érteni.
2014. okt. 27. 16:47

Lányok, lányok! Minden információ morzsának örülni és megköszönni. Nem fel venni, személyre lebontani.


Én a szőrtelenítő fórumokon az orvosi garancia miatt rendszeres gyalázkodást kapok. Nem ilyen finomkodást.


Írjatok tovább. Szilvi csúcs!


Kolbi

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook