Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok fórum

Arcfiatalítás, arcplasztika tapasztalatok (beszélgetős fórum)


2268. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2265. - Mézike05)
2014. okt. 24. 18:45

Volt egy 65 éves orvosnő páciensem, aki szépíteni jött, fel akarta kicsit frissíteni a pigmentált bőrét. Nagyon ápolt volt, a szeme gyönyörű nagy. Felmerült bennem, vajon volt-e szemhéj plasztikája? Azt mondta, nem volt semmilyen műtéte.

Aztán felfeküdt az asztalra, megkapta a szemüvegét, és nagyítóval megnéztem a fül előtti területet, ott volt a vágás, a felvarrás nyoma!


Kolbi

2267. MVeronika (válaszként erre: 2261. - Zsuzsa spain)
2014. okt. 24. 18:42

Szia, Zsuzsa!

Vacak volt a leírás a géphez. Azt írták, hogy addig emelheted a fokozatot, amíg nem érzed kellemetlennek és azon a fokozaton kell használnod. Ez van azoknak az orvosoknak a honlapján is, akik RF-s kezelést hirdetnek. És úgy véltem, 15 és 25 J között nincs olyan nagy különbség, mikor mondjuk a laser genesis 40J, Rosszul gondoltam, mert egy marha vagyok. Házi vagy nem házi, mindegy: az otthoni tűz ugyanúgy megéget, mint egy erdőtűz. Nincs mit szépíteni: gondatlan voltam, és túlzottan kockázatvállaló. Azért szólok, hogy más ne legyen az.

A legtöbb panasz az RF-re van, mondom, orvosi szaklapok tele vannak vele és eltanácsolják tőle az embereket a fórumokon is. A károsodott páciensekre szakosodott plasztikai sebészek vannak már, írta itt lejjebb a Sylivia is. Persze az RF negatív hatását kizárólag az arcra értem (meg a mellre ugye, mert ezen a két helyen nem akarnánk lefogyni). Szőrtelenítés támogatásához lehet, hogy jó, most mondta valamelyik nap a kozmetikusom, hogy amivel engem szőrtelenített, abban is volt RF az IPL mellett. Hát, a lábamnak nem ártott.

Szakember? Bőrgyógyászat? Te Zsuzsa, szerintem rég voltál már Magyarországon bőrgyógyásznál... Csak az az egy bajom van, hogy Kolbi esetleg magára veszi, és én tényleg nem akarom őt bántani vagy vele vitatkozni, de a jelen magyar bőrgyógyászatokat járva gyerekkel, vagy magamban, csak azt a következtetést tudom levonni, hogy az még egyelőre sajnos nem egy tudomány. Nem szórakoztatlak a különböző történeteimmel, így is túl hosszú vagyok.

A következők az összes tanulság, amiket el akartam mondani a buta történetemmel, és nemcsak a kozmetikai gépekre vonatkozóan, hanem a világ összes kozmetikai és gyógyászati vagy nem gyógyászati kezelésével kapcsolatban:

Sok mindent reklámoznak és el akarnak neked adni, nézeteket, kezeléseket, gyógyszereket, mindegy.

Hogy ki mit akar vagy hajlandó elhinni és megcsinálni, az az ő döntése.

Hogy használ-e vagy árt valami, azt a kozmetikában csak valószínűsíteni lehet. Még csak nem is feltétele a piacra kerülésnek, hogy legalább megpróbálják tudományosan igazolni a pozitív hatást. (De még egy gyógyszerkísérletbe is beneveztem egyszer kíváncsiságból és a mostani eszemmel nem hagynám annyiban. Előre megmondta az "kísréletvezető orvos", hogy a naplóban mikor reagáljunk és mikor ne, mert mikor kapunk placebót.)

Kozmetikai dolgokban nincs jószándék! Senkit nem érdekel, hogy mi lesz veled, csak fizesd ki a kezelést.

UTÓLAG már nem veheted ki a szervezetedből, amit beletettél.

Egyet tehetsz: ELŐRE óvatos, sőt, gyanakvó vagy, ELŐRE tájékozódsz amennyire csak lehet, és magad vigyázol magadra. Külföldi honlapokon, szakcikkekből is kell tájékozódni. Az ilyen beszámolók is jók, de időnként fórumokon is felbukkanhat bujtatott reklám.

Amúgy a gyakorló orvosok nagyon ritkán igazán gondolkodó emberek, tudósok. És még ritkábban gondosak és jólelkűek. Pedig mit el tudnának érni, ha gyűjtenék és elemeznék a valódi adatokat.

Van erről egy jó viccem, szerintem ismeritek:

Bemegy az állatorvos a háziorvoshoz, leül és néz a háziorvosra. Az pár perc után elveszíti a türelmét és ráförmed: "Na, jó ember, mit ül itt, mondja már el, hogy mi baja!" Az állatorvos meg elhűl: "Ja, hát így könnyű!"

Hát igen, ilyen könnyű. Lenne. A páciens értelmes, el is mondja, mégse hallgatják meg. Ha igen, nem hisznek neki. És nagyon sok esetben félrekezelik.

2266. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2236. - Peonia53)
2014. okt. 24. 18:39

Szia Dóra!


Marika Guna-t kap? A leírásból arra gondolok.


Az ultrahanggal és vio-val működő gépnek nincsen hosszú távú mellékhatása. Úgy kell használni, mint egy krémet, a jobb bevitelre, felszívódásra adjuk. A bőr úgysem tud többet felvenni, mert idegenként ismeri fel, elég, ha napi egyszer használod, krémezés után.


Nem mondunk le a 60-asokról. Mindig el lehet kezdeni a kezeléseket, csak később nagyobb energia szükséges hozzá. Mindenkinek azt mondom, készítsen magának egy edzéstervet. Ugyanúgy, mint egy testedzésnél. Mit szeretne elérni? A környezet láthatja? Gyors legyen vagy fokozatos? Mennyi pénzt szánhatunk rá? Azt kell megérteni, a szépítkezés nem foghúzás! Mindig állítani kell később valamit. Sohasem lehet azt mondani, hogy készen vagyok. A legfontosabb a rendszeresség. Hirtelen, hórukk szerint nem is érdemes belevágni. Elmenni több orvoshoz, ajánlatot kérni. Tisztességes ajánlatot. Komplex ajánlatot. Valaki írta, hogy egy milliós ajánlatot kapott és folyamatos gyalázkodást, hogy milyen tré is az arca. No comment.

Minden szépítéssel foglalkozó (profi) orvosnak van képgyűjteménye. Keresni kell hasonlatos képet a pácienshez, meg kell tudni jósolni, saccolni a várható eredményt. De úgy, hogy az orvos ne turkáljon a páciens zsebében.


A zsíroldásról írtam, a lényeg, be kell tartani a várakozási időket, nem barkácsolni.


Kolbi

2265. Mézike05 (válaszként erre: 2263. - Zsuzsa spain)
2014. okt. 24. 15:46
Itt nem arról van szó, hogy igenis mondja el, hanem arról írok, hogy a negatív kicsengése eltűnhetne már, és ebben az ismertebb emberek tudnának segíteni. Itt senki sem várja, hogy felirattal a homlokán járkáljon egy celeb, de ha rákérdeznek konkrétan, mert a vak is látja, hogy felvarrták az arcát, akkor lehet, az lenne a jobb megoldás ha nem tagadná, mint valami bűnös dolgot. Amúgy a plasztikai okokban nincs semmi rossz. Miért bűn az, ha jót tesz a lelkivilágomnak, ha mondjuk ettől jobban érzem magam, hiszen az a környezetemnek is jó. Ezek a közszereplők nap mint nap a szemünk előtt vannak, ízlést, gondolkodásmódot formálhatnak.
2264. zsazsi1 (válaszként erre: 2262. - Mézike05)
2014. okt. 24. 15:03

Na ettől én is ki tudok akadni, mikor a koruknál 20 évvel fiatalabbnak látszó sztárok azzal jönnek, hogy a gének, meg a jóga, meg persze sok vizet isznak...! Elmennek ám a búsba, miért kell hülyének nézni másokat?

Nem azt mondom, hogy rögtön sorolja fel az összes beavatkozást, amit csináltak rajta, de azt se kéne állítani, hogy ő bizony magától ilyen!

2263. zsuzsa spain (válaszként erre: 2262. - Mézike05)
2014. okt. 24. 14:23

Szerintem ez intim kategória.


Tehát mindenki saját választása, ha akar beszélni róla, ha nem akar az ugyanúgy az ö joga!


Erröl hirtelen a homoszexuálisok jutnak eszembe akiket mostanában annyira eröltetnek, hogy “ismerjék el”... miért kellene ezt valakinek “bevallania” az ö élete ne hogy már kikelljen állnia, hogy az vagy sem , hogy egynemüvel fekszik vagy kel, hogy lehetne bárkinek is köze hozzá, számomra teljesen abszurd!


A világ legtermészetesebb dolga, hogy ez a privát szféra, ugyanúgy mint a plasztika vagy bármi más amire te magad ugy tekintesz.

Ha tölem valaki megkérdezné, hogy az orrom mütve van-e, miért kellene hazudnom, hogy...nincs? De nem is megyek az utcán cédulával a homlokomon, hogy müttötték az orrom, mert ez az én dolgom, annak mondom el akinek én akarom!


Egyszerüen aki nem akar annak, nem kell beszámolni róla! mert a saját döntése!


Viszont , hogy mások mit gondolnak a plasztikáról vagy bármilyen esztétikai beavatkozásról engem teljesen hidegen hagy, soha még csak megsem fordult a fejem hogy x vagy y milyen véleményen van, a legminimálisabban sem érdekel !


Még ha a hátamra varratom az orromat az is az én döntésem, vajon kinek mi köze hozzá?!



Szerintem ott a probléma ha számunkra mások véleménye az igazán fontos!

2262. Mézike05 (válaszként erre: 2258. - Zsuzsa spain)
2014. okt. 24. 13:50
Az a baj, hogyha valaki plasztikáztat és kiderül, mit mondanak rá? Azt, h LEBUKOTT. Mintha valami bűnös dolgot tett volna.Lehet új fogsorom "X" ezerért, de "X" millióért is, de ez utóbbin nem akad fenn senki, mert ha van rá pénzem, kinek mi köze hozzá? Vagy pl mennyivel másabb a fogszabályozás: Megszületik valaki egy rémes fogazattal, hagyja úgy? Fogadja el? Éljen együtt vele? Senki nem akad ki azon, ha meglátják rajta a fogszabályozót, még ha az mondjuk 2 millió Ft is. Őszülök. Fogadjam el, hogy ez van, a korral jár. De nem fogadom el és befestetem... Talán menjek agyturkászhoz, hogy rendbe tegye az önértékelési problémámat, és segítsen elfogadni Önmagamat? Van aki póthajat rakat... újjal mutogatnak rá? Dehogy. Csak ez a nyomorult plasztika olyan mostohagyerek. Ha valakik nyíltan az élére állhatnának egy ilyen tárgyú szemléletváltásnak, azok pontosan a " híres arcok". Ráadásul náluk aztán főleg nincs abban semmi, hiszen náluk létkérdés, hogy miként néznek ki. Erre mit csinálnak? A többség - ha csak le nem "bukik" jön az örökölt, örök ifjún tartó génekkel és az egészséges táplálkozással. J.G-t is kérdezték, de nem volt hajlandó beszélni róla és felvállalni.
2261. zsuzsa spain (válaszként erre: 2257. - MVeronika)
2014. okt. 24. 13:44

Veronika, valóban sok elijesztö példát lehet olvasni minden ilyen honlapon, a többek között a realselfen is sok hasonló hozzászólás van, én a fraxel és egyéb lézerkezelésekröl olvastam elsösorban és ott is egyrészt nagyon rossz tapasztalatokat , másrészt azok véleményét akik azt mondják életük egyik legjobb döntése volt!


Hogy igazodjon ki az ember?


Nem akarok állandóan ezen lovagolni, de megint elökell hoznom a “szakemberek” felelösségét!

Az amit mondtál, hogy nem lehet tudni, hogy kinek a böre, hogy reagál…hát persze mindig elöfordulhatnak váratlan reakciók , de azért a börgyógyászok csak ezt tanulják , csak ez a szakmájuk, ebböl élnek illene tudniuk, hogy börtípustól függöen, melyiken mit lehet komolyabb veszély nélkül alkalmazni és kinek mit lehet javasolni!


A te eseted számomra nagyon kivételesnek tünik, az hogy valaki otthon használatos géppel ilyen hamar , pár kezelés után , ilyen látható érezhetö károsodást szenvedjen az nagyon ritka lehet!

Ekkora potenciája lenne? Ilyen érzékeny lenne rá a böröd? Az IPL sokkal agresszívabb és attól meg semmi!

Egyébként, gondolom voltál börgyógyásznál, mi a véleménye? Mit javasol?

2260. peonia53 (válaszként erre: 2258. - Zsuzsa spain)
2014. okt. 24. 13:18

Szia!


Hát igen Détári arca nekem se jön be, a teste nagyon fiatalos legalább is képek alapján. Ez az ő érdeme biztos jól megdolgozik érte. Én ha más arcot választanék és elfogadnám Südi Iringó arcát mivel mosolygós is, kicsit régi-módi szépség arc.

Neki biztos nem volt beavatkozás.

A másik Koncz Zsuzsa (igaz ő komoly) nekem olyan mintha semmi beavatkozás nem lenne. Már máskor is említettük ezeket.

Mi a véleményetek fiatalok erröl?

Dóra

2259. zsuzsa spain (válaszként erre: 2252. - 8f8f3a827e)
2014. okt. 24. 13:03

Nem azt mondtam, hogy ugyanazzal a kezelöfejjel végeztek mindent, és nem is ugyanazzal a géppel de még csak nem is ugyanabban szobában.


Az eredményröl pedig már írtam!

2258. zsuzsa spain (válaszként erre: 2248. - Marika10)
2014. okt. 24. 12:36

Az miért lenne baj, hogy egyre jobbat és jobbat akarunk? Megörizni a szépségünket amíg lehet? Erre van kitalálva a szépészeti iparág!

Szerencsére már nem az a helyzet mint évtizedekkel ezelött, és manapság mindenki odáig elmehet ameddig csak akar!


Néha azt veszem ki az emberek szavaiból, mintha valami bünös, szégyellni való dolog lenne ez… amikor szerintem pont a másik véglettel van a gond, amikor valaki teljesen elhagyja magát, igénytelen, betegre hízza magát stb, számomra ez az amikor valaki nem tiszteli önmagát!


Szerintem 2 dolog kulcsfontosságú, az egészséges mértéktartás és a jó szakember választás.

Nem minden a pénz, abból is látszik, hogy a médiában napi szinten látott sztárok közül is annak igazán jó a külseje aki mértéktartó, nem vitte túlzásba, nem torzította el a vonásait.

Persze ez is viszonylagos, hogy kinek mi a szép, pl. az én izlésemnek teljesen mesterséges arcnak tünik az itt emlegetett Détári arca is , amikor valakinek már nem mozog az arca vagy mosolyra eltorzul az már nekem a túlzás kategória.


Nekem a mestermü az mint például Monica Belucci vagy Kim Basinger arca akik 50 és 60 évesen is teljesen természetes arccal gyönyörüek és a sok-sok “szakember” csak elkezd hebegni-habogni- dadogni ha azt kérdezik tölük, mit gondolnak milyen beavatkozáson estek át ezek a hölgyek…mert általában fogalmuk sincs.

Persze ugye nem az a cél, hogy mindenki úgy nézzen ki mint ök :), hanem arról beszélek, hogy mindenki a saját szintjén de ugyanúgy a maximális természetességre törekedve öregedjen, amire az én izlésem szerint jó példák ök!

2257. MVeronika
2014. okt. 24. 12:09

Akiket angol nyelvű honlapokon látunk lézer, IPL, RF kezelésekre panaszkodni tönkrement arccal, azoknak gyakorlatilag 100%-t orvos kezelte, némelyiküket híres orvos ("lézerguru"). Amiket az RF káros következményeiről azóta olvastam és idéztem, azoknak nagy részét orvosi szakfolyóiratokban találtam: plasztikai sebészek és bőrgyógyászok által írt szakcikkekben. Ha angolul írsz, eleve ki lehet választani a gugli keresései közül a csak tudományosakat. Bárki kikeresheti ezeket ugyanúgy, kis angol tudás kell hozzá, meg egy pici tájékozottság az orvosi kifejezésekben.

Innen is el lehet indulni és innen nyomozni tovább: a már belinkelt oldalról a fat atrophy menüpontból: [link]

Köszönjük, hogy megpróbáltál nyomozni a megszépült hölgy ügyében!

MV

2256. zsazsi1 (válaszként erre: 2247. - MVeronika)
2014. okt. 24. 12:03

Csak annyit tudok mondani, kívánom, hogy ne legyen visszafordíthatatlan a károsodás, és a bőröd heverje ki a megpróbáltatásokat!

Tanulságos és elgondolkodtató az eseted, én ugyan sosem gondolkoztam otthoni használatú gépen, de biztos vannak, akiket ez az történet óvatosságra intett!

2255. zsazsi1 (válaszként erre: 2248. - Marika10)
2014. okt. 24. 11:58

Azért a sztárok nem úgy néznek ki, ahogy mi látjuk őket, alaposan kisminkelve, jó világítással felvéve, fotón meg bárki lehet gyönyörű, ez már csak technika.

Én inkább úgy gondolom, minden kezelésben benne van a rizikó, ami az egyiknek használ, a másiknak x.rt se ér, sőt, ront a bőre állapotán.

És a plasztikai műtétek kimenetelét sem lehet megjósolni, megcsinálják, és azt az orvos sem tudhatja előre, hogy kinél hogyan alakul a gyógyulás folyamata, hogyan hegesedik, stb. És most nem arra gondolok, hogy a műtétet egy az egyben elbaltázták, csak éppen nem olyan lett a végeredmény, amilyenre számított a páciens.

Én valahol kicsit irigylem a régi nőket, anyáinknak még nem voltak ilyen gondjaik, hogy akkor most öregedjek, vagy vegyem föl a kesztyűt, amit a múló idő dobott nekem, és kezdjek egy véget nem érő harcba?

2254. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2227. - Sylvia.Lilly)
2014. okt. 24. 11:40

A www.iplandlaserdamage.com oldalon megdöbbentem.


Úristen, ha ezeket a beszámolókat és fotókat meglátják a páciensek, végünk! Aztán eltöprengtem, szolgáltatunk, drágán szolgáltatunk, mindenkinek jár az információ és a páciens hamar rájön, nem mindegy kivel, mivel, hol kezelteti magát. Aki jó orvos, annak ezek az esetek növelik az értékét. Szerencsére a legtöbb páciens pontosan tudja, a lézer vékony jég, könnyen beszakad: ha kis energiát adunk, nem történik semmi, ha túl nagyot szép égési sérüléseket szenved a páciens.


Jó, ha az orvos hátában, vagy mint a cowboy filmeknél, a tökénél érzi a csőre töltött pisztolyt.


Kolbi

2253. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2247. - MVeronika)
2014. okt. 24. 11:38

Veronika minden levele gyönyörű minta, tanulságos.


Amikor elindul valaki és a kezébe veszi a dolgokat, és lép, utána néz, megbizonyosodik, tapasztal, aztán következtetéseket tesz, levonja a tanulságokat, a többiek meg szörnyülködnek!


A bőrfiatalítás, a szőrtelenítés, a borvirág kezelése egy szakma, rengeteg gyakorlással, tudással, megtapasztalással. Mondom az idióta példáimat: egy báli ruha elkészítése legalább 100 000 Ft, plusz anyag, kellékek. Vettem egy kézi varrógépet, amiben van cérna, tű és kézzel lehet hajtani. A használati utasításban arra adják, ha valamilyen ruhaszakadást kell gyorsan, elsősegélyszerűen megvarrni, 10 percig lehet egyfolytában használni. Én meg báli ruhát akarok vele varrni! Nem kell ragoznom, eleve bukás. Levonom a következtetést. A varrógépek rosszak, semmire sem valók!


A rádiófrekvencia (RF) több mint 100 éve ismert sugárzás. Biztonságos, begyakorolt, elfogadott.Stimulálja a kollagén termelést és oldja a zsírt. Az arc feszesebb lesz, de tömörebb, rugalmasabb és beesettebb. A lézer csak önmagában is feszesít, tölt, de nem elég mélyen. Egyértelmű, az ötlet a földön hevert, gyúrjuk össze a kettőt. 2000-ben jött ki ezek egyesítése, az ELOS. Azóta is védett eljárás. Nem adja el a cég, mert nagyon megy.

Zsírt akarunk oldani? 100 egység RF és 1 egység lézer! Fotorejuvenálni, bőrfiatalítani akarunk? 25 egység RF és 50-100 egység lézer. Tömöríteni akarjuk a bőrt? 120 egység RF és 10 egység infravörös fény. Ránctalanítani akarunk? 60 egység RF és 100 egység lézer. Ereket akarunk eltűntetni? 50 egység RF és 200 egység lézer. És lehetne folytatni így tovább.


Az otthoni gépeknek van egy szigorú kezelési utasítása, amit rendszeresen megszegnek a szépülni vágyók (lásd Veronika arckezelése). Schwarzenegger egy héten hány pihenőnapot tartott, amikor edzett? Heti egy-kettőt, versenyidényben többet, és szálkásított. Ha többet edzene, az az izmot leépítené! Nem kell hozzá fitness edzőnek lenni, ugye? És itt a lényeg! Az öregedés egy évek óta tartó folyamat, nem lehet 2 hónap alatt visszafordítani. Mindig kell pihenő, amikor a bőr telődik. A villanófény, és RF kezeléseknél (ELOS) 4-6 alkalom szükséges 3-6 hetente. Utána meg kell állni, mert ha tovább folytatjuk, jön a zsírbontás. De nem előbb. Punktum. De utána is kell 3-4 hónap múlva 1-1 fenntartó kezelés, és ezt rendszeresen kell végezni. Itt meg mit írtok, hetente, naponta kezelés? Hová rohantok?

Az egyfolytában, havonta leadott 7.ELOS (IPL, BBL, lézer) kezelés után a bőr leépít. Tehát 5 kezelés után meg kell állni. És nyáron szintén megállni, a napfény (UV) lebont. Mindig más sugárzás, mindig más bőrrétegre. Az INFINI egy speciális RF kezelés, egy évben 3-nál több nem lehet. Egy jó kiegészítő kezelés, mint az eMatrix, ePrime vagy Scarlet RF.


De ugyanez vonatkozik a dermarollerre is. A túlzott használat tésztaképet ad. A szélsőség mindig galibát okoz!


Kolbi

2252. 8f8f3a827e (válaszként erre: 2208. - Zsuzsa spain)
2014. okt. 24. 11:28

A BBL egy csodálatos üzletpolitika.

Van egy túlsztárolt módszer, a villanófény, mely szépen működik, avatott kezekben szép eredményeket ad. A hős évek 2000 elején. Aztán bejönnek a pár milliós kozmetikai gépek, majd a százezer alatti otthoni készülékek. Mindenki nyakra-főre használja, és léggömb kipukkan! Az otthoni gépektől nem lesz 10 évvel fiatalabb az ember, az erek ugyanúgy megmaradnak, a ráncok nem tűnnek el, stb. Nem kell a „komoly” páciensnek. Mi a megoldás? Adjunk egy új nevet a villanófénynek és emeljük meg 5x-ösére az árat. Valamit csak tudhat ilyen áron!


Zsuszsa, spanyolhonból: olyan szépen levezetted a kiválasztást, miért nem léptél még egyet? Miért nem gondolkodtál csak egy kicsit tovább? 15x45 milliméteres spot méret. Tehát a kezelőfej ilyen nagy. Egy ilyen nagy alakú téglalap hogyan fekszik fel az orr körül, a szem alatt, a nasolabialis redőben? Sehogy. Egy sokkal kisebb kezelőfejjel jobban elérhetők ezek a területek, pontosabban, hatásosabban lehet vele kezelni.

Nem írtál az eredményről. Milyen lett utána az arcod? Megérte? Ár-érték arány? 250 000 Ft egy villanófény és infravörös fény adásáért rengeteg!


Kolbi

2014. okt. 24. 11:25

Nincs jó hírem, nem tudtam meg semmit, hogy ki kezelte Jakupcseket.

A keddi gépbemutatóra ezek az orvosok jelezték a részvételüket, de többen nem jöttek el: Dr Kolat Zsuzsanna, Bodnár Éva, Dr Horváth Zsuzsanna, Dr Brandl Beatrix, Dr Sas György, Dr Pónyai Katinka, Dr Harmos Ferenc, Dr Gyetván János, Dr Boros-Gyevi Márta, Dr Hajdú Klára, Dr Szabó Szilárd, Dr Szabó Gábor, Dr Szanyi Dorottya, Dr Kádár László, Dr Molnár Csaba. A plasztikai sebészek elmondták látatlanban, hogy biztosan zsírfeltöltése volt. Bocsánat, ennyi.


Kolbi

2250. Mézike05
2014. okt. 24. 09:32
A Sculptra-na k utána néztem, hogy mi is ez. Úgy értelmeztem, hogy vulumenpótlás az arc zsírvesztett területeire. Az által, hogy feltöltik az arcot, az eleve megszünteti az arc lógását, hiszen megfeszíti és kitölti a lógó bőrt. Csak feltételezni tudom, hogy amikor pl az orcát vagy a középarcot töltik, az nem 1-2 ml anyaggal történik, hanem többel. Most lehet, hogy nagy baromságot írok, de józan paraszti ésszel azt kérdezem, hogy szerintetek ennek a nagyobb mennyiségű töltőanyagnak a "súlya" nem vezethet ahhoz, hogy - bár pillanatnyilag javít az összképen, de hosszabb távon rádolgozik a gravitációra és lefelé húzza az arcot? Mit gondoltok?
2249. grizus (válaszként erre: 2248. - Marika10)
2014. okt. 23. 22:44

A dermaroller tésztaképűvé tesz? Ki mondta ezt? Talán csak nem én? Nos, én használtam ezt a szót, de nekem egyébként is olyan bőröm van kicsit, mint a szétfőtt tészta, persze ez túlzás, mert jóval fiatalabbnak néznek, de seborrheás, ratyiszerű az egész. A rollertől csak jobb.

Vagy más mondott ilyet?

2248. marika10
2014. okt. 23. 22:27
Félelmetes,és egyben elgondolkodtató is.Ezek szerint minden kezelésnek megvan a maga szövődménye?A Lézer,és RF alábbiakban olvashattuk,elfogyasztja a zsírszövetet,a dermaroller tésztaképűvé tesz bennünket,a sok kozmetikai masszás megnyújtja arcunkat, a különböző száltecnikák,a hyaluronsav hatástalan,a plasztika estenként művi arckifejezést ad.Akkor hogy lehet az,hogy a médiában napi szinten látott sztárok egyre jobban néznek ki,a szemünk előtt válnak egyre fiatalabbá,és rájövünk,hogy számunkra is elérhetővé váltak ezek a kezelések?Lehet,hogy idővel minden szépülni,fiatalodni vágyó ember átesik a ló túloldalára,és észre sem veszi,hogy túlzásba esett?Lehet,hogy itt követjük el a hibát,egyre jobbat és jobbat akarunk?Mit tehetünk,fogadjuk el ,hogy természetesen öregedni szép,és jó dolog?Sajnos nekem nem megy,én inkább vállalom a kockázatot,mert az élet túl rövid,a mai világban pedig túl sok a lehetőség,amihez bizony egyre inkább kell a külső,és hát"sajnos-hálistennek"bennünk nőkben van egy egészséges hiúság is,szeretjük,ha dícsérnek minket.
2247. MVeronika
2014. okt. 23. 21:21

Sziasztok, egyáltalán nem elijeszetni akartam senkit, csak óvatosságra biztatni. Mondom, nekem az IPL például nagyon bevált addig, amíg a RF-t nem csináltam. Az is fény. És nagyon jó volt. Az UH-ról tényleg nem tudok semmit. Ja: az RF-t magamnak csináltam, otthoni géppel (15-25 J/cm2 energiát ad le, Panda box a neve. Azt tényleg ne vegyetek). Egyébként: egyáltalán, semmilyen meleget nem éreztem én sem a használat során. Azért is mertem a legmagasabbra emelni a fokozatot, mert még akkor sem éreztem semmit. Néha, ha befordultam a fejjel valami hajlatnál vagy csonton, kisebb kellemetlen csipkedést csak. Még nevettünk is a kislányommal, hogy milyen buta vagyok, megvettem 140ezer forintért egy buta játékot, aminek semmilyen hatása nincs, és elhiszem ezt a maszlagot, mint mások valami nagyon ezoterikus akármit. Egyébként valóban nagyon horrorisztikus ezt átélni és csak szeretném, ha más nem járna így, és mindenki óvatos és fokozatos lenne. Ráadásul egy figyelmeztetést én is olvastam előtte az intereneten , de nem vettem figyelembe, mert az IPL-re is panaszkodtak és nekem attól nem lett bajom, gondoltam, az RF-val se lesz.

Csak egyik nap, miután másodszor kezeltem végig magamat, akkor láttam a tükörben, hogy a szemem láttára "lecsúszott" az arcom. De annyira irreálisnak tűnik, hogy az ember szinte nem hisz a szemének. És utána is csak azt érzi, hogy nem, nem, ez nem történhetett meg és percenként rohan a tükörhöz, azt várja, hogy az egész mégsem igaz és csak rosszul látta. És utána vettem észre én is meg mások is a sötét karikákat a szemem alatt, és utána sorban a többi bajt. A kisebbeket más nem veszi észre, mert nem nézzük a másik ember arcát ilyen elemzőn. De utána mindenki azzal jött, hogy mi baj van, olyan fáradtnak látszom. Mások nem veszik észre, hogy miből áll össze, csak az egészet, mint összhatást látják. A két régi barátnőm is csak annyit állapított meg, hogy kezdek én is úgy kinézni, mint ők, vagyis kezdem a reális koromat mutatni. De ők sem észlelték a részleteket. Kivéve a karikákat, azok nagyon feltűnők. De tényleg, szerintem óvatosan azért lehet próbálkozni. IPL-n én azóta is voltam, csak mondom, nekem már nem ugyanaz. Ez is bánt. Hogy elvesztettem ezt a jó kis eszközt.

Amúgy szerintem tök jó ötlet, hogy a hasadon. És akkor mérj reggelente, ébredés után mindig egy kerületet ugyanazon a ponton. És ha mondjuk, két hónap alatt trendszerűen kisebb lesz, akkor tök jó, mert csinibb lesz a hasad, viszont tudod, hogy az arcodon nem szabad. Bár, mondjuk, attól is függ, hogy mekkora pocid van, mert azért 1-2 centit a hormonális ciklussal meg más miatt is, simán változik még az is, meg elméri az ember, stb. Úgyhogy sokáig is eltarthat, mire stabilan látod, hogy van-e változás.

Most így utólag arra gondolok, hogy azok a melegítésesek lehetnek biztonságosabban, amik csak felszíniek. Épp ezért: IPL vagy olyan lézerek, amiket a felszínen "csúsztatnak", nem mélybe hatolók. Biztos a mélybe hatolóknak is van jó hatása - van olyan, akinek. De van, akinek meg kára lesz belőle. És ki tudhatja azt előre. A lézer genesis-sen gondolkodtam egy ideig, de végül nem mertem. De az is lehet, hogy az RF-nak kiszámíthatatlanabb is a hatása, mint egy UH-nak, ezt aztán végképp nem tudom és szerintem nincs ember, aki pontosan tudná, hogy pont abban a bizonyos élő szövetben mit fog okozni ez vagy az a hullám. Az átlagnak, mondjuk jó, de az a valaki épp az átlag-e? Azért kell a legalacsonyabb fokozatot állítani, rövid ideig először. Vagy nem feltűnő helyen. Bocs az ijesztgetésért. Megyek aludni...

2246. peonia53 (válaszként erre: 2241. - MVeronika)
2014. okt. 23. 20:17

Szia!


Én a Uh-nál nem érzek meleget, lehet kicsi a fokozat amin használom én óvatos vagyok. Ami erősséget ír csak arra tekerem. Én keveset használom. Mikor megvettem heti 2x, utána csökkent a kedvem, esetleg heti egyszer. Most meg talán 2 hónapja. Azon elgondolkodom a nagy fej melegít esetleg a kezdődö kis hasamra megpróbálom. Szerintetek?

2245. peonia53 (válaszként erre: 2242. - Grizus)
2014. okt. 23. 20:11

Szia!


Mikor végig olvastam az elöző cikket én is pont azt gondoltam hű de ilyesztő amit Marika ír.

Dóra

2244. kori54 (válaszként erre: 2241. - MVeronika)
2014. okt. 23. 20:09
Szia! Ez még 10 nőnek is sok lenne :( Lehet, hogy csak rossz kezekbe kerültél. Orvos kezelte a gépet? Mindenesetre köszönjük, hogy megosztottad velünk ezeket a "mellékhatásokat" és még sokunknak időben szóltál. Épp egy RF kezelésen morfondíroztam, de meggyőztél. Inkább magamtól maradok olyan amilyen, mint gépi segítséggel csúfuljak :) Remélem idővel regenerálódni fog a bőröd !
2243. grizus
2014. okt. 23. 19:23
Mindenesetre én ezzel letettem a fénykezelésekről, lézerről. Marad a hatóanyagbevitel és egy-két alternatív módszer.
2242. grizus (válaszként erre: 2241. - MVeronika)
2014. okt. 23. 19:22

Jézusom! Baromira ijesztő, amit írsz. Nem tudom, mennyire vigasztal, hogy bár Te így jártál, legalább a tapasztalataid leírásával el tudsz ijeszteni pár embert, engem biztosan.

Azt írod, az UH is veszélyes lehet. De ott végül is hatóanyagot visznek be, annak elvileg nem kéne ilyen kárt okoznia, nem?

Most egy kicsit berezeltem, hogy a rollertől hosszú távon mi lesz. Rövidtávon javítja a bőrömet, de még csak fél éve csinálom. Remélem, nem lesz gond.

2241. MVeronika (válaszként erre: 2227. - Sylvia.Lilly)
2014. okt. 23. 19:11

Sziasztok megint!

Ezt az oldalt szerintem tényleg olvassátok el előbb, ha bármilyen melegítéssel, UH-val, fénnyel történő kezelésekre akartok menni. Aki nem tud angolul, az szótárral. Legalább kellően óvatos lesz tőle az ember, mielőtt rászánná magát ilyemire. Tényleg, Amerikában már vannak olyan plasztikai sebészek, akik arra szakosodtak, hogy a melegítéses kezelésekkel járó zsírvesztést "fat graftinggal" pótolják. Így is hirdetik magukat. Szerintem az RF is és az összes melegítős kezelés eredménye nagyban függ a bőr egyéni regenerációs képességétől is. Pl. amíg nem rontottam el a bőrömet az RF-val, akkor az IPL kezeléseknél szépen látszott, hogy az egész eljárás a bőr saját regenerációjának a serkentésén alapul, a „túljavítási képességén”. Kezelés után mindig egy kicsit ráncos lett az arcom és bepirosodott, beödémásodott. 3-4 nap után rendbe jött, kirúgta magát, két hét múlva meg „hozzáépült” egy kicsit, és feszesebb, rugalmasabb, ránctalanabb, üdébb lett, mint eredetileg volt. Ezt havonta ismételve szépen javult és 46 éves koromban csinibb voltam, mint 36 évesen.

De ezek szerint csak szerencsém volt és elsőre sikerült egy olyan kezelést és olyan fokozatot találnom, amire jó reagált a bőröm és képes volt belőle rendszeresen regenerálódni. A második próba sajnos nem jött be… Az az én bőrömnek sok lett és úgy látom, bár valami gyenge javulás van azóta, de ez a rongálás olyan mértékű volt, hogy soha nem fog teljesen felépülni belőle. Hogy kinek mi az a kezelés és energiaszint, ami után javulva regenerálódik, az sajnos mindig már csak a próba után derül ki. Azért kell a legalacsonyabb fokozatról indítani bármi ilyen jellegű terápiát szerintem. Pl. én vékony vagyok, és a bőröm normális volt ugyan, de, gondolom, nem túl nagy zsírréteg volt benne ezek szerint. Sajnos az károsodás, amit ezek a melegítéses dolgok okozhatnak, még összetettebb, annál, mint hogy egyszerűen kiolvad (vagy mi) a zsír. És ez is nem csak annyit jelent, hogy az embernek laposabb, soványabb lesz az arca. A zsír nem egyenletesen olvad ki: egyenetlen, hullámzó, fodrozódó, ráncos lesz a bőrfelület. És a különböző területeken, a két arcfélen különböző mértékben, aszimmetrikusan.

És más is sérül ott, nemcsak a zsírszövetek. Nekem pl,. miután az arcomat, a dekoltázsomat, mellemet, kézfejemet végigkezeltem, csak gyorsan felsorolva ezek a tüneteim lettek (mint ahogy sokaknak, akik az „ipland laserdamage” oldalon írtak): az orromban kb. egy-két hétig furcsa, kellemetlen szag (szaglóhám sérülés?). A mellemben ugyanennyi ideig kb. nem túl erős, de határozott fájdalom, és miután elmúlt, a mellem kb. harmadával kisebb lett, főleg az eleve kisebb bal oldali – ez mostanra meglehetősen visszatelt. Furcsa, zavaró fájdalom, szintén nem túl erős, a hónom aljában. A kézfejemen a csontok közül eltűnt a teltség, behúzódott lett, olyan, mint egy kis madárláb, és a kézfejem bőre tele lett apró, finom ráncokkal, amik nem voltak, emellett a nagyobb ráncok pedig enyhültek. Az arcomon a zsírréteg eltűnésével együtt sokkal vékonyabb lett a bőr, áttűnő erekkel lett tele, főleg az orr két oldalán és a szem alatt. A szemem alatt, pontosan ott, ahol az arccsont véget ér, két mély, sötét árok, lyuk keletkezett, olyanok, mint két fekete félhold. Állítólag az RF hullám visszaverődik a csontról és duplán hat, ami főleg egy ilyen vékony területen nagyon nagyot rombol. A szemem alatt jóval kisebb mértékben, de olyan lett a bőr, mint annak a lánynak, aki ezen az oldalon panaszkodik: [link] . Olyan, mint a csirkecombon a bőr, ha megsütöd, mint ahogy valójában ez is történik, csak itt egy élő emberi arcbőrrel. A lógás, a ráncosodás, a mélyebben bevésődött mimikai ráncok mind az elvékonyodás következményei. Amire nagyon sokan panaszkodnak, a narancshéj jellegű lyukacsosság (orange peel texture) szerintem szintén emiatt alakul ki, nekem is lett. Az angol nyelvű orvosi cikkekben holes, pinholes, dents vannak írva mint az RF kezelés szokásos negatív következményei. Ezek az én arcomon is kialakultak, olyanok, mint a mimikai ráncok, de nem a szokványos helyeken, hirtelen kialakulva. Mintha az arcom közepén lenne még egy nasolabiális redő pl. (ez azóta egy kicsit kimozgott, nem olyan csúnya már), és az egész arc borítva van tűhegynyi kis behúzódott pontokkal is. Addig egyáltalán nem létező ráncok keletkeznek, nekem, pl. a szám fölött, függőlegesek. A bőröm kiszáradt, de az eddig nagyon jól bevált krémeket nem szívja be, csak kenődnek rajta, csúsznak a felületén. A szintén jól bevált IPL kezelés már megégeti a bőrömet, többé már nem lehet használnom. És ráadásul megerősödött tőle az arcom piheszőrzete, ami azelőtt sohasem. Meg kicsit pattanásos és nagyon túlérzékeny is lett, ami eddig egyáltalán nem volt. A hideget, és főleg a meleget sokkal rosszabbul tűröm, és a textíliák is irritálnak, olyanok is, amik azelőtt nem. Tehát a bőr teljes szerkezete, és az alsóbb rétegek, amikből eddig, gondolom, a regenerációs folyamatok kiindultak, most olyan rongált lett, hogy már nem képes a korábbi gyors felépülésre. Ezeket azért írom le, hogy mindenki legyen nagyon óvatos, mert a lézerkezeléseknél ugyanezeket a tüneteket említik általában. És attól, hogy az egyik embernél beválik egy kezelés, akinél esetleg jobb a bőr regenerációs képessége, attól még nem biztos, hogy a másiknál is beválik, akinek meg esetleg nem olyan jó. És csak utólag derül ki, hogy ki melyik csoportba tartozott és ráadásul ez változhat is. Valakinek a 6-7. fraxel lézer kezelés után omlott össze a bőre és nem annyira, mint az enyém, hanem úgy, hogy többé nem ment emberek közé – sajnos ilyet is olvastam, ráadásul szép fiatal lányról, akinek pattanásosságot kezeltek vele. Én meg ugyanaz az ember vagyok és eddig jó volt az IPL, de miután elvékonyodott a bőröm, már megég ugyanattól a fokozattól, ráadásul a keletkezett ráncocskákat már nem rúgja ki, hanem úgy maradnak. Ha kinyomok egy kis pattanást, néha hetekig ott marad a seb, rosszul gyógyul és a körmöm nyoma is órákig látszik. Úgyhogy sajnos még a tapasztalatok átadása is korlátozott. Mindenki vigyázzon magára és a bőröcskéjére. Kellemes pihenést erre a négy napra!

2240. cumus (válaszként erre: 2228. - Marika10)
2014. okt. 23. 18:22
Na ez nagyon jól hangzik , amit irtál. Csak maradjon is igy 2 évig. Ez engem is érdekelne.
2239. MVeronika
2014. okt. 23. 18:17

Sziasztok, többen kérdeztetek üzenetben más, nem RF, de melegítéssel működő gépekről. Bocs, hogy későn válaszolok és inkább ide ki, sajnos nem tudok minden nap írni. Az UH készülékekről semmit nem tudok, csak annyit, hogy azok is melegítenek. Nem vagyok ezeknek a szakértője, csak a saját károm miatt olvastam utána valamelyest.

Mit csinálnék egy ilyen otthoni géppel, ha még nem rontottam volna el a bőrömet, merném-e használni a mostani eszemmel? RF-t soha, de mást talán igen, óvatosan. Vennék egy kockás papírt vagy egy Excel táblát és haladnék egy ilyen algoritmus szerint, naplózva: először a kézfejemet kezelném rövid ideig, alacsony fokozaton. Minden nap megnézném különböző fényekben, különböző szögekből, leírnám, hogy mi változott. Ha nem változik vagy javul, két hét múlva megismételném ugyanígy vagy kicsit hosszabb ideig, kicsit magasabb fokozaton. Ha közepes ideig, közepes fokozaton tartósan (hetekig) nem változik vagy javul, hozzávenném a kezelt területhez a homlokomat is, ugyanilyen lassú lépésenként emelve a kezelés paramétereit, nagyon alaposan ellenőrizve az eredményt. Ha megint nem változik vagy ha javul, hozzávenném az arc külsőbb részeit és az állat, a nyakat. Következő lépés: fokozatot és időt itt alacsonyabbra és rövidebbre véve az arc középső részét venném hozzá - az már nagyon érzékeny terület. A szem alatti részekre nem mennék vagy nagyon rövid ideig, a legalacsonyabb fokozaton. És természetesen, ha bármikor rosszabbodást vennék észre, abban a pillanatban abbahagynám az egészet és visszavinném a gépet. Az enyémnek visszaadták az árát, de persze az eredeti arcomat nem kaptam vissza sajnos. Azt elvitte a cica. Szóval, én az összes melegítésen alapuló technikával így járnék el a most már, és akkor is, ha más kezelne, pl. bőrgyógyász, kozmetikus.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook