Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Áramütés esetén mit kell tenni? fórum

Áramütés esetén mit kell tenni? (tudásbázis kérdés)


29. globus (válaszként erre: 25. - Eb3745168d)
2015. júl. 18. 21:58
Olyanról nem hallott még az orvos, hogy áramütés után napok múlva is lehet szívritmuszavar? :O
2010. jan. 16. 18:47
havernál megrázot a dvd az ujamat és megszédültem meg zsibadt a kezem egy 2 orája mi bajom lehet de elvetem a kezemet nem fogok meghalni?
27. supin (válaszként erre: 13. - Correct)
2009. aug. 17. 17:48
Ne haragudj!!De ha jól van nevelve ma már ott hagyható nappalra egy 7 éves egyedül...
2009. aug. 17. 17:41
Nagyfeszültségű áramütéssel kapcsolatban van valakinek "tapasztalata"? Nagybátyáman áramütés érte, már több napja kórházban van, kómában volt, tegnap kezdett el pislogni. Nem tudom pontosan milyen erősségű áramütés. MIlyen esélyei vannak? Mire számíthatunk? Az orvosok nem mondanak semmit.
25. eb3745168d (válaszként erre: 23. - E71af41436)
2009. febr. 8. 17:46
Elmentem orvoshoz vele, de azt mondta hogy ha lett volna bajom, akkor még akkor, amikor megrázott az áram! De mondta hogy mivel nem is látszik semmi a kezemen, ahol fogtam a kábelt, nem lehet nagy baj!
2009. febr. 7. 00:46

Valószínű, hogy a földeléssel van a gond. Ellenőrizd, hogy védőföldeléses konnektorba dugtad be a számítógépet. (pl. ha hosszabbítót használsz, azt is nézd meg, hogy olyan típusú-e ami védőföldeléssel rendelkezik)


A számítógépház védőföldelés nélkül természetes úton kerülhet feszültség alá, a konstrukciójából adódóan hiszen a tápegység bemenetén kondenzátorok vannak a fázis és a nulla között zavarszűrés céljából. A kondenzátorok le vannak földelve, azaz a házra vannak kötve.

Ha nincs védőföldelés akkor a kondenzátorokon keresztül a kondenzátor polaritása miatt a hálózati feszültség fele a házra kerülhet. (115 V)

2009. febr. 7. 00:37

áramütés esetén a vér sűrűsödhet,ami miatt vérrög alakulhat ki,ami elzárhatja a keringést és trombózist okozhat.lehet a sorrend nem helyes...

bár azt sem tudom,hogy mekkora áramütésnek kell érnie az embert ehhez...

én tuti felhívtam volna a dokit,aztán majd ő mondd valami okosat...mert itt nem hiszem hogy igazi segítséget kaptál...

22. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 19. - Drnéni)
2009. febr. 6. 23:42
Áram rákerülhet a számítógép bármely fém részére hiába földelt a dugó ha a gépben rossz az összeköttetés.
21. 036bf4cfe4 (válaszként erre: 12. - Eb3745168d)
2009. febr. 6. 23:39
Az a földelés nem jó ami így megráz.
2009. febr. 6. 23:15

Sziasztok!


Timi vagyok Kriszti0430 nővére!

Látom áramütéssel kapcsolatos a téma! Annyival szólnék hozzá a témához, hogy a húgunk Andrea nem 7 éves volt amikor megrázta a porszívó, hanem 12 elmúlt! Úgyanis ez 2005-07-27-én történt, amikor engem az Drága Édesanyánk hozott haza Várpalotáról, mert 3 napig Kórházban voltam, mert műtőtték a jobb térdem! 3 napig nem láttam a családom és a párom és ők jöttek értem! Kicsit messze van Várpalóta és nem tudott jönni senki látogatni, nagyon rossz volt!

Én úgy gondolom, hogy pár órára igenis otthon lehet hagyni egy 13.dik éves lányt! A húgunk Andrea most 03.02-án lesz 16 éves és makk egészséges! Azért írom le mindezt, mert van aki sérelmezi, hogy egy 7 éves gyereket nem lehet magára hagyni, úgyhogy kijavitanám a Krsztit és ez a 7 éves 12 éves múlt akkor!!!! Sajnos Kriszti nem jól emlékszik erre a napra, én pedig soha nem felejtem el, mert aznap hoztak haza amikor ő bekerült a Kórházba!


Szép Estét Mindenkinek!

2009. jan. 29. 14:33
Nem hiszem, hogy az USB kábelen lenne akora áramerősség, ami veszélyes (áramütésnél ez határozza meg a veszélyességet), de mindemképp érdemes volna egy ekg-t csinálni.
18. correct (válaszként erre: 17. - Kriszti0430)
2009. jan. 29. 09:35

:)))

1. Nem baj, lehetnek előítéletek, én is akadtam már össze rosszindulatú emberekkel, bár eddig úgy kifejezetten csak eggyel. De az már szánalmas, amit művel még mindig.


2. Sok tisztelet ját anyukátoknak, de fentartom azért azt, hogy a gyermek biztonságánál nincs fontosabb, sem pénz, sem munka, sem kenyér, semmi. Ha valami történt volna a tesóddal, ő most, hogy hálálkodna? Na, érted. Sajnos sok gyermek hal meg felelőtlenségből, akkor ezt most ne erre a konkrét esetre értsd, mert nem akarom, hogy rossz kedved legyen, hanem általánosságban.


3. Megnéztem az adatlapodat, ezen belül a képeidet :D A baj az volt, hogy éhes vagyok :)))))) Plusz bika, és tudod, a bikák imádnak enni, egy igazi élvezet :)))))))))

Úgyhogy most kimegyek keresek valamit mert rosszul lettem annyira wow volt a látvány :))))

17. kriszti0430 (válaszként erre: 16. - Correct)
2009. jan. 29. 09:29

Igen lehet,hogy túloztam!!! BOCSI!!!

Csak mindig van egy-két ember aki tudod így kezdi aztán áááá összeakadtam már itt egy két észosztogatóval és azt hittem Te is :(

Bocsi...

Én megérte Anyumat.Egyedűl nevelte,mert vállás...stb.Egyedűl albérletbe a semmi nélkül (még egy szekrény sem) 4-gyerekkel a vanból!

Éjjel-nappal dolgozott!Nem adta fel mint mások!

Ezért örök hálám és tiszteletem Neki!!!

És most 6-év után mindent összedolgozott és végre a sajátban lakhat!Ennek az volt az ára,hogy dolgozott mi meg nélkülöztük őt!

De nem haragszunk rá!Mert egy igazi ANYA!!!!

16. correct (válaszként erre: 15. - Kriszti0430)
2009. jan. 29. 09:22

Ne haragudj, nem beléd kötöttem (és nem is kötöttem:)) hanem a helyzetbe, sajnos hidd el, hogy nem szabad, ha ezen múlhat az élete, hát látod, lehetett volna másképp is, ez a felelősség. Lexarom a boltot, lexarom a munkát, ha az azzal jár, hogy a gyerekemet veszélyeztetem.

Egyébként ez nem személyeskedés, komolyan, magáról a helyzetről írtam. Téged isten ments, hogy bántsalak, te! :)

15. kriszti0430 (válaszként erre: 13. - Correct)
2009. jan. 29. 09:20

jaj ne legyünk már drasztikusak rögtön!

Miért is nem lehet egyedűl hagyni egy 7-8évest?Ki az aki nem szaladt még le a boltba úgy hogy otthon hagyta a 7-8évest?Vagy nem tudott vele otthon maradni mikor beteg a gyerek mert EGYEDŰL!!!neveli!!!!! és valakinek dolgozni is kell!

Nem haragszom én csak utálom,hogy mindig van aki beleköt az emberbe :(

14. correct (válaszként erre: 12. - Eb3745168d)
2009. jan. 29. 09:12

Elvileg ez csak megrázás, nem áramütés.

De nem ártana felhívnod a háziorvosod, és megkérdezni tőle.

13. correct (válaszként erre: 10. - Kriszti0430)
2009. jan. 29. 09:10
Csak gratulálni tudok ahhoz, ha valaki egyedül hagy egy 7 éves kislányt otthon. Ha elhunyt volna, édesanya most a börtönben gubbasztana. És ne haragudj, látom, az anyudról van szó.
2009. jan. 29. 09:09
A számítógépbe dugtam be az usb-t,és valószínűleg rossz helyre dughattam. Csak az ujjaim, és a bal alkarom zsibbadt le,tovább nem is jutott az áram szerintem,mert nem éreztem, csak a bal alkaromban. Egyébként meg le van földelve
2009. jan. 29. 09:08
Szia! Komoly bizony! Férjemet a vasaló rázta meg, és fél napig folyamatosan nézték a szívét ekg-vel a kardiológián. Nem vicc, tényleg menj orvoshoz!
2009. jan. 29. 09:07

Egyszer húgom 7-éves volt pórszívoval szívatta a vízet.Egyedűl volt otthon.Az áram megrázta :(

A korháztól nem messze laktunk átsétált a kislány és a portán közölte:Megrázott az áram :)

2-napig tartották megfigyelésen.Volt neki be-ki menetelű égése :(

9. correct (válaszként erre: 7. - Eb3745168d)
2009. jan. 29. 09:07
Igen, komoly, de csak nagyobb áranmütés esetén. Mekkora áram rázott meg és milyen körülmények között?
2009. jan. 29. 09:06
Komoly, bizony. Még órákkal később is megállhat a szíved. Nem ijesztgetni akarunk, ez így van. Doki, de azonnal!
2009. jan. 29. 09:05
Ez most komoly???
6. c06c587f53 (válaszként erre: 2. - Eb3745168d)
2009. jan. 29. 09:02
Gyorsan menj orvoshoz! Később is lehet bajod belőle! Nem véletlenül tartják megfigyelés alatt az áramütött embereket!
2009. jan. 29. 09:02
Oké :) Köszi. Örülök csak félek hogy nem e lehet esetleg valami utóhatása...
2009. jan. 29. 09:02
igen
2009. jan. 29. 09:01
Örüljek hogy túléltem?
2009. jan. 29. 09:01
Reggel megrázott az áram...:( Lezsibbadt a bal karom meg az ujjaim,de semmi más...mit tegyek?
2009. jan. 29. 09:01
Áramütés esetén...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook