Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Mit kell tenni kutyatámadás esetén? Pl. ha 2 kisgyerek is van veled? fórum

Mit kell tenni kutyatámadás esetén? Pl. ha 2 kisgyerek is van veled? (tudásbázis kérdés)


2009. aug. 16. 17:26

Régebben az egyik honlapon találtam pár jó tanácsot kutyatámadás esetére. Ezeket a gyerkőceimnek is megtanítom (folyamatban van:)):



- mindig kérdezzük meg, szabad-e a kutyát simogatni


- kerüljük a gazdátlan kutyákat


- ismerős kutyával se játsszunk durva játékot


- ha egy kutya megtámadja, maradjunk mozdulatlanok és csendben, ne fussunk, ne nézzünk az állat szemébe és ne próbáljuk meg elkergetni


- ha a kutya megnyugszik, próbáljunk meg lassan, oldal irányban távolodni


- ha a kutya ránk ugrik, tartsuk magunk elé, ami nálunk van (táska, kabát, játék stb.) vagy védjük az arcunkat, nyakunkat a kezünkkel


- minden kutyatámadás után kérjünk segítséget a felnőttektől (elsősegély, orvosi ellátás, a kutya megtalálása stb.)


- spray használata


- kutyariasztó ultrahang (harps)


- kérjünk segítséget az őrangyalunktól:DDDD

2009. aug. 16. 17:02
Lehet kapni ultrahangos kutyariasztót,itt a neten is megrendelhető.Már 20-25 méterről is hatásos.Igaz kicsit drága,az ára áfával 17200 Ft.Egyébként a hirtelen erős hangoktól félnek a kutyák,lehet hogy valami játékszerrel is el lehetne érni azt a hatást.
2009. febr. 14. 13:44

Sajnos itt,ahol lakunk sok a kóbor kutya. Én nagyon sajnálom őket. Jobban,mint a hajléktalanokat. Egy kutyus nem tehet róla,hogy utcára került,nem tud elmenni dolgozni..

Persze van olyan kutya,amitől én is félek.. Mert a kutya olyan,amilyennek nevelik.

De ha a fiammal megyek sétálni,akkor igyekszem kikerülni a kóbor kutyákat. Mert nagyon féltem a gyerekem!

2008. máj. 26. 23:25
Postás voltam, és támadott már meg egy-két kutya. Én iszonyúan féltem, de ösztönösen elkezdtem felé rohani, és dühös hangon kiabáltam felé: "Takarodj innen!" Ez bevált akkor is, mikor alig 1 éves kislányommal sétáltam. Az ebek csodálkozva megfutamodtak. Ez nem betervezett módszer, ez csak úgy jött.
2008. máj. 23. 11:54

Én is mondanék még pár "okos" dolgot:

Az előzőekben leírták, hogy milyen módon nyugtasd le a kutyát.Én hozzátenném még azt, hogy ha már láthatólag nem annyira ingerült, akkor fordíts neki hátat! Furának tűnhet, mert így azt gondolná az ember, hogy védtelenebb, pedig pont hogy az erőviszonyát tisztázza! Egy falkában a vezér mindig ezzel jelzi, hogy nem fél, és ezt hamar meg fogja érteni. Nyugtatáshoz kiváló praktika még, ha olyan jeleket mutatsz felé, ami az öszteneiben a nyugalmat sugározza: pl. ásítasz, megnyalod a szád...

Ha nem sikerül lenyugtatni és támad, akkor a már említettt rúgás hatásos lehet, kivéve ha már túl közel került.Ekkor a kezedet ökölbe kell szorítani, és belenyomni a kutya szájába amilyen mélyen csak tudod.Így a kutya nem tud harapni, ettől megtorpan, valamint levegőt is nehezen kap, és addig is tudsz segítséget kérni.

2008. máj. 23. 10:06
Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! Remélem sosem lesz alkalmam gyakorolni az itt leírtakat! :)
16. moonlight1984 (válaszként erre: 14. - Drnéni)
2008. máj. 20. 23:47
Teljesen egyetértek a kutya kontra gyerek témában,mi picit át is estünk a ló túloldalára,mert 15 hós lányom minden kutyát barátnak tekint...még nem érti,némelyiket miért nem simizheti meg,de vigyázok rá,így nincs gond.A mi kutyánk bármit eltűr neki,ha esetleg fájdalmat okoz neki a picúr,panaszosan nyüszög és a gyerek rögtön megérti.Bármikor elveheti a rágócsontját,labdáját mert a kutya nem bánja,igaz cserébe mindenből kap amit a pici eszik,abból "néó" is kap,még a zizit is olyan óvatosan veszi el aprócska kezéből az a nagy kutya! :-)) 4 éves lányomnak az összes engedelmességi feladatot megcsinálja,pórázon vezetheti,még soha el nem rántotta,pedig az erőviszony egyértelmű...de a rangsor is kristálytisza a kutya számára,nem is vonja kétségbe.Nevelés és következetesség kérdése,persze a kutya személyisége is nagyon sokat közrejátszik
2008. máj. 20. 23:36
A kutyák a legkisebb hangulatváltozást,érzelmi változást is észlelik,és gyakran előbb reagálnak rá,mint gondolnánk!Távoltartó sprayt a nagyobb állatos szakboltokban lehet kapni,én láttam már a "frissnaff" (reklámot elkerülendő) áruházban is.A középáras kategóriát érdemes venni,ismerőseimnek jól bevállt,a 2 blöki akik rendszeresen terrorizálták őket,szinte utálattal fordulnak el ha megjelennek az utcájukban,pedig talán ha 2-szer használták,de a kutyák jól megjegyezték!Eléggé értek a kutyákhoz,így nekem nemigen van rá szükségem :-)
14. drnéni (válaszként erre: 9. - Moonlight1984)
2008. máj. 20. 21:03
Igen, ez igaz, a valódi kóbor kutyák szinte soha nem támadnak, inkább elkerülik az embereket, esetleg koldulnak. Szerintem borzasztó fontos a gyerekeknek időben megtanítani az állatokkal szembeni helyes viselkedést, és megismertetni őket megbízható kutyákkal, hogy értsék azok testbeszédét. Ezzel a támadások nagy része elkerülhető lenne (most általánosságban beszélek). A lányom 15 hónapos, és mivel kutyával nő fel, máris tökéletes szakértő a témában, beszélni ugyan nem tud, de a bulldogunkkal egy nézésből is megértik egymást, nem fél semmilyen kutyától.
13. Sz.Csirke (válaszként erre: 12. - 512009e634)
2008. máj. 20. 18:10

Megerzik, igen.

A legfontosabb a magabiztos fellepes. Nem fog tamadni, ha te erosen es magabiztosan raszolsz. Tudnia kell, hogy ki a fonok.

Egyebkent amit Alexa irt, azzal teljesen egyetertek!

En is jartam mar ugy, hogy nem tamadott, de nem is engedett el. Hazatelefonaltam, es ertem jottek kocsival.

12. 512009e634 (válaszként erre: 9. - Moonlight1984)
2008. máj. 20. 17:43
Ilyen távol tartó sprayt hol lehet beszerezni? És az igaz, hogy a kutyák megérzik a félelmet?
2008. máj. 20. 17:38
Férjem járt egyszer úgy, mikor futni kezdett felé egy kutya, hogy ő is a kutya felé futott. Az megállt, majd elszaladt.
10. 6a062297d0 (válaszként erre: 8. - 512009e634)
2008. máj. 20. 17:32
Ja, az kimaradt. Vagy egy jóféle Pitbullt.:)
2008. máj. 20. 17:27

Egyébként a kóbor kutyák sokkal ritkábban támadnak,mint a gazdás,kerítésen kiszökő társaik!

A kutya távoltartó spray igen jól jöhet,hatásos!

Nekünk mondjuk szép szál dog-boxer keverékünk van,sokszor velünk jön,na vele nem félek semmilyen kutyától!Barátságos a többi kutyával,járókelőkkel,imádja a gyerekeket(bármikor megsimizhetik az utcán),de azt hiszem sikerült tökéletes kísérőkutyává képeznem,az életét adná értem és a gyerekekért.

8. 512009e634 (válaszként erre: 5. - 6a062297d0)
2008. máj. 20. 17:26
A kisbaltát esetleg? :)
2008. máj. 20. 17:23

Szia! Értek egy kicsit a kutyákhoz, ráadásul elég sok "kutyatámadást" éltem már meg.

Alapigazság, hogy egy kutya általában pont úgy viselkedik, ahogy te azt ma a kiszaladó német-juhásztól láttad. Kirohan, de látja, hogy nincs vészhelyzet, nem fenyegeti semmi a területét, így megáll. Kevés kutya kivétel, leginkább azok, akikkel nagyon rosszul bánnak, vagy kifejezetten vadítják őket.

Rám is rohant már sokszor kutya, előfordult, hogy egész kutyafalka, mert tanyán éltem, s ha bicikliztem, lovagoltam, sétáltam mindenfelé, gyakorta megesett, hogy kirohantak a tanyákból a kutyák.

A legfontosabb alapszabály: sose szabad elfutni!!! Még az a kutya, aki alapvetően nem támadni akar, az is felhívásnak, játéknak veszi. A sikítás, kétségbeesett kiabálás is izgathatja. Határozott, erős hangon, de nem ordítva rá kell szólni a kutyára. Meg kell állni. Rá kell nézni, de nem mereven a szemébe, csak általában rá. Ha megállt, jó kutya, ott marad! parancsot szoktam én használni - sok kutya érti - és lassan elindulok. A legtöbb esetben ezzel le is zárul a történet, nincs folytatás, a kutya nem is akar tovább jönni. Ha még mindig fenyegetően ugatna és újra közeledne, ismét meg kell állni és megismételni az egészet. Nagyon ritkán van olyan kutya, aki nem enged elmenni, de nem is bánt. Ilyenkor nincs mese, várni kell, beszélni a kutyához és megvárni, amíg előkerül a gazda vagy valaki, aki segíteni tud.

Soha ne próbáld bottal, táskával stb. távol tartani a kutyát. Ezzel a legjámborabbat is támadásra készteted - lehet, hogy csak játékból csinálja, de nem ismeri a határokat.

Végszükség esetén éppen lehet használni gázsprayt vagy hasonlót, mint itt előttem írta valaki, de tényleg csak ha nincs más megoldás. Ugyanis ezzel tutira felbőszítjük magunk ellen a kutyát és adandó alkalommal meg fogja torolni.

2008. máj. 20. 17:21
Csapkodni,dobálózni semmi szín alatt nem szabad,attól még vadabbá válik a kutya.A gyerekeket nem szabad kiabálni,sikitozni,futni engedni!Óvatos,lassú hátrálással el kell hagyni a vaszélyes zónát,a gyermekeket minél jobban távoltartva az állattól.Segítséget hívni is meg lehet próbálni,bár a kiabálás veszélyes lehet.Ha esetleg nem tudunk biztonsággal távozni,és van autó,kerítés,fa vagy bármi magasabb tereptárgy,akkor a gyerekeket érdemes oda menekíteni,ne lássa a potenciális leggyengébbet bennük,mert mindíg azokat támadja meg a kutya,akit magánál gyengébbnek ítél.Félelmet mutatni nem szabad,határozott,erős,de nyugodt hangon rá lehet szólni a kutyára,kissé lehajolva,mert a szemkontaktus és erőteljes,kissé fenyegető hang elbizonytalanítja őt erőfölényével kapcsolatban.Meg kell mutatni neki:nem félünk tőle,sőt mi vagyunk az erősebbek.Bár némelyik kutya félelemből támad,nála néhány nyugodt szó,mozdulatlan perc is elegendő lehet.Ha találunk egy husángot,jó ha biztonságunk érdekében felvesszük,de hadonászni,fenyegetni,csapkodni nem szabad vele,az csak támadásra késztetné.A legfontosabb a magabiztos,de óvatos fellépés,ezt látva gyakran meghátrál és ott hagy bennünket.Ha kellőképp elment a kedve a támadástól,óvatos nyugodt és csendes módon menekítsük le a gyermekeket és hátrálva hagyjuk faképnél az ebet.Ha támadna,álla alá irányzott rúgással,erős ütéssel lehet eredményesen védekezni,így elakad a lélegzete,minden más ütés,verés,rugdosás csak tovább dühíti.Mindenképp meg kell próbálni elkerülni a támadást,a kutya álltalában erőfölényben van!
2008. máj. 20. 17:10
Ha már ilyen "veszélyes" környéken laksz fel kellene készülnöd egy esetleges támadásra. Gázspray, sokkoló, tomfa, nuncsaku, shuriken, számszeríj. Ezek mind elférnek egy jó női retikülben, vagy mi a fene az.:)
2008. máj. 20. 16:55
Köszönöm az eddigi hozzászólásokat! És kiváncsian várok még válaszokat. Az az igazság, hogy ma kétszer is nagyon megijedtem. Reggel vittem a 3 éves fiam az oviba, a 20 hónapos öccsét toltam magunk előtt babakocsiba. Az ovinál volt egy kóbor németjuhász, odament a nagyobbik fiamhoz, megszagolta.Ő nagyon megijedt, fél a kutyáktól,sírni kezdett, a kutya szerencsére elment. Aztán mikor délután mentünk érte az oviba, az egyik háznál nyitva volt a kapu, és mikor a kisfiam bekiabált, elkezdett kifelé rohanni egy németjuhász. De szerencsére a kerítésnél megállt! Azóta az motoszkál a fejemben, hogy mi lett volna, ha...
2008. máj. 20. 16:30
Szerintem, és ez tapasztalat sajnos, a kutya, és gyerekek közé kell állni. Legjobb, ha hátrálsz, és közben nem csalapálsz. van, amelyik attól elszalad, ha rákiabálsz, de van olyan kutya, amelyik ezt rámadásnak veszié Ha esetleg biciklivel vagy, érdemes, sőt a kutya elé kell valahogy varázsold a bringát. Ha nincs bicikli, akkor egy darab kő, egy bot, bármi jó, hogy védd magatokat. Táska általában van az embernél, már, ha nőből van, így azzal távol tarthatod a gyerekektől az ebet. Ja, nem, árt kiabálni, mármint segítségért, de a gyerekek ne sikongassanak, mert azt egyetlen állat sem szereti.
2008. máj. 20. 16:20
Szerintem nem szabad szaladni,és csapkodni,legalább is az okosok ezt mondják,persze őket még biztosan nem támadta meg kutya,kíváncsi leszek más véleményére is,én nem tudom mit kellene csinálni,biztosan rugdosnám őket,de szerintem esélye sincs az embernek ellenük,látva a kutyámat,milyen erő van benne,ledönt a lábamról játék közben,ha akarná letépné a kezemet egy pillanat alatt,félelmetes állatok.
2008. máj. 20. 16:15
Mit kell tenni kutyatámadás esetén? Pl. ha 2 kisgyerek is van veled?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook