Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Ügyvédi segítséget kérnék, közös ház felének eladása esetén mit lehet tenni? fórum

Ügyvédi segítséget kérnék, közös ház felének eladása esetén mit lehet tenni? (tudásbázis kérdés)

1 2 3
2014. okt. 2. 10:38
Írtam privit
65. michelle.r (válaszként erre: 61. - Hableány24)
2014. szept. 25. 14:58
Ha elküldöd nekem priviben a helyrajzi számot és a címet, lekérem neked a tulajdoni lapot.
64. zebracsikó (válaszként erre: 61. - Hableány24)
2014. szept. 24. 21:35
én úgy tudom, a betekintés díjtalan
63. yuppita (válaszként erre: 61. - Hableány24)
2014. szept. 24. 21:30
minden papírt szedj össze fénymásold le és küld el tv-knek újságoknak stb. hátha valami feltörekvő ifjonc újságíró palánta rácuppan
62. Lili bárónő (válaszként erre: 61. - Hableány24)
2014. szept. 24. 20:24

A maffia a nem ilyen, ezek sima csalók. És én igen, mernék szembeszállni....

Egy ügyvéd ingyen rátud nézni a takarnetről, ha van ügyvéded.

Írok privit

2014. szept. 24. 20:01
6-7 ezer egy tulajdoni lap! Nincs semmi pénzünk! De egyébként ti mernétek szembe szállni a "maffiával" ??
60. michelle.r (válaszként erre: 57. - Hableány24)
2014. szept. 24. 09:49

Ennek semmi értelme. De nem hozzájuk kell menned, hanem előbb a földhivatalba, megnézni a tulajdoni lapot. Aztán az ügyvédi kamarába, hogy nézzenek a körmére az ügyvédnek, aki ellenjegyezte a szerződést.


Nem hívni kell a rendőrséget és a recepcióssal vagy az ügyeletes tiszttel beszéni, hanem hivatalos elindítani. Legalább egy ingyenes ügyvédi tanácsot kérj, minden bíróságon vannak fogadónapok.


Nem értelek, ha ennyire nincs pénzetek, miért hagyod veszni a házat?

59. zebracsikó (válaszként erre: 57. - Hableány24)
2014. szept. 23. 21:24

tulajdoni lapot kikértetek?


ki szerepel rajta?

2014. szept. 23. 20:55
Úgy néz ki a ház elveszett! :( :( Nincs több erőnk velük harcolni! Majd az Isten megbünteti őket!
2014. szept. 23. 20:53
Ma bementem a házba és kidobtak! Hívtam a rendőrséget sok pénzbe kerülne ez a dolog. Egy fillérünk sincs! :( Azt mondják már övék az egész ház! Ezek nem csak a legrosszabbak ezek még azon is túl mennek! Ember kereskedők,lányokat futtatnak,gyakori börtön töltők,verekedősek,semmi nem számít nekik! Rendőrt is megverték! Aki megverte most börtönbe került! De ez csak egy! Ezren vannak! :( Úgy rájuk küldenék valami erős nagy bandát de hogyan és kiket?!! :(
56. d2d5bb5db4 (válaszként erre: 54. - Hableány24)
2014. jún. 12. 10:39

Azóta ti nem kérdeztetek jogászt?

Nehogy kifussatok az időből, meg ki tudja, a férjed részét is nem adták-e el?

Én legalább a földhivatalban megnézetném, mi ki nevén van. ))

55. michelle.r (válaszként erre: 54. - Hableány24)
2014. jún. 12. 08:01
Február óta eltelt közel fél év, halad az ügy valamerre? Gondolom, javába folyik már a hivatalos eljárás, ügyvéd ellen a kamaránál, rendőrségen.....
2014. jún. 11. 22:35
Beköltöztek a házba :( Ágyúval nem lehet őket kidobni :( Még ők akarnak verekedni... :(
53. syria (válaszként erre: 48. - Hableány24)
2014. febr. 27. 18:46
A feljelentés ingyen van. A hatóság köteles nyomozni, vizsgálódni. Már csak azért is kellene a feljelentés, hogy elvegye a "ügyvéd" kedvét hasonló csalásokban részt venni.
52. bnedora (válaszként erre: 48. - Hableány24)
2014. febr. 26. 19:36

Ne haragudj, de így nem lehet célt elérni: "Na majd lessz valahogy!! ppffff :((("


Nem sopánkodni kellene, hanem cselekedni.

Elég sok tanácsot kaptál már, intézkedni kellene, mert ha beköltöznek, akkor már valóban nem tudjátok őket kitenni.

Kérdés, a rendőrségen is mit mondtatok. Nem mindegy, hogy mivel keresitek fel őket.


Mielőbb ügyvéd, és ha kell feljelentés.

51. andi6020 (válaszként erre: 48. - Hableány24)
2014. febr. 26. 18:26
dehogy kerül többe
50. syria (válaszként erre: 48. - Hableány24)
2014. febr. 26. 17:31

Kiráz a hideg, ha a helyedbe képzelem magam. :(

A sógornőd hová megy lakni, ha már nem lesz meg a ház (mert pénze ugye nincs)?

49. michelle.r (válaszként erre: 48. - Hableány24)
2014. febr. 25. 16:08
Egy nyavalyát kerül többe. Elég, ha a kamarába bejelented. Bár gyanítom, valami zugügyvédről van szó, akinek még megvan a szárazpecsétje, de régen elitta a diplomáját. De az eszét egészen biztosan :S.
2014. febr. 25. 15:10

Igazad van selena!! Én mondtam is a férjemnek már előbb is,hogy el kéne adni és egy kisebb házacskát venni a nővérének de akkor a nővér nem akarta eladni. Most meg így kitolt velünk. Hát igen ez van!!


Ügyvédet feljelenteni?? Többe kerülne mint a ház ára.


Na majd lessz valahogy!! ppffff :(((

47. selena78 (válaszként erre: 45. - Hableány24)
2014. febr. 25. 14:59

Nos, én nem akarok okoskodni, de ha tudtátok, milyen a sógornő, talán nektek kellett volna lépnetek először. Tudom, hogy ez nehéz dolog, de ha az ember kényelmes, ez a következménye.


Tudom, benne voltam én is. És mi is kényelmesek és jóhiszeműek voltunk.


Ha megvették a felét, beköltöznek, az életben nem tudjátok eladni másnak. Hogy nem fizettek, és a sógornő elismerte, hogy mégis, ezt nem is értem.

46. andi6020 (válaszként erre: 45. - Hableány24)
2014. febr. 25. 14:45
Jelentsetek fel mindenkit. Az ügyvédet, és a vevőket is.
2014. febr. 25. 14:39

43-44-es kérdésekre egyszerre válaszolok. Egyáltalán nem volt szó arról,hogy el akarjuk adni a házat. Egyszer csak jön a telefon,hogy valaki megvásárolta a sógornő részét. Idegesek lettünk. Biztos,hogy nem kapott pénzt!! Nagyon naiv,hiszékeny és sajnos alkoholista sógornőről van szó.

Mostmár hogy sajnos ez történt nagyon szívesen eladnánk a házat de fogalmam nincs hogy fogunk kijönni ebből... :((A zaklatók nem akarják megvenni a férjem részét és kijelentették vagy kifizetjük nekik azt a pénzt amit adtak a sógornőmnek ( de nem adtak semmit csak aláíratták,hogy igenis adtak és ő átvette) vagy beköltöznek mert tulajdonosok lettek.

Hogy eladjuk a házat valaki másnak az nehéz dolog. De a zaklatók már költözni akarnak...nagyon nehéz ügy lessz ez... :((

Ja és ráadásul ha sikerülne is eladni a házat ők követelnék a részüket pedig egy fillért sem adtak bele. :(( Úgy gondoljuk,hogy ők már mindenképp jól fognak járni. Addig fognak zaklatni amig el nem érik a célukat! Rafinált,kötekedő,balhés,emberek! :((

És ezt mind köszönhetjük a sógornőmnek aki elitta az eszét is!!!

44. selena78 (válaszként erre: 6. - Hableány24)
2014. febr. 25. 13:18
Na de ha nem tudjátok megvásárolni az ő részét, miért nem egyeztetek meg, hogy az egész házat eladjátok, és felezitek a pénzt?
43. syria (válaszként erre: 40. - Zebracsikó)
2014. febr. 25. 12:05

Szerintem is.

Csak azt nem értem, hogy a sógornőnek ez miért jó? Vagy hazudik, amikor azt állítja, hogy nem kapott pénzt?

42. hableány24 (válaszként erre: 38. - 9892d65728)
2014. febr. 25. 11:28

Ha agyon ütnek akkor már lehet akár milyen törvény... :( Nagyon erőszakos emberekkel állunk szemben :((

De köszönünk minden segitséget amit ajánlottatok!!

41. michelle.r (válaszként erre: 40. - Zebracsikó)
2014. febr. 25. 09:41
Ezért szoktam én sokaknak azt tanácsolni, legyen valamilyen széljegy, kisebb összegű jelzálog a tulajdoni lapon. Remélhetőleg elmennek a könnyebb ellenállás irányába és nem idős, magányos emberekkel baxakodnak. Amikor ilyet hallok, valahogy eltűnik belőlem a pacifista, demokrata :o))
40. zebracsikó (válaszként erre: 39. - Zebracsikó)
2014. febr. 25. 07:30
Én ezt gondolom leginkább aggályosnak és leginkább gyanúsnak arra vonatkozóan, hogy itt lakásmaffia jellegű nagy átverés van.
39. zebracsikó (válaszként erre: 34. - Lili bárónő)
2014. febr. 25. 07:25

25. hsz

"Nem ügyvéd előtt írta alá a nővére az előszerződést csak vitték neki a vásárlók a papirt hogy írja alá. "

2014. febr. 25. 07:13

Jééézusom... baki, baki hátán...az ember hibázik, de ekkorát?

...a kapkodó írásból, kapkodó élet következtethető...


Az interneten minden törvény hozzáférhető. Azok megértésében már nem segít a törvény.

2014. febr. 24. 22:36
Zavaros történet.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook