Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Arab fiúba szerettem bele! Mit csináljak? fórum

Arab fiúba szerettem bele! Mit csináljak? (beszélgetős fórum)


1 2 3
52. 296c061f6d (válaszként erre: 38. - Viliflora)
2010. nov. 10. 13:26

a kérdésfelvetés célja az volt, hogy talán megismerhetem olyan lányok-asszonyok véleményét (is) akik magyarként mentek hozzá egy muszlim fiúhoz. Tudom minden ember és család más, de általánosságban talán többet tudok meg, az ő életük megismerése során, mint mondjuk a filmekből.

sok rémtörténetet olvastam és láttam én is, de a legnagyobb baj, hogy csak ezen dolgok alapján próbálok következtetni.

talán a legokosabb lenne tájékozódnom vallási vonalon (na nem feltétlen azért mert követője kivánok lenni), gondolom van itthon is muszlim közösség, akik nagyvonalakban beavathatnának a számomra idegennek tűnő világba. :)

51. 9bbc382386 (válaszként erre: 49. - 07c4794583)
2010. nov. 10. 13:26
Nem beszélve arról,hogy cigánynak tekintik őket.
50. 9bbc382386 (válaszként erre: 41. - Orsi86)
2010. nov. 10. 13:23
A törökök mások.Van nekem is ismerősöm török,itt nősült,családja van,kedves,normális....eszi a nőket :)
2010. nov. 10. 11:14
Amúgy a legnagyobb bevándorlási hullám a nyolcvanas években volt, köze nem volt a háborúhoz, egyszerűen a jobb anyagiak érdekében mentek. Takarítóként százszor jobban éltek, mint otthon. Az ilyen ne ugráljon már, hogy hazaszeretet, meg identitás.
48. 07c4794583 (válaszként erre: 47. - Orsi86)
2010. nov. 10. 11:12

Németországban született, harmadik (!) generációs török, ott nőtt fel, német az anyanyelve, ott járt iskolába. Ehhez képest olyan törökök fújolják, akik tíz éve költöztek ki. Na és az ő identitásukkal, meg nagy hazaszeretetükkel mi van?

Ennél nagyobb képmutatást keveset látok. Kimegyek Németországba, mert ott többet kereshetek, de valaki, aki már ott született, és eredetileg a földim lenne, az meg hazaáruló.

47. Orsi86 (válaszként erre: 46. - 07c4794583)
2010. nov. 10. 10:54
Szerintem nagyon más a két dolog. A Törököket a Német hívták be az országukba a máásodik világháború után, mert nállunk szinte kihalt a lakosság. Persze a Törökök több gyereket vállaltak így elkezdek "szaporodni". Ezért vannak most olyan sokan. Azért nagyon más ,ha valki kettős állampolgár (apja-anyja Török) és mégis a Német vállogatottban játszik. Ez egy döntés. De én sem helyeslem. Attól,hogy valaki Németországba él, mert oda született még megtarthatja a Török identitását. De ez egy hosszú téma lenne:)
46. 07c4794583 (válaszként erre: 1. - 296c061f6d)
2010. nov. 10. 10:47

"Ő egy "európai" arab, vagyis muszlim, de Németo-ban él. Igy nem a vaskalapos radikális, ismeri eu-t és az itteni életet. "


A muszlimok európai integrációjáról azért nem árt tudni, hogy például a szerencsétlen Özilt, aki egy kiváló török futballista, és a német válogatottban játszik, minden alkalommal kifütyüli a NÉMETORSZÁGBAN ÉLŐ TÖRÖK közösség, amikor pályára lép, vagy labdába rúg.. hogy miért? Mert török létére miért nem a török válogatottban játszik, miért a németben - szerintük...


Most azokról beszélek, akik ugyanúgy Németországban élnek meg dolgoznak, tulajdonképpen ugyanazt csinlják, mint Özil maga, de Özil bezzeg hazaáruló. Szóval ez a kettős mérce igen érdekes és sokat elmond az úgynevezett "europizálódott" muszlimokról.

2010. nov. 10. 10:46
Én is együtt voltam egy ideig egy szaudi sráccal. Ő teljesen átvette az európai szokásokat. Sokkal szebben és jobban viselkedett velem, mint bármelyik európai/magyar elődje. Ember számba vett! DE a szülői befolyás mindig is erősebb volt. Én nem tudtam elviselni, ha az anyja vagy apja mondott neki valamit annak úgy kellett lennie. Amúgy a szülők abszolút ellenezték a kapcsolatunkat, mert ugye én nem egy "tisztességes" muszlim lány vagyok. Hanem egy európai k.... Én egyetértek azokkal akik a szülőkre hívják fel a figyelmet. Teljesen másként viszonyulnak az iszlám vallású emberek a családhoz, hiába vagy felnőtt ember, amíg az apád él ő a "főnök". Lehet, hogy most egy kedves-aranyos fiú, de ha te egy kicsit se tetszel a szülőknek igencsak komoly problémák lehetnek. Sok sikert!
44. 828429ecdc (válaszként erre: 43. - Boglargica)
2010. nov. 10. 10:43
Köszi várom
43. boglargica (válaszként erre: 40. - 828429ecdc)
2010. nov. 10. 10:41

én nem vagyok szabolcsi, vasi vagyok. munka miatt kerültem ide, de már lejáróban van a dolog, és megyek vissza... :) mármint egyenlőre Szfehérvárra.

amúgy ez a "Lányom nélkül soha", no azt hittem ez volt az, de nem. de megkeresem!!! :)

42. Orsi86
2010. nov. 10. 10:38
Bele olvastam az elöttem szólók üzeneteibe. :) Csak moyolygok rajtuk! Ne tudd meg engem hányan akartak lebeszélni azzal,hogy elrabol majd. Vagy a gyerekeinket rabolja el, vagy verni fog és elnyom... :D Jah, és ,hogy háremet tartanak. :) Csak a szívedre és persze az eszedre hallgass. Várd meg amíg elszáll a lila köd, ha akkor is tökéletesnek látod, akkor hajrá!:)
41. Orsi86 (válaszként erre: 1. - 296c061f6d)
2010. nov. 10. 10:35

Szia!

Az én férjem Török. Életem legjobb döntése volt amikor hozzá mentem. Csak annyi tanácsot tudok adni,hogy ne kapkodj el semmit. És mielött hozzámennél költözz is össze vele. Mindent beszéljetek meg mielött hozzámész akkor nem érhet meglepetés.

Nem lehet általánosítani. Ismerd meg jobban és akkor dönts.

Minden kapcsolatban össze kell csiszolódni, talán itt egy kicsit nehezebb,de ha igazán szeretitek egymást akkor mindent meglehet oldani!

40. 828429ecdc (válaszként erre: 37. - Boglargica)
2010. nov. 10. 10:34
Igen így.Én is Szabolcsi voltam látom Nyíregyi vagy.Akkor írhatsz priviben is ha megtaláltad a könyvet.
2010. nov. 10. 10:33
Vannak marokkoi arab ismeroseink, csaladcentrikusak, tisztelik a feleseguket, odavannak a gyerekeikert es kettonek nem arab a felesege (egyik Spanyolorszagban, masik Angliaban el), az egyiknel a gyerkocnek se arab neve van, a felesege se vallasos. Egyik se szoritja hatterbe a feleseget, nem kell oket egy kalap ala venni a radikalisabbakkal.
38. viliflora (válaszként erre: 1. - 296c061f6d)
2010. nov. 10. 10:28

Szia Leila!


Azt gondolom, hogy ha férjhez akarsz menni ehhez a fiatalemberhez, akkor talán meg is kérdezhetnéd tőle, hogy ő mit vár el egy muszlim feleségtől. Mi ezt honnan tudnánk? Olvastuk a Lányom nélkül soha c. könyvet meg a folytatást is, hallottunk ezer rémtörténetet. De én hiszem, hogy vannak kivételek, nem minden tehén fekete.

Nem szeretk beleszólni más emberek életébe, így tanácsot nem adok, szerintem magadtól is érzed, hogy bizonytalan ez még, különben nem lennél itt a kérdéseddel.

Sok sikert!

37. boglargica (válaszként erre: 35. - 828429ecdc)
2010. nov. 10. 10:27
igen, az vagyok. :)) és jelez is a helyesírás-javító, de ezt így kell írni! :D
2010. nov. 10. 10:24
bocsi vidéki
35. 828429ecdc (válaszként erre: 33. - Boglargica)
2010. nov. 10. 10:24

Oké köszönöm szépen!Te is vidégi vagy?"enyim"

Én is az voltam , de most Pesten élünk.De jó ilyet olvasni néha.

2010. nov. 10. 10:22
Én annyit tudok hogy ha gyerek is lesz akkor simán elviheti nem nagyon kapod vissza és ezek a pasik fiatalon szabadszelleműek de egy pár év múlva ugyanolyan begyepesedettek lesznek mint az őseik.És ami nálunk természetes az náluk erkölcstelen.
33. boglargica (válaszként erre: 32. - 828429ecdc)
2010. nov. 10. 10:20
megígérem megírom, csak az a baj, régen olvastam, és nem az enyim volt. de gugli jóbarát, segít. :D lehet csak délutánra lesz meg a címe.
32. 828429ecdc (válaszként erre: 18. - Boglargica)
2010. nov. 10. 10:19
Megírnád a könyv címét engem érdekelnek az ilyen dolgok.
31. 864c5534c9 (válaszként erre: 28. - 296c061f6d)
2010. nov. 10. 10:17

Járj nyitott szemmel/füllel, s észre fogod venni, ha vmi nem tetszik benne...


Lehet, hogy a barátod kivétel..És boldogan éltek majd...:DD


És hát normál magyar/európai férfiakban is vannak furák, akikkel nem lehet együtt élni...

2010. nov. 10. 10:09
Gyorsan felejtsd el.
29. 864c5534c9 (válaszként erre: 26. - Naplemente.)
2010. nov. 10. 10:06

Az a legrosszabb, ha már gyerek is van...:(


Szerencsére én nem éltem vele egy fedél alatt, csak sokat voltam nála.

Tehát eltudtam úgy menni, hogy majd holnap jövök. Aztán még a tel. számomat is lecseréltem.

1 év múlva találkoztam vele az utcán, s úgy tett, mintha meg sem ismerne...

28. 296c061f6d (válaszként erre: 23. - 864c5534c9)
2010. nov. 10. 09:56

a szülei és a csládja nagyon messze van. ha sikerülne is kiutazni hozzájuk, az is csak egy felületes benyomás lenne. (bár néha az is elég)

elmondása szerint örülnek a kapcsolatunknak.

27. 296c061f6d (válaszként erre: 25. - Boglargica)
2010. nov. 10. 09:54

igazán akapcsolat komolyodásán az értem, hogy eddig jól éreztem magam vele, de egy szakítás nem rázott volna különösebben meg. Mostanában viszont érzem, hogy már a szivem is kezd belszólni a dolgaimba. :)

ezért bizonytalanodtam el, hogy igazán bele kell-e másznom valamibe, amiről semmit nem tudok, csak könyvet olvastam, vagy a filmeken láttam.

eszem ágában sem lenne házasságot kötni, egyenlőre, senkivel! :)

26. Naplemente. (válaszként erre: 23. - 864c5534c9)
2010. nov. 10. 09:52

Ismerősöm szó szerint így járt, csak neki gyereke is született a férfitől és emiatt elmenekülni sem tud, illetve nem mer. Nagyon megfenyegette a férje.

A legrosszabb a mindennapos megalázás, minden kurvának lehordja nap mint nap ok nélkül, bezárva tartja, folyton ellenőrzi telefonon, ha külön vannak, borzasztó.

25. boglargica (válaszként erre: 21. - 296c061f6d)
2010. nov. 10. 09:50

én azt mondom, a sulid végéig még csak várjon! lesz épp elég gondod a tanulással is, vizsgákkal is. ha addig kitart melletted és te is mellette, akkor kezdj el a komolyra forduláson gondolkodni...

de ez csak egy tanács.

én még azt sem bántam meg, hogy komolynak tűnő európaival(magyarral) sem "kötöttem össze magam" fősulis koromban.

2010. nov. 10. 09:48
Megszenvedtük a párommal a harcot a szüleivel, pedig ő még csak nem is arab.. A szülei így is mindenbe bele akartak szólni, a kedves édesanyja még a kiságyról, babakocsiról is ellökte a kezemet.... Én a helyedben tuti nem merném bevállalni. :(
23. 864c5534c9 (válaszként erre: 10. - 296c061f6d)
2010. nov. 10. 09:47

Én azt tanácsolnám, hogy ha van lehetőséged, ismerd meg a szüleit...

Ha ott olyasmit tapasztalsz, ami nem tetszik neked, akkor erősen gondolkodj el azon, hogy van-e értelme a kapcsolatotoknak. Mert azért az otthonról hozott szokások, életmód, vallási beállítottság, stb... a párodnál is megvannak. Neki is olyan elvárásai lesznek a közös életetekben, ami tán neked nem tetszene (akár öltözködés, akár életmód, vagy bármi).


Mikor mi összejöttünk, akkor minden oké volt, mindent tolerált.

Aztán később már jöttek a dolgok: ne járjak miniszoknyában, úgy nézek ki, mint egy k.... Azt hittem, rosszul hallok. Hiszen előtte nem zavarta (vagy legalábbis nem mondta).

Ne hordjak hátizsákot, mert nem nőhöz illik.

Ne dohányozzak (ez az egyetlen jó dolog volt, amiért szólt nekem).

Ne hordjak magassarkú cipőt.

Ne dolgozzak.

Ne menjek el otthonról.

Ne találkozzak a barinőimmel.

És még sorolhatnám.

Hát, az idill odavolt...

A frászt hozta rám. Korábban csak filmben láttam ilyent...Már a haverjaitól is kezdtem félni.

Egyszerűen én ezt nem bírtam már elviselni.

Eleinte csak szépet és jót hallottam tőle, szinte az egekig magasztalt, másfél évvel később már csak egy rongynak éreztem magam, ami koszos, rongyos...

Fiatal voltam, s naiv. Szerencsére el tudtam szakadni tőle. Méghozzá úgy, hogy szinte elmenekültem, nem is szóltam neki, hogy vége.



De ez egy példa.

Nálad kívánom, hogy másképp legyen, hiszen nem lehet mindenkit egy kalap alá venni...

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook