Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Apa kontra anya, avagy szigorú az engedékennyel! fórum

Apa kontra anya, avagy szigorú az engedékennyel! (beszélgetős fórum)


1 2
46. anyucika3 (válaszként erre: 45. - Monácska30)
2011. febr. 24. 11:14
Ez így természetes.Az meg csak sajnálatos,hogy a férjed nem így érzi ezt.
45. monácska30 (válaszként erre: 44. - Hte23)
2011. febr. 24. 10:18
akkor még nem voltak gyerekeink és a fene gondolta volna ,hogy majd mindent elkövetek értük és ők lesznek a minden...
44. hte23 (válaszként erre: 43. - Monácska30)
2011. febr. 23. 21:26
Már bocsi, de amikor elvett, akkor tudta mit vállal nem?
2011. febr. 23. 21:02
A bűnöző jelzővel is engem sérteget mivel az öcsém nem lett egy Szent Péter, többször volt zűrös ügye, és ő anyut is sérti azzal, hogy ez milyen nevelés? hát nem erre nevelte én is ott voltam, csak a 2 munkahely mellett nem volt rá annyi idő mint kellett volna, viszont sokat dolgozik és sokat is keres!őneki ki volt ny..va, elvolt kényeztetve, persze egyszem fiúcska 2 lány között, mindhárman mások vagyunk:-) és erre szokta mondani a párom, hogy egy "ilyet" nevelek a gyerekekből
2011. febr. 23. 17:00
húú. négy félét? elismerésem! én csak egy félét szoktam főzni
41. hte23 (válaszként erre: 26. - Monácska30)
2011. febr. 23. 16:50

A gyereknek joga is van, nemcsak kötelessége.

Bizonyos határok között, amit a szülők is betartanak.

Ők is emberek. És sokszor sokkal bölcsebbek mint a felnőttek.

Én azt érzem, hogy a férjeddel szemben a félelem miatt esznek, tőled nem mert Te anya vagy, Te megérted őket, Nálad csapódik le a lázadásuk a félelmük.

Nem tudok tanácsot adni mit tegyél. Nálunk is folyt a közelharc ( pl. nem lehet hagyni egy falatot sem a tányér alján, én is volt hogy 4 félét is főztem, mert mást szeret a férjem és mást a gyerekek, meg az én kedvemre is. )

Ma már nem. Ha nem izlik, vagy nem kell amit készitettem, akkor van kenyér, vaj, lekvár és felvágott és szalonna ( a fiam imádja) Akkor azt eszik. Iskolában esznek főtt ételt.

40. hte23 (válaszként erre: 13. - A284cbe523)
2011. febr. 23. 16:42

Sajnos ez az a dolog, hogy a legtöbb ilyen gondokkal küzdőknél a megbeszélés nem megy. És a gyerek issza meg a levét. Sajnos.

Szerintem már tul vannak a megbeszélésen, de nem jutöttak közös nevezőre.

2011. febr. 23. 15:23

Igen,a következetesség fontos,az biztos!

Amit lehet azt lehet,amit pedig megtiltok,azt később sem engedem.

38. anyucika3 (válaszként erre: 35. - Brida)
2011. febr. 23. 15:16
Én is szigorú vagyok,nincs hiszti,és nem szeretek 100x szólni bármiért.Csakhogy a határozottság,a a következetes nevelés nem egyenlő a durva bánásmóddal.Viszont először mindig úgy kérem őket,és nem parancsolok.Azzal nem értek egyet,hogy ne választhatna a gyerek akár ételről,akár ruháról cipőről van szó.Ha nem tetszik,kompromisszumot kötünk.Rend az nálunk is van,össze kell pakolniuk maguk után egészen kicsi koruk óta.
2011. febr. 23. 15:13
te úristen ezt a felfogást! komoly gondok lehetnek nála. miért ne lehetne egy gyereket megkérdezni arról mit akar enni ebédre? megfőzi neki az ember és ha raplizik miatta hát nem kap mást :) ettől egy gyerek se lesz bűnöző hogy apróságokban engedünk neki. mindent nem szabad rájuk hagyni persze, de nem lényegi kérdésben, hogy mit enne vagy mit akar felvenni azért nem akkora baj
36. anyucika3 (válaszként erre: 34. - Monácska30)
2011. febr. 23. 15:12

Hát nem tudom....

Ha valamiben nem értünk egyet a férjemmel a gyerekekkel kapcsolatban,1)akkor sem beszélünk így egymással,2)pláne nem a gyerekek előtt beszéljük meg,hanem 4 szemközt.Nem utolsó sorban sosem mondanánk olyan a saját gyerekeinkről még viccből sem,hogy bűnözők lesznek.Azért ez nagyon durva,ahogy az is,hogy bármi van,Te tehetsz róla szerinte.

35. brida
2011. febr. 23. 15:11

Nálunk a sógornőm ilyen. Nem az evés terén, de ő megmondta, hogy nincs olyan, hogy nem. Amit ő mond az úgy van. Nagyon furcsa látni, hogy egy hat éves gyerek, mikor játszik, mindent eldob,ha azt mondják neki öltözzön és még csak annyi sem hagyja el a száját, hogy: egy picit had játszak még!

Megkérdezi tőle melyik cipő tetszik, de amelyikre mutat a gyerek az anyja szerint nagyon ronda, úgyhogy azt kell megvenni ami anyukának tetszik.

Mindig rendnek kell lennie stb.

2011. febr. 23. 15:09
én szeretem ,csak a gyerekkel kapcsolatban akasszuk össze a bajszunkat állandóan, ő is szereti őket, játszanak ,birkóznak, de ha szófogadatlanok, vagy nem esznek akkor én tehetek róla, én vagyok velük! mondtam próbálja ki: szarból!!!hogy építsen várat?
2011. febr. 23. 15:09
Azért mert egy gyerek válogatós még nem lesz bűnöző,viszont ha egész gyerekkorában terrorizálják nagyobb az esély rá.
32. anyucika3 (válaszként erre: 30. - Monácska30)
2011. febr. 23. 15:06

Te jó ég,a férjednek komoly baja lehet.

Eleged lehet vele.

2011. febr. 23. 15:05

Szerintem komoly gondok vannak a férjeddel:(:(

Lehet őt is így nevelték anno??

2011. febr. 23. 15:03
szerinte a pszihológusok hülyék,nekem sem jó sőt szar állandóan azt hallgatni ,hogy egy csicska vagyok, meg bűnöző, csaló semmirekellők lesznek a gyerekeim ha rajtam múlik, mert ha már itt megfognak nem fogadnak szót(20%ban) végem
29. Lukasikmoncsi (válaszként erre: 26. - Monácska30)
2011. febr. 23. 15:03

Sajnálom,hogy ilyen maradi a férjed felfogása.Nem lehet könnyű!

Pedig a gyerek is ember még ha kicsi is.Nem szabad elnyomni,mert szerintem az kihat majd a felnőttkorára is.Van saját akarata,ami normális, még ha nem is egyezik a miénkkel.Persze nem minden esetben van az amit ő szeretne,csak bizonyos keretek között.

28. anyucika3 (válaszként erre: 26. - Monácska30)
2011. febr. 23. 15:01

Akkor egy hétig csak olyanokat főzz,amiről tudod a férjed nem szereti,és egye azt!

Igen,a gyerek ki van szolgáltatva a felnőtteknek.

Sok esetben sajnos ez nagy szerencsétlenség nekik.

Hogy lehet így gondolkodni?

27. brida (válaszként erre: 26. - Monácska30)
2011. febr. 23. 15:00
Júúj, ez nem így van!!! Volt itthon egy pszichológiai újságom, ami pont ezzel a témával foglalkozott, sajnos azthiszem már kidobtam, lehet érdemes lett volna a férjednek elolvasni azt a cikket, ami erről szólt.
26. monácska30 (válaszként erre: 24. - Anyucika3)
2011. febr. 23. 14:58
azt vallja :a gyereknek nincs Joga, csak kötelessége ,a felnőttekre van bízva azt kell csinálniuk ,enniük amit mondunk!
25. brida
2011. febr. 23. 14:58

Választási lehetőség kell, de normál kereteken belül. Nem erőltethetjük a saját akaratunkat a gyerekeinkre, kell hogy érezzék van beleszólásuk a dolgokba, viszont azt nem szabad hagyni, hogy hülyére vegyenek.

De gyakorlatban ez nem is olyan egyszerű. :)

Az viszont egyáltalán nem jó szerintem, hogy nálatok ebből vita van, főleg, ha a gyerek is végighallgatja.

24. anyucika3 (válaszként erre: 23. - Monácska30)
2011. febr. 23. 14:56

De miért?Miért nem lehet a gyereket is megkérdezni,hogy mi legyen az ebéd,vagy vacsora?

A férjed is megeszik bármit amit nem szeret ha olyat teszel elé?

23. monácska30 (válaszként erre: 22. - Lukasikmoncsi)
2011. febr. 23. 14:52
Nálatok is a választás! nálunk ennek kiiktatása a vitaforrás, ez van! mint a háború idején
22. Lukasikmoncsi (válaszként erre: 20. - Brida)
2011. febr. 23. 14:50
Én ilyenkor becsukom a hűtőajtót ("ne szellőztesd" felkiáltással) és majd akkor szólj ha tudod mit szeretnél.
2011. febr. 23. 14:48

Amíg kisebb volt a fiam nála is volt,hogy egyik héten imádta a húslevest,másik héten már nem...és még sok kajával volt így.Mára már kialakult a saját ízvilága úgyhogy amit most szeret,holnap is fogja:):)

Én egyszer erőltettem a fiamra kaját,még 2-3 év körüli volt.Megette de a szobájából már nagyon sápadtan jött ki és szegény ki is hányta mindet:(:(Azóta nem erőltetem az evést.

20. brida (válaszként erre: 18. - Monácska30)
2011. febr. 23. 14:47

Szerintem valamilyen szinten mindig van választási lehetőség, de nálunk az megy sokszor, hogy nem jó a leves, nem jó a második és áll a nyitott hűtő előtt,amiből szintén nem tud választani. Ilyenkor akkor mit kéne tenni?

Megkérdezhetem mit akar enni,mert a nagylányom állandóan tésztákat enne, de azt sem lehet neki túl

variálni. Szóba sem jöhet a főzelék. Csak a rizs, mert a krumpli sem jó..... stb.

19. brida (válaszként erre: 17. - Lukasikmoncsi)
2011. febr. 23. 14:43

Én akkor szoktam kiakadni, ha a lányaimnak nagyon ízlik valami, rá egy hétre pedig ugyanaz már fúj!

Nem egyszerű jó megoldást találni rá az biztos.

Mikor a kisebbik lányom pár hónapos volt, tápszert kellett adnom neki, mert nem kellett neki az anyatej. Már az 5. félénél tartottunk,mert egyiket sem volt hajlandó megenni, teljesen kétségbe voltam esve. Akkor mondta a gyerekorvos, hogy anyuka állj! Ha még több félét veszek, egyiket sem fogja menni, úgyhogy megvettem még azt, amelyiket a nagyobbik is ette és nem mentem tovább. Tényleg bevált.

2011. febr. 23. 14:41
Nincs választási lehetőségük ez van és kész!!!én erre harakszom
17. Lukasikmoncsi (válaszként erre: 16. - Brida)
2011. febr. 23. 14:36

Nálunk is ez van,a fiam a suliban mindent megeszik itthon válogat-na:)

Úgy vagyok vele,hogy eszik főtt kaját,(már) nem stresszelek azon ha nem akar vacsizni,vagy csak egy szendvicset kér.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook