Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák Erdélyből fórum

Anyukák Erdélyből (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
3282. b088f4f736 (válaszként erre: 3280. - Gabilive)
2010. jún. 17. 18:23

Anyósom szokta így nézni a tévét :D Azt mondja, azért szereti a Hallmarkot, mert ha bele is alszik a filmbe, hajnalban újra adják, akkor megnézi a végét és a közepét meg megnézi másnap, amikor mégegyszer ismétlik :)

Én sem sokat tévézek, ez inkább az Endre reszortja, de mostanában néha én is melléülök esténként, amikor nézi a Top Gear-t. Egész bírom ezt az autós műsort, olyan jó poénosak a műsorvezetők. Az a röhej viszont, hogy én annyira nem értek az autókhoz, hogy az már csoda, s mégis nézem :D

3281. gabilive
2010. jún. 17. 15:54
Griet,én meg akartam írni a múltkor,hogy azért irigyellek,hogy milyen szép élményfürdő van nálatok!:)Itt semmi nincs,de még a közelben sem,max. csak strand.
3280. gabilive (válaszként erre: 3279. - B088f4f736)
2010. jún. 17. 15:52

Sziasztok!

Néha tényleg jó egy kis tévé,és internetmentes nap,bár én anélkül sem sok tévét nézek.Szökőévben egyszer,ha megnézek egy filmet,amúgy csak háttérzaj.Jancsi szokta "nézni" este,mikor hazajön.Azért tettem idézőjelbe,mert olyan jól tud horkolni előtte:)))Mikor kikapcsolom,felébred és rámszól,hogy miért kapcsoltam ki,mikor ő nézte?!Persze...csukott szemmel:)))

A számítógép előtt viszont túl sok időt töltök.Ez baj!Na de 35 éves koromig-némi túlzással-azt sem nagyon tudtam,mi az az internet,úgyhogy most be kell hozzam a lemaradást:)))

2010. jún. 17. 12:24

Sziasztok, sehol senki?

Most jelentkezem én is, az este tévé és internetmentes estét tartottunk Endrével és nagyon jó volt :) Olvastunk, játszodtunk Ágival, ránkfért. Az az érzésem, néha túlságosan sok időt töltök a gép előtt.

Nálatok mi újság?

3278. K.andyka
2010. jún. 16. 10:11

hat én a Sherket nem vagyok oda,de a Nemot,Madagaszkart azt szeretem.Nalunk mind két kis gyerek a Magyar Nepmesek mennek,Imi most töltötte le.amúgy a Gyűrűk ura nekem nem jött be meg annak idején amikor nagy sláger volt a testverem volt az aki reggeltől estig a gyűrűk urat nézte,emlékszem,hogy videónk volt és mar a szalag kezdett kopni:)))

de amit én tudok ajánlani nektek és talán meg a gyerekeiteknek is tetszene az a Narnia Krónikai, az egy aranyos film s nincs benne annyi hülye szörnyeteg,mind a gyűrűk urába.De ha szeretik a gyerekek a kutyákat ott van az a film,hogy Marley és én.az nagyon cuki film.

3277. gabilive (válaszként erre: 3275. - B088f4f736)
2010. jún. 16. 08:48

A Nemo meg a Shrek nálunk is kedvenc:)

Mondjuk,a Shrek nekem annyira nem jön be,de Janka meg az apja szereti.


Nemsoká eljön majd az az idő,hogy Ági is odaül majd elé,akkor majd azért kell "harcolni" vele,hogy ne nézze már annyit:)))Legalábbis nálunk így volt,bár most nyáron azért jóval kevesebb mesét néz.

3276. gabilive (válaszként erre: 3274. - B088f4f736)
2010. jún. 16. 08:43

A Harry Pottert meg a Gyűrűk urát én sem láttam,nem is olvastam,de amennyire belenéztem,miközben Jancsi lelkesen nézte,nem is igazán érdekelnek.

A Twilightba is úgy csöppentem bele,hogy miközben sűrűn nézegettem az egyik könyves webáruház honlapját,hónapokon keresztül azt láttam,hogy az Alkonyat megingathatatlanul vezeti az eladási listát.Gondoltam,erre már csak kíváncsi vagyok én is,és megvettem:) Aztán sorra megvettem a többi részt is,és persze a filmváltozatát is megnéztem.

Tény,hogy nem egy nehezen emészthető,világirodalmi mű,de kikapcsolódásnak tökéletes.Kicsit visszafiatalodik vele az ember:)

Valamitől tényleg magával ragad.

Egyébként nem sorolnám egy kalap alá a Harry P-el,vagy a Gyűrűk urával,mert egész más világ,teljesen másról szól.Színtiszta tiniromantika:)Nekem tetszik:)

3275. b088f4f736 (válaszként erre: 3272. - K.andyka)
2010. jún. 15. 19:03
Én is szeretem a Micimackót :) De a kedvenc rajzfilmjeim között van az Ice Age sorozat, a Shrek, a Nemo, Atlantisz... Alig várom, hogy Ági is nőjjön annyit, hogy majd végignézhesse őket.
3274. b088f4f736 (válaszként erre: 3271. - Gabilive)
2010. jún. 15. 19:00

Igen, a cselekmény kissé nehezen indul, de aztán később már érdekesebb lesz, főleg a Soames-Irene-Jolion történet. Mondjuk nekem nemcsak ezért, hanem a hangulatáért is egyik kedvenc könyvem.


Képzeljétek, én egyetlen Twilight, Harry Potter, Gyűrűk Ura stb. részt sem láttam. Pont a múltkor mondtam Endrének, hogy én vagy nagyon öreg vagy nagyon konzervatív vagyok :), mert úgy különösen egyik sem érdekel. De valószínűleg csak azért, mert nem kezdtem el nézni. Biztosan érdekfeszítőek kell legyenek, ha már ekkora világsikerek.

3273. gabilive (válaszként erre: 3272. - K.andyka)
2010. jún. 15. 15:38

Igazság szerint csak ezt az egy vámpíros könyvet olvastam,így a többiről nem tudok véleményt mondani.Úgy gondolom,ez az igazi,első,eredeti,ami meglepően nagy világsiker lett,a többi csak utánzat,próbálozások hasonló témában.

A filmváltozatától nem vagyok annyira elájulva.Szerintem könyvben sokkal jobb.A zenéje viszont szuper!

Micimackó a lányom egyik kedvenc meséje,ebből kifolyólag én is láttam már vagy 50-szer.Általában,ha rákattan egy mesére,akkor 1-2 hétig csak azt az egyet kell nézni minden nap.Aztán,ha megunja,elteszi egy időre,majd pár hét múlva újra előkerül.

Az eheti sláger -ki tudja,már hanyadjára-a Madagaszkár.Ezt én is imádom!A 100-ik alkalomkor is találok benne új poént:)

3272. K.andyka (válaszként erre: 3271. - Gabilive)
2010. jún. 15. 13:47
te is szereted az ilyen" vampiroskodas"?a tesóm is szereti,na meg a Twilight-saga en is nagyon szeretem,s meg van jó néhány olyan film ami vámpíros,de nem az a durva.imádom a romantikus és a családi filmeket,mar 5szor néztem meg a Marley és én-t:)))amit meg szeretek az a Micimackó,nagyon szeretem van is macim meg ami Micimackós dolog meg vettem.s majdnem ejsze minden rajzfilm meg van .:))))
3271. gabilive (válaszként erre: 3268. - B088f4f736)
2010. jún. 15. 10:25

Hááát,egyelőre csak az elején tartok,még nem sokminden történt benne.Akartam is kérdezni,hogy lesz benne valami cselekmény is,azon kívül,hogy az öregek csevegnek?:)))Gyerekkoromban láttam a filmsorozatot,de nem igazán emlékszem rá.

Lényeg,hogy közben megvettem a Twilight-saga 4. részét,és a "vámpiroskás" romantika kiütéssel győzött az öreg Forsyte-ok fölött:)))

3270. gabilive (válaszként erre: 3269. - K.andyka)
2010. jún. 15. 10:19

Sziasztok!


Én igazából nem tudom,hogy működik most a gyes,vagy hogy mennyit és mi alapján fizetnek...gondolom,Griet erről többet tud:)

Ezt a 4 órás dolgot is csak onnan tudom,hogy-ahogy írtam-pont a napokban mondta a könyvelőm.

Mondjuk,én inkább az előre-tervezős típus vagyok:)

3269. K.andyka
2010. jún. 15. 09:23
hat ha a penzt nézzük,akkor mar aki 8 órás munkával dolgozik s úgy megy szülésire annak is meg nyirbáltak a gyest!amúgy most meg egyelőre megyek 4 órásra majd ha jól bevallok és nekem is jó át mehetek 8asba.de egyelőre csak az álmodozásnál maradok,mert nem szabad előre tervezni.:))
2010. jún. 15. 08:32
Gabi, hogy tetszik a Forsyte Saga?
2010. jún. 15. 08:31
Sziasztok! Nem igazán tudok hozzászólni a dolgokhoz, mert kétpercenként szakad meg az internetkapcsolatom. Amint megoldódik a dolog, majd jövök.
3266. gabilive (válaszként erre: 3265. - K.andyka)
2010. jún. 14. 21:57

Azért vigyázz,mert úgy tudom,hogy 4 órás munkáért nem annyi gyerekpénz jár,mint a normál 8 óráért!

Épp a múlt héten intéztem én is,hogy a könyvelő írjon át 4 órásra,hogy ne kelljen annyit fizetni állambácsinak(meg amúgy sem dolgozok többet 4 óránál),és akkor mondta a könyvelő,hogy ha szülnék még egy gyereket,akkor számít.De engem ez már nem érint.

3265. K.andyka
2010. jún. 14. 10:39
képzeljetek,a tegnap voltunk a keresztfiamnál.olyan nagy fiúcska lett:))és az én komaasszonyom éppen a volt osztálytársam testvére.s a volt osztálytársam jön el a munkából es azt mondta maga helyebe be szerel,4 órás munka a kauflandba kasszás de én nem bánom mert nekem azért kell tulajdonképpen a meló,hogy majd ha bele fogunk a baba projektbe legyen valami munkahelyem,mert a ami világba sajnos ebbe a pénztelenségbe nehéz 1 fizetésből kisgyereket nevelni,szerintem ez ti tudjatok a legjobban.
3264. gabilive
2010. jún. 14. 09:43

Sziasztok!

Hát,mi sehol nem votunk,bár tervben volt,hogy elmegyünk valahová.de olyan kánikula volt,hogy nem volt kedvünk kimozdulni.Inkább felfújtuk az összes létező gumimedencénket,és egész nap azokban ücsörögtünk,árnyékban.

Most itt is be van borulva,de annyira nem bánom,mert már a lakásban sem lehetett bírni a hőséget.Jó kis huzatot csináltam,hogy egy csöppet hűljön a levegő.

3263. K.andyka
2010. jún. 14. 09:30
sziasztok lányok!latom mindenki volt valamerre a hétvégén,mi is voltunk mind két nap de mind a két nap barnulni mentem de egy kicsit se barnultam:))s Imi ki egy cseppet se szeret a napon aszalódni,na hat o meg vörös mind a rak.:))sajna az este mar elromlott a napsütés egy be van borulva és olyan nyomott levegő van.
2010. jún. 12. 11:01
Sziasztok lányok! Kellemesen hűvös napot kívánok nektek! Itt gyúlunk meg a napon, 11 és 4 között reménytelen dolog kimozdulni, iyenkor sziesztázunk... Mintha egy mediterrán országban lennénk, s nem Brassóban, a hegyek mellett :)
3261. K.andyka (válaszként erre: 3260. - Gabilive)
2010. jún. 11. 12:37
az mind semmi,ahhoz képest én 3 napig tartott kb.úgy vagy 3-4 éve.most úgy latszik vissza szokunk a jól meg szokott 5-6 vagy 7 naphoz:((( ami szar mert mar úgy hozza szoktam a 3 naphoz.:((s hetvegen akartunk menni egyet kirándulni s most le kell mondjak róla mert hogy a betét nem kényelmes és tampont nem használhatók.a doktorném meg szabin van csak 2 hét múlva tudok vele beszelni.máshoz meg nem nagyon akarok menni,mert egyszerűen mindegyik vagy tiszta hülye vagy ha valamit meg akarsz tudni pénzelned kell.aki nálunk fő orvos az egy akkor pénzéhes orvos egyik baratnom nála van és mondta kifizette a vizsgalatot és amíg lenem rakott meg 50 lejt az asztalra nem mondott semmit neki.az én doktornom egy nagyon lelkes és latszik rajta nem annyira pénz éhes bizti ha adnék elfogadna de nem követeli legalább.s amikor voltam kórházba sírtam és annyira rendes volt mert mindig vigasztalt.
3260. gabilive (válaszként erre: 3258. - K.andyka)
2010. jún. 11. 12:10
Andyka,örülök,hogy jobban vagy!Én nem tudom,hogy ez a fájdalmas menses ilyenkor "normális"-e,de lehet,jobb lenne beszélni egy nőgyógyásszal.
3259. gabilive (válaszként erre: 3257. - B088f4f736)
2010. jún. 11. 12:08

Hihi...lehet igaza van Endrének:)

Én kezdek rájönni,hogy a legnagyobb kreativitás a gyerekneveléshez kell:)

3258. K.andyka
2010. jún. 11. 09:49

sziasztok!

Mónika neked jó pihenést!!!én egy cseppecskét jobban vagyok vagyis a vígabb kedélyű vagyok,de a tegnap azt hittem meg futamodok.ha ezentúl minden menses ilyen fájdalmas lesz akkor előre begyűjtök bogyókból és 2 nap ki se jövök a hazából.:)))

2010. jún. 11. 08:40

Mónika, jó nyaralást nektek! Rádfér a pihenés a két gyerek mellett :)


Áginak én most azt találtam ki, hogy eltévedt a légy és azért zümmög, mert keresi az anyukáját (olvastam egy cikket ezzel kapcsolatosan). Azóta mintha nem félne annyira a legyektől. Endre azt mondja ez nem jó, meséljek neki valami mást, mert ha le talál majd ütni egy legyet, akkor Ági majd azért fog ordítani :)

3256. gabilive (válaszként erre: 3248. - B088f4f736)
2010. jún. 10. 22:18

Janka is egyből visszaalszik oLyankor,csak én nem tudok egyből visszaaludni:) Egyelőre nincs semmi fóbiája.Állatoktól,sötétségtől nem fél.De lehet,annak is eljön majd az ideje.

Egyszer olyan 1,5 éves kora körül félt nagyon az árnyéktól.De az érdekes volt,mert egyik nap még észre sem vette,másnap meg már ordított,ha árnyékot látott,és nem mert rálépni.Sokat magyaráztam neki,és szerencsére 3-4 nap alatt el is múlt,de úgy sikerült legyőzni a félelmét,hogy mindig integettünk az árnyéknak,az meg "visszaintegetett":)))

Azt viszont ma vettem észre először,hogy kezdi felismerni,hogy létezik álom és valóság.Reggel,mikor ébresztgettem,azzal kelt,hogy a "békákat meg kell dobálni kővel".Ezt még félálomban mondta,de mikor kinyitotta a szemét,és rákérdeztem,elmosolyogta magát,és közölte,hogy csak álmodta.

3255. gabilive (válaszként erre: 3254. - Malnasimonika)
2010. jún. 10. 22:05
Szia Mónika,jó nyaralást!Érezzétek jól magatokat!
2010. jún. 10. 21:23
Lányok én most elbucsuzom töletek, mert megyünk haza a gyerekekkel egy hétre Etédre holnap már nem hiszem, hogy lessz idöm irni, mert egy hétre pakolni két gyereknek nem semmi.Karcsinak rengeteg a munkája egész hétre, és ugy döntöttünk nyaralunk kicsit.Nektek minden jót kivánok ha hazajöttünk jelentkezem.Sziasztok.
3253. malnasimonika (válaszként erre: 3249. - B088f4f736)
2010. jún. 10. 21:20
Dóra jol van csak addig volt láza amig ki nem verte mostmár semmi baja.
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook