Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák Erdélyből fórum

Anyukák Erdélyből (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
3342. K.andyka
2010. jún. 23. 12:27

köszike szépen Griet!elég érthetően elmondtad.aranyos vagy.:))akkor nem kell félnem,mert csajok a hétvégén történt egy kis baleset:))s gondoltam ha véletlenül terhesen maradtam akkor nehogy megint elhagyjon a kis babocam

de ez meg nem biztos mert csak jövő hónap elején tudok tesztet csinálni.:))csak az gond hogy meg nem telt el a 3 hónap,de mondom nem bizti.

3341. 0479c9ea94 (válaszként erre: 3339. - K.andyka)
2010. jún. 23. 12:17
Tiszta szivbol kivanom ,hogy mielobb te is kismama legyel es ne agodj legyszives mert az nem jo.Jonni fog biztosan a baboka meglatod elobb mint gondolod :)
3340. b088f4f736 (válaszként erre: 3339. - K.andyka)
2010. jún. 23. 11:57

Semmi gond, kérdezz csak nyugodtan :)

Nem, dehogy halna el a magzat. Tehát, mégegyszer, hogy érthető legyen: ezek olyan vírusok, amik csak akkor okoznak problémát a magzatnál, ha akkor vagy friss fertőzött (vagyis akkor kapod el), amikor terhes vagy (általában a terhesség első három hónapjában, mert akkor fejlődnek ki a magzat létfontosságú szervei: agy, hátgerinc, szem stb.) Ha már korábban fertőződtél meg, mielőtt terhes lennél, akkor immunis vagy, tehát már nem befolyásolja a magzat fejlődését. Ezért kérik a tesztet, hogy ezt kiderítsék. Remélem elég érthető így.

3339. K.andyka (válaszként erre: 3338. - B088f4f736)
2010. jún. 23. 10:59

például ha én most terhesen maradnék akkor teszem fel ezert nem halna el a magzatom,mert én úgy értelmeztem hogy én ezeket a vírusokat magammal hordozom.s meg csináljak ezt a labort s ha meg magammal hordozom akkor kapok rá valami fele antibiotikumot.

vagyis akkor én mar nem kapom el meg egyszer?ne hari de ez nekem tényleg nagyon új dolog és sajnos nincsen akitől meg kérdeznem ,mert a családba se az Imi családjába nem volt ilyen eset.

Inas annyira örülök hogy mar meg mozdult a kicsi baba.a tegnap amikor voltam a rendelőbe és mindenhol kismamák voltak annyira rossz érzés volt.de szerencsére nem tartott sokat aztán a doktornéni is olyan kedves volt,ritka az olyan doktor aki ennyire szíven viselne a pácienseinek a dolgát.

2010. jún. 23. 10:46

Sziasztok!

Inas, megtörténhet hogy a baba mozgását érezted, azt mondják a "nagyokosok", hogy a második babát már jóval korábban megérzed, mint az elsőt. Te most majdnem 13 hetes vagy, nem?


Andi, sajnos ilyen drágák a vizsgálatok :(

Azon ne problémázz, hogy ha már elkaptad a toxót és a CMV-t, az annyit jelent, hogy már immunis vagy rá, tehát a következő terhességednél nem árthat már a magzatnak. De előre nem érdemes izgulni amúgy sem, majd megcsinálod a tesztet és kiderül, mi a helyzet.


Többiek? Nagyon csendben vagytok! Már kezdtem megszokni, hogy pörög az élet a fórumon :)

3337. K.andyka
2010. jún. 23. 09:46
sziasztok!jártam ma a laborba megkérdeztem,300 lej:(( az első kettő kutya,macskától és nyershus hordozza magával az utolsó meg a verembe valami gumókat néz állítólag ezt az ideggyógyászok is alkalmazzak.hat én terhesség alatt a macskával is meg kutyával is érintkeztem na és ettünk az erdőn olyan grill húst!!!!na hat amíg meg be akarnánk indítani a baba projektet meg csinálom ezeket,kapnék munkahelyet s akkor nem lenne akkora nagy kiese ez a 300 lej mert csak Imi dolgozik és ketten élünk belőle.
2010. jún. 22. 21:51

Sziasztok.

Kerdeznem ,hogy valoszinue nekem ilyenkor most mar az elso ugymond mozdulas jelzes a picitol amit megerzel?Mintha egy pillango repult volna el olyan jo erzes volt lanyok ,olyan boldog vagyok.

2010. jún. 22. 21:32

Jaj, a CMV (cytomegalovírus pedig egy olyan herpesvírus, amin állítólag a felnőttek kb. 70%-a átesett már, anélkül, hogy tudna róla. Általában nem is okoz tüneteket vagy nagyon enyhe lefolyású (hasmenés, émelygés stb.), de ha kismamák kapják el a terhesség ideje alatt nagyon káros lehet a magzatra (vakság, debilitás stb.) Ezért szokták kérni a kismamáktól, hogy végezzék el a tesztet, derítsék ki, hogy immunisak-e már rá, mert ebben az esetben már nincs veszély.


Na, ebben a témában eléggé tájékozott vagyok, lévén a két terhességem :)

3334. b088f4f736 (válaszként erre: 3328. - K.andyka)
2010. jún. 22. 21:27

Szia! Ez szinte olyan, mint a TORCH-teszt, amit terhes nőkkel szoktak elvégeztetni, megnézik, hogy van-e immunitásod a toxóra és a CMV-re. Ezek mindegyike veszélyes lenne a magzatra, ha a terhesség első harmadában kapnád el. Ezért fontos tudni, hogy átestél már rajtuk vagy sem.


A toxót általában macska- és kutyaürüléből lehet elkapni, de még ennél is gyakoribb a mosatlan gyümölccsel, zöldséggel való fertőződés.


A teszt eléggé drága, én 375 RON-ért végeztem el tavaly ősszel, igaz, abban benne volt a herpes simplex és a rózsahimlő vizsgálat is. Mivel neked az utóbbi kettőt nem kérte, valószínűleg olcsóbb lesz.

Azt az anti-cardiolipint nem ismerem, fogalmam sincs mire szolgál.

Örülök, hogy minden rendben volt a dokinál.

2010. jún. 22. 21:23
Andyka örülök, hogy nincs semmi baj.Én azt tudom javasolni ne böngéssz az interneten, mert csak elijeszted magad.Nekem is az orvos mondott fél évvel ezelött valamit, nem értettem megkerestem a neten és egy hétig nem aludtam olyanokat irt.
3332. malnasimonika (válaszként erre: 3311. - Gabilive)
2010. jún. 22. 21:17
Az enyém se könnyü eset, az ennyémmel az a baj egy évbe egyet vesz de az olyan drága, hogy én soha nem venném meg.Legszivesebben reggeltől estig munkaruhába járna neki az kényelmes.Mi olyankor szoktunk összeveszni, mikor kell mennyünk szülinapozni, vagy névnapozni és nem akar farmert huzni csak tréninget.Ilyenkor az agyvizem lobog.
3331. malnasimonika (válaszként erre: 3308. - Gabilive)
2010. jún. 22. 21:12
A pancsizás is megvolt vittünk egy uszómedencét.Mostmár az is megoldható.
3330. gabilive (válaszként erre: 3328. - K.andyka)
2010. jún. 22. 21:04

Én is bekukucskáltam,míg Janka fürdik az apjával.

Örülök,hogy nincs semmi gond.

Csak a toxoplazmáról tudom én is,hogy micsoda,de ahogy Inas írta,nem is lényeges,csak jó legyen az eredmény.

3329. 0479c9ea94 (válaszként erre: 3328. - K.andyka)
2010. jún. 22. 21:01

Szia.

Orulok ,hogy minden rendben van es bizom benne ,hogy a labor eredmenyek is majd nagyon jokk lesznek es mielobb sikerul megcsinalnod oket.En sem ertem az egeszet igazabol nem is akarom megerteni mimi az csak a lenyeget akarjuk tudni.

Jo ejszakat kivanok en is mindenkinek.

3328. K.andyka
2010. jún. 22. 20:48

sziasztok,na voltam a doktornőhöz.meg vizsgált azt mondta nincsen semmi bajom,elküldött labor vizsgalatokra:Anti-cardiolipin,citomegalovírus,toxoplazma.de kérdezettek mi mi az én utána olvastam de nem tudom mi mire van.a toxoplazmarol olvastam hogy a macska hordja magába,de a többit nem értem.holnap el megyek a laborba megkérdem mennyi,mert ha drága most nem tudom meg csinálni.aztán ha meg van az eredmény vissza kell menjek.

na jó éjszakát mindenkinek,majd meg holnap beszelünk,mert szerintem mar ilyenkor nem nagyon vagytok bent.

2010. jún. 22. 16:15
Kellemes szep napot kivanok mindenkinek.
3326. 0479c9ea94 (válaszként erre: 3316. - B088f4f736)
2010. jún. 22. 16:12
Igazad van szerintem mindenki joszivel meghallgat Andi ha tudd segit egy jo szoval hanem meg neked is jott tesz uritesz kicsit a lelkeden/
3325. 0479c9ea94 (válaszként erre: 3319. - B088f4f736)
2010. jún. 22. 16:11
Erdekes neha talan sokszor az en ferjem is ilyen.Vasarolni ruhat nem szeret mert ugye az sok idobe telik es energia amig mindent megnez esetleg megprobal.Igy egyszeruen unja az egeszet en vasarolok neki o csak amikor utazunk haza akkor vesszi ra magat nagy nehezen ,hogy kimozdul egy orara talan kettore vasarolni.Mar csak azert is mert sokszor szinte utolso percre hagyja a vasarlast es mar nincs ideje vissza vinni ha esetlge nem jo igy o is eljon velunk.Ez a pulcsikra meg nadragokra ertheto amiben meg munkaba jar az a hosszu feher ruha azt egyszer elmegy szabohoz es kivalasza az anyagot es ugy megvarjak meg jo attol megmentett.
3324. gabilive (válaszként erre: 3319. - B088f4f736)
2010. jún. 22. 15:30

Én is ezt kéne csináljam.Mondtam is,hogy nem baj,ha nem próbál fel semmit,akkor majd én megyek a héten,és bevásárolok neki nélküle.Aztán,ha tetszik,jó,ha nem,annyival marad:)

Ezzel csak az a baj,hogy ahhoz be kéne menjek Váradra,mert itt nálunk nem igazán vannak az én igényeimnek megfelelő ruhák.Azt meg hétközben nehezen tudom megoldani.

Mindenesetre ma kezdtem azzal,hogy vettem pár rövidgatyának való anyagot,és megvarrom.

3323. gabilive (válaszként erre: 3316. - B088f4f736)
2010. jún. 22. 15:25

Nálunk is így zajlanak a viták:)Én mondom a magamét,Jancsi meg hallgat,aztán vagy megfogadja,vagy nem:) Ha nagyon a fejébe vesz valamit,akkor általában nem:) Azt viszont elég nehezen viselem:)


Andyka,én is azt gondolom,amit Griet.Hibái mindenkinek vannak,csak azt kell eldönteni,hogy el tudod-e viselni őket vagy nem.Ez viszont annyira különböző,hogy melyik ember mit képes tolerálni.

2010. jún. 22. 13:43

Na, mire felöltöztettem a két gyereket és mire én is felöltöztem, elkezdett zuhogni az eső. Úgyhogy nem lesz belőle séta :(


A naplódíszítés az eléggé új dolog itt a hoxán, de jó ötlet volt szerintem.

3321. K.andyka (válaszként erre: 3320. - B088f4f736)
2010. jún. 22. 12:20
jó csak én meg új vagyok,hat most nem rég jöttem rá, hogy milyen szép csodás gyerekeitek vannak és képeket raktok ki.s milyen szepen kilehet disziteni a naplokat
3320. b088f4f736 (válaszként erre: 3318. - K.andyka)
2010. jún. 22. 12:08
Bizony, druszák vagyunk :) De itt a többiek már tudják.
3319. b088f4f736 (válaszként erre: 3311. - Gabilive)
2010. jún. 22. 12:07

Gabi, Endre is ilyen nehéz eset, ami a ruházkodást illeti. Hatalmas meggyőző erőre van szükségem, hogy vásároljon valamit magának. Annyira nem érdekli a kinézet, hogy képes lenne egy pár nadrágban eljárni 2 hónapig is...

Úgyhogy most már megtanultam, hogy egyszerűen megveszem, ha látok valamit, ami jó lenne neki. Ennek aztán azért örül és rögtön fel is veszi :) Rájöttem, hogy neki tulajdonképpen a nézelődéssel és a vásárlással van baja, mert erősen unja, de ha már megvan a holmi, akkor szívesen fogadja.

3318. K.andyka (válaszként erre: 3317. - B088f4f736)
2010. jún. 22. 12:05
nem is mondtad,hogy te is Andrea vagy:)))most lattom ahogy felvettelek az iwiwen:)
3317. b088f4f736 (válaszként erre: 3315. - K.andyka)
2010. jún. 22. 12:04
Húúú, kösz, de akkor talán inkább nem :)
2010. jún. 22. 12:03

Andi, én is bejelöltem a naplódat :)

Nyugodtan írd ki magadból a sérelmeket és a bánatot, ha jót tesz neked, hidd el, senkit sem zavar. Annyi, hogy segíteni nagyon nem tudunk, de legalább "meghallgatunk".

Sajnos, vannak ilyen anyák, akik nem tudják elengedni a gyermekeiket különálló életet élni, még akkor sem, ha azok felnőttek. De valahol meg is értem őket, nekünk a társunk, neki a gyereke, persze, hogy akaratlanul is beleszól a dolgokba. Nem tudom én milyen anyós leszek, de Endre szerint "bűnrossz" :)

Ami meg a veszekedéseket, vitákat illeti, hát, ahogy Gabi írta: ez mindenhol van. Mi is szoktunk Endrével vitázni, illetve hazudok, ÉN szoktam vele vitázni, mert ő meghallgatja s aztán vagy változtat a dolgon vagy nem. Vitázni Endrével nem lehet vagy legalábbis nagyon ritkán :) Ettől függetlenül, egy kapcsolat nem rossz, sőt, néha kellenek az ilyen alkalmak, mert így terítékre kerülnek a dolgok és megbeszéljük őket, mielőtt jobban elmélyülnének és tényleg problémát okoznak.

Ha viszont te úgy érzed, hogy nem tudsz a társad "hibáival" együttélni, akkor valóban meg kell gondolni a dolgokat. Na, ez olyan kioktatósra sikeredett, de nem az, csak egy vélemény :)

3315. K.andyka (válaszként erre: 3314. - B088f4f736)
2010. jún. 22. 11:57

hallod én nagyon szívesen be ajanlak anyósomhoz:)))))mar mint falun van meg minden.

csak vicc volt:)

3314. b088f4f736 (válaszként erre: 3306. - Malnasimonika)
2010. jún. 22. 11:55

Sziasztok!

Mónika, akkor nagy élmény volt mind a négyeteknek. Írtam már itt, hogy én is szívesen kimennék falura "nyaralni", de sajnos, nekem nincs kihez kijárni :( Szerintem Ági is nagyon élvezné az ilyen kiruccanásokat, na meg én is.


Gabi, nem is lenne rossz ötlet, csak egyelőre kivitelezni nehéz a találkozót. De én benne vagyok :)

3313. K.andyka (válaszként erre: 3312. - Gabilive)
2010. jún. 22. 11:33
hat azok vannak,nálunk is a gatya,póló vagy cipő vásárlás az nagyon nagy hisztivel jár.így inkább azt rá hagyom,nem is megyek vele néha,mikor ilyent vásárol.amúgy tudod Gabi az legnagyobb probléma hogy anyukának egyszem fia, és képzeld anyósom ha tehetne befeküdne közénk annyira de annyira irigy néha.hat csak egy példa:szombaton lementünk húst suttunk estere csináltam egy nagy adag bogracsgyulyast,másnap egyik barátjával egyutt elterveztük megyünk úgy hárman fiatalokul egyet erdőbe húst sütni meg minden.anyósom olyan cirkusz kivágott vigyük őt is,aztán beszóltam abból lett egy vita és azután meg előkerült minden sérelem.meg egy példát mondok,28 éves fiát úgy szeretgeti,mind teszem fel valaki a 2-3 éves kis fiát csókolgassa ölelgeti,cirolgassa,nem tudom nekem ez annyira távoli,de engem nem ilyen majom szeretet mondjara növeltek fel,mégis tiszteljük es becsüljük anyukámat a testveremmel.s meg néztem s elmosolyogtam magam,az mondja hogy :jah elengedlek Imike mert Andy annyira irigy.hat csajok azt hittem ott azonnal padlózatot fogok,mikor a szemebe ilyent mond akkor mivel töltheti a hátam mögött.s meg tudnátok meg annyi sérelem van ami nyomja a lelkem és sajnos nincs mert nincsen akinek elmondani,ugyanis ha Iminek mondom akkor az anyját sértem,de ha az anyjának próbálom szépen értelmesen elmagyarázni,hat annyi mind ha a fal elé állnék és vele beszelnek,mert sötét mind a vak ablak.s legnagyobb baj az,hogy Imi 28 éves de nincsen meg nevelve,mind egy 5 éves kisgyerek olyan,jaj csajok néha arra gondolok nekünk nem kell gyermek van nekem egy 28 éves.:))nem tud néha viselkedni,szóval azt szoktak mondani:cei 7 ani de acasa.na ezert vagyok ennyire kibukva,mert most 7 év után jöttem rá hogy nincsen az én párom meg nevelve, s lehet ahogy öregszem egyre jóban eszre veszem azokat a hibákat amit az eddigi rozsaszin köd eltakart.néha le üllők és eltűnődök a további jövőmön mi lenne jó,hogy lenne jó,mar annyira megszoktuk egymást és minden hibája ellenére imádom de nem tudom egyutt tudok élni ezekkel a hibákkal.ne haragudjatok megint itt lelkizek,de muszaly valakinek,vagy valakiknek leírnom,mert nincs akivel ezt meg beszeljem,s ha nem is válaszoltok de kicsit megkönnyebbülés hogy leírtam.
❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook