Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyukák Erdélyből fórum

Anyukák Erdélyből (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
3252. malnasimonika (válaszként erre: 3246. - Gabilive)
2010. jún. 10. 21:19

Hazahoztuk Dávidot nagyon jol érezte magát tábortüzet is csináltak az ovonéni még pezsgöt is vett a gyerekeknek, a tábortüznél buliztak.

Ma volt az évzáró ünnepség két gyerek a csoportból megy iskolába olyan szépen elbucsuztatták, hogy végig sirtam nem tudom mikor Dávidnak csengetnek, hogy birom ki.Székelyruhába szerepeltek majd teszek fel képeket csak most lemerült a gépem.

3251. K.andyka
2010. jún. 10. 20:39
hat tudom,hogy ez ezzel jár,de annyira faj.az a baj,hogy nem csak görcseim vannak,hanem a derekam is faj.aludtam ma,de meg rosszabb alig tudtam felkelni.:( remélem elmúlik holnap,holnaputánra.megyek bújok vissza az agyba hátha reggelig enyhül.
3250. b088f4f736 (válaszként erre: 3247. - K.andyka)
2010. jún. 10. 18:03
Andi, sajnos erre nincs más megoldás, minthogy pihenj, amennyit csak lehet, igyál gyógynövényteát... Előbb vagy utóbb csak elmúlik.
3249. b088f4f736 (válaszként erre: 3244. - Malnasimonika)
2010. jún. 10. 18:02

Nincsenek megduzzadva a mirigyek, hátha megússzuk. Most már annyit izgultam az elmúlt két hétben, hogy úgy vagyok vele, ha elkapja, elkapja.

Dóra hogy viseli a rózsahimlőt? Lázas?

3248. b088f4f736 (válaszként erre: 3243. - Gabilive)
2010. jún. 10. 18:00

Igen, azóta utánaolvastam és rájöttem, hogy általános jelenség. Állitólag minden gyermeknek kialakul már erre a korra valamilyen fóbiája, legyen az rovar, kutya, vécé stb.

Ági rögtön megnyugszik, ha bemegyek hozzá, vissza is fekszik és rövid időn belül elalszik. Csak hát ijesztő, amikor az éjszaka közepén felordít :(

3247. K.andyka
2010. jún. 10. 09:48
jaj csajok egyik szemem sír a másik nevet.olyan görcseim vannak mind amikor a kórházba voltam kaparás után.érzem mindjárt kiszakadok és alig jön valami,szóval én amikor menstruálok akkor 3 napig de az első kettő nap szakad aztán a 3 dik naptól tisztulok.de most hat alig jön és érzem minden egyes cseppet.mar vettem fajdalom csillapítót és görcsoldót de semmi.talán 1-2 óra pici enyhülés de utána kezdődik előröl.ma meg Imi is oldotta a feszültséget,azt mondja elszoktam a menstruációs görcseimtől és tisztulok,de én ezt nem bírom az éjjel alig aludtam.nem tudtam hogy feküdjek,egyik pózba nem fajt a hasam de fajt a derekam ha nem fajt a derekam fajt a hasam.:((remélem ma elmúlik,mert elfuttok.szerintem meg mindig vannak méh össze húzódásaim.
3246. gabilive (válaszként erre: 3244. - Malnasimonika)
2010. jún. 9. 22:50
Hazahoztátok Dávidot?Hogy érezte magát?
3245. gabilive (válaszként erre: 3244. - Malnasimonika)
2010. jún. 9. 22:49
Olyat nem szoktam csinálni.Van 1-2 receptem hozzá,de még egyiket sem próbáltam,szóval saját tapasztalatom nincs,hogy melyik a jó.
2010. jún. 9. 21:57

Lányok köszi a bodza szörp receptet de én olyat szeretnék amit télire szoktak eltenni.


Griet a himlöt ugy tudod észrevenni leghamarabb hogy megnézed a mirigyeket, mert azok elöbb megduzzadnak és csak az után veri ki.Ha nincs megduzzadva nincs miért aggodj.

3243. gabilive
2010. jún. 9. 16:10

Griet!Janka is szokott rosszat álmodni elég sűrűn.Ez a "rossz" általában nem a hagyományos értelemben véve rossz,hanem olyasmiért hisztizik álmában,amiért esetleg napközben is szokott.Pl tegnap éjjel elkezdett teljes erőből rúgkapálni,és kiabált,hogy "én húzom le a zoknimat,én akarom lehúzni!".Vagy:azt üvöltözte,hogy "elvette a banánomat!"Mikor felébresztettem,hogy miért ordít,ki vette el banánját,közölte,hogy a Mackó.Anyámék kutyáját hívják Mackónak:)

Ha ilyenkor elkezdem nyugtatgatni,hogy csak álmodott,akkor hevesen tiltakozik,és még jobban üvölt.Reggel meg persze nem emlékszik semmire:)

3242. gabilive (válaszként erre: 3241. - K.andyka)
2010. jún. 9. 16:00

Sziasztok!

Andyka,akkor pár hónap,és indulhat a babaprojekt!:)


Mónika,én a bodzát úgy csinálom,hogy 5 liter vízhez teszek min 5-6 nagy virágot(de lehet többet is),80 deka cukrot(ez is lehet több vagy kevesebb ízlés szerint.Nekünk ennyivel vált be.),8 gramm citromsó(ez 2 kicsi tasak) és 1-2 citrom felkarikázva.

2-3 napra kiteszem az udvarra árnyékos helyre,közben naponta többször megkeverem.Ha nagyon meleg van,elég kevesebb idő,ha hűvösebb van,akkor általában 3 nap.Figyelni kell,hogy ne forrjon fel!

Aztán leszűrve hűtőben tárolni!

Sajnos idén még nem tudtam csinálni,mert a sok eső miatt nem lehetett bodzát szedni,az út mentéről meg nem akartam.

3241. K.andyka
2010. jún. 9. 12:56
csajok nem képzelitek el mi történt!!!!!:))))))))ma vagy két napja faj a hasam meg mondtam hisztis vagyok meg minden.most vettem eszre beteg lettem.:))))))jövő heten nem lesz doktorno de a rá következő heten megyek hozza.annyira boldog vagyok mert beteg lettem és mar csak ezzel egyutt 4 betegség s utána jöhet a baba projekt indutasa.:)))))))))))))))
2010. jún. 9. 11:10

Sziasztok!

Mire majdnem megnyugodtam, hogy megúsztuk a himlőt, kiderült, hogy Anna (Ági kisebbik unokatestvére) s himlős. Úgyhogy most már nem nagyon reménykedem, hogy Ági nem kapta el :(


Nyugi Andi, nem hiszem, hogy valami köze lenne a kettőnek egymáshoz! Endre is volt mumpszos kiskorában és mégis van két gyerekünk, méghozzá semmiféle különösebb "próbálkozás" nélkül :) Biztosan teherbe eshetsz ettől, hiszen már volt egy terhességed, mégha sajnos el is veszítetted.

3239. K.andyka
2010. jún. 9. 10:03

sziasztok csajok!latom én írtam utoljára:)

voltunk a tegnap a barátnőmmel a doktornőnél,s képzeljetek egy általános vizsgalatra mentünk s meg vizsgálta s kérdezte szeretnének gyereket,mondta a baratnom igen, s azt kérdezte a doktorno,hogy a barátja volt-e kis korába mumpszos.mert az baj ha volt,van ennek közzé ahhoz,hogy nem eshetsz teherbe????én haza mentem s kérdeztem Imitől volt-e mumpszos, s mondta azt hiszi igen!!!!:((

amúgy képzeljetek hétfőn olyan szomorkás voltam és lehangolt és este elhívott az én drága párom egyet sétálni és gryrost enni.1kor feküdtünk le addig sétáltunk.

3238. K.andyka
2010. jún. 8. 17:57
a parom akarta lenni:)))))))))
3237. K.andyka
2010. jún. 8. 17:56

sziasztok csajok mar harmadjara kezdek neki hogy meg irjam ezt a hozzaszolast:)))nehari, hogy ekezetek nelkul irok,de sietek.

Monika!en szoktam csinalani bodzaszorpot,kb.1 kilo cukor 2-3 citrom 5 l viz es 15-20 virag.a cukrot es a citromot ossze kevered meg izleled hogy mibol mennyi kell majd aztan vegul a viragott.ezt lefodod, 2-3 napig olyan helyt tartod ahol jol eri a nap(en egy nagy borkanyba szoktam elraknoi, 5litresbe s azon a nap sugarak jol at hatolnak)mindennap meg kevered s meg izleled,ha kesz le szurod es ki ontod uvegekbe,csak azoknal vigyaz nerakd meleg helyre inkabb huvos helyen tarsd es ne szoritsd erosen ra a dugot,mert felfo es kifutt, en mar meg jartam.sot meg bor is lett addig tartotam:)

Inas!neked tovabbi sok sok szerencset!

a tobbieknek meg koszike mindent a sok jo szot es a kedvesseget,megyek,mert jon a baratnom,megyek fele nogyogyaszhoz,most jottek haza Svajcbol s meg kert irasam fel a nogyogyaszomhoz.en sajnos csak akkor mehetek ha meg volt az elso mensem.

na hagylak csajok, s meg egyszer nehari a ekezet nelkuli irasert.majd holnap elmeselem mivel vigasztalt az en draga barom a tegnap este.pusziak mindenkinek

2010. jún. 8. 13:33

Lányok szoktatok késziteni bodza szörpöt?

Szeretnék késziteni de nem tudom hogyan, elég sok van a neten de igazából olyat készitenék ami ki volt probálva.

2010. jún. 8. 13:29

Sziasztok lányok kicsit beugrottam én is de készülünk Sikaszóbe, mert Dávidot ma hozzuk haza már annyira hiányzik, hogy tiszta idegbaj vagyok.Hétfön elvitték az ovonénik és azóta semmit sem tudok róla, mert nincsenek jelbe.

Dóra meggyogyult a tegnap a sürgösségire kelett bevigyük, mert belement a játszótéren egy kullancs a kicsi lábába és nem mertem kivenni, nehogy a feje bentmaradjon.

2010. jún. 8. 11:38
Egyébként most újra van egy pár kismama a környezetemben, a legújabb, akiről értesültem Endre egyik rokona, aki novemberre várja a babáját. Szegény, nagyon sokat izgult, mert pont a terhességével egybeesett az, hogy valahonnan elkapta az A hepatitiszt s kórházban kezelték, nagyon aggódott a baba miatt :( El is hiszem, én szerintem lerágtam volna a tíz körmömet már. Ő a körülményekhez képest eléggé higgadt és ügyesen kezeli a dolgokat.
3233. b088f4f736 (válaszként erre: 3232. - Gabilive)
2010. jún. 8. 11:35

Az az, a Triumf, csak nem ugrott be a neve. Olyan jó büdös, meg erős is volt, hogy kesztyűvel kellett dolgozni, de az edények alját szépen lepucolta. De én mostanában nem kaptam már, meg kell újra nézzem az üzletekben.

Andika, kitartást, sajnos jobban nem lehet ilyenkor mondani :(

Inas, gondolom ti most egy kislányra vágynátok, nem?

3232. gabilive
2010. jún. 8. 10:31

Sziasztok!

Andyka,elhiszem,hogy szomorú vagy.Én (szerencsére) csak elképzelni tudom,hogy milyen érzés lehet elveszteni egy babát.Nem is tudom,mivel lehetne vigasztalni...Nézd meg Inast,neki is hány vetélése volt,de nem adta fel,és végül sikerült.Biztos neked is sikerülni fog,és nemsoká arról beszélgetünk,hogy hogy hisztizik a kis rosszcsont!:)


Inas,örülök,hogy jobban érzed magad,és minden rendben van!Drukkolok,hogy így is maradjon!


Griet,azt a sárga flakonos szert én is ismerem.Triumf-nak hívják,most is olyanom van,csak nem a kenegetős,hanem spriccelős.Nálunk lehet kapni mindkettőt,és tényleg nagyon erős szer.Jobb még nekem sem volt.

3231. 0479c9ea94 (válaszként erre: 3230. - K.andyka)
2010. jún. 7. 21:47

Szioka.

Nem haragszok megertelek en is sokszor sirtam es eveket remeltem(8) amibol lett 4 terhesegem de amint lattod mind veteles lett az oka.Mindenik problemas volt es most itt vagyok a harmadik honapban jarok es egezseges gondmentes terhesegem van.Muszaly kiverni ezt a fejedbol nem szabad soha ra gondolni meg egy percre sem tudom ,hogy nehez de sikerulni fog ha akarod.Nekem sikerult mert akartam es elfoglaltam magam a gondolataimat es kivertem a fejembol mindent ami baba.En is ideges voltam es fajt minden porcikam mellem derekam es nem jott meg a menszim kett het utan mentem tesztelni es mondtak ,hogy pozitiv.Eszemben sem volt hogy esetleg lenne valami odabent mert azelott valo honapban mar keset 5 napot es utana megjott.Akkor meg halvanyon matikalt a fejemben hatha hatha van valami aztan ujra csalodtam es azt mondtam kesz.Masik holnap mar nem jott es utanna sem es halla Istenek ott van a babam.Bizz magadban es sikerulni fog .Voltal dokinal minden ok ?

3230. K.andyka
2010. jún. 7. 21:00

helloka!

egyre nehezebb ezek a hormonok által okozott hangulat változások.ma mar többször is bőgtem és nagyon reszketek na meg hisztizek.le feküdtem de aludni se tudok és jelenleg teve nézzek megyek le tusolok, s bebújok az agyba hátha el tudnék aludni.fáradt vagyok,hisztiz meg bőghetnékem van.csajok annyira ki vagyok,régen beírtam a telefon emlékeztetőbe,hogy kb. ilyen tájt tudtuk volna meg hogy a kis pocaklakom kis lány vagy fiú s ma a telefon bityeget.nézem és azóta depibe vagyok.nem tudom mit tudnék csinálni,hogy letudnám valamivel kötni magam,mert mindenhol kismamákat lattok,nem vagyok irigy csak olyan rossz.inas neked további sok sikert,olyan hülye vagyok,te boldog vagy és én a hülyeségeimet osztom.ne haragudjál!s a többiek is hogy minden nap ilyen lehangoló vagyok.remélem helyre jövök.:)

2010. jún. 7. 16:34

Sziasztok.


Orulok ,hogy otthon is vegre nyar van es meleg vege az esos idonek.

Ma voltm vissza en is doktornohoz ugy orulok megint megnyugodtam egy kicsit minden rendben van azt mondtak.Talalkozunk egy honap mulva uh akkor mernek meg minden amit kell.A hanyingerem kezdet olyan hullamos leni halla Istenek mintha akarna elmulni nem olyan folyamatosan jon.

Griet azt hiszem te irtad a panirozasta melegben hogy birjuk?Bent a lakasban nincs meleg mindig meg 24 orat a legkondi egyforma huvos van bent igy nem erzed a kinti forrosagot.Nappal meg ha nem muszaly nem megyek en ki csak delutan este fele akkor mar jobb a levego.

K.andyka szerintem is jobb hogy kiirtad ezt az anyosos dolgot igy konyebb es hat tenyleg valoban igazad van.Mindenki uralkodjon a sajat portaljan mert ugy illik es tiszteseges.

Gabilive orulok ,hogy Janka jobban van mar.

Monika gyogyulast kivanok en is nektek.

Kellemes napot kivanok tovabbra is mindenkinek .

3228. b088f4f736 (válaszként erre: 3227. - Gabilive)
2010. jún. 7. 12:41

Egyelőre semmi jele a himlőnek, de még előjöhet, mert a lappangási időszak 14-21 nap és Júlia csak két hete volt himlős. Bárcsak megúsznánk...


Mónika, fura, hogy Dóra kétszer is elkapta a rózsahimlőt, ráadásul még be is oltottátok. Megtörténhet, hogy mivel 1 éves kor alatt kapta el, nem lett rá immunis, és emiatt kapta el másodjára is. Mindenesetre gyors gyógyulást kívánok nektek!

3227. gabilive
2010. jún. 7. 10:50

Sziasztok!

Tegnap egész nap csavarogtunk,ma is gyorsan írok a kedvenc fórumjaimba,aztán megyek melózni.

Végre nálunk is nyár lett,kicsit túlságosan is hirtelen.1-2 nap alatt kábé 20 fokot emelkedett a hőmérséklet.De legalább már nem esik az eső.

Andyka,ezek az anyósok már csak ilyenek:)Tisztelet a kivételnek!Bár én csak hallomásból ismerem ezt a problémát,mert nekem soha nem volt anyósom,és após is csak nagyon kevés ideig.

Egyébként meg nyugodtan panaszkodj,ha jólesik:)Ha segíteni nem is tudunk,sokszor az is jót tesz,ha az ember kiadja magából.Legalábbis én így vagyok vele.


Jankának már semmi baja,csak 2 nap kicsit csorgott az orra,de az sem volt vészes.


Mónika,hogy vannak a gyerkőcök?

Griet,nálatok nincs még jele a himlőnek?Akkor ,lehet most megússzátok!

3226. K.andyka
2010. jún. 7. 09:40

sziasztok!

megint egy unalmas hétfő egy unalmas hét.elment a tegnap este vittünk haza mert meg mentünk egyik lányához, aztán haza.meg van egy örömöm.amúgy csajok nem tudom van,de nem nagyon akar jönni a mensesem, és a hormonjaim úgy dolgoznak,csupa ideg vagyok és almos és fáradt és minden bajom na meg az arcom kész tini kepe.

2010. jún. 7. 08:52

Jó reggelt csajok! Ezt már szeretem, annyit írtatok, van mit olvasni :)

Mónika, a teflon sütőimnek az alja nekem is megfeketedik egy idő után, én is már sok mindent próbáltam, de nem igazán jön le semmivel. Egy időben lehetett kapni valami nagyon erős szert, amit rá kellett kenni egy ecsettel az edényre és pár órát rajta hagyni (sajnos, nem emlékszem a nevére, egy sárga flakonban volt), az szépen letisztította, de azóta sem kaptam többet.

A dörzsszivacsot meg nem akarom használni, mert erősen megkarcolódik az alja és még jobban koszolódna. Ha találsz valami tuti tippet, szólj nekem is :) Inoxra valóban van egy spéci tisztitószer, azt bármilyen üzletben megtalálod, igaz, inkább inox gáztűzhelyre szánták, de valószínűleg az inox edényt is megtisztítaná.

Gabi, az Ida regényét én is 2x olvastam el, nekem tetszett, olyan könnyű kis olvasmány. Jankának jobbulást!

Inas, sajnálom a hányingereket, tudom, milyen rossz olyankor, semmire sincs igazán erőd. 40 fokos melegben meg még rosszabb lehet, én szerencsére ősszel fogtam ki a hányingeres periódust, tűrhetőbb volt.

Olyan hatalmas melegekben hogyhogy panírozott halakat meg olajos dolgokat esztek? Ha itt 25 foknál több van én már szinte alig eszek valamit, legfeljebb joghurtot, műzlit, salátákat...

Andi, én sem szeretném, ha nekem anyósom itt rendezkedne az én házamban, nem csodálom, hogy alig vártad, menjen el. Szerencsére, nekem anyósommal nincs ilyen gondom, nem szokott beleszólni a dolgokba, pedig mi ráadásul egy udvarban lakunk. Egész jól megvagyunk egymással.

3224. malnasimonika (válaszként erre: 3222. - K.andyka)
2010. jún. 6. 21:36
Nincs amiért bocsánatot kérjél mi is ki-ki borulunk kipanaszoljuk közbe magunkat és máris jobban érezzük magunkat.Hát az anyosok sokszor idegesitöek tudnak lenni de el kell viselni, én is igy vagyok ezzel.
3223. malnasimonika (válaszként erre: 3210. - Gabilive)
2010. jún. 6. 21:35
Én is a speciális szerre lennék kiváncsi,mert én idáig kiföztem de egész szombaton azzal dolgoztam, hogy föztem az edényeket és valami könnyebb megoldást keresek.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook