Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Anyatejes, szopi közben elalvó baba bölcsibe szoktatása fórum

Anyatejes, szopi közben elalvó baba bölcsibe szoktatása (beszélgetős fórum)


2012. jún. 26. 11:05
Köszönöm a válaszokat!
13. csilcsi (válaszként erre: 1. - Antonka)
2012. jún. 26. 08:56

Az én kislányom is csak cicin aludt el. Sajnos elrontottam, mert a mai napig köztünk alszik.

Féltem a bölcsitől, azt gondoltam, hogy sok könny árán sikerül a beszoktatás. Csak 2 héttel a bölcsi megkezdése előtt altattam délben cici nékül. Elmondam neki, hogy most már csak reggel és este kap cicit, ebéd után nem. Nagyon sírt és többször megpróbált kijönni a szobából,de nem engedtem neki-bár nekem is fájt, h sírva alszik el;kb. 3-4 nap után elfogadta az új helyzetet. Óriási meglepetésemre a bölcsibe szoktatás nagyon könnyen ment -bár a maciját sokáig nem lehetett a kezéből kivenni-szinte nem is volt sírás. Otthon, délután még mindig kéri a cicit és este azon alszik el, de nemsokára erről is le kell szoktatni...most 26 hónapos.

12. vikasz
2012. jún. 25. 23:27

Az október még messze van, addig bármi lehet, akár a szopiról leszokás is.


Egyébként mi is így mentünk bölcsibe a kisebbik lányommal. Ő két éves koráig cicin aludt el délután és este is. Böliben nem problémáztak ezen. Eleinte én is aggódtam, hogy hogy fog elaludni, de pár nap után már ügyesen, egyedül is ment neki, csak egy kicsit simizni kellett. Azóta ő simogat meg minden gyereket mielőtt lefekszik a kis ágyára.


Meg lehet beszélni vele mi a helyzet, igaz eleinte tiltakozni fog, próbálkozik. Meg fogja érteni.


Itthon esténként továbbra is velem aludt el egészen két éves koráig. Aztán apa közreműködésével sikerült rászoktatnunk, hogy nélkülem aludjon el. Eleinte apa mellett, majd később, ahogy egyre idősebb lett, már a saját ágyában. Ma már mese és fogmosás után megy és fekszik le, ha álmos.

2012. jún. 25. 23:07
Nálunk az vált be, hogy mindig elmondtam neki, hogy nem leszek otthon alvásnál, apával fog elaludni, és nem is volt semmi gond soha. Persze ez nem volt mindennap, de ha tudja mire számíthat, akkor meg fogja érteni! Ez nálunk működött. Szerintem, ha csak nem adja neki az ember, akkor megijed, nem érti miért nem lehet. Szerintem a sírni hagyás ebben az esetben nem célravezető, csak bizonytalanságot és félelmet szül.
10. antonka (válaszként erre: 9. - 2a4f521b34)
2012. jún. 25. 22:59
Még senki mással nem aludt el csak velem, de kipróbáljuk, ha nem vagyok itthon Apával elalszik-e.
2012. jún. 25. 22:58
Mással nekem is simán elalszik szopi nélkül. Ha néha szinte egész nap nem vagyok itthon, akkor se hiányzik neki. Ha vagyok, főleg éjjel, akkor meg csak a cicicici :)
8. antonka (válaszként erre: 7. - Kiscicalany)
2012. jún. 25. 22:53
Nekem is hányt már egyszer!Megpróbálom. Köszi szépen!
7. kiscicalany (válaszként erre: 6. - Antonka)
2012. jún. 25. 22:52

Nekem sem ment, ha velem van egyszerűen nem alszik el cici nélkül, hányásig ordítja magát. Ezt azért mondom, mert egyszer tényleg hányt.

Ha lehetőséged van, próbáld meg másra bízni, hogy altassa el, lehetőleg ne otthon. Legyél a közelben, de ne a lakásban. Hátha menni fog!

6. antonka (válaszként erre: 5. - Kiscicalany)
2012. jún. 25. 22:49

Köszi! Próbálom elaltatni szopi nélkül, egy ideig nagyon jól haladtunk.

Aztán kezdődött az ordítás megint.

Nem akarom megvonni teljesen,este és reggel szopizhat, csak napközben aludjon el nélküle.

5. kiscicalany (válaszként erre: 1. - Antonka)
2012. jún. 25. 22:45

Szia!


Az én kisfiam ugyan nem megy bölcsibe, de 16 hónapos és szintén rengeteget szopik és legtöbbször cicin alszik el. Napközben viszont ha én nem vagyok ott, de ezt úgy értsd, hogy nem vagyok a lakásban, pl. mamánál, simán elalszik vele, vagy sógornőmmel, tatával, stb.

Lehet, ha a te fiad is ott gond nélkül fog elaludni, mert tudni fogja, hogy úgysem vagy ott, hiába sír. Persze nem kizárt, hogy nem lesz fáklyás menet:(

4. antonka (válaszként erre: 3. - A6d5a14c21)
2012. jún. 25. 22:44
sajnos az anyagi okok miatt menni kell
2012. jún. 25. 22:42
Tehát nem bölcsi érett,de menjen bölcsibe?!
2012. jún. 25. 22:40
nálunk nem vettek szopis babát. részükről probléma megoldva, törd te a fejed-gondolták-.
2012. jún. 25. 22:35

Sziasztok. Érdekelne néhány tapasztalat, hogy hogyan sikerül bölcsődébe szoktatni azokat a babákat, akik szopi közben alszanak el.

Kisfiam (17 hónapos) októbertől megy bölcsibe, és megpróbáltam a napközbeni szopiról leszoktatni, de még rosszabb a helyzet, még jobban igényli.

Előre rettegek az októbertől.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook